fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 655 092
95 online
46 324 VIPy

Lista Sinclaira, czyli suplementy ANTYSTARZENIOWE, które zażywa mega znany epigenetyk David Sinclair

 DR SINCLAIR

Sekret długowieczności Japończyków.

No dobrze, prawdopodobnie czas wielkiej rezygnacji dobiega, a nawet dobiegł już końca. Owszem było to subiektywne, ale jakże kolektywne postrzeganie teraźniejszości i przyszłości. Na szczęście jakby już za nami.

Ogólnie wisząca na włosku recesja, jednak jakoś nie nastąpiła. A więc to wszystko spowodowało zjawisko: ŁAPIEMY ODDECH po wielkiej rezygnacji.

Stąd może coraz więcej osób ponownie rozmyśla o wydłużaniu telomerów, czyli centralnie o wydłużeniu życia z powodu mniejszego zmartwienia.

Straszna przyszłość (podsycana przez media) okazała się, jak często bywa, nie taka znowu straszna. A wiele strasznych historii zamieniło się wręcz w złoto i wodę pitną.

Oczywiście pojawią się nowe „straszne historie”, ale Ty już wiesz, że tak działa matriks. Dlatego Ty nie rezygnujesz, pomimo tego, że wokół czarno kraczą.

TY NIGDY NIE REZYGNUJESZ.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Sekret długowieczności Japończyków – David Sinclair

David Sinclair, co widać na obrazku, nie jest Japończykiem. Jednak zapewne zgłębił wszelkie możliwe nacje, oraz lokalne mniejszości, którym udało się trzymać wysoką średnią długość życia.

Naukowiec, o którym już wspomniałam podczas moich live biegaczych, jest profesorem na Uniwersytecie Harvarda i przez większą część swojej kariery akademickiej badał i wciąż bada starzenie się. Żeby nie było, że David Sinclair to profesorek, który mało zamieszał w dziedzinie przedłużania życia i odmładzania. Wręcz przeciwnie, zamieszał dużo. W 2014 znalazł się w słynnej setce najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Głównym obszarem zainteresowań badawczych doktora jest epigenetyka starzenia, ze szczególnym uwzględnieniem epigenetycznego przeprogramowania starzenia (np. odwracanie procesu starzenia poprzez czynniki Yamanaka), metabolizmu i sirtuin NAD+ oraz prekursorów NAD+, takich jak NR i NMN.

Japończyku nie irytuj się, zawiłościom nie ma końca, bo w końcu podczas wywiadu z synem doktora Davida, syn oświadczył, pi razy drzwi cytuję:

„Owszem zamierzam kontynuować i poszerzać prace badawcze ojca, a nawet przejmę schedę o ile OJCIEC KIEDYKOLWIEK UMRZE”

Być może natknęłaś się na najlepiej sprzedającą się książkę na liście New York Timesa o starzeniu sięLifespan: Why We Age – And Why We Don’t Must To”.  Jest też polskie tłumaczenie „Jak długo żyć? Dlaczego się starzejemy, czy naprawdę musimy?”

Wiemy też jakie suplementy zażywa dr Sinclair, aby żyć dłużej.

Owa lista powstała na podstawie wywiadów i książek, w których dr Sinclair wspomina o przyjmowanych suplementach.

Być może przyjmuje jeszcze jakieś dodatkowe suplementy, których nie ma na tej liście, albo z czegoś zrezygnował, jednak te właśnie wymieniał. Na przykład w swojej książce Lifespan (wersja angielska) wspomina na stronie 304, że codziennie rano zażywa NMN i resweratrol, często wymieszane z jogurtem.

dr David Sinclair (+50)

W oparciu o liczne, w tym niedawne wywiady i jego książkę, lista suplementacji (w tym też pewne leki) na długowieczność dr Sinclaira prawdopodobnie wygląda następująco:

Sekret długowieczności Japończyków – odmładzająca lista Sinclaira

1. Mononukleotyd nikotynamidowy (NMN): 1g dziennie rano
2. Resweratrol : 1g dziennie rano
3. Metformina : 800 mg wieczorem
4. Witamina D3 : najlepiej 4000 do 5000 IU dziennie
5. Witamina K2 : najlepiej 180 do 360 mikrogramów dziennie
6. Statyny
7. Niskie dawki aspiryny : 83 mg dziennie
8. Spermidyna : 1 mg dziennie, rano
9. Kwercetyna i fisetyna: po 500 mg jednego i drugiego, 1 raz dziennie rano
10. TMG (trimetyloglicyna lub betaina) : 500 mg do 1000 mg dziennie

Oto rewizja Listy Sinclaira, oraz pewne KONTROWERSJE:

1. Mononukleotyd nikotynamidowy (NMN), 1g dziennie, rano

Mój i nie tylko mój pogląd:

Jestem dość entuzjastycznie nastawiona do NMN 

Wykazano, że NMN spowalnia wiele aspektów starzenia się w badaniach na zwierzętach (1)(2)(3)(4)

NMN jest prekursorem NAD+, ważnej cząsteczki metabolicznej, której wiele białek potrzebuje do prawidłowego wykonywania swoich funkcji, takich jak ochrona i naprawa naszego DNA i epigenomu.

Jednak 1000 mg to wysoka dawka NMN. W rzeczywistości 250 do 500 mg jest całkiem wystarczające, aby skorzystać z prozdrowotnych i długowiecznych efektów NMN.

Mówią o tym badania przeprowadzone na ludziach przyjmujących NMN w ilościach właśnie 250 mg dziennie (5)(6)

Znamiennym jest, że dr Sinclair przyjmuje NMN, a nie NR (kolejny bardzo reklamowany suplement „długowieczności”). I słusznie, gdyż pomimo całego szumu w internecie NR NIE PRZEDŁUŻA życia (7)

w didaskaliach

Ryzyk fizyk, NMN będzie w sklepie na dotknięcie:)

2. Resweratrol 1g dziennie rano

Mój i nie tylko mój pogląd:

Podchodzę do resweratrolu umiarkowanie chłodno (nie zapominam jednak o Sardyńczykach codziennie raczących się czerwonym sardyńskim winem – błękitna strefa stulatków). Ufam, że pterostilben jest jakby lepszy ..

Resweratrol to stylbenoid występujący w niewielkich ilościach w skórce winogron. Badania wykazały, że resweratrol może zmniejszać ryzyko chorób serca, raka i neurodegeneracji.

David Sinclair uważa, że ​​resweratrol działa synergistycznie z NMN. Resweratrol jest potrzebny do aktywacji genów sirtuin (które chronią nasze DNA i epigenom ), podczas gdy NMN jest potrzebny do napędzania sirtuin.

Jednak resweratrol jest trudny do wchłonięcia przez jelita, a niewielka ilość resweratrolu, która trafia do organizmu, jest BARDZO SZYBKO ROZKŁADANA.

Czytałam o 14 minutach pół rozkładu, co oznacza, że po 14 minutach już nie ma połowy połkniętej dozy.

Ale skoro profesor Sinclair poleca, dlaczego nie? Dobry Resveratrol kupisz tutaj.

Pterostilbene to cząsteczka, która wygląda bardzo podobnie do resweratrolu, ale jest ZNACZNIE LEPIEJ WCHŁANIANA i znacznie STABILNIEJSZA w ludzkim organizmie.

Różne badania pokazują, że pterostilben działa lepiej niż resweratrol pod względem działania przeciwnowotworowego, przeciwcukrzycowego i kardioprotekcyjnego (8)(9)(10)

Występuje w małych ilościach w ciemnofioletowych jagodach.

Centralnie dr Sinclair zaleca jedzenie owoców i warzyw ZNISZCZONYCH życiem, które z powodu palącego słońca, suszy i temu podobne, wytworzyły niesamowite zdolności ochronne, jak fioletowa kukurydza w Peru (poza Peru robi się ponownie yyy …  żółta), czy spalona brazylijskim słońcem jagoda acai. Tworząc super pokarmy przeciwko wolnym rodnikom tlenowym, super antyoksydanty na rdzewienie od środka. 

Podobnie jak metformina, pterostilben może również aktywować AMPK (11).

W rzeczywistości pterostilben aktywował AMPK już na poziomie 50 mikromolowym, podczas gdy metformina osiągnęła ten efekt dopiero w wyższej dawce 2 milimolowej (12).

Jeden z najsilniejszych antyoksydantów na świecie Jagoda Acai This is BIO, idealna do 4 szklanki

Słyszałaś o ogromnym potencjale przeciwzapalnym C3G ZNISZCZONEGO przez życie jedzenia?


3. Metformina (lek na receptę): 800 mg wieczorem

Mój i nie tylko mój pogląd:

Podchodzę do metforminy z ostrożnym optymizmem, pamiętając o pewnych zastrzeżeniach. 

Wykazano, że metformina wydłuża życie różnych organizmów, w tym ssaków (13)(14)

U ludzi widzimy, że diabetycy przyjmujący metforminę żyją dłużej niż zdrowi ludzie bez cukrzycy, którzy oczywiście nie przyjmują metforminy. (15) Nie dotyczyło to diabetyków stosujących inne leki przeciwcukrzycowe.

Przyjmowanie metforminy może jednak mieć skutki uboczne:

  • w krótkim okresie metformina może powodować biegunkę i dolegliwości żołądkowo-jelitowe, które często ustępują po kilku tygodniach
  • w dłuższej perspektywie metformina może zmniejszyć wchłanianie witaminy B12

Metformina prawdopodobnie działa jako substancja hormetyczna, co oznacza, że ​​powoduje niewielkie uszkodzenie komórek, dzięki czemu nasze komórki zostają poddane naprawie i ochronie. Metformina hamuje funkcję mitochondriów, dzięki czemu mitochondria będą się lepiej naprawiać i chronić.

A ponieważ aktywność fizyczna, konkretne ćwiczenia również  USZKADZAJĄ NIECO mitochondria, aby potem się naprawiały, co jest jedną z korzyści zdrowotnych ćwiczeń, dlatego nie należy łączyć metforminy z ćwiczeniami, gdyż mogłyby nadmiernie obciążać mitochondria. Dlatego dr Sinclair nie przyjmuje metforminy w dni, w których ćwiczy.

Ponadto ostatnie badania sugerują, że być może BARDZO STARZY LUDZIE NIE POWINNI przyjmować metforminy, ponieważ metformina powoduje zbyt duży stres w ich już bardzo starych i bardzo zestresowanych mitochondriach (16)

Dobry wpis rozwijający temat: Metformina kontra inne suplementy przeciwstarzeniowe. Co jest najlepsze dla długowieczności?

Sekret długowieczności Japończyków – naturalne (i moim zdaniem lepsze) alternatywy dla metforminy 

  • Fisetyna (jedz truskawki i jabłka)
  • Glukozamina i Chondroityna (17)
  • Pterostilben (opisany wyżej)
  • A co z Berberyną?

Berberyna jest czasami wymieniana jako suplement, który może poprawić oporność na insulinę. I owszem, podobnie jak metformina, berberyna może również aktywować AMPK.

Berberyna jest jednak alkaloidem, który często jest dość TOKSYCZNYM związkiem. Moim zdaniem nie ma wystarczającej liczby badań pokazujących, że długotrwałe przyjmowanie berberyny jest bezpieczne, oraz to co nas teraz interesuje, że berberyna może przedłużyć życie w różnych organizmach.

Co więcej, David Sinclair przyjmuje metforminę wieczorem, przed pójściem spać. Tłumaczy, że robi to dlatego, iż w nocy ciało jest już na czczo i metformina może jeszcze bardziej ten stan poszerzyć.

Ale inne źródła, tym razem stricte medyczne mówią, żeby jednak przyjmować metforminę ZAWSZE przed największym posiłkiem (najlepiej 20 minut przed posiłkiem). W ten sposób metformina może sprawić, że organizm będzie bardziej wrażliwy na insulinę, gdy ma to największe znaczenie: podczas posiłku i w ciągu kilku godzin po jedzeniu, kiedy mitochondria muszą przetworzyć cukry i tłuszcze z posiłku.

Co więcej, w nocy jesteś już na czczo, czyli wrażliwa na insulinę. Lepiej byłoby wprowadzić organizm w bardziej wrażliwy na insulinę stan w ciągu dnia, zwłaszcza podczas przetwarzania węglowodanów i tłuszczów po posiłku.

Dr Sinclair przyjmuje 800 mg metforminy tylko raz dziennie. Lepiej, żeby brać niższe dawki rozłożone w ciągu dnia np 500 mg 2 razy dziennie, przed lanczem (500 mg) i przed obiadem (500 mg) nie rano, ponieważ i tak wówczas organizm jest już najbardziej wrażliwy na insulinę.

Niska insulina i niski insulinowy hormon wzrostu PRZEDŁUŻAJĄ ŻYCIE.

4. Witamina D3

Mój i nie tylko mój pogląd:

Jestem pozytywnie nastawiona do tej witaminy 

Witamina D może przedłużyć życie, przynajmniej  prostym organizmom (18). Witamina D może zmniejszyć ryzyko różnych chorób związanych ze starzeniem się. Niedobór witaminy D u ludzi wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, cukrzycy typu 2, chorób autoimmunologicznych i choroby Alzheimera.

Witamina D aktywuje wiele genów, które zapewniają ważne korzyści zdrowotne (18).

Dawka witaminy D zalecana przez większość rządów jest zbyt niska (np  400 do 800 IU dziennie).

Większość ekspertów zajmujących się witaminą D zaleca przyjmowanie co najmniej 4000 do 5000 IU dziennie i sprawdzanie poziomu witaminy D przynajmniej raz w roku.

Nawet gdy odżywiasz się zdrowo w naszej szerokości geograficznej Witamina D jest jednym z suplementów, który każdy powinien brać dla zachowania optymalnego zdrowia.

Witamina D3

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko poleca
Witaminę D3+K2 TiB do ssania, bardzo dobrze wchłanianą z receptorów podjęzykowych


5. Witamina K2

Mój i nie tylko mój  pogląd:

Lubię witaminę K2 (bardzo) 

Witamina K2 jest mega ważna nie tylko dla gospodarki wapnia w ciele, dla zdrowia kości, ale także dla zdrowia naczyń i mitochondriów. Witamina K2, o czym się praktycznie nie wie, poprawia również wygląd skóry.

Jeśli zażywasz witaminę D3 zawsze łącz ją idealnie również z witaminą K2, gdyż te dwie witaminy działają synergistycznie. A nade wszystko witamina K2 chroni przed odkładaniem się wapnia w tkankach miękkich.

Idealnie dawki witaminy K2 wynoszą od 180 do 360 mikrogramów dziennie.


Uwaga:

Gdy bierzesz leki na rozrzedzenie krwi, koniecznie skontaktuj się z lekarzem w kwestii ilości witaminy K2! 

Wprawdzie to witamina K1 zarządza krzepliwością krwi, jednak działania tych witamin lekko na siebie zachodzą.
Czytałam na stronie pewnego lekarza amerykańskiego, że biorąc warfarynę można brać 40mcg witaminy K2 dziennie.

Jednak nie jestem lekarzem i ZAWSZE należy konfrontować wszystko z własnym lekarzem!


Jednak przyjmowanie tylko paru witamin, takich jak witamina K2 i witamina D3 raczej nie wystarczy, gdyż większość ludzi ma niedobór wielu innych witamin, minerałów i mikroelementów, nawet jeśli odżywiają się zdrowo, bowiem zarówno pokarmy, jak  i  środowisko uległy degradacji. Ograniczone też jest ludzkie wchłanianie składników z powodu wieku, brania leków (vide metformina, czy ipp, które upośledzają wchłanianie witaminy B12) i ogólnego stanu zdrowia.

Poza tym 4 szklanki na początku dnia z cytrynką, kurkumką, magnesikiem, zielonkami to cymesy dla ciała, nawadnianie i dotlenianie komórek, CUD ALKALIZACJI.

6. Statyny (lek na receptę) przyjmowane przez dr Davida od wczesnych lat z powodu rodzinnego wywiadu choroby sercowo-naczyniowej

Mój i nie tylko mój pogląd:

Nie jestem wielką fanką

Statyny mogą obniżyć ryzyko chorób serca. Ale toczy się wiele dyskusji na temat tego, JAK ISTOTNY  w rzeczywistości jest wpływ statyn na zmniejszenie ryzyka sercowo-naczyniowego.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że powinieneś przyjmować statyny, jeśli masz zwiększone ryzyko zawału serca (znana rzecz jako „profilaktyka pierwotna”), podczas gdy inni twierdzą, że powinieneś przyjmować statyny TYLKO wtedy, gdy wystąpił już zawał serca (jako „profilaktyka wtórna”).

Są badania, które sugerują, że U WIELU OSÓB STATYNY NIE DZIAŁAJĄ zbyt dobrze w profilaktyce pierwotnej. Prawdopodobnie będzie to zależeć od osobistego charakteru genetycznego; widać, że niektórzy ludzie znacznie lepiej reagują na statyny, podczas gdy inni nie odnoszą żadnego efektu (19).

Ponadto nie wszystkie statyny są takie same. Niektóre statyny wydają się być w stanie przedłużyć życie myszy (jak simwastatyna), podczas gdy inne statyny nie dają takiego efektu. Ponadto statyny mogą wywoływać skutki uboczne, takie jak bóle mięśni lub neuropatia (ból nerwów), a niektóre statyny bardziej niż inne.

W końcu statyny hamują produkcję cholesterolu, cząsteczki, która jest ważnym składnikiem naszych błon komórkowych, zwłaszcza neuronów i komórek mięśniowych.

7. Niska dawka aspiryny 83 mg dziennie

Mój i nie tylko mój pogląd:

neutralny, ale też trochę jestem rozczarowana 

Centralnie aspiryna nie jest taka całkiem sztuczna, jak ludzie myślą. W rzeczywistości została poprzerabiana owszem, ale z kory wierzby, która była od wieków stosowana jako środek przeciwbólowy. Substancją czynną leku z kory wierzby jest salicyna.

Nawet niektórzy używają kory wierzby jako alternatywy dla aspiryny, szczególnie ci, którzy doświadczają chronicznych bólów głowy lub pleców. Pochodzi z gałęzi 2 do 3 letnich wierzb. Wierzby i krzewy rosną na całym świecie, z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Wierzba biała i wierzba czarna to dwie z najpopularniejszych wierzb stosowanych w medycynie.

Niska dawka aspiryny może zmniejszyć stan zapalny, zmniejszyć ryzyko zawału serca i być może ryzyko raka.

Jednak niedawne duże badanie, w którym wzięło udział prawie 20 000 uczestników i które trwało 4,7 roku, wykazało, że niska dawka aspiryny jednak  NIE ZMNIEJSZYŁA chorób sercowo-naczyniowych i nie poprawiła przeżycia, pomimo, że mniejsze badania wykazywały taką zależność. Natomiast linki do tego dużego badania przestały jakby działać (20) Aby to rozwiązać, należy przeprowadzić dalsze badania.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


8. Spermidyna, 1 mg dziennie, rano

Mój i nie tylko mój pogląd:

Uważam, że spermidyna jest interesującą cząsteczką zapewniającą długowieczność

SPERMIDYNA MOŻE NASILAĆ AUTOFAGIĘ (23)

O autofagii niedawno pojawił się mój kolejny post!

W ten sposób komórki mogą usuwać odpady i uszkodzone komponenty, co prowadzi do młodszych, zdrowszych komórek.

Spermidyna to cząsteczka występująca po raz pierwszy w plemnikach, stąd jej nazwa. Jako suplement spermidyna jest ekstrahowana z kiełków pszenicy.

Można ją również znaleźć w produktach spożywczych, takich jak:

  • ser,
  • soja,
  • rośliny strączkowe
  • i grzyby

Badania wykazały, że spermidyna może poprawić różne biomarkery zdrowia i długowieczności (24) oraz, że spermidyna może przedłużyć życie w różnych organizmach, w tym u myszy (25).

9. Kwercetyna i fisetyna, po 500 mg, raz dziennie, rano

Mój i nie tylko mój pogląd:

Kocham truskawki, a więc fizetynę bardziej niż kwercetynę 

Zmniejszyłabym również dawkę 

Kwercetyna i fisetyna są bardzo podobnymi cząsteczkami. Często nazywa się je „senolitykami”, w sensie zakładającym, że mogą usuwać starzejące się komórki. Słyszałaś o komórkach ZOMBI?

w didaskaliach

Starzejące się komórki powstają z normalnych komórek. Kiedy normalne komórki ulegną nadmiernemu uszkodzeniu (na przykład gromadzą zbyt duże uszkodzenia DNA), mogą przekształcić się w komórki rakowe.
Aby temu zapobiec, te uszkodzone komórki są łamane: nie mogą się już dzielić, więc nie mogą stać się komórkami rakowymi. Stały się starzejącymi się komórkami.
Te starzejące się komórki nie mogą się już dzielić, ale wydzielają wszelkiego rodzaju substancje, które USZKADZAJĄ otaczające zdrowe komórki.
Takimi substancjami są związki prozapalne (cytokiny), metaloproteinazy macierzy, które rozkładają tkankę, IGF i tak dalej.

Uważam (bo czytam w temacie, a nie mnie objawia) jednak, że głównym powodem, dla którego cząsteczki takie jak fisetyna mogą przedłużyć życie, są inne efekty niż bycie „senolitykiem”, takie jak zmniejszanie STANU ZAPALNEGO.

Z tego powodu preferuję fisetynę przyjmowaną w mniejszych dawkach (100 mg dziennie) i w sposób ciągły, zamiast wyższych dawek (np 1000 mg lub więcej) raz w miesiącu w celu „sprzątania” starzejących się komórek.

Wolę fisetynę bardziej niż kwercetynę, chociaż kwercetyna też jest ok.

Jednym z powodów moich skłonności jest, że istnieje więcej i lepszych badań przeprowadzonych z fizetyną, wykazujących efekty długowieczności, takie jak badania na myszach wykazujące, że fizetyna wydłuża życie (26).

Fioletowa kukurydza to super antyoksydant!

W badaniu in vitro ekstrakt z purpurowej kukurydzy w teście DPPH (2,2-1-picrylhydrazyl) na poziom przeciwutleniaczy,

wypadł radykalnie lepiej niż borówki. Lepiej też niż inne komercyjnie uważane za najlepsze, przeciwutleniacze.

Pokarmy fioletowe, jakby zniszczone przez życie, wymyśliły sposób na jego PRZEDŁUŻANIE!

Polecam Ci doskonałą organiczną peruwiańską Purple Corn This is BIO ocieplającą ciało.

Dodaj łyżeczkę do 4 szklanki, albo do szejka, czy użyj do ciasta (do tego będzie pięknie fioletowe:-))


10. TMG (trimetyloglicyna lub betaina)

Pogląd innych wykształconych w temacie ludzi:

Łączenie TMG z NMN ma sens, ale oni wolą fosfatydylocholinę (lub kombinację TMG z fosfatydylocholiną).

Dr Sinclair wspomniał w podcastach, że bierze TMG (trimetyloglicynę), aby zmylić bezpieczną stronę, jeśli chodzi o możliwość zmniejszenia metylacji NMN w organizmie.

Grupy metylowe to małe cząsteczki, które są umieszczane na DNA, białkach i substancjach, aby działały prawidłowo.

Na przykład metylowany DNA (DNA pokryty cząsteczkami metylu) zapobiega aktywności tego DNA. Cząsteczki metylu są również czasami połączone z określonymi substancjami w celu ich rozbicia.

NMN (przypominam, że to numer 1 na liście, czyli mononukleotyd nikotynamidowy – obecnie jedna z najlepiej przebadanych i popularnych substancji spowalniających procesy starzeniajest używany przez komórki do tworzenia NAD+, cząsteczki kluczowej dla zdrowia.

Jednak, gdy organizm używa NAD+, powstaje nikotynamid. Ta cząsteczka musi zostać usunięta. W tym celu na nikotynamidzie umieszcza się grupę metylową, która może być wydzielana przez nerki.

Więc jeśli ludzie biorą dużo NMN, można użyć wielu grup metylowych.

TMG dostarcza grupy metylowe (TMG składa się z trzech grup metylowych na cząsteczkę TMG).

Inni specjaliści zgadzają się więc z dr Sinclairem, że dodanie TMG może być warte zachodu. Właściwa dawka to na przykład 500 mg do 1 grama TMG dziennie.

Jednak niektórzy ludzie doświadczają problemów żołądkowo-jelitowych spowodowanych przez TMG lub mają trudności ze snem po jego zażyciu. Dlatego jako alternatywę można przyjąć fosfatydylocholinę, która może również dostarczać grupy metylowe. Poprawia również zdrowie mózgu i funkcje poznawcze.

Zielona herbata rządzi?

Podczas przyjmowania NMN można również pić zieloną herbatę. Zielona herbata zawiera EGCG, który hamuje enzym umieszczający grupy metylowe w nikotynamidzie (enzym ten nazywa się „NNMT”). W ten sposób do metylacji nikotynamidu stosuje się mniej grup metylowych.

Polecam dobry wpis jak szybko i łatwo wydłużyć życie, jeśli masz taką potrzebę

Badania

  • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5668137/
  • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4854911/
  • (3) sciencedirect.com/science/article/pii/S221323171930240X
  • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5884172/
  • (5) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33888596/
  • (6) assets.researchsquare.com/files/rs-455083/v1_covered.pdf
  • (7) novoslabs.com/nmn-vs-nr-is-nmn-better-than-nr/
  • (8) sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S019745801100337X
  • (9) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29220106/
  • (10) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27496184/
  • (11)  pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29524400/
  • (12) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29524400/
  • (13) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3736576/
  • (14) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6339796/
  • (15) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25041462/
  • (16) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3736576/
  • (17)  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3557824/
  • (18) cell.com/cell-reports/fulltext/S2211-1247%2816%2931362-6
  • (19) technologyreview.com/2018/10/23/1960/your-genome-on-demand/
  • (20) nejm.org/action/cookieAbsent
  • (21) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15059645/
  • (22) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22785389/
  • (23) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19801973/
  • (24) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6128428/
  • (25) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27841876/
  • (26) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30279143/

(Visited 17 851 times, 4 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Ligunia 23 sierpnia 2022 o 13:32

    Dr sinclair absolutnie wygląda na swoje lata i ani roku młodziej.

    1. avatar Pepsi Eliot 23 sierpnia 2022 o 13:54

      też tak myślę, ale to jeszcze nie świadczy o długości życia, bo może być zimą np 😀

  2. avatar Regina Kluczborska 24 sierpnia 2022 o 07:22

    Czy Metformina jest wskazana przy poziomie glukozy na czczo 92 (obecna norma do 99) i 2 godziny po głównym posiłku 107 (obecna norma do 140)? Czy ona nie obniży za bardzo poziomu glukozy? To pytanie dotyczy mnie. Teraz o mężu, który miał podwyższony poziom glukozy i lekarz zapisał mu Metforminę 500 mg na noc, bo powiedział, że to mu obniży poranny poziom glukozy. On po głównym posiłku miał poziom 97-100, a rano 130. Metformina po 3-ech miesiącach mu to unormowała i łagodnie obniża mu się waga, bo miał sporą nadwagę. Mąż je tylko to co ma zerowy indeks glikemiczny.
    Pepsi mogłabyś to skomentować?

    1. avatar Pepsi Eliot 24 sierpnia 2022 o 13:12

      Przecież w artykule masz komentarz. Jest ok, jest tylko jedno ale, że jeśli zdiagnozują cukrzycę 2 `(czyli np straci zapał do diety etc) to statycstycznie w ciągu 2 lat od wzięcie metforminy ludzie i tak wchodzą na zastrzyki z insuliny. Po prostu bardzo dużo jest po jego stronie

  3. avatar Mr P 24 sierpnia 2022 o 11:36

    Statyny? Śmiech na sali, ale z profesorem z Harvardu nie będę dyskutował 🙂

    1. avatar Pepsi Eliot 24 sierpnia 2022 o 13:10

      to klasyczny w sensie NIE ALTERNATYWNY człowiek nauki

  4. avatar Anka 25 sierpnia 2022 o 09:30

    Na basenie w Świdniku? Łał! Czy ja o czymś nie wiem? Pozdrawiam ze Świdnika! Znów mamy tu basen, nawet śliczniejszy od tamtego 😜

    1. avatar Pepsi Eliot 25 sierpnia 2022 o 11:14

      😀 to świetna wiadomość

  5. avatar re.fog 26 sierpnia 2022 o 11:50

    ważyłaś pewnie Pepsi wtedy ile ważysz teraz, c’nie?

    1. avatar Pepsi Eliot 26 sierpnia 2022 o 12:21

      może nie aż tak, ale w spódniczkę z 7 klasy wchodzę 😀

  6. avatar Anatol 30 września 2022 o 23:48

    Dzięki za solidne opracowanie listy dr. Sinclaira; zamówiłem już jego polskie wydanie( książki). Zawsze wole to samemu sprawdzić . 🙂 ,gratuluję wiedzy i rzetelności przekazu.

    1. avatar Pepsi Eliot 1 października 2022 o 06:55

      🙂 książka jest bardzo dobra, i zawiera znacznie więcej podpowiedzi

  7. avatar Pr487 29 września 2023 o 20:06

    A nasz polski dr Jan Pokrywką z Kłodzka.Facet wybudował dla siebie komorę normobaryczna,która ma imitować warunki jakie panowały w edenie.Przebywanie tam zwiększa ilość komórek macierzystych i zwalnia starzenie się.Pan dr ma 70 lat ,a wygląda na 50.

    1. avatar Pepsi Eliot 29 września 2023 o 21:37

      A Pepsi Eliot na ile lat wygląda? 😀

  8. avatar Czytelnik007 29 września 2023 o 22:38

    Pepsi wyglada na 18. Noo moze 20 max.

    1. avatar Pepsi Eliot 29 września 2023 o 22:48

      no właśnie 😀 😀 love

  9. avatar Alis 1 października 2023 o 03:40

    Pepsi córka od dłuższego czasu ma dziwne uczycie mrowienia okolic skroni,wcześniej przeszła zapalenie zatok,wyniki ok,jak jej pomóc.
    Tomograf ok.Czasami przy chodzenie zawroty głowy,wydaje mi się że to jest związane ze stresem.

    1. avatar Pepsi Eliot 1 października 2023 o 07:11

      ile dziecko ma lat?

  10. avatar Alis 1 października 2023 o 20:53

    19 lat

    1. avatar Pepsi Eliot 1 października 2023 o 22:07

      Uczucie mrowienia w głowie jest zazwyczaj wynikiem parestezji. Parestezje występują, gdy nerw jest uszkodzony lub znajduje się pod długotrwałym uciskiem.

      https://www.medicalnewstoday.com/articles/325969

      Zatoki i stres są na dwóch pierwszych pozycjach przyczyn, więc masz rację, ale mogą być jeszcze inne przyczyny, chociaż córka miała te zatoki zainfekowane, Z drugiej strony po co zaraz robić tomografię, no, ale ja nie jestem lekarzem.

      Jaki poziom potasu,.magnezu, sodu i wapnia, B12, folianów, homocysteiny, żelaza. Morfologia, OB, CRP, 25(OH)D

  11. avatar Alis 2 października 2023 o 07:04

    Jak nosi opaskę lub słuchawki mrowienie ustaje.
    Wszystkie wyniki ok. Ferrytyna b12 też
    D nie robiła.dziekuje

  12. avatar Alis 2 października 2023 o 07:30

    Co jej podawać?

  13. avatar fairy 7 października 2023 o 23:52

    Ja jednak temu panu już podziękuję, skoro bierze statyny. A niech sobie żyje długo, ale albo jest trochę głupi (staram się być grzeczna), albo farmacja mu zapłaciła. Kysz.

    1. avatar Pepsi Eliot 8 października 2023 o 12:15

      Tak tak, farmacja mu zapłaciła, a Ty prześwietliłaś w moment sytuację, cudownie, że ktoś tak mądry wskazuje nam drogę.

  14. avatar Tojta 26 grudnia 2023 o 20:49

    Czy Fizetyne można suplementować przy Xarelto 20 ?

    1. avatar Pepsi Eliot 27 grudnia 2023 o 13:33

      raczej poprzestań na jedzeniu jabłek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum