fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 656 174
78 online
46 324 VIPy

Jak wyleczyć organy dzięki odpowiedniemu odżywieniu? Część I: Układ nerwowy

Nie okaże się dla czytelników tego bloga zaskoczeniem, że organy wyleczyć można dzięki odpowiedniemu odżywieniu i oczyszczeniu organizmu. Mimo rozwoju medycyny, w zachodnim świecie zresztą powszechnie dostępnej, ilość cierpiących na choroby cywilizacyjne rośnie w zatrważającym tempie. Tymczasem niekiedy medycyna konwencjonalna jest zupełnie zbędna w obliczu potężnej mocy organizmu do samoleczenia.

Organizm nie może być jednak zdrowy kiedy jest niedożywiony i ma braki substancji odżywczych

Dowiedz się czym odżywić uszkodzone organy

Regeneracja nerwów

Wiele substancji odżywczych ma udowodnione działanie neuro-regeneracyjne. Przykładem może być wynik badania z 2010 roku opublikowanego w przeglądzie medycznym Badań nad Odmładzaniem, które sugeruje, że mieszanka jagód (w szczególności acai), zielonej herbaty i karnozyny wspiera regenerację nerwów podczas choroby neurodegeneracyjnej.

Inne poparte badaniami substancje wspierające zdrowie układu nerwowego to:

1. Resweratrol

Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej! Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi: „Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań.” To chyba mówi samo za siebie!

2. Kurkumina

Według badania opublikowanego w Immunity&Aging, nawet niewielkie ilości kurkumy, a właściwie jej substancji aktywnej – kurkuminy, włączone do codziennej diety opóźniają starzenie mięśni i mózgu oraz choroby neurodegeneracyjne! Wielu naukowców wierzy, że antyoksydacyjne i przeciwzapalne właściwości kurkuminy są tak silne, że mogą cofnąć powstawanie blaszek amyloidowych w mózgu (zmiany strukturalne obserwowane w wielu chorobach neurodegeneracyjnych, m.in. w chorobie Alzheimera). Dodatkowo, jeśli żyły są odblokowane, więcej tlenu może dostać się do mózgu i poprawić jego funkcjonowanie.

3. Ashwagandha

W Indiach ashwagandha od wieków używana była jako lek nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla umysłu. Jej wpływ na depresję został przebadany w Instytucie Badań Medycznych Uniwersytetu Hindu w Indiach, gdzie potwierdzono korzystne działanie rośliny na układ nerwowy. Uważa się, że ashwagandha ma uspokajające antystresowe właściwości. Od zarania czasów używa się jej jako środka na uspokojenie i na sen. Chociaż badania wykazały jej skuteczność na tym polu, wciąż nie wiadomo jaki aktywny składnik stoi za jej niezwykłymi zdolnościami.

4. Jagody Acai

Jagody acai są bowiem bogatym źródłem witamin i minerałów zawierającym witaminy B1, B2 , B3, E, C, fosfor, wapń, potas, białko, kwasy tłuszczowe Omega 6 i Omega 9. Zawierają także bardzo cenne dla zdrowia antyoksydanty. Aktywne składniki jagody Acai poprawiają przemianę materii i usprawniają procesy oczyszczania organizmu, w tym układu nerwowego, z toksyn i innych szkodliwych złogów – to niezmiernie istotne z punktu widzenia współczesnego człowieka, który wraz z pożywieniem obciąża organizm ogromnymi ilościami konserwantów i wszelkiego rodzaju uzdatniaczy spożywczych W acai berry znajdują się też składniki, które wspomagają walkę ze stresem. Łagodzą reakcje organizmu pojawiające się w sytuacjach stresowych i redukują możliwość uszkodzenia układu nerwowego poprzez działanie stresu oksydacyjnego.

5. Witamina K2

Najnowsze, fascynujące badania wykazały, że odpowiednie stężenie K2 w organizmie może ochronić mózg przed zachorowaniem na Alzheimera. W skrócie, witamina K2 pomaga zapobiec zatrzymaniu w organizmie (wliczając w to mózg) nadmiaru wapnia, który to, szczególnie w mózgu, zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Inne badania przeprowadzone na chorych na Alzheimera dowiodły, że pacjenci w większości przypadków mają zdecydowany niedobór witaminy K2. Nie zapomnij żeby przyjmować witaminę K2 razem z D3. Nie tylko działają synergicznie, ale sama witamina D3 jest niezwykle istotna dla zdrowia mózgu.

6. Selen

Badanie z roku 2014 opublikowane w Journal of Nutrition (ang. Przegląd Żywienia) potwierdziło, że odpowiedni poziom selenu może zapobiec i cofnąć symptomy depresji i obniżonego nastroju. Badanie przeprowadzono na Uniwersytecie w Otago w Nowej Zelandii.

7. Kwasy tłuszczowe omega-3

Bez omegi-3 wysiada cały układ nerwowy. Niski poziom omegi-3 we krwi prowadzi do obniżenia nastroju i depresji. Według najnowszych badań na weteranach w USA wysoki poziom omegi-3 z oleju rybiego nie tylko poprawiał ich stan zdrowia, ale także wpływał na poprawę funkcjonowania mózgu i załagodzenie stanów depresyjnych, w tym zespołu stresu pourazowego.

8. Witaminy z grupy B

Witamina B1 Niedobór powoduje osłabienie zmysłów, drżenie rąk. Dzieje się tak, ponieważ jest ona zaangażowana w produkcję energii na poziomie komórkowym. Nawet najmniejszy niedobór może powodować chroniczne zmęczenie i poczucie niepokoju. Witamina B3 B3 jest częścią enzymu, który pomaga pobrać i wykorzystać energię z węglowodanów i glukozy. Niacyna reguluje apetyt. Poprzez zwiększenie absorpcji ilości substancji odżywczych z pożywienia obniża poziom zmęczenia, zmniejsza poziom poirytowania i obniża prawdopodobieństwo wystąpienia stanów depresyjnych wynikających z niedoborów. Uważa się, że niacyna stanowi lekarstwo na depresję, schizofrenię i zaniki pamięci. Witamina B5 Wspiera ona ogólne funkcjonowanie organizmu, wpływa jednak przede wszystkim na pracę nadnerczy. Ponieważ hormony produkowane w nadnerczach służą neutralizacji stresu, kwas pantotenowy jest antystresowym numerem jeden. B5 zmienia tłuszcze, węglowodany i białka w energię i wspiera system odpornościowy pomagając zapobiec infekcjom. Witamina B6 B6 stosuje się w produkcji neuroprzekaźników, w tym histaminy i serotoniny, które bezpośrednio regulują nastrój. Wpływa także na zmęczenie. W latach ’30 zeszłego roku nazwano ją witaminą witalności. Witamina B12 Znana jest jako witamina energii. Pomaga ona, wraz z witaminą C i żelazem, formować się komórkom krwi. Ma także silny związek z układem nerwowym i metabolicznym. Pomaga ona także w produkcji neuroprzekaźników odpowiedzialnych za pamięć. Pomaga ona ciału zaabsorbować substancje odżywcze, rozbić tłuszcze i węglowodany. Jest też zaangażowana w syntezę DNA i prowadzenie impulsów nerwowych. Substancji, które odżywiają mózg jest oczywiście wiele więcej! Masz swoje typy, albo własną historię przypadku? Podziel się nią w komentarzu! Źródła: 1

uściski:)

(Visited 13 326 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Dorota 28 lutego 2018 o 20:16

    ratujcie.

    Przez ostatnie 4 lata byłam tylko matką i żoną. Perfekcyjną oczywiście, czyli najważniejsi najbliżsi. Dla mnie niestety czasu brakowało. Coś tam mnie strzykało, byłam osłabiona, miałam wzdęcia, ale nie miałam czasu nawet usiąść i spróbować „porozumieć się” z organizmem. Aż doszłam do momentu, w którym zaczęłam tym wszystkim rzygać (przepraszam za słownictwo).
    Chciałam zacząć biegać, albo skakać, albo tylko spacerować. Sama. Z głową wolną od rozwydrzonych dzieci, od garów, mopa i żelazka. Chciałam zadbać o sobie.

    I kierując się waszymi wskazówkami najpierw zrobiłam badania, żeby ustalić jakie suplementy kupić. Odebrałam część badań i jestem w szoku. Żelazo ponad normy, wit D poniżej normy, cholesterol powyżej normy, FT3 poniżej normy.

    Ratujcie, co teraz suplementować, gdzie szukać przyczyny. Jem dużo warzyw i owoców (swoich lub w głównej mierze bio), zdrowe kasze, z mięs tylko kurczaka zagrodowego max 2 razy tygodniu mały kawałek. Cukru nie używam, mleka nie piję, z glutenu tylko swojski chleb żytnio – orkiszowy za zakwasie. Wiadomo, w gościach reżim żywieniowy łagodzę. Ryb się brzydzę. Suplementowałam do tej pory pyłek pszczeli a od jakiś 2 tygodni piję (teraz to już piłam) tonik ziołowy Floradix żelazo i witaminy. Sam tonik to około 10 – 15 mg żelaza dziennie. Do tego od ponad tygodnia mamy rodzinnie dietę bardzo bogatą w żelazo i wit C, bo w morfologii rocznej córki wyszły poniżej normy hemoglobina, hematokryt, MCV, MCH i MCHC. Żelaza jej nie badałam, bo mi to nawet nie przyszło do głowy. Ja od zawsze miałam te wskaźniki poniżej norm, ale o ile pamiętam poziom żelaza badano mi tylko raz – ponad półtora roku temu gdy byłam jeszcze w ciąży. I wtedy żelazo było w normie, w niskich granicach.

    Proszę, podpowiedzcie co suplementować, ile wit D z TiB, jakie jeszcze badania zrobić. Boję się nawet przyznać mężowi, bo zaraz mi powie, że to przez moje cudowanie z jedzeniem. Badania przedstawiają się tak:

    Morfologia krwi
    Leukocyty 5,1 tys/µl (3,5-10,5)
    Erytrocyty 4,27 mln/µl (3,90 -5,03)
    Hemoglobina 12,0 g/dl (12,0 -15,5
    Hematokryt 36,9 % (35-45)
    MCV 86 fl (82 – 98)
    MCH 28,1 pg (27-31)
    MCHC 32,5 g/dl (31,0- 35,0)
    Płytki krwi 261,0 tys/µl (140-420)
    RDW-SD 40 fl (36,4-46,3)
    RDW-CV 12,9% (11,9 -15,5)
    PDW 11 fl(12,0-20)
    MPV 9,80 fl (7,5-12,0)
    P-LCR 23,6 % (19,1-46,6)
    PCT 0,3% (0,2-0,4)
    Neutrofile 2,92 tys/µl (2,50-7,00)
    Limfocyty 1,54 tys/µl (0,80-4,00)
    Monocyty 0,44 tys/µl (0,20-1,20)
    Eozynofile 0,17 tys/µl (0,00-0,40)
    Bazofile 0,03 tys/µl (0,0-0,1
    Neutrofile 57,3 % (45,0-70,0
    Limfocyty 30,2 % (20,0-45,0)
    Monocyty 8,6 % (2,0-12,0
    Eozynofile 3,3% (0,0-5,0)
    Bazofile 0,6 % (0,0 -2,0

    Elektrolity (Na, K)
    Sód 142 mmol/l (136-146)
    Potas 3,80 mmol/l (3,50-5,10)
    Wapń całkowity 2,27 mmol/l (2,10-2,55)
    Witamina B12 347,00 pg/ml (189,00-883,00)
    Kwas foliowy 7,81 ng/ml (4,60-18,70)
    Amylaza 66 U/l (25-125
    Mocznik 26,0 mg/dl (15,00-40,00)
    Kreatynina 0,69 mg/dl (0,50-0,90)
    eGFR >90 ml/min/1,73m2
    Kwas moczowy 4,51 mg/dl (2,4-5,7)

    Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)
    Cholesterol całkowity 210,00 mg/dl (115,00 – 190,00)
    Cholesterol HDL 77 mg/dl
    Cholesterol nie-HDL133,00 mg/dl
    Cholesterol LDL 125,80 mg/dl
    Trójglicerydy 36 mg/dl

    Fibrynogen 272 mg/dl (175,00-400,00)
    Witamina D metabolit 25(OH) Wynik badania:27,70 ng/ml
    Magnez 0,93 mmol/l (0,66-1,07)
    Żelazo 218,0 µg/dl (25,0-156,0)
    Glukoza 77 mg/dl (70,00-99,00)

    TSH 1,357 µIU/ml (0,350-4,940)
    FT3 < 1,50 pg/ml (1,71-3,71)
    FT4 0,83 ng/dl (0,70-1,48)

    Robią się jeszcze badania ASO, IgE na gluten, ferrytyna, homocysteina i kreatynina. Za 2 tygodnie USG piersi i jamy brzusznej (zrobić jeszcze USG narządów rodnych?)

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 20:32

      Na już to natychmiast odstaw żelazo, co Ci przyszło do głowy, żeby supelmntować ten pierwiastek prozapalny, owszem jest ważny dla zdrowia, ale ma siedzieć w dolnej części dolnej normy.http://www.pepsieliot.com/dlaczego-nie-nalezy-suplementowac-zelaza/.
      Bierz 5 tabletek D3 TiB, 1 K2 TiB i 1 Omega 3 TiB po śniadaniu (D3 i K2 powinny już być w tym tygodniu), albo na już bierz 2 D3+K2 TiB do ssania i potem dokupisz jeszcze D3 TiB oddzielnie.
      Szkoda, że nie zrobiłaś homocysteiny, bo masz dość niski kwas foliowy i B12. Powinnaś jeszcze zrobić przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy.
      Z 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ bierz pierwsze 3, bo na razie nie możesz żelaza nawet niehemowego.

      1. avatar Dorota 1 marca 2018 o 05:45

        Dziękuję z podpowiedź. Homocysteina był badana ale jeszcze nie ma wyników. Zbadam przeciwciała. Jak długo brać wit d w podanej dawce?

        Brałam żelazo żeby go nie dawać córce. Miała przepisany Hemofer bo hemoglobina 8,4 przy normie 10,5 dla jej wieku. Żelaza nikt jej badał. Córka była tylko napiersi pomimo14 miesięcy. Od ponad tygodnia zaczęła jeśc inne pokarmy, głównie zielone warzywa i owoce.

        1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 06:14

          2 miesiące i badanie, na 5 dni przed badaniem odstaw

          1. avatar Dorota 1 marca 2018 o 07:57

            Mam resztę badań

            Homocysteina -8,67 umol/l (4,44-13,56)
            Ferrytyna -41,8 ng/ml (13-150)
            Fibrynogen -272 mg/dl (175-400)
            ASO – 52IU/ml (0-200)
            Gliadyna -<10 kU/l

          2. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 08:29

            całkiem nieźle, troszkę w dół homocysteina i będzie idealnie

          1. avatar Dorota 1 marca 2018 o 09:47

            Nadkwasota powoduje problemy z homocysteiną czy jak, bo ja zielona. Czytam powoli po kolei wasze wpisy i zanim do czegoś dojdę to trochę mija.
            Rozumiem, że nie przejmować się cholesterolem, żelazem chyba też nie bo to może być zwykły skok.
            Kwestia tylko tarczycy.

            B 12 i kwas foliowy brać?

          2. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:21

            Ureguluj żołądek najpierw, pH organizmu, to podstawy + wit. D.

            Tarczyca to też skutek wielu czynników, np. z brakiem jodu, selenu, patogenami..
            Dlatego najlepiej najpierw zrobić scan organizmu:
            http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    2. avatar grzegorzadam 1 marca 2018 o 07:52

      Cholesterol masz jak najbardziej dobry.
      W 1986 roku kilku cwaniaczków zmniejszyło normy do 200 i nagle
      wyprodukowano w USA 16 milionów ”chorych” na CHolesterol.

      To samo dotyczy porannej glukozy, nadciśnienia i wielu innych
      wskaźników.
      Nie dajmy się ogłupiać.

      1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 08:30

        zadrzyjmy se faje z rana i chlapnijmy smalcu 🙂

        1. avatar grzegorzadam 1 marca 2018 o 15:01

          Jaki to ma związek z cholesterolem?
          Jaki masz właściwie cholesterol? Medyczny ? 😉

        2. avatar grzegorzadam 1 marca 2018 o 15:02

          Chleb na zakwasie ze smalcem i z ogórkiem- poezja 🙂

          1. avatar Niki 3 marca 2018 o 18:54

            Duszku, poezja 😀 tak samo mówi mój znajomy poeta, je dużo takich prozapalnych i jak twierdzi zdrowych (każdy tworzy inny obraz związany z tym słowem) smaków, a koło ratunkowe w pasie stale nosi i nie zanosi się na to, że zdejmie, już do tego smuta przywykł. A w McFucku też mlaskają ze smaku i też mówią, że poezja 😉 niby to różne kulinarne prze(po)twory, jednak w gruncie rzeczy to samo – skrobia z tłuszczem, który w tym duecie utrudnia jej trawienie, co za tym idzie powodując złe wchłanianie, odkładanie się tłuszczu i złogów (bo chudzi błędnie myślą, że im wszystko bezkarnie wolno zjeść) rzecz obniża ludziom wibracje. To ciasto z tłuszczem siedzi ludziom w głowie, zostało wdrukowane, a kubki smakowe to dalszy etap programowania umysłu 🙂

          2. avatar grzegorzadam 4 marca 2018 o 15:48

            Duszko 🙂
            Nie jestem i nie będę weganinem, bliżej mi do paleo wg nowej nomenklaturki.
            chleb jadam bardzo rzadko, za to jem kasze, bo są dobre, taki chlebek od dzwonu.

            ”A w McFucku też mlaskają ze smaku i też mówią,”
            🙂 to jest plastik, tego nie jemy

            Ciast też nie jadam, jeżeli to do mnie to chyba chybione 😉

          3. avatar Niki 5 marca 2018 o 07:56

            po prostu tylko to, że pod pojęciem ciasto zawiera się też chleb, wyroby mączne wypiekane z ulepionego ciasta, w tym cukiernicze 😀

          4. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 09:08

            nie boję się ciasta, DOBREGO, korzystamy z doświadczeń starożytnych przepisów.
            Nie negujmy tysięcy lat doświadczeń, dietetycznych również.

            Nie chcesz, nie jesz.
            W naszym klimacie nie jadło się bananów ani mango.
            I 4 tysiące naszych 100-latków (mogłoby być ich więcej, gdyby nie ”leki”), też tego
            nie jadło 😉

      2. avatar Niki 5 marca 2018 o 13:16

        Starożytnych przepisów, mówisz? 😀 nono a do wytworzenia tych potraw ze starożytnych przepisów stosujesz też starożytne surowce? hihihi no jak? z czego? ano z tego co wyrosło na tych jakże dzisiejszych wybrakowanych w minerały ziemiach, ze zbóż zmodyfikowanych… świętość ciasta już mnie nie przekonuje, teraz chodzi o to, by ludzkość zmieniła nastawienie do chorowania i uzdrawiania, a skoro ich obecna codzienna rytualna dieta, nawet wiejska najczystsza (!) nie sprzyja zdrowiu – ja jeszcze pamiętam ludzi urodzonych w pierwszych latach (i wcześniej) ubiegłego wieku jedzących to co sobie wyhodowali, czyste bo nieskażone chemikaliami, ale co z tego, to nadal było za bardzo przetworzone pożywienie, a ludzie grubi z wysokim ciśnieniem i niestety też chorujący na nowotwory, obie moje prababcie (w tamtych czasach jeszcze nie żarli nagminnie syntetycznych „leków”), nieznana mi babcia, każdy ma w rodzinie takie przypadki, ale nie były nagłaśniane, nie było ówcześnie „epidemii” wszyscy naokoło rytualnie jedli to samo

        Dziś te banany i mango – żywe rośliny nieprzetworzone przywracają nam zdrowie i życie, zmieniają nam życie, jestem inną osobą, otworzyłam sobie nimi drzwi 🙂 moja 90-letnia babcia ze zwyrodnieniem stawów jadła to co jadła, zachorowała na to co inni, je to co zawsze i tego nie zmieni, choć chętnie poi się sokami z jakże egzotycznych owoców, żurawiny i granatu, które jej podajemy i nawet się tym chlubi 🙂 banana i mango też je

        1. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 16:55

          a do wytworzenia tych potraw ze starożytnych przepisów stosujesz też starożytne surowce? ”

          Pewno, że nie 😉

          A Ty do soczków stosujesz original owoce?
          hihihi no jak? 😉

          Nie, te z Lidla, albo inne importowane wierząc nalepkom.

          A praktyka w beneluxach jest taka, ze z tej samej uprawy jedne kalafiorki czy brokułki
          idą z nalepką właściwą, a następne z nalepką bio, jest rynek, jest klient 😉

          ”nawet wiejska najczystsza (!) nie sprzyja zdrowiu”
          Sprzyja, tylko trzeba to robić z głową, nawet tu można narobić byków źle łącząc pokarmy 😉
          Zakwasić się na maxa z odwodnieniem, ale to wiemy.
          Weganie też potrafią mieć niewłaściwe pH – Ogułow.

          ”Dziś te banany i mango – żywe rośliny nieprzetworzone przywracają nam zdrowie i życie, zmieniają nam życie, jestem inną osobą, otworzyłam sobie nimi drzwi”

          Wolę jabłko, buraka i marchew, mam takie 5 minut jazdy wózkiem.
          I kapustę, bez chemii, to co mi szukać po lidlach?

          To smacznego 🙂

  2. avatar Dorota 28 lutego 2018 o 20:18

    Zapomniałam dopisać – kobieta lat 38, wzrost 164 cm, waga 57 kg, karmię piersią.

  3. avatar Inka 28 lutego 2018 o 20:42

    Peps co myślisz o codziennym płukaniu ust wieczorem woda utleniona? 😉

    1. avatar grzegorzadam 1 marca 2018 o 07:55

      Bardzo dobre z dodatkiem mocno solonej wody.

      1. avatar Gabi 1 marca 2018 o 21:38

        A trzeba rozcienczać wodę utleniania czy prosto do ust? 🙂

        1. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:22

          do ust zawsze rozcieńczoną z wodą, max 1%.

          1. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:23

            Czyli na 2 części osolonej wody 1 część WU 3%.

          2. avatar Gabi 2 marca 2018 o 08:50

            Rozumiem, dziękuję za odpowiedź, a taka apteczna woda utleniona się sprawdzi?

          3. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 18:28

            Zaczynałem od takiej, pokonałem nią półpaśca, była jazda.

  4. avatar Ka 28 lutego 2018 o 21:47

    Czy bedzie.jeszzczeJak extra wpis o leczeniu zębów?

  5. avatar fraszka1166 1 marca 2018 o 09:50

    Witaj Pepsi.
    Zrobilam sobie badania, mam ciagle bole glowy, strzelajace kosci, bole w kolanach. Kobieta lat 34, waga 50, 164 wz. Mam ogromna prosbe czy mozesz mi pomoc dobrac dobrac suplementy, jakie i kiedy je dawkowac? Chce sie starac o dziecko,tylko od dluzeszgo czasu nie moge ogarnac swojego zdrowia. Chodze tylko po lekarzach robie badania i kazdy rozklada rece. Zdrowo sie odzywiam, nie pale, nie pije, nie jem smieciowego jedzenia,zero glutenu, kazeiny a jest fatalnie. Jakbys mogla cos doradzic, bylabym mega wdzieczna :)) Moje wyniki: Glucose(Pl) 4.6 (3.5-7.7), Urea 5.6 (1.7-8.3), Creatinine 41 (44-80), Sodium 141 (135-144), Potassium 4.1 (3.5-5.3), Chloride 101 (95-108), Calcium 2.28 (15-2.25), Cor.Calcium 2.15 (15-2.55), Phosphorous 1.03 (81.1-45), Magnesium 0.80 (66-1.07), Ast 36 (6-32), Ldh 282 (240-480), Ggt 7 (5-36), Alt 55 (6-33), Alk.Phoshpatase 47 (35-104), Tot.bilirubin 4.3 (0-21), Protein 72.5 (66-87), Albumin 46.6 (35-52), Crp 0.6 (0-5), Rbc 4.27 (3.8-4.8), Hgb 13 (12-16), Mcv 90 (79-99), Rdw 12.3 (11.6-14.5), Mch 30.5 (27-32), Plt 137 (140-450), Wbc 5.6(4-11), PT 13.1 (9.9-12.5) , Inr 1.1(0.9-12.5), Wit B 12 -404.00pg/ml (187.00-883), Wit D 20.40 ng/ml (30.00-80.00), Total IGe 150 (<100), Free T4 11.9 pmol/l (8.3-15.6), Tsh 1.21 mlU/L (0.38-5.33), IgA tTG ABs 0.2 (<7), Gammaglutamylotransferaza 8.19 U/l (9.00-36.00), Zelazo 19.44(9.00-30.40).
    Pije Twoja lemoniadke z kolagenem Peptan, herbatke leczaca 60 chorob, Ashwagandhe wieczorem, Pepsi doradz co i jak suplementowac prosze.
    Bede wdzieczna za kazda podpowiedz 🙂
    Ps. Fantastyczny blog 🙂 Dziekuje 🙂

    1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 10:41

      Kochana skopiowałam dane, odpiszę Ci na mejla ale za parę dni, bo mam urwanie głowy, dom pełen pracowników fizycznych i nie tylko, pył, kurz i takie rzeczy 🙂

  6. avatar fraszka1166 1 marca 2018 o 10:55

    Pepsi Kochana dziekuje Ci z calego serducha :)) Dodam tylko jeszcze ze bylam na diecie tluszczowej pare miesiecy (naturopata tak zalecil), tylko ze z miesa to jem tylko ryby i nie wiem czy jest wogole sens byc na takiej diecie… ( jaja, warzywa, owoce,wszystko oczywiscie staram sie kupowac eko,organic ) Kochana jaka diete bys mi zalecila na ta sytuacje w ktorej teraz jestem? Dziekuje , sciskam sciskam mocno :))

    1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 11:17

      też Ci napiszę, ale dieta przede wszystkim musi wypływać z Ciebie 🙂

  7. avatar Kasia 1 marca 2018 o 13:10

    Czesc Pepsi, zamierzam zrobic sobie badania, zebys mi dobrala suplementy. Na razie pije Twoje 4 szklanki z rana, biore Greens & Fruits, K2 i omega 3. Mam 40 lat. Czy cos powinnam przestac brac przed badaniami?

    1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 14:19

      tak, Greens & Fruits na 5 dni przed , a na dzień przed odstaw wszystko

  8. avatar kardob111 1 marca 2018 o 13:53

    Za radą Pepsi, chciałabym tu bardzo prosić o namiary na sprawdzony gabinet z biorezonansem w Warszawie (i najlepiej sprawdzonym naturopatą). Chciałabym zrobić całej swojej rodzinie (wszyscy z większymi lub mniejszymi dolegliwościami). Szukam i zupełnie nie wiem gdzie się udać. Może ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia i byłby w stanie podzielić się? Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  9. avatar Ciocia 1 marca 2018 o 18:30

    Peps GrzegorzuAdamie. Co robić? Siostrzeniec 3 lata ma mnogie kostniakochrzestniaki b. rzadka choroba, genetyczna ponoć, ale przecież coś ją musi uaktywniać. Na kościach rosną guzy kostne i on ma tego multum. Jest po iluś tam operacjach i jeszcze go czeka więcej. Proponowałam siostrze suplementacje boraxem, sama piję i jest OK, oczywiście w mniejszych dawkach, suple D3 z K2 i omega 3. Siostra na razie nie podaje małemu. Macie jakiś pomysł?

    1. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:27

      Niech zrobi scan organizmu, bez zwłoki, jakie operacje ??!!

      TRZeba znaleźć PRZYCZYNĘ, deformacje mogą być spowodowane fluorem , rtęcią,
      patogenami itd.
      http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Gdzie mieszkają?

    2. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:30

      Jak i czym dziecko myje zęby?
      W jakim wieku, było szczepione?

      1. avatar Ciocia 2 marca 2018 o 18:46

        Operacje usuwania narośli kostnych bo za bardzo uciskały nerwy groziło mu że w ogóle nie będzie chodził. Chodzi ale ma specjalne buty bo nie zgina stóp. Teraz zrobiły się wyrośla na łopatkach On WSZĘDZIE ma te wyrośla ale na łopatkach szczególnie duże. Chłopiec ma 2-óch starszych braci i nie maja żadnych takich objawów. Był szczepiony „praworządnie” według kalendarza. Starsze dzieciaki 6 i 5 lat ciągle chorowały gardło oskrzela kaszel itp. Myją zęby pasta bez fluoru. Mały ma też przerośniętego migdała na tyle dużego że ma trudności z przełykaniem zakwalifikowany do usunięcie migdała ale w ostatniej chwili ich odesłali ze względu na zbyt niską krzepliwość krwi. Gdzie zrobić ten skan? I jaki? Mieszkają między Krakowem a Tarnowem.

        1. avatar grzegorzadam 3 marca 2018 o 12:25

          Operacje usuwania narośli kostnych bo za bardzo uciskały nerwy groziło mu że w ogóle nie będzie chodził.”

          Tak, ale nikt nie szuka przyczyn!
          Genetyczne i skalpel, bo z nfz-u finansowanie leci.

          ”Teraz zrobiły się wyrośla na łopatkach On WSZĘDZIE ma te wyrośla ale na łopatkach szczególnie duże.”

          i tak będzie, bo przyczyna nie dotknięta.
          zróbcie te testy dokładnie- komplet:

          1. Kraków – medica Volla.

          2. Bytom, świetny fachowiec, lekarz neurochirurg ale kolejki na czerwiec chyba,
          zadzwońcie, ze pilne, może da się wcisnąć:
          http://biorezonans.slask.pl/kontakt/

          3. http://www.biorezonans24.eu/

  10. avatar Keyt 1 marca 2018 o 19:33

    Jeśli chodzi o właściwości kurkuminy, a konkretnie to „mogą cofnąć powstawanie blaszek amyloidowych w mózgu (zmiany strukturalne obserwowane w wielu chorobach neurodegeneracyjnych, m.in. w chorobie Alzheimera).”
    To spotkałam się z tą samą właściwością jeśli chodzi o taurynę. Warto też i o niej się czegoś dowiedzieć 🙂

    Świetny artykuł :))

  11. avatar Faris 2 marca 2018 o 06:11

    A jak to jest z tą omegą 3 witaminą D na diecie roślinnej ? Czy nie potrzeba tłuszczy do wchłaniania tych witaminek ?

    1. avatar Niki 4 marca 2018 o 19:24

      pewnie, że potrzeba, tylko ile? licząc na szklanki czy talerze rosołu 😀 popatrz już w samej kapsułce jest tyle tłuszczu ile wymaga witamina, aby otworzyć sobie drzwi – dzień dobry 🙂

      1. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 09:03

        Dlaczego nasze prababki dodawały do marchwi masło?
        Nie miały szkoleń dietetycznych 🙂
        a kompot gotowały z pestkami?

  12. avatar Mimi 2 marca 2018 o 14:23

    A ja jestem w koncowce ciazy i mam bardzo niskie zelazo -7 a norma[15-445]. Ciagle chodze zmeczona. Mam celiakie, ale trzymam diete. Oprocz tego Hashimoto. Problem z niskim zelazem od dziecinstwa. Pepsi i Grzegorzu, co byscie doradzili?

    1. avatar Jarmush 2 marca 2018 o 20:58

      chlorellę This is BIO, tylko jak nie brałaś wcześniej chlorelli trzeba zacząć od połowy tabletki i powoli zwiększać.

  13. avatar ada 4 marca 2018 o 14:05

    Witaj Pepsi
    Mam prosbe czy moglabys napisac jakie badania zrobić dzieciom wiek 2,4 i 10 lat?
    Dziekuje

    1. avatar Jarmush 4 marca 2018 o 14:17

      przede wszystkom zrobiłabym biorezonans (młodsze dopiero z pół roku), 25(OH)D, i zbadałabym pH moczu.

  14. avatar sandra 6 marca 2018 o 18:41

    mi w badaniach wyszło cholesterol calkowity 207
    trojglicerydy 278 to ponoc duzo .. jak obnizyc? przez to moge miec nadwage? sandra

    1. avatar Jarmush 6 marca 2018 o 18:48

      Omega 3 TiB (będzie już w tym tygodniu) jaki masz poziom 25(OH)D ? Może też być odwrotnie, masz nadwagę więc trójglicerydy są wysokie

  15. avatar ada 6 kwietnia 2018 o 17:38

    Witaj Pepsi
    Zrobilam badania mojej 10 letniej corce

    Morfologia krwi
    Leukocyty 5,94 tys/µl ( 4,5 13,5 N )
    Erytrocyty 4,19 mln/µl ( 3,90 5,20 N)
    Hemoglobina 12,2 g/dl (11,1 14,7 N )
    Hematokryt 33,6 % ( 32 43 N)
    MCV 80,2 fl (72 87 N )
    MCH 29,1 pg (26 31 N)
    MCHC 36,3 g/dl (32,2 36,8 N)
    Płytki krwi 258 tys/µl ( 170 450 N )
    RDW-SD 34,4 fl (36,4 46,3 L )
    RDW-CV 11,9 % (11,4 14,8 N )
    PDW 12,1 fl (9,0 17,0 N )
    MPV 10,80 fl ( 9,0 13,0 N )
    P-LCR 30,9 % (13,0 43,0 N )
    PCT 0,3 % ( 0,2 0,4 N )
    Neutrofile 2,7 tys/µl (1,80 7,70 N )
    Limfocyty 2,5 tys/µl (1,50 5,50 N )
    Monocyty 0,6 tys/µl ( 0,20 1,30 N )
    Eozynofile 0,13 tys/µl ( 0,10 1,00 N )
    Bazofile 0,03 tys/µl ( 0,0 0,2 N )
    Neutrofile 45,4 % (25,0 60,0 N )
    Limfocyty 42,6 % (25,0 50,0 N )
    Monocyty 9 % (4,0 12,0 N )
    Eozynofile 2 % (1,0 5,0 N )
    Bazofile 0 % ( 0,0 1,0 N )
    OB 2 mm/h ( 2 15 N )
    Cholesterol całkowity 4,04 mmol/l (3,00 5,00 N )
    Elektrolity (Na, K) Sód 138 mmol/l ( 136 145 N )
    Potas 3,94 mmol/l ( 3,50 5,50 N )
    Wapń całkowity 2,40 mmol/l ( 2,20 2,70 N )

    Fosfor nieorganiczny 1,85 mmol/l (1,00 1,80 H )

    Żelazo 14,4 µmol/l (5,8 34,5 N )
    Ferrytyna 21,50 ng/ml (13,00 150,00 N )
    Bilirubina całkowita 4,20 µmol/l ( 0,00 21,00 N )
    CRP, ilościowo 0,40 mg/l (0,00 5,00 N )
    ASO, ilościowo 83 IU/ml ( 0 200 N )
    TSH 3,010 µIU/ml ( 0,600 4,840 N )

    Witamina D metabolit 25(OH) Wynik badania: 17,90 ng/ml

    P/c. p .transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) Przeciwciała w kl. 6,00 RU/ml

    IgE całkowite 12,8 IU/ml ( 0,00 89,00 N )

    pH moczu 6,5

    Tragicznie niska wit D oraz wysoki fosfor nieorganiczny. Zakupilam Twoja wit d3 i k2 do ssania podaje jej 2 tabletki. Wczesniej suplementowałam wit d ale widocznie nie wystarczająco. Powiedz proszę czy 2 tabletki wystarcza czy powinnam jej zwiekszyc dawke?

    1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 18:08

      pozostaw 2,i dołóż jeszcze 2 D3 TiB, badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed odstaw D3, podawaj jej po śniadaniu wraz z 2 omega 3 dla dzieci G&G.
      Antagonistami fosforu jest wapń, magnez, żelazo i mangan. Podawaj jej chlorellę This is BiO 2 gramy dziennie przed posiłkiem w pierwszej części dnia, zacznij od 1/2 tabletki i sukcesywnie zwiększaj co tydzień,
      Dosypuj chlorek magnezu do kąpieli stóp, lub do kąpieli, rób oliwę magnezową z niego i smaruj jej łydki, kolana.
      Niech jak najwięcej produktów wysoko wapniowych. Kup Kale This is BIO i dosypuj do zielonego szejka razem ze świeżymi liśćmi i owocami.
      Rozważ kurację Multi Kids G&G, 2 kapsułki do śniadania.

    2. avatar ada 6 kwietnia 2018 o 18:34

      Blyskawiczna odpowiedz…. dziekuje Pepsi. Mam twój kale wiec zaczniemy dosypywać Mlodej, a czy sol epsom zamiast chlorku magnezu będzie dobra do kapieli bo takowa posiadam i czy mogę podawac jej cytrynian lub jablczan magnezu? Mam twój jablczan i nie wiem czy mogę i ile?

      1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 18:40

        bardzo dobra, ale potem dokup chlorek, bo tak naprawdę sól epsom to przede wszystkim bardzo dobre źródło siarki

      2. avatar ada 7 kwietnia 2018 o 21:08

        Witaj Pepsi tym razem moje badania , kobieta 39 lat
        Dodam ze cwicze silowo 2 razy w tygodniu oraz biegam
        Mam „armie ” twoich suplementow i zastanawiam się jak je brac. Codziennie rano pije zielone szejki i zaczelam stosować terapie 4 szklanek . Doradz proszę co i jak suplementować by dobrze było
        Dziekuje

        Chlorki 104 mmol/l (98 107 N)
        Witamina B12 354,00 pg/ml (197,00 771,00 N)
        Kwas foliowy 6,75 ng/ml (4,60 18,70 N)
        Żelazo 21,3 µmol/l (5,8 34,5 N)
        Ferrytyna 68,70 ng/ml 13,00 150,00 N)
        Fosfataza zasadowa 28 U/l (35 105 L)
        Bilirubina całkowita 6,70 µmol/l (0,00 21,00 N)
        Białko całkowite 72,6 g/l (64,0 83,0 N)
        ASO, ilościowo 98 IU/ml (0 200 N)
        CK Kinaza fosfokreatynowa 456 U/l (0 170 HH)

        Morfologia krwi
        Leukocyty 5,29 tys/µl (4,0 10,0 N)
        Erytrocyty 4,22 mln/µl (3,93 5,22 N)
        Hemoglobina 13,0 g/dl (11,2 15,7 N)
        Hematokryt 38,3 % (34 45 N)
        MCV 90,8 fl (79 95 N)
        MCH 30,8 pg (26 32 N)
        MCHC 33,9 g/dl (32,2 35,5 N)
        Płytki krwi 244 tys/µl (150 400 N)
        RDW-SD 39,7 fl (36,4 46,3 N)
        RDW-CV 12,0 % (11,7 14,4 N)
        PDW 10,8 fl (9,8 16,2 N)
        MPV 10,30 fl (9,4 12,5 N)
        P-LCR 26,3 % (19,1 46,6 N)
        PCT 0,3 % (0,2 0,4 N)
        Neutrofile 2,9 tys/µl (2,00 7,00 N)
        Limfocyty 1,6 tys/µl (1,00 3,00 N)
        Monocyty 0,5 tys/µl (0,20 1,00 N)
        Eozynofile 0,24 tys/µl (0,02 0,50 N)
        Bazofile 0,05 tys/µl (0,0 0,1 N)
        Neutrofile 55,5 % (40,0 80,0 N)
        Limfocyty 30,4 % (20,0 40,0 N)
        Monocyty 9 % (2,0 10,0 N)
        Eozynofile 4 % (1,0 6,0 N)
        Bazofile 1 % (0,0 2,0 N)
        OB 2 mm/h (2 15 N)
        Elektrolity (Na, K) Sód 143 mmol/l (136 145 N)
        Potas 4,65 mmol/l (3,50 5,50 N)
        Wapń całkowity 2,46 mmol/l (2,15 2,50 N)
        Fosfor nieorganiczny 1,16 mmol/l (0,81 1,45 N)
        Magnez 0,88 mmol/l (0,66 1,07 N)
        ALT 24 U/l (0 33 N)
        GGTP 19 U/l (0 40 N)
        Mocznik 4,60 mmol/l (2,76 8,07 N)
        Kreatynina 70,00 µmol/l (44,00 80,00 N)
        eGFR 81,23 ml/min/1,73m2
        Kwas moczowy 228,0 µmol/l (142,8 339,2 N)
        Glukoza 5,02 mmol/l (3,90 5,50 N)
        Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG) Cholesterol całkowity 4,89 mmol/l (3,00 5,00 N)
        Cholesterol HDL 1,77 mmol/l
        Cholesterol nie-HDL 3,12 mmol/l
        Cholesterol LDL 2,62 mmol/l
        Trójglicerydy 1,11 mmol/l
        CRP, ilościowo CRP <0,3 mg/l 0,00 5,00
        TSH 1,570 µIU/ml (0,270 4,200 N)
        Estradiol 23,21 pg/ml
        Osteokalcyna 25,53 ng/ml
        Witamina D metabolit 25(OH) Wynik badania: 30,40 ng/ml
        CA 125 9,91 U/ml (0,00 35,00 N)
        CA 15-3 13,26 U/ml (0,00 25,00 N )
        TSH 1,560 µIU/ml (0,270 4,200 N)
        FT3 3,18 pg/ml (2,04 4,40 N)
        FT4 1,08 ng/dl (0,93 1,71 N)
        anty-TPO anty-TPO 10,90 IU/ml (0,00 34,00 N)
        anty-TG anty-TG 10,60 IU/ml (0,00 115,00 N)
        P/c. p. receptorom TSH (TRAb) Wynik badania: <0,80 IU/l

        1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2018 o 07:00

          jakie masz suple, nie jest źle,można podnieść kwas foliowy i B12, oraz wiadomo,że 25(OH)D ledwo w dole normy, tylko trochę obniżona fosfotaza alkaliczna, co wskazuje jednak na pewne niedożywienie.

        2. avatar ada 8 kwietnia 2018 o 16:13

          z supli mam:
          Omega 3 TiB
          greensy TiB
          vit d3 z k2 TiB do ssania
          maca
          jablczan magnezu

          do szejkow mam:
          beetroot
          kale
          spinach
          spirulina w proszku i tabletkach
          chlorella w proszku
          wheat grass
          barley grass
          acai berry

          kurkuma
          liposomal vit C
          acerola

          1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2018 o 17:43

            No to do 4 szklanki jak najwięcej z zielonek https://www.pepsieliot.com/nieprzyjemne-choroby-laza-po-ludziach-i-reportaz-z-porannych-4-szklanek/ oraz acerola i maca.
            Liposomal witaminy C codziennie miarka koło 17 i wtedy bierz też acai łyżeczkę. Jakbyś miała E G&G to też w tym czasie i do tego zestawu.

            1 Greens & Fruits TiB do śniadania.
            1 omega 3 po śniadaniu, wraz z 2 tabletki D3 +K2 Tib do ssania i 2 D3 TiB.

          2. avatar ada 8 kwietnia 2018 o 20:28

            Dziękuje ci bardzo Pepsi od jutra zaczynam „działac” wg. zaleceń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum