😘🙌💚🍓🏵️🌷🙋
Skoro nawet 90% przypadków raka jelita grubego może być związanych z dietą, dlaczego więc żywność nie miałaby stać się lekarstwem? Dlaczego mówi się głownie o przesądzających sprawę genach? Chociaż jeśli chodzi o geny, to genetycznie całe pokolenia jedzą źle. Jedzą raka, przed czym należałoby je nade wszystko chronić.
Amerykańska Food and Drug Administration zatwierdziła lek na przerzutowego raka jelita grubego. Lonsurf jest kombinacją dwóch leków triflurydyny i tipiracilu. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to zagrażająca życiu niedokrwistość, zmniejszenie liczby białych krwinek, niezbędnych przeciwko infekcjom i płytek krwi, osłabienie fizyczne i skrajne zmęczenie. Lek powoduje także nudności, zmniejszenie apetytu, biegunkę, wymioty, bóle brzucha i gorączkę. Producent ogłosił zatwierdzenie leku jako kamień milowy w dziejach tej choroby, bowiem podobno oferuje znaczący czas przeżycia pacjentów.
Czy wie co mówi?
W randomizowanym z podwójnie ślepą próbą badaniu u 800 pacjentów (wcześniej leczonych) z zaawansowanym rakiem jelita grubego stwierdzono po leczeniu Lonsurfem przeżycie 7,1 miesięcy w porównaniu do 5,3 miesięcy z tymi, którzy przyjmowali placebo. Innymi słowy, lek przedłuża życie o okres krótszy niż dwa miesiące.
National Cancer Institute twierdzi, rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem w Stanach Zjednoczonych. W Europie też zajmuje bardzo wysoką niechlubną pozycję. Chyba trzecią. Czy więc zamiast czekać na firmy farmaceutyczne, aby uzyskać jak najwięcej toksycznych zabiegów, które nie działają, nie lepiej wziąć zdrowie w swoje ręce, aby przede wszystkim starać się uniknąć raka jelita grubego w pierwszej kolejności?
Podstawowym czynnikiem raka jelita grubego jest zachodnia dieta. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Nutrition naukowcy zauważyli, że dieta przyczynia się od 50% do 90% przypadków raka jelita grubego.
Tylko, żebyś nie wpadła w koleiny sofizmu, jak pani, która dowiedziała się, że pewne wysoko błonnikowe ciasteczka odchudzają i wciskała je do każdego posiłku, a waga nie spadała, ba, poszła w górę. Lista pokarmów antyrakowych to nie jest dodatek do frytek, to są po prostu pokarmy, zamienniki złomu ze złomowiska, który z niewiadomych powodów Twój apetyt (nie oszukujmy się, mój też) uznał za bardzo smaczny.
Zielone liście warzyw są bogate w magnez. W metaanalizie ośmiu prospektywnych badań opublikowanych w European Journal of Clinical Nutrition, najwyższe średnie spożycie magnezu było związane z 11% zmniejszeniem ryzyka raka jelita grubego w porównaniu z najniższym średnim spożyciem.
Inne dobre źródła magnezu to kakao, suszone wodorosty, brokuły, fasola, soczewica, produkty pełnoziarniste, migdały, orzechy nerkowca, orzechy laskowe, nasiona sezamu i awokado.
Jak widzisz 4 szklanka rządzi w sprawach jelita grubego.
Na podstawie meta analizy 36 badań obserwacyjnych stwierdzono, że chrupiący najwięcej orzechów mieli o 24% mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.
Naukowcy z Texas A & M University i University of North Carolina wykazali, że dieta zawierająca suszone śliwki może pozytywnie wpłynąć na mikroflorę jelitową.
Promując dobre bakterie w całej okrężnicy, suszone śliwki zmniejszają możliwość zmian przedrakowych. Naukowcy sugerują, że regularne jedzenie śliwek może być realną strategią dietetyczną, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.
Kurkumina z kurkumy jest potężnym przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym. Badania laboratoryjne wykazały, że kurkumina wywołuje zaprogramowaną śmierć komórki w komórkach raka jelita grubego.
Jak wiadomo komórki rakowe, tym różnią się od zdrowych, że nie mają tendencji do umierania. Badacze uważają, że kurkumina może mieć potencjał terapeutyczny w leczeniu raka okrężnicy, w szczególności w przypadku nowotworów, które są oporne na konwencjonalną chemioterapię. Jest również istotnym składnikiem diety w profilaktyce raka jelita grubego.
Bromelaina jest enzymem trawiennym w rdzeniu ananasa. Okazała się lepsza niż wysoce toksyczny środek chemioterapii 5-fluorouracyl jako czynnik przeciwnowotworowy w przedklinicznych badaniach.
Jedno z badań na zwierzętach wykazało, że picie świeżego, lub mrożonego soku ananasowego jednak niepasteryzowanego z aktywnymi enzymami bromelainy zmniejsza stan zapalny związany z nieprawidłowymi wzrostami jelita grubego.
Używając ananasa do zielonego szejka, czy wyciskając z niego sok, nie pozbawiaj go rdzenia, bowiem głównie tam siedzi enzym bromelaina.
Kimchi jest tradycyjną fermentowaną potrawą z Korei. Jest to pokarm pełen probiotyków, które są znane z zapobiegania wystąpienia nowotworu jelita grubego. Gdy koreańscy badacze dodali wyciąg z jemioły do Kimchi, okazało się, że owa kombinacja hamuje wzrost ludzkich komórek raka jelita grubego o 80%.
Badacze uważają, że przeciwnowotworowe działanie Kimchi jest głównie spowodowane regulacją apoptozy komórek nowotworowych i hamowaniem stanów zapalnych.
Niemieccy naukowcy przetestowali mieszaninę flawonoidów na 36 pacjentów z resekcją raka jelita grubego i 51 pacjentów z usuniętymi polipami jelita grubego. Jedna grupa pacjentów otrzymywała dzienną dawkę 20 mg apigeniny i 20 mg epigallocathechin-gallat (EGCG). W ciągu od trzech do czterech lat pacjenci z rakiem okrężnicy otrzymujący flawonoidy nie mieli nawrotów, w porównaniu z 20% nawrotów w grupie kontrolnej bez flawonoidów.
Analogicznie polipy powtórzyły się u 7% leczonych pacjentów w porównaniu z 47% w grupie kontrolnej.
Dieta bogata w owoce i warzywa. Powtórzę.
Dieta bogata w owoce, warzywa i resweratrol (pochodzącye z winogron) związana jest z obniżoną częstotliwością występowania raka jelita grubego. Badania pokazują, że resweratrol hamuje szlak sygnałowy aktywowany w ponad 85% przypadków raka jelita grubego.
30 uczestników badania było na diecie z niskim poziomem resweratrolu. Następnie ludzie ci zostali podzieleni na trzy grupy przyjmujące 1/3 do pół kilograma winogron dziennie przez dwa tygodnie.
Markery nowotworowe zmniejszyły się po spożyciu winogron. Po zjedzeniu winogron markery u osób powyżej 50 roku życia zmniejszyły się do poziomu obserwowanego u młodszych uczestników.
Naukowcy uważają, że nawet krótkoterminowe spożycie 1/3 do pół kilograma winogron dziennie może zredukować ryzyko mutacji zdarzeń mogących ułatwić rozwój raka jelita grubego. Codziennie jedzenie winogron może odgrywać rolę w profilaktyce raka jelita grubego u osób z grupy wysokiego ryzyka.
Wyciąg z trawy pszenicznej indukuje programowaną śmierć komórek raka jelita grubego.
Przypominam prosty i wyjątkowo tani protokół kuracji przeciwnowotworowej w 3 krokach.
Po fermentacji przez 180 dni może działać jako środek zapobiegawczy.
Kwas kofeinowy zawarty w miodzie hamuje wzrost komórek raka jelita grubego.
Zawiera kapsaicynę, która ma działanie przeciwnowotworowe.
Pektyny jabłkowe zmniejszają ilość nowotworów. Ale jabłka MUSZĄ być BIO, bowiem w „parszywej dwunastce” rok do roku zajmują czołowe miejsce obok truskawek.
Polifenole hamują proliferację komórek raka jelita grubego.
Oolong (rodzaj półfermentowanej herbaty z Chin, albo Tajwanu. Znane są też ulungi z Indii, Nepalu, Wietnamu i innych krajów. Nazywana jest herbatą niebieską, turkusową lub szmaragdową) zawiera pochodną flawonu chafuroside, który może być dobrym środkiem zapobiegawczym.
Badania wykazują, że wyciąg z nasion czarnuszki ma bardziej korzystne działanie niż 5-fluorouracyl chemoagent w hamowaniu rozwoju raka jelita grubego, bez problemów skutków ubocznych farmaceutyka. Badania na zwierzętach potwierdzają, że olej z czarnuszki ma znaczące działanie hamujące na raka jelita grubego, bez skutków ubocznych.
Olej z granatu hamuje raka jelita grubego w badaniach na zwierzętach.
Wykazuje aktywność przeciwnowotworową.
Mogą hamować wzrost raka jelita grubego.
Co dodawać do swojej diety już trochę wiemy, ale równie ważnym punktem programu jest to co powinniśmy z niej wyeliminować. Czyli chemię w pokarmach, jedzenie wysoko przetworzone, transy, no i wiadomo, że cukier i mąkę rafinowaną, no i pewne używki.
Istotną też rolę w zdrowiu naszego jelita odgrywają kwasy tłuszczowe, w tym przede wszystkim Omega 3, co skłania niektórych ludzi do innego spojrzenia na rolę ryb w naszym żywieniu.
owocek
Referencje:
Powiązane artykuły
Komentarze
Cześć Pepsi, ostatnio sporo się kształcę w zakresie raka jelita – niestety jest to pierwszy stwierdzony rak w rodzinie. Nawiazując do Twojego artykułu, z tym omega-3 to powinno się uważać na ryby, gdyż mają w sobie arsen, jeden czynników zwiększających prawdopodobieństwo powstania raka.
Ryby tylko z hodowli bio, lub dzikie, Omega 3 TiB chwilowo z oleju rybiego nie mamy, czekamy na dostawę, jest bez metali i transów oczywiście. Mamy Omega 3 w Hemp Protein This is BIO,.