Jeśli więc kupujesz, to sprawdź, czy ta nie jest, muszą o tym pisać, bo raz, takie są przepisy, a dwa…
Nie wszyscy czekają na słoneczne lato długimi miesiącami wypatrując zza chmur promieni słonecznych i wzrostu temperatur. Dla niektórych kąpiele słoneczne nie stanowią przyjemności, a wręcz przeciwnie. Uczulenie na słońce, bo tym właśnie jest pokrzywka słoneczna, poza zmianami skórnymi wywołuje dyskomfort, utrudnia wyjście w domu i potrafi zrujnować wakacje. Czym jest pokrzywka słoneczna i jak sobie z nią radzić dowiesz się z tego tekstu. Pokrzywka słoneczna często pojawia się między 20 a 35 rokiem życia, objawiając się wystąpieniem czerwonych plam, swędzenia wysypki i bąbli na skórze po kontakcie ze słońcem. Przypadłość znacznie częściej dotyka kobiet i osób wrażliwych na alergeny. Wysypka może wystąpić samoistnie, ale także być skutkiem spożycia substancji lub użycia kosmetyku, który uwrażliwia ciało na słońce. Czynnikiem ryzyka mogą być też niektóre zabiegi kosmetyczne i przyjmowane leki. U każdego objawy uczulenia mogą być różne. U osób nadwrażliwych na promienie UV-B bąble będą pojawiały się w słoneczne dni, nie tylko w trakcie kąpieli słonecznych, ale także na spacerach, dotykając odsłoniętych miejsc jak ramiona, nogi i dekolt. W przypadku reakcji na promienie UV-A pokrzywka występuje nawet w pochmurne dni. Ponieważ te promienie przenikają przez szyby i mogą przenikać przez ubrania, jest się narażonym na negatywne skutki przez niemal cały czas.
Aby uniknąć pokrzywki należy stosować odpowiednie kosmetyki ochronne. Wskazane jest też przygotowanie do ekspozycji na słońce: wcześniejsza suplementacja witaminy D3+K2, beta-karotenu, kwasów tłuszczowych omega-3, astaksantyny, witaminy E oraz C. Warto też włączyć do diety duże ilości bogatych w przeciwutleniacze warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczy takich jak awokado, olej kokosowy, nasiona chia, orzechy i oliwa z oliwek. Warto zakładać też przewiewną odzież zakrywającą ciało.
Dzika róża, dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy, w tym witaminy C, ma zapalności przeciwzapalnie. Włącz ją do diety, a zewnętrznie stosuj różany olejek i maseczki z dodatkiem sproszkowanej dzikiej róży.
Badania wykazały, że zielona i czarna herbata mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Redukują one także liczbę komórek oparzeniowych i w pewnym stopniu chronią warstwy komórek skóry przed uszkodzeniem UV. Schłodzoną herbatę przelej do butelki z atomizerem i spryskuj nią skórę. Możesz też rozprowadzać ją w podrażnionych miejscach z pomocą materiałowego ręczniczka. Do tego celu świetnie nada się super bogata w przeciwutleniacze matcha.
Możesz stosować ją doustnie lub miejscowo stosować witaminę E na ramiona i inne części ciała dotknięte wysypkami skórnymi. Badania wykazały, że witamina E chroni skórę przed dalszym uszkodzeniem przez słońce. Dodatkowo zmniejsza szorstkość skóry spowodowaną alergią na słońce.
Aloes to pogromca problemów skórnych i oparzeń wszelkiej maści. Działa jak świetny środek chłodzący i może uspokoić skórę w ciągu kilku minut i znacznie zmniejszyć czerwoną wysypkę.
uściski:)
Źródła: thehealthsite.com/photo-gallery/diseases-conditions-home-remedies-for-sun-allergy-that-will-help-you-v0516-396394/aloe-vera–396472 mayoclinic.org/diseases-conditions/sun-allergy/diagnosis-treatment/drc-20378082
Powiązane artykuły
Komentarze
U mnie zaczęło się jak byłam nastolatka, alergikiem nigdy nie byłam. Męczyłam się z tym uczuleniem długo. Pozbyłam się tego kilka lat temu przy pomocy kilku suplementów ( witamina B complex, wit D, NAC, kurkuma i dużych dawek koenzymu Q10). Nie wiem co pomogło ale słońce uwielbiam i opalam się jak tylko angielska pogoda na to pozwala.
Pepsi, czy pokrzywka jest tylko sloneczna? Mnie wysypalo strasznie, a zaczelo sie od wewnetrzej strony ud i dochtore dal tabletki na alergie i tyle. A mi juz na twarzy sie pojawilo i nawet pod jednym okiem spuchlam.
Taka alergie może być z wielu powodów, wystarczy niekiedy że zjadłaś bardziej pryskany owoc