na tym blogu jest około 30 wpisów na temat postu przerywanego, w mojej książce Leczenie Dobrą Dietą również znajdziesz sporo…
Grzyby reishi, z chińska lingzhi, choć relatywnie obce dla zachodnich kultur, w Azji wykorzystywane są od tysiącleci i są bodaj najstarszym symbolem zdrowia i długowieczności. Zresztą nie bez powodu nazywane są grzybami nieśmiertelności! Kiedyś znajdowano je rosnące na drzewach śliwy, zarezerwowane wyłącznie do użytku członków rodziny królewskiej i najwyższych kast.
Istnieje wiele rodzajów reishi, a najbardziej powszechne z nich mają miękką, przypominającą korek strukturę i kapelusz o kształcie podobnym do ucha w kolorach pomiędzy czerwono-pomarańczowym a brązowo-czarnym.
Grzyby te mają w swoim składzie cenne minerały takie jak mangan, magnez, miedź, cynk i german, witaminy (głównie witaminy z grupy B), a także 17 różnych rodzajów aminokwasów i polisacharydy, fitosterole oraz triterpeny.
Mają kwaśny, nieco drzewny posmak i zapach, dlatego tradycyjnie podaje się je w formie naparu lub ekstraktu.
W związku ze swoim statusem panaceum, obecnie grzyby reishi są szeroko dostępne na całym świecie i dostępne w przeróżnych formach, od suszonych grzybków po sproszkowaną formę i kapsułki. Stanowią one także wymyślny dodatek do dań i słusznie, bo ich prozdrowotne właściwości są zdumiewające. Tu znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć zanim zastosujesz azjatyckie grzyby nieśmiertelności. Tymczasem przyrządź na ich bazie czekoladę idealną na nadchodzące chłodne dni.
Istnieje wiele dowodów, że przyjmowanie grzybków reishi zmniejsza symptomy depresji poprawiając nastrój i działając kojąco na układ nerwowy. Wskazują one także terapeutyczne działanie w przypadku chorób neurodegeneracyjnych oraz wzmacniają odporność.
Zaopatrz się w: – 3 łyżki stołowe surowego kakao, – 2 szklanki wody (lub mleka roślinnego), – czubatą łyżeczkę sproszkowanych BIO grzybków reishi, – łyżkę stołową białka konopnego BIO, – łyżeczkę cynamonu, – 2 krople naturalnego, spożywczego olejku z pomarańczy, – ćwierć łyżeczki suszonego chilli lub pieprzu cayenne, – pół łyżeczki oleju kokosowego, – szczyptę soli, – opcjonalnie lucumę, miód lub syrop klonowy do dosłodzenia (nie dodawaj wówczas oleju kokosowego). Zblenduj składniki na idealną masę i delikatnie podgrzej w rondelku (jeśli napój ma być surowy, do temperatury nie wyższej niż 42 stopnie Celsjusza).
Smacznego!
uściski:)
Powiązane artykuły
Komentarze
Emanuelo, pisalas, ze grzybki Reishi wzmacniaja watrobe czy to znaczy,ze moga byc pomocne przy naczyniaku watroby ( 9mm)