fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 659 494
86 online
46 326 VIPy

Kiedy wzrok zajdzie Ci tłuszczem, czyli rodzaje i przyczyny otłuszczenia oczu

Oczy są wrotami duszy. Mogą być hipnotyzujące, piękne, zaszklone, wielkie albo całkiem małe i mieć różniaste kolory.

A co jeśli powiem, że oczy mogą być też… otłuszczone?

Tak jest. Oczy i powieki są jednymi z miejsc, w których niekiedy odkłada się nadmiar tłuszczu. Wiąże się to z rzędem różnych dolegliwości. Tłuszcz zebrany w oku jest o tyle niebezpieczny, że ostatecznie może doprowadzić do ślepoty. Wciąż jednak takie przypadki są stosunkowo rzadkie.

Skupiska tłuszczu na spojówce nazywa się z łacińska pinguecula, czyli tłuszczyk

To specyficzny rodzaj zwyrodnienia spojówkowego oka, najczęściej o mlecznym żółto-białym zabarwieniu ze zgrubieniem spojówki przylegającym do rąbka rogówki. Często występuje u osób starszych.

Zdarza się też, że tłuszcz zbiera się na powiekach. To tak zwane kępki żółte, związane z odkładaniem się cholesterolu w skórze.Mogą być jednym z objawów marskości wątroby, chociaż same w sobie nie są szkodliwe.

W terapii kluczowa jest zmiana stylu życia: wysiłek fizyczny i odpowiednia dieta regulująca stosunek cholesterolu LDL i HDL. Do tego należy obniżyć poziom trójglicerydów i regularnie nawadniać organizm.

Tłuszcz może zbierać się także w gałce ocznej

Najczęściej zdarza się to wśród osób starszych. Zazwyczaj tego typu zmiany wiążą się z uszkodzeniem tkanki na skutek niedoborów witaminy K2, suchości oka i promieniowania ultrafioletowego. Uszkodzenie najczęściej jest tymczasowe i zewnętrzne objawy znikają szybko, pozbycie się jednak tłuszczu z wnętrza gałki ocznej często zajmuje nie tylko tygodnie, ale całe miesiące. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn tego zjawiska, najczęstszą jest jednak zbyt niski poziom tłuszczu w ciele i deficyty witamin K2, D3 i A. Doraźnie może pomóc przede wszystkim uzupełnienie niedoborów, regularne nawilżanie oka i łagodzące napięcie w gałce ocznej okłady z ziół, ogórków i aloesu. Źródła: 1

uściski:)

(Visited 9 647 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar bega 15 grudnia 2017 o 21:04

    tak propo oczu a chodzi mi dokładnie pod oczami…jak występują tam białe mini krosteczki..z czego to jest? przebiałczenie?

    1. avatar Jarmush 15 grudnia 2017 o 21:07

      to mogą też być kaszaki

    2. avatar Paula 16 grudnia 2017 o 08:27

      Prosaki.

    3. avatar grzegorzadam 16 grudnia 2017 o 12:22

      Małe tłuszczaki, żwał jak zwał, zła gospodarka tłuszczowa organizmu- lipaza.

  2. avatar Gosialavenda 15 grudnia 2017 o 21:11

    Straszne, pierwsze słyszę. Chciałam sobie wyguglać i rzucić okiem na otluszczone oko, ale jakoś nie mam odwagi. A poza tym, ktoś mi powiedział, że mam ortoreksje i to, że tak interesuje się zdrowym odżywianiem to nie jest normalne i powinnam się leczyć na głowę u psychiatry. No pierun mnie trafił jasny jak to usłyszałam. Przykre to było, ale tak sobie myślę, że to zwykła zazdrość, no bo przecież nie troska. Ta sama osoba 20 kilo temu jadła ze mną kebab i pomimo, że wiedziała, że będzie mnie bolał brzuch zupełnie się tym nie przejmowała. A teraz diagnozę mi wystawia, psycholog domorosły i szarlatan w jednej osobie. Ortoreksja, dobre sobie.

    1. avatar grzegorzadam 16 grudnia 2017 o 12:25

      Ortoreksja, dobre sobie.”

      Jasne, ze lepiej żreć kebaby 🙂
      Wymyślono taką ”chorobę”, teraz już nikt nie jest zdrowy 😀

      1. avatar Gosialavenda 16 grudnia 2017 o 17:57

        A jak nazywa się choroba, kiedy to czlowiek interesuje się niezdrowym odżywianiem? Chodzi po sklepie, czyta etykiety i wyszukuje żarcie z największym syfem?

        1. avatar grzegorzadam 17 grudnia 2017 o 07:07

          Są tacy? 🙂

        2. avatar Nabuhodozon 22 września 2020 o 08:47

          Kontrola sanepidu. To nie jest choroba tylko praca gosiaczku:)

  3. avatar Marzena 10 stycznia 2024 o 17:49

    Pepsiaku, czy jest faktycznie szansa,że to zniknie? W netacg czytam, że tylko chirurgicznie. Obiecuję poprawić swój cholesterol.

    1. avatar Pepsi Eliot 11 stycznia 2024 o 04:19

      jest duża szansa że to nie zniknie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum