fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 106 687
80 online
46 121 VIPy

Leki, których nie możesz łączyć z treningiem. Jak to ominąć i czym je naturalnie zastąpić?

Trening może być wyzwaniem. Dodaj do niego apteczne farmaceutyki na receptę, z listą skutków ubocznych wystarczająco długą, by móc zniechęcić się do czegokolwiek.

Bywa tak, że ufa się alopatom i medycynie alopatycznej. To łatwe. Alopata nie szuka głęboko przyczyny, daje po prostu świstek na kolorowe tabletki maskujące skutki choroby, dzięki czemu można przez jakiś czas funkcjonować. Dla niektórych jest to wcale w porządku opcja, bo jest to jakiś sposób żeby zacząć, podnieść się z najgorszej otchłani depresji, uporać z okropnym fizycznym bólem i tak dalej. Niektórzy nie są blisko ze swoim ciałem, nie wczuwają się w to o co prosi organizm i wówczas inaczej nie dają rady. To trampolina, z której można się wybić i która daje czas. Gorzej kiedy medykamenty nie są ostatnim krokiem przed skokiem tylko czymś co ma stanowić trwałe rozwiązanie, bez szans na zmianę. No ale my nie o tym. Można temu jednak zapobiec przeprowadzając trening o odpowiedniej godzinie lub zastąpić leki w naturalny sposób.

1. SSRI

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) stosuje się w celu łagodzenia objawów depresji i lęku. Leki SSRI takie jak Zoloft (sertalina) mogą przyczynić się do wzrostu wagi i utrudnić ćwiczenia fizyczne. Dodatkowym skutkiem ubocznym może być poczucie senności i spadek energii. Warto zapobiec też skutkom takim jak suchość w ustach i nadmierna potliwość, ze względu na które obowiązkowo należy się odpowiednio nawadniać przed, w trakcie i po treningu. Nawet mimo tych wyzwań nie trzeba i nie powinno się unikać treningu, szczególnie że ten może pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne!

Jak bezpiecznie stosować leki SSRI przy treningu?

Warto przedyskutować z lekarzem przyjmowanie możliwie najniższej dawki lub alternatywne środki. Trenować najlepiej jest rano, przed przyjęciem leku, co minimalizuje skutki uboczne. Zwróć uwagę na to, że Badanie przypadkiem udowadnia, że leki SSRI na depresję to ściema i włącz do diety 9 naturalnych alternatyw leków na depresję.

2. Benzodiazepiny

Leki takie jak Xanax stosuje się w leczeniu chronicznego niepokoju i ataków paniki. Xanax pomaga w łagodzeniu skutków i zmniejszeniu aktywności stymulacji mózgu. Jego skutki uboczne mogą obejmować nadmierne zmęczenie, obniżony poziom energii, rozluźnienie mięśni, senność, apatię.

Jak bezpiecznie stosować benzodiazepiny przy treningu?

Trenuj na kilka godzin przed przyjęciem dawki leku. Jeśli czujesz osłabienie stosuj proste ćwiczenia jak rozciąganie lub joga. Dowiedz się także Dlaczego szpitale psychiatryczne milczą na temat niacyny, czyli witaminy B3?

3. Stymulanty

Jeśli ćwiczysz i bierzesz środki pobudzające takie jak Adderall, musisz zrozumieć, w jaki sposób efekty uboczne tego stymulantu mogą wpływać na Twój trening – i to niekoniecznie w dobry sposób. Skutki uboczne Adderallu to podwyższona częstość akcji serca, podwyższone ciśnienie krwi, lęk, pobudzenie, drżenie, hipertermia (skrajne przegrzanie), większe ryzyko zawału serca (ale generalnie tylko jeśli ktoś ma ukryte problemy z sercem lub nadużywa leku).


Jak bezpiecznie stosować stymulanty przy treningu?

Przyjmuj ten typ leków tylko jeśli jest to konieczne i jeśli faktycznie zostały one zalecone przez lekarza (Adderall to popularny środek dopingujący). Ćwicz rano, dopiero później przyjmuj lek. Nie przyjmuj leku bezpośrednio przed lub po treningu. Kontroluj swoją tolerancję na wysiłek fizyczny i sprawdzaj czy dawka dobrana jest odpowiednio do intensywności treningu. Jeśli szukasz środków, które wspomogą Twój trening i zwiększą wydolność organizmu, sięgnij do natury i przetestuj korzeń maca oraz tribulus terrestris. Naturalne alternatywy dla Adderallu to środki wspierające układ nerwowy i pracę mózgu. Pomóc mogą l-teanina (zawarta na przykład w herbacie matcha), magnez, ginko bilboa, kwasy tłuszczowe omega-3, czy cynk.

4. Leki nasenne

Pigułki nasenne na receptę są jednym z najczęstszych środków nasennych używanych przez dorosłych aby pomóc w zaburzeniach snu i bezsenności. Mniej przyjemne efekty uboczne związane z dużą ospałością mogą przenieść się na następny dzień i sprawić, że poranne lub wczesnopopołudniowe treningi będą spowolnione, a Twoja koordynacja ruchowa obniżona.

Jak bezpiecznie stosować leki nasenne przy treningu?

Zaplanuj trening na czas kiedy skutki uboczne się skończą, najlepiej na wieczór. Dbaj o to by do treningu podejść wypoczętym. Koniecznie zmierz poziom 25(OH)D i uzupełnij niedobory witaminy D3, ponieważ Witamina D3 może być lekarstwem na Twoją bezsenność oraz znajdź skuteczny dla Twojego organizmu, wyciszający środek adaptogenny, jak Ashwagandha.


5. Leki na alergię

Leki na alergię, takie jak Benadryl, mogą wywoływać uczucie senności. Dzieje się tak dlatego, że histamina pierwszej generacji, taka jak difenhydramina i hydroksyzyna, przenika przez barierę krew-mózg i wpływa na pamięć i koordynację tym samym powodując senność. Przy przyjmowaniu tych leków zwiększa się także temperatura ciała i potliwość, co może negatywnie wpłynąć na trening.

Jak bezpiecznie stosować leki na alergię przy treningu?

Zaleca się stosowanie tego typu leków po treningu. Stosując je należy raczej unikać obsługi maszyn takich jak rower czy bieżnia. Dowiedz się też Jak naturalnie radzić sobie z alergią.

6. Leki obkurczające błonę śluzową nosa

Podczas przeziębień, chorób zatok i stanów zapalnych śluzówki, ulgi szuka się niekiedy stosując środki z pseudoefedryną, takie jak Sudafed. Środki te jednak mogą zwiększyć ciśnienie krwi oraz tętno, przez co nie są najlepszym wyborem jeśli masz w planach trening.

Jak bezpiecznie stosować leki obkurczające błonę śluzową nosa przy treningu?

Najlepiej odpuścić sobie trening na czas obniżonego samopoczucia i leczyć organizm naturalnymi substancjami. Poznaj TOP 11 skutecznych, naturalnych sposobów na przeziębienie.

7. Środki przeczyszczające

Być może nie stoją one na półce obok „ciężkich” dla organizmu leków z tego tekstu, ale ich użycie w połączeniu z treningiem może zostać nie bez znaczenia dla organizmu. Leki przeczyszczające powodują skurcze w jelitach, które mogą być bardzo bolesne i wysoce niekomfortowe. Dodatkowo podczas treningu mniej krwi przepływa do jelit, ponieważ ta pompowana jest do mózgu i mięśni szkieletowych, co tylko pogarsza bolesność skurczy.

Jak bezpiecznie stosować leki przeczyszczające przy treningu?

Nie przyjmuj ich w zbyt bliskim towarzystwie treningu. Najlepiej nie przyjmuj ich wcale. Kuracja 4 szklanek, szczególnie gdy do drugiej szklanki użyjesz chlorek magnezu TiB zwykle idealnie załatwia sprawę. Zanim zaczniesz jakikolwiek trening w towarzystwie leków, skontaktuj się z holistycznym lekarzem lub naturopatą. Źródła: https://www.healthline.com/health/medications-workouts-do-not-mix#3

(Visited 7 769 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Marsa 12 września 2018 o 15:56

    Poleccie cos na BARDZO bolesne miesiaczki. Mam tylozgiecie macicy i od zawsze mialam bardzo bolesne miesiaczki. Przez lata bralam tony lekow od lekarzy i sama trulam sie ibupromami. Chce miec jakas alternatywe zeby w te dni normalnie funkcjonowac… prosze o pomoc ?

  2. avatar Aga1982 12 września 2018 o 19:19

    A ja mam straszny problem z włosami, jakie badania zrobić niedługo będę łysa.
    Pomocy!!!

  3. avatar Karolaa 12 września 2018 o 21:41

    Pepsi, Grzegorzu wydedukowałam, że początek menopauzy sie u mnie zaczął a mianowicie :
    niskie libido, zmęczenie, suche, piekące oczy, kłopoty ze snem i bardzo niepokojące mnie kłopoty z pamięcią ( tą sprzed sekundy : Co to ja miałam zrobić ?). Mam usuniętą macicę od trzech lat i do tej pory było ok ( teraz 45 l.) Z ostatnich badań poziom D (25-OH) 30,8, magnez 2,2 mg/dl, homocysteina 7,7 umol/l, Na biorezonansie wyszedł też niedobór B12. Co zakupić u Was na początek ? Ile brać ? Szumy w głowie mnie niepokoją. Dziękuję za bloga, uściski.

    1. avatar Jarmush 13 września 2018 o 06:56

      Przede wszystkim jedz zdrowo, dużo świeżych nieprzetworzonych pokarmów. Stosuj codzienny post przerywany. Dużo się ruszaj. Zaczynaj dzień od kuracji 4 szklanek. Do 4 szklanki dodaj kopiatą łyżkę stołową Hemp Protein This is Protein oraz 1/2 łyżeczki Kelp This is BIO. Do sniadania 1 tabletka Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 tabletki D3+K2 TiB do ssaania oraz 3 tabletki D3 TiB , badanie najwcześniej za 2 miesiące na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F. Jak tylko wróci nasz Liposomal B12 TiB (za tydzień) to trzeba dołożyć kurację.
      Jakie masz wyniki tarczycowe? TSH, pozostałe hormony tarczycy, przeciwciała i USG?

  4. avatar Karolaa 13 września 2018 o 08:13

    Dziękuję za cenne rady <3, czyli macy nie zamawiać ? tarczyca zawsze była ok, ale mogę zrobić ponownie, przeciwciała to IGG ? usg tarczycy tak ? I jeszcze B12 brać tak jak na opisie? Ukłony za ciężką pracę:)

    1. avatar Jarmush 13 września 2018 o 09:59

      tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum