fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 102 599
50 online
46 121 VIPy

9 poważnych skutków niedoboru witaminy D, róbmy coś z tym

Skutki niedoboru Witaminy D

Skutki niedoboru Witaminy D.

Cześć Socjeto. Jest wiele skomplikowanych, drogich, nieprzyjemnych i bolesnych metod leczenia ciężkich schorzeń. W tym często chorób uważanych za nieuleczalne, czy nawet śmiertelne. To siedzi na jednaj szali. Skoro jednak badania mówią nam, a mówią uczenie, że na drugiej szali czasami wystarczy postawić witaminę D3. To dlaczego miałabyś nie spróbować?

Wróćmy do prapoczątków, co to jest witamina D?

Pomimo że witamina D jest powszechnie nazywana witaminą, jest ona technicznie hormonem. Po zsyntezowaniu w skórze lub spożywaniu pokarmów bogatych w witaminę D, przekształcana jest w aktywną postać hormonalną zwana kalcytriol.

Kalcytriol odgrywa kluczową rolę w regulacji równowagi wapniowo-fosforanowej w organizmie poprzez:

  • wpływ na wchłanianie wapnia i fosforanów z jelit,
  • reabsorpcję wapnia w nerkach
  • oraz remodeleowanie kości.

Witamina D ponadto odgrywa istotną rolę w regulacji funkcji układu immunologicznego i może wpływać na wiele innych procesów metabolicznych w organizmie.

Na wszystkie?

Skąd mam brać witaminę D?

To, skąd naturalnie powinno się czerpać witaminę D jest ogólnie wiadomo.

  • Oczywiście ze słońca, 20 minut w zależności od koloru skóry (im więcej pigmentu w skórze tym dłuższa powinna być ekspozycja na słońce).

Najlepiej rozebrana do rosołu i do tego wtedy, gdy wszyscy uciekają z plaży, czyli koło południa.

  • Oraz  z bardzo tłustych ryb jak tuńczyk, makrela i łosoś.

Przy czym obecnie hodowany łosoś ma mało witaminy D, za to dużo innych okropnych składników.

A więc jak już, jedz tylko ten dość trudno do kupienia dziki (niebieski łosoś), lub ten z bio-hodowli.

  • Moglibyśmy jeść też pewne grzyby zawierające sporo witaminy D. Tylko nie za bardzo wiemy które, tym bardziej, że w Polsce nie rosną.

Jednak weganie, którzy nie chcą suplementować witaminy D3 w postaci cholekalcyferolu z runa owczego, mają ewentualny wybór.

Niby lepiej, lecz wciąż gorzej jest z wiedzą, jakie w rzeczywistości masz niedobory witaminy D?

  • Raz, że w związku z naszym położeniem geograficznym.
  • Dwa, że z zubożonym pożywieniem, nie mówiąc już o weganach.
  • Trzy, że społeczeństwo nam nie zdrowieje, ale tyje na potęgę, co jeszcze bardziej nasila problem niskiego poziomu metabolitu D, czyli 25(OH)D

Otyłe osoby często wymagają większej ilości witaminy D3 z kilku powodów:

  • Rozprowadzania witaminy D

Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, co oznacza, że ​​jest magazynowana w tkankach tłuszczowych. Grubsze osoby mają większą ilość tkanki tłuszczowej. Organizm w związku z tym będzie potrzebować większej ilości witaminy D, aby utrzymać odpowiednie stężenie we krwi.

  • Zmniejszona synteza skórna

Główne źródło witaminy D dla organizmu jest synteza skórna pod wpływem promieniowania słonecznego. U osób otyłych może wystąpić zmniejszona zdolność skóry do syntezy witaminy D. Proces przemiany prewitaminy D w witaminę D3 będzie ograniczony.

  • Związane z otyłością problemy zdrowotne

Otyłość często towarzyszy insulinooporności, stanom zapalnym, czy zaburzeniom hormonalnym. Te stany mogą prowadzić do większego zapotrzebowania na tę witaminę.

Ludzie wciąż nie mają świadomości, że chorują i umierają z powodu braku jakichś witamin, w tym kluczowej witaminy D

  • Do tego wszystkiego staramy się utrudnić kontakt naszej skóry z promieniami słonecznymi za pomocą kremów, filtrów przeciwsłonecznych.

Boimy się czerniaka, ale też boimy się zmarszczek, i wysuszonej skóry.

  • Wciąż nie wszyscy lekarze kierują pacjentów na badania witaminy D.

Albo z niewiedzy, albo z powodu, że są to drogie badania, podobnie, jak badanie homocysteiny. Tanie badania cholesterolu robione są nagminnie.

O cholesterolu sporo pomocnych wpisów na blogu, jak poparte badaniami obniżanie cholesterolu i ogromna ilość wiedzy, żeby nie było incydentów sercowych.

Kobietom w ciąży, dzieciom i ludziom starszym lekarze przepisują witaminę D3 z marszu, ale pozostałe pokolenia tkwią w nieświadomości, a co gorsze w swoich brakach.

Na szczęście obecnie coraz głośniej mówi się o fatalnych objawach braku witaminy D, łącznie z najgorszymi chorobami.

Jednak i tak wielu ludzi z niedoborem witaminy D, albo nie ma natychmiastowych objawów, albo nie łączy swoich dolegliwości z brakami witaminy D.

Witamina D3

Polecamy Witaminę D3+K2 TiB do ssania o smaku wiśniowym
łatwo wchłaniana z receptorów podjęzykowych


Skutki niedoborów witaminy D

  • Niespokojny sen
  • Skurcze mięśni
  • Ogólne zmęczenie
  • Bóle stawów
  • Bóle mięśni lub osłabienie
  • Trudności z koncentracją
  • Bóle głowy
  • Zaparcia lub biegunki
  • Problemy z pęcherzem
  • Ból mostka nawet po lekkim uderzeniu
  • Zaciąganie nóżką u mniejszych dzieci
  • Krzywica
  • Guzki tarczycowe przy Hashimoto (obok BRAKÓW SELENU, to bardzo ważny czynnik)

Podobne objawy mogą być wynikiem wielu innych niedomagań i mało kto powiąże zaistniałe fakty akurat z brakami witaminy D.

Jednak koniecznie trzeba wziąć się za siebie, zbadać choćby i na własny koszt poziom metabolitu witaminy D, czyli 25(OH)D.

Gdy badanie wykazuje wynik poniżej, albo w dolnych granicach normy, należy zacząć suplementować dobrą Witaminę D3+K2.

Przy suplementacji większymi ilościami witaminy D3, bardzo istotna obok K2, będzie jednoczesna suplementacja magnezem oraz witaminą A.

Chociaż wspomniany poniżej Jeff T. Bowles w swoim opracowaniu „Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” twierdzi, że odpowiednia ilość witaminy K2 oraz magnez „załatwia sprawę” paradoksu witaminy D3.

9 poważnych chorób, które powoduje niedobór witaminy D

1. Astma

2. Depresja

3. Choroby serca

4. Wysokie ciśnienie krwi

5. Reumatoidalne zapalenie stawów  (RZS)

6. Stwardnienie rozsiane

7. Rak

8. Choroby przyzębia

9. Cukrzyca

Lecz … Jeff T. Bowles systematycznie i z mozołem przeglądnął (wszystkie) ponad 52 000 badań klinicznych na temat witaminy D ogólnie dostępnych w PubMedzie. Oraz kilku indywidualnych przypadków ze swojej praktyki i spisywał wyniki najbardziej przebadane.

W związku z czym powstała lista 66 CHORÓB! powiązanych z brakami witaminy D.

1. Astma

Badanie przeprowadzone przez grupę naukowców z Harvard Medical School dowodzi skutków niedoborów witaminy D. Opublikowano je w czasopiśmie „Journal of Allergy and Clinical Immunology” w 2014 roku. Obejmowało randomizowaną kontrolowaną próbę z udziałem dzieci z astmą w wieku od 6 do 16 lat.

W ramach badania dzieci otrzymywały codzienną suplementację witaminą D3 przez 48 tygodni. Wyniki wykazały, że grupa otrzymująca suplementację witaminą D3 miała znacząco zmniejszoną liczbę napadów astmy w porównaniu do grupy placebo. Dodatkowo, u dzieci otrzymujących witaminę D3 zaobserwowano poprawę wskaźników funkcji płuc oraz zmniejszenie poziomu zapalenia oskrzeli.

Poziom witaminy D u dzieci z astmą oskrzelową (1)

2. Depresja

Niedobory witaminy D są związane z depresją i innymi chorobami psychicznymi. Kobiety, które przyjmują wystarczająco dużo witaminy D podczas ciąży, zmniejszają prawdopodobieństwo, że u ich nienarodzonych dzieci będą rozwijały się choroby psychiczne w późniejszym życiu.

Dokładne mechanizmy biologiczne łączące witaminę D (a właściwie jej braki) z depresją nie są w pełni poznane.

Możliwe szlaki obejmują jednak brak równowagi w homeostazie wapnia. Możliwy opad nierównowagi między glutaminianem, neuroprzekaźnikiem pobudzającym i GABA, neuroprzekaźnikiem hamującym. To z kolei wpływa na sygnalizację komórkową i ma wpływ na początek depresji.

Witamina D i depresja: Krytyczna ocena dowodów i przyszłe kierunki (2)

3. Choroby serca

Artykuł opublikowany w Molecular Nutrition & Food Research informuje, że choroby układu krążenia są znacznie bardziej powszechne u osób z niedoborem witaminy D. Niektóre dzieci z ciężką niewydolnością serca, również pozytywnie reagowały na dawki witaminy D.

Witamina D i choroby sercowo-naczyniowe (3)

4. Wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest związane z brakami wapnia, magnezu, potasu i witaminy D.

Powiązania braków wapnia, magnezu i potasu z nadciśnieniem tętniczym są ogólnie znane i przepadane. Ale okazuje się, że również niedobór witaminy D może skutkować wysokim ciśnieniem krwi.

Czy niedobór witaminy D prowadzi do nadciśnienia? (4)

5. Reumatoidalne zapalenie stawów  (RZS)

RZS jest wyniszczającą chorobą, która powoduje ogólnoustrojowe zapalenie, silny ból i uszkodzenia stawów. Badania wykazały, że witamina D może zmniejszyć ból i sztywność.

Ocena witaminy D w reumatoidalnym zapaleniu stawów i jej korelacji z aktywnością choroby(5)

6. Stwardnienie rozsiane 

Badania wykazały, że geografia ma znaczenie, jeśli chodzi o szanse zachorowania na tę chorobę. Im mieszkasz dalej od równika, co przekłada się na mniejszą ekspozycję na słońce, prawdopodobieństwo choroby jest znacznie wyższe. To sugeruje silny związek między stwardnieniem rozsianym, a witaminą D.

Witamina D i stwardnienie rozsiane: kompleksowy przegląd (6)

Do pobrania darmowy e-book, może być pomocny przy SM.

7. Rak

Z  niedoborami witaminy D zostało niezbicie połączonych kilka różnych rodzajów nowotworów. Do których należą najczęściej występujące, czyli:

  • rak sutka,
  • rak prostaty
  • i rak okrężnicy.

Rak – związek przyczynowy raka i witaminy D jest w rzeczywistości tak silny, że Mayo Clinic zaleca obowiązkową suplementację witaminą D. Zarówno w celach prewencyjnych jak i w leczeniu raka. Podobno 77% raków wynika z braku D.

Częstość występowania niedoboru witaminy D w surowicy i niedoboru w raku: przegląd literatury epidemiologicznej (7)

8. Choroby przyzębia

Zapalenie dziąseł może powodować ból, krwawienie i utratę zębów. Witamina D pomaga w tworzeniu katelicydyny i defensyny, które z kolei obniżają ilość szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

Związek między witaminą D a patologią przyzębia (8)

9. Cukrzyca

Skutkiem niedoboru witaminy D jest także słaba kontrola cukru we krwi, co zwiększa istotnie ryzyko cukrzycy.

Wpływ suplementacji witaminy D na kontrolę glukozy i insulinooporność u pacjentów z cukrzycą typu 2 w randomizowanym badaniu klinicznym (9)

pepsi eliot

Badania:

(1) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25478419/

(2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6970300/

(3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3449318/

(4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5356990/

(5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5812075/

(6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5990512/

(7) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3440651/

(8) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6122115/

(9) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4499086/

(10) Jeff T. Bowles „Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach”

(Visited 369 379 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 15:43

    Weź 3 razy dziennie Greens & Fruits TiB, po 1 do głównych posiłków, 1 opakowanie przez miesiac, a drugie opakowanie po 1 do śniadania przez 3 miesiące. Rób sobie kurację 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/. Bierz 6 tabletek D3 TiB po śniadaniu razem z 1 K2 TiB. Badanie 25(OH)D za 2 miesiące. na 5 dni przed przerwij D3.

  2. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 18:10

    Mamy B12 TiB w dużych dozach, dużo też jest w Greens& Fruitsie TiB i mamy też Liposomal B12 TiB, który właściwie omija drogi trawienne i wchłania się bardziej jak zastrzyk. Mamy też metylokobalainę B12 G&G dla ludzi z mutacją genu MTHFR

  3. avatar Agrado 28 sierpnia 2019 o 18:09

    Pepsi! to Ty na pierwszym zdjęciu, Superbabka! Zawsze byłaś szczupła, wręcz chuda 😉

    1. avatar Jarmush 28 sierpnia 2019 o 18:21

      <3

  4. avatar Monika 28 sierpnia 2019 o 19:38

    Pepsi znalazłam coś takiego gdy pisałaś o nierównowadze hormonalnej:
    „Estrogen buduje wyściółkę macicy i jeśli Twoja dieta jest bogata w produkty, które zapobiegają rozkładaniu tego hormonu przez wątrobę, może on narobić zamieszania w twoim cyklu. Oprócz ciężkiego krwawienia i zakrzepów, możesz także zmagać się z endometriozą, mięśniakami, torbielami jajników lub polipami”
    Mam problem z polipami w jamie macicy o jakie produkty Ci chodzi w diecie?
    Proszę o pomoc.

  5. avatar M 28 sierpnia 2019 o 20:41

    Droga Pepsi!
    Proszę o poradę, jak sobie pomóc w sytuacji gdy bolą mięśnie i stawy, koncentracja na poziomie zero, pamięć również kiepska, na dłoniach zaczęły pojawiać się białe plamy, częste infekcje i do tego kiepski nastrój. Jakie suplementy warto zażywać? Wyniki morfologii w miarę ok, hemoglobina 12,4. TSH 1,9, FT4 10,96, ATPO 56 a poziom witaminy D to 28,4. Pozdrawiam cieplutko i liczę na odpowiedź:-)

    1. avatar Jarmush 28 sierpnia 2019 o 21:05

      Ile masz lat? Badałaś czynnik reumatoidalny RF? Plamy wyglądają jak bielactwo? Przeżywasz jakieś stresy silne? Jaka dieta? Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? jesteś aktywna fizycznie?

      1. avatar M 29 sierpnia 2019 o 05:38

        Mam 38 lat, czynnik RF <10, stresy owszem spore w ciągu ostatnich dwóch lat, test robiłam i nie do końca wiem czy jest ok, "delikatnie" odbiło mi się w ciągu minuty ale tak konkretnie to po około 3 minutach, plamy wyglądają jak bielactwo, dieta raczej urozmaicna, choć mało surowych warzyw, aktywność fizyczna niestety żadna, co robić?

        1. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 09:02

          Białe plamy (bielactwo skóry):
          PABA
          https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3631-paba-300mg-120kaps-gg–5060040823095.html

          Cynk
          https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31, – miej na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, przy jego suplemetacji jedz suszone owoce-figi, daktyle, rodzynki, jedz od czasu do czasu pokarm z miedzianego garnka

          kwas pantotenowy, masz go w chlorelli
          https://thisisbio.pl/chlorella/3291-chlorella-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040499.html

          Stosuj codzienną oczyszczającą kurację 4 szklanek – chlorella w tej kuracji idzie do 4 szklanki: https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

          witamina B6
          https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html

          Psoralidin – Psoralea corylilyfolia (Babć i jest pospolitą rośliną o niebieskawo- purpurowych kwiatach występującą na obszarze Indii, Pakistanu, Iranu, Sri Lanki, Chin, a na marginesie – podobno jest w stanie całkowicie wyleczyć bielactwo)

          Bielactwo cd:
          ”Oliwa świętojańska czyli olej z dziurawca
          Przyda się.. na czerwiec
          To znakomite remedium na bóle mięśni, ścięgien i stawów, obrzęki, choroby węzłów chłonnych, nerwobóle i rwę kulszową.
          Skutecznie działa na oparzenia, trudno gojące się rany, zwichnięcia, ropnie, zakażenia, trądzik, bielactwo, depigmentacje i wszelkie problemy skórne, jest nawet pomocny w wyciąganiu opornych drzazg.
          Idealny do masażów obolałych pleców, karku, kończyn. Działa rozluźniająco, przeciwbólowo, antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzapalnie, poprawia motorykę mięśni i stawów.
          Oliwa świętojańska – olej z dziurawca przepis
          Składniki:olej z dziurawca przepis i wlasciwosci
          Kwiat dziurawca
          Oliwa z oliwek
          Dziurawcem napełnić słoik lub butelkę, zalać oliwą z oliwy tak aby przykryć w całości kwiaty, szczelnie zamknąć i odstawić w ciepłe, słoneczne miejsce.
          Od czasu do czasu wstrząsać.
          Po 2-3 tygodniach ceglastobrązowy olej przecedzić przez płótno lub gazę mocno wyciskając i zlać ponownie do naczynia.
          Dziurawiec OSTROŻNOŚĆ!!!

          Ziele dziurawca powinno być stosowane jedynie w monoterapii, ponieważ surowiec ten wchodzi w liczne interakcje, jeżeli jest stosowany z innymi lekami.
          Na przykład stosowanie niektórych leków przeciwdepresyjnych łącznie z dziurawcem może prowadzić do wystąpienia tzw. „zespołu serotoninowego” spowodowanego zbyt dużą ilością serotoniny w mózgu, objawiającego się pobudzeniem, halucynacjami, wzrostem ciśnienia tętniczego, bólami mięśni, hipertermią, drgawkami, śpiączką, a nawet śmiercią.
          U kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne dochodzi do obniżenia stężenia estrogenów i zmniejszenia skuteczności tych leków. Dlatego kobietom stosującym jednocześnie ziele dziurawca i doustne środki antykoncepcyjne zaleca się stosowanie dodatkowego, mechanicznego zabezpieczenia (prezerwatywy).
          Zażywanie dziurawca z lekami immunopresyjnymi przez pacjentów po transplantacji może prowadzić do znacznego zmniejszenia stężenia tych leków w osoczu, co z kolei może zwiększyć ryzyko odrzucenia przeszczepu.
          Dziurawiec wpływa również na metabolizm wątrobowy wielu leków – zmniejsza stężenie statyn, glikokortykosteroidów, opiatów, sildenafilu i losartanu.
          Ziele dziurawca zwiększa wrażliwość skóry na słońce.
          Po spożyciu preparatów zawierających dziurawiec nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z jasną karnacją.
          Dziurawiec może powodować nadwrażliwość na słonce, by uniknąć przebarwień skórnych należy unikać mocnego słońca w czasie stosowania kuracji. Nie używać też odmian hodowlanych, nie mają tak skutecznych właściwości leczniczych jak dzikie.”

          1. avatar M 29 sierpnia 2019 o 09:34

            Dziękuję Pepsi! A co z witaminą d, jaką dawkę przyjmować, czy mogę jednocześnie stosować herbatę 5-składnikową? Dodam, że bóle mięśni są nasilone rano i martwi mnie „mgła” mózgu, totalny brak energii. Uściski:-)

          2. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 12:43

            dziwne, że TSH ok, bo to takie objawy trochę Hashi, robiłaś przeciwciała tarczycowe? USG tarczycy?

          3. avatar M 29 sierpnia 2019 o 14:21

            ATPO ostatnio 56, a z usg wynika, że przewlekłe zapalenie tarczycy, endokrynolog każe tylko kontrolować FT4, jak się zwiększy to wtedy się zgłosić:-(

          4. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 18:27

            No to z tego powodu to łamanie w kościach i stawach i poczucie rozbicia. Przewlekłe zapalenie tarczycy (ciekawe jakie masz CRP i OB) ciało reaguje jak przy grypie. Chcesz, aby zasugerować Ci jakieś nasze suplementy?

          5. avatar M 29 sierpnia 2019 o 18:56

            OB było 6 a CRP 0,4. Jak najbardziej proszę o zasugerowanie suplementacji, uściski.

          6. avatar M 30 sierpnia 2019 o 13:19

            Pepsi jakie Wasze suplementy polecasz w mojej sytuacji?

          7. avatar M 1 września 2019 o 12:09

            Pepsi Kochana, jaką suplementację sugerujesz dla mnie?

          8. avatar Jarmush 1 września 2019 o 12:19

            To co Ci napisałam w związku z bielactwem, zbadaj jeszcze poziom selenu, B12, kwasu foliowego i homocysteiny.
            A jesli chodzi o witaminę D, to bierz na już 4 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 po sniadaniu wraz z 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-90kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6 (jeśli bierzesz coś na rozrzedzenie krwi, typu warfaryna to trzeba otworzyć kapsułkę i możesz zjadać tylko 1/5, czyli 40 mcg K2 dziennie do D3) oraz też po śniadaniu 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html?search_query=Omega+3+TiB+&results=94

            Można rozważyć kurację po 1 do śniadani przez 3 miesiące Greens & Fruits TiB.
            Na 5 dni przed badaniami odstaw suple.

            <3

  6. avatar M 28 sierpnia 2019 o 21:24

    Tak, plamy wyglądają jak bielactwo

  7. avatar Doriss 29 sierpnia 2019 o 08:39

    Kochani, wybaczcie że nie w temacie.
    Czy ktoś orientuje się czy biorezonans Scio Theta to dobry sprzęt?
    Ewentualnie możecie polecić dobry biorezonans w Łodzi? Bardzo dziękuję z góry.

    1. avatar Przemol 8 września 2019 o 20:22

      Nie mogę Ci nic polecić w Łodzi. Poszukaj opinii w internecie. Najważniejsze żeby solidnie opracowano i zinterpretowano wyniki. Badanie powinno być szczegółowo omówione. Długość samego badania i użyta metoda nie są aż tak istotne. Ogólnie polecany jest Bicom od 2000 w górę.

      Jeśli chodzi o sprzęt, to jego właściwości mają mniejsze znaczenie. Chociaż faktem jest, że ta dziedzina mocno się rozwija. Również dlatego, że ogólnie rośnie postęp elektroniki.

      Najważniejsza jest osoba przeprowadzająca badanie, a następnie je interpretująca. Konkretnie doświadczenie i wiedza tej osoby. Co z tego, że ktoś ma najnowszą aparaturę jak niedawno ją zakupił i dopiero się uczy. Skuteczniejsza będzie osoba robiąca może i starszego typu vega testy ale za to już od kilku lat.
      To tak jak w życiu. Pacjent idzie do lekarza rodzinnego. On diagnozuje rwę kulszową, a w rzeczywistości to już stwardnienie rozsiane. Nic dobrego z takiej diagnozy pacjentowi nie przyjdzie.

      Natomiast jeśli pytasz czy Scio Theta jest dobrym sprzętem, to odpowiedzi jest ciężko udzielić. Koszt zakupu 60 tys. bez podatku, to bardzo duża kwota. W tańszej wersji 50 tys. zł +vat. Również nie mało. Maszyna oparta na fizyce kwantowej. (Ktoś tak naprawdę rozumie fizykę kwantową?) Maszyna opracowana w USA w latach 80-tych. A więc młodsza i inna technologia niż popularne biorezonansy wykorzystujące metody Volla i im pokrewne. Reszta to marketing, który nic konkretnego nie mówi.

      Ceny badań tą maszyną widzę, że są zróżnicowane. Raczej wyższe niż standardowy biorezonans. Zapewne spowodowane falą nowości. Jedna z firm opisuje jako maszynę 22-wieku! Kosztorys najprawdopodobniej też z tego wieku pochodzi 🙂

  8. avatar Bybek 1 września 2019 o 10:44

    Dużo wit d maja nasze złociste kurki

    1. avatar Jarmush 1 września 2019 o 12:00

      nie tej

  9. avatar M 1 września 2019 o 14:36

    Dzięki z całego <3 zastosuję.
    Mam jeszcze jedną prośbę, jak można pomóc osobie z nadpłytkowością samoistną Waszymi suplementami? Dodam, że osoba ta bierze acard a płytki powyżej 900.
    Z góry dzięki:-)

    1. avatar Jarmush 1 września 2019 o 14:51

      Niestety nadpłytkowość samoistna nie mieści się w ramach mojej ograniczonej wiedzy. Po prostu z tym schorzeniem zetknęłam się już nie raz, a wszelkie porady typu, bierz aspirynę nie rezonują ze mną, tutaj jest podobno jakiś leka https://journals.lww.com/hemasphere/Fulltext/2018/08000/Ruxolitinib_for_the_Treatment_of_Essential.6.aspx
      a tu masz badania na temat metod leczenia raczej konwencjonalnego https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262348/

      <3

  10. avatar M 8 września 2019 o 19:05

    Witaj Pepsi! Mam pytanie odnośnie chlorelli, czy mogę stosować tą w kapsułkach, jeśli tak, to ile kapsułek? Pytam, bo terapia 4 szklanek będzie nie lada wyzwaniem, bo poświęcenie tylko sobie poranka będzie trudne do zrobienia przy małych brzdącach. Jeszcze jedno, czy przy suplementacji którą mi zasugerowałaś mogę stosować jednocześnie macę i ashwagandhę? (na moją mgłę umysłu). Pozdrowionka i uściski.

    1. avatar Jarmush 8 września 2019 o 19:15

      w tabletkach mamy chlorellę This is BIO, 6 sztuk, ale zaczynaj od 1/2 tabletki, gdy nigdy nie jadłaś alg

  11. avatar M 9 września 2019 o 19:22

    A co z macą i ashwagandhą, czy mogę je łączyć z pozostałymi suplementami? <3

    1. avatar Jarmush 10 września 2019 o 05:52

      maca rano do 4 szklanki, albo do koktajlu białkowego, a ashwaganda wieczorem solo

  12. avatar M 12 września 2019 o 09:51

    Pepsi Kochana, ciąg dalszy moich problemów zdrowotnych, oprócz już wymienianych (bóle mięśni i stawów, złe samopoczucie, brak koncentracji i pamięci przy morfologii ok, stwierdzone zapalenie tarczycy), no więc do tego doszło drętwienie oraz kłucie w nogach, częste oddawanie moczu, mrowienie twarzy, poty, bardzo się boję, że to może być SM:-( robiłam biorezonans, który wykazał glistę ludzką i grzyba, co dalej? Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 10:09

      te wszystkie problemy mogą mieć związek z tarczycą, a były w rodzinie przypadki SM?

  13. avatar M 12 września 2019 o 11:00

    Niestety tak, w bliskiej rodzinie. Co robić?

    1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 11:07

      A jaki typ SM?

  14. avatar M 12 września 2019 o 11:21

    Niestety nie wiem, niedawno kuzynce to zdjagnozowali, ale ma słabszą prawą stronę, to może boczne?

    1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 11:38

      trzeba poczekać na diagnozę, pobież sobie e-book o SM jest na blogu, darmowy, ale trzeba się zapisać na subskrypcję

  15. avatar Ola 23 października 2019 o 09:29

    Stosuje wasz chlorek magnezu-jest super. A sproszkowane brokuły i jarmuż-rewelacja. Podniosłam dzieciom poziom żelaza tym. Biorą też Vitek. Dopiero 2miesiące, więc jeszcze ciężko stwierdzić czy pomagają, ale wierzę, że w długiej perspektywie pomogą.
    Kupiłam D+K Tib i takie pytanie. Czy wata ma się cały czas znajdować w pojemniku(czemuś służy)? Mój mąż w lecie w ogóle nie widzi słońca do godziny 17 , nie ma też urlopu(tylko zimą) Dawać mu 2tabletki?Dzieciom po 1 (2,5 i 4lata)?

    1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 15:51

      Nieeee watę usuń, produkt leci do nas z USA i chcemy żeby był niepotłuczony

      Tak 2 tabletki, ale to może być mało dla niego, i trzeba będzie dołożyć D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html solo, ale wcześniej zbadaj mu 25(OH)D na 5 dni przed badaniem niech odstawi D3

      1. avatar Ola 28 października 2019 o 12:56

        Dziękuję za odpowiedź. Moje dzieci nie chcą susać Wit. D+K. Od razu gryzą i połykają. Czy lepiej poszukać odpowiednika w płynie czy dodać do tabletki np. olej kokosowy(przeczytałam, że tłuszcz ułatwi wchłanianie)?Ma to sens z tabletkami jeśli chodzi o wchłanianie?

        1. avatar Jarmush 28 października 2019 o 14:42

          No i co z tego, to trawią jak wszystkie inne D3 już nie z receptorów podjęzykowych, tylko klasycznie. Dodaj im tylko coś tłustego w okolicahc.

          1. avatar Ola 28 października 2019 o 15:00

            Ok. Dzięki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum