😘🙌💚🍓🏵️🌷🙋
Akt zatroszczenia się o siebie, nazywany z angielska selfcare, to wyraz troski wielowymiarowej. Obejmuje dbanie nie tylko o ciało, ale także o dobre psychiczne samopoczucie. Sugeruje nie potrzebę „wzięcia się za siebie”, ale zwolnienia tempa i symbolicznego oczyszczenia: zrzucenia z barków stresu, napięcia, pędu codzienności. Bycie bliżej własnego ja, bez wymagań wobec ciała i umysłu, w poczuciu komfortu. Jednym z elementów selfcare-u są zabiegi pielęgnacyjne. Mają one na celu nie tyle jednak skupienie na powierzchowności, co odzyskanie swojego blasku, dogłębne rozluźnienie i poświęcenie sobie należytej uwagi. Jako taki zabieg świetnie sprawdzi się na przykład naturalna maseczka. Sprawdź jaka będzie pasowała do Ciebie najbardziej, odpowiadając na kilka prostych pytań.
a) ani sucha ani tłusta b) matowa, sucha, czasem łuszcząca się c) tłusta lub mieszana, z tendencją do wyprysków
a) słodki zapach kwiatów b) rozgrzewające korzenne przyprawy c) wilgotne leśne runo latem
a) uelastycznianie i odmładzanie b) zapobieganie i zmniejszanie zmarszczek, przebarwień i niedoskonałości c) ochrona przed promieniowaniem UV, smogiem i zanieczyszczeniami z zewnątrz
a) popsuć mi humoru b) przecież wiecznie trwać c) mi przeszkodzić w zdobywaniu świata
a) z pomocą naturalnych olejków b) używam kemu nawilżającego c) nie nawilżam skóry dodatkowo
a) 45+ b) 30 + c) <30
Ta maseczka wspiera produkcję kolagenu z bardzo prostego powodu: ma 60 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. Tymczasem jedną z właściwości witaminy C jest zdolność stymulacji produkcji kolagenu: białka, które formuje tkanki właściwie całego ciała. (1) Dzika róża bogata jest także w beta-karoten, przeciwutleniacz wspierający odnowę i odbudowę tkanek skóry. (2) Do tego działa przeciwzapalnie dzięki temu, że zawiera kwasy tłuszczowe takie jak kwas linolenowy i kwas oleinowy. Dodając do tego witaminę C i inne zawarte w niej substancje odżywcze, otrzymujemy odżywczy geniusz, który koi skórę. Do tego dzika róża nie zatyka porów i jest w 100% naturalna! (3) Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i licznych substancji odżywczych ten cudowny kwiat dogłębnie nawilża i rozświetla skórę. Na przykład witamina A zawarta w dzikiej róży koryguje kolor skóry i wygładza jej teksturę. (4) Z kolei soczysta dawka witaminy E zwalcza wolne rodniki zapobiegając fotostarzeniu się skóry. (5) Dzika róża zawiera także kwercytynę, która pomaga zapobiegać czerniakowi! (6) Co lepszego może trafić się Twojej skórze?
– łyżeczkę sproszkowanej dzikiej róży, – łyżeczkę różowej glinki, – 10 kropli ulubionego olejku (na przykład różanego, migdałowego, jojoba), – 5 kropli olejku rycynowego, – 2-3 łyżki wody. Tu znajdziesz rozkosznie naładowaną witaminą C, organiczną i sproszkowaną dziką różę, Rosehip This is BIO®. Zmieszaj wszystkie składniki na gładką papkę, wodę dodając wedle potrzeby, do uzyskania gładkiej masy. Pozostaw na 15 minut, a po tym czasie spłucz letnią wodą. Przed użyciem przeprowadź próbę alergiczną na skórze. Jeśli nie stosowałaś jeszcze tej maseczki, nie zapomnij o wykonaniu testu alergicznego na fragmencie skóry, na przykład na przedramieniu.
Imbir pomaga przywrócić blask i zdrowy kolor cery. Ten wspaniały korzeń działa na skórę pobudzająco, daje poczucie rześkości i świeżości, a do tego przyśpiesza wchłanianie substancji odżywczych. Przy okazji redukuje przebarwienia, poprawia krążenie i zwiększa elastyczność. Zawarte w nim aktywne substancje, czyli gingerol, paradol i szoagol, są odpowiedzialne za liczne przeciwzapalne właściwości korzenia. Żegnaj szara cero z czerwonymi przebarwieniami. Żegnajcie suche policzki i zmęczona twarzy. Witaj pełna blasku, rozpieszczona skóro! (7)
– łyżki dobrego, sproszkowanego bio imbiru, – łyżeczki soku z cytryny, – łyżeczki niesłodzonego roślinnego mleka (np. kokosowego) lub wody. Tu znajdziesz aromatyczny, sproszkowany i ekologiczny Imbir This is BIO®. Zmieszaj wszystkie składniki na papkę. Gdyby maseczka była zbyt wodnista, dodaj więcej imbiru. Maseczkę nałóż na twarz na 20 minut, po tym czasie zmyj dokładnie letnią wodą. Możesz stosować maseczkę przed innymi zabiegami kosmetycznymi. Voila, imbirowa maseczka gotowa. Jeśli nie stosowałaś jeszcze tej maseczki, nie zapomnij o wykonaniu testu alergicznego na fragmencie skóry, na przykład na przedramieniu.
Reishi przez adeptów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej od stuleci nazywane są grzybami nieśmiertelności. Zawierają w swoim składzie cenne substancje mineralne, witaminy, a także 17 różnych rodzajów aminokwasów i polisacharydy, fitosterole oraz triterpeny. Te ostatnie to cudowne molekuły, które mają doskonałe właściwości przeciwzapalne sprawiające, że redukują zaczerwienienia nawet nałożone punktowo. To totalny must have! (8) Reishi zawierają też wzmacniające odporność polisacharydy. Te przyjazne cukry pomagają zapobiec zadomowieniu się bakterii wywołujących trądzik. Trądzik nie jest co prawda chorobą infekcyjną, ale u chorych zauważa się występowanie ognisk bakteryjnych, w tym Propionibacterium acnes, P. avidum, P. granulosum oraz drożdżaków Malassezia furfur. W wykwitach zapalnych liczba bakterii może zwiększać się nawet 10-krotnie. (9) Niezwykłe właściwości ochronne grzybów reishi wynikają zarówno z zawartości triterpenów, jak i polisacharydów, które efektywnie (i efektownie!) zwalczają wolne rodniki i zanieczyszczenia, na które Twoja skóra jest narażona każdego dnia.
– 1 czubatą łyżeczkę sproszkowanych grzybów reishi, – ¼ łyżeczki octu jabłkowego, – ¼ łyżeczki ciepłej wody, – (opcjonalnie) łyżeczkę ulubionego olejku, na przykład jojoba albo z pestek malin. Tu znajdziesz w 100% organiczne, sproszkowane Reishi This is BIO®. Zmieszaj wszystkie składniki w niewielkiej miseczce. Nad umywalką nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy, unikając okolic oczu. Pozwól maseczce działać na Twoją skórę przez 10 do 15 minut, a sama w tym czasie się zrelaksuj. Zmyj maskę z użyciem ciepłej wody. Jeśli potrzeba wilgotnym ręcznikiem zmyj z twarzy resztki maski. Osusz skórę i użyj swojego standardowego kremu lub olejku. Jeśli nie stosowałaś jeszcze tej maseczki, nie zapomnij o wykonaniu testu alergicznego na fragmencie skóry, na przykład na przedramieniu.
uściski:)
Źródła: (1) medicalnewstoday.com/articles/262881.php (2) synergynatural.com/blogs/health-articals/benefits-of-beta-carotene-for-skin-health (3) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22762068 (4) canyonranch.com/blog/beauty/the-skin-benefits-of-vitamin-a/ (5) healthline.com/health/vitamin-e-for-skin (6) medicalnewstoday.com/articles/324170.php (7) byrdie.com/benefits-of-ginger (8) wabisabibotanicals.com/blogs/journal/skin-benefits-reishi-mushroom (9) nourishednaturalhealth.com/nutrition-guides/top-5-supplements-for-hormonal-acne
Powiązane artykuły
Komentarze