😘🙌💚🍓🏵️🌷🙋
Zakład poprawczy Manhattan County District Attorney’s Office w Nowym Jorku został pionierem we wprowadzaniu nowych metod asymilacji więźniów ze społeczeństwem i walki z przestępczością, a także sposobem na zwalczenie stresu (w tym Zespołu Stresu Pourazowego) u więźniów. Odkrywamy sposoby, jakie mogą zostać użyte by uchronić więźniów przed powrotem za kratki i przemocą domową, a także pomóc osobom, które mogły doświadczyć przemocy w więzieniu. – rzeczniczka DA, Joan Vollero. https://youtu.be/hzV55gus4NA
Spośród wielu znanych metod medytacji, ogromną popularnością cieszy się medytacja transcendentna – specyficzna metoda, którą odkrył przed światem w latach ’60 Maharishi Mahesh Yogi. Obecnie wiele wpływowych osób i wielu ludzi sukcesu uważa ją za klucz do swojej transformacji i ogromnej wewnętrznej siły. Reżyser i producent, David Lynch, jest jednym z największych propagatorów medytacji transcendentnej. Stworzył on pionierski program, początkowo dedykowany uczniom, który został wprowadzony do kalifornijskiego systemu edukacji. Kolejnym etapem było przetestowanie metody w zakładach poprawczych, obecnie natomiast wprowadza się ją do niektórych więzień w Stanach Zjednoczonych. Dr. Michael Puerini, dyrektor medyczny Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie mówi: Myślę, że medytacja transcendentna naprawdę może pomóc ludziom przełamać swój strach i egocentryzm. Jest coś takiego w medytacji transcendentnej, co budzi do współodczuwania. Nie mam pojęcia dlaczego to działa, ale tak właśnie jest. A współodczuwająca osoba, to lepsza osoba.
Rezultaty były niesamowite! Uczestnicy kursu zauważyli u siebie większe poczucie spokoju i koncentracji, a także poprawę jakości życia. Redukcja stresu w niejednokrotnie trudnych warunkach życia może być kluczowym elementem do powrotu na „dobrą drogę” i samorozwoju. Jeden z osadzonych, 21-letni Laddarius Tidmore, mówi: Kiedy medytuję, czuję wolność, która oddala mnie kompletnie od miejsca, w którym jestem, od więzienia. Odizolowuję się kompletnie od wszystkiego i wszystkich, nawet od tego miejsca – przez tych 20-30 minut moje ciało nie istnieje. Złą częścią medytacji jest to, że kiedy kończę, znów tu jestem, ale medytacja sprawia, że jestem zrelaksowany i wolny, znów jestem na ulicach miasta, poza tym wszystkim i nic nie może mnie dotknąć, to wspaniałe uczucie.
Przede wszystkim pozytywnie wpływa na mózg i układ odpornościowy. Zyskuje coraz większą popularność jako realny środek do rozwiązywania personalnych problemów. Nie tak długi czas temu, w Szkole Podstawowej im. Roberta W. Colemana w Baltimore, przeprowadzono eksperyment, który dowiódł, że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy. Naukowcy sprawdzali alternatywy dla lekarstw dzieci z ADHD i odkryli, że praktyka medytacyjna pozwala odstawić kompletnie farmaceutyki. Ta wspaniała metoda wydaje się być rewolucyjną, chociaż tak naprawdę odkrywamy to, co było wiadomym od tysięcy lat. Prawdziwa anatomia ludzkiego ciała i umysłu jest duchową anatomią, która uaktywnia się, kiedy do umysłu wkrada się spokój, który otwiera najgłębsze pokłady świadomości. Medytujmy więc. Źródła: 1
uściski!
Powiązane artykuły
Komentarze
”że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy.”
Subtelna tresura? 😉
Nie rozumiem dlaczego dyscyplina kojarzy się z biciem po łapach. 😉 Toż niekiedy samodyscyplina właśnie bywa kluczem to ruszenia ze skrzyżowania.
Były też takie eksperymenty z medytacją vipassana i rezultaty też wskazały na jej skuteczność. Chyba nawet film o tym powstał: „Doing time, doing vipassana”