fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 659 415
91 online
46 326 VIPy

Dlaczego suplementacja magnezu jest niezbędna, nawet, gdy wynik w surowicy jest ok?

Nie mogą ściągnąć łyżwy bez bolesnego skurczu łydki, nie mogą głęboko odetchnąć, cukier im skacze i za nic nie mogą się wyzerować. Sfrustrowani robią badania krwi, czyli surowicy i okazuje się, że mają wynik w normie. Wnioskują więc, że to nie o magnez chodzi. Yyy … błąd, który wiąże się między innymi z problemami z koncentracją, chronicznym zmęczeniem, złym stanem włosów i paznokci, problemami z zębami, dalszymi nagłymi skurczami mięśni i ogólnym złym stanem zdrowia. Niedobór magnezu prowadzi do zaburzeń równowagi hormonalnej, ataków serca, cukrzycy typu drugiego, ubytku masy kości, zaparć, niepokoju i depresji, napięć i bóli głowy. Pewien lekarz z otwartymi czakrami (czasami przydarza się to nawet dochtore) przy każdym ataku serca pacjenta natychmiast podaje mu zastrzyk z magnezu i chory zwykle jest uratowany. Tak też radzi dr Marc Sircus.

Historyjki z życia wzięte: Widzisz  nerwoweg kierowcę, który pokazuje na lewo i prawo faki? Zrozum człowieka, jemu po prostu brakuje magnezu. Nie możesz wziąć głębszego oddechu? Nie nerwujsja, prawdopodobnie brakuje Ci magnezu. O najlepszych i mniej najlepszych formach magnezu napisałam już popularnego posta, więc w kilku słowach: Cytrynian magnezu jest bardzo dobrą formą oralnej suplementacji ze względu na wysokie wchłanianie tej formy, wynoszące około 90%. Suplementację najlepiej zacząć od 100-250 mg dziennie najlepiej po posiłku, jednak można przyjmować magnez także na czczo. Przeczyszcza, dlatego jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami. Jabłczan magnezu jest bardzo dobrą formą magnezu dla ludzi z nadmierną ekspozycją na aluminium, ze względu na zdolność do chelatowania metali, a co najważniejsze metali toksycznych. Jabłczan magnezu  ma zdolność wiązania glinu przez co staje się on nietoksyczny. Uprzejmie przypominam, że aluminium jest metalem najobficiej występującym w skorupie ziemskiej.


W przypadku niedoboru magnezu, nie ważne ile spożyjesz witaminy D ze słońca i pożywienia, Twój organizm nie będzie w stanie ich w odpowiedni sposób spożytkować. 3 główne enzymy odpowiedzialne za aktywację, przechowywanie i transportowanie witaminy D w ciele są ściśle zależne od magnezu. Magnez z potasem może hamować powstawanie kamieni nerkowych. Cytrynian magnezu, wraz z cytrynianem potasu i wodorowęglanem sodu, mogą pomóc w zwapnieniu aorty. Osoby z niedoborem magnezu często mają też niedobory potasu, powinno się więc spożywać je razem. Magnez aktywuje witaminę B6. Dzięki tej witaminie dochodzi do transferu magnezu do błon komórkowych. Magnez jest jedną z substancji potrzebnych, by wapń mógł być użyty przez kości. To połączenie jest potrzebne też po to, żeby mięśnie były rozluźnione (włącznie z żyłami i sercem). Należy oczywiście pamiętać, że dla wchłaniania wapnia przez kości, a nie tkanki miękkie, niezbędna jest witamina K2. Magnez chroni przed neurotoksycznością glutaminianu (śmierć neuronów w procesach neurodegeneracyjnych, np. po udarze mózgu). Magnez gra istotną rolę w produkcji energii dla mitochondrium i jego niedobór może wpłynąć na ich zmęczenie.

to musiało boleć …

Magnez nie jest bardzo powszechny w jedzeniu i jest zabijany przez gotowanie i przetwarzanie pokarmu

O czym to świadczy? Że jak już chcesz jeść czekoladę, jako źródło magnezu, ta czekolada musi być raw, czyli surowa.

Najlepiej jest określać poziom magnezu badając czerwone krwinki, nie surowicę krwi, bowiem badanie surowicy wskazuje jedynie na równowagę lub brak homeostazy we krwi

Idealny poziom magnezu jest w górnej części 25-30% wartości referencyjnych (czyli średniego pomiaru określonej grupy osób). Wszystko poniżej tej normy świadczy o niedoborze. Co do dawkowania magnezu koniecznie przeczytaj ten artykuł  Jak, po co i ile brać magnezu, czyli mega ważne porady doktora Sircusa W przypadku niedoboru magnezu suplementacja przez 6 do 24 miesięcy powinna zwalczyć problem. Magnez najlepiej spożywać z posiłkami, ale wchłania się też na czczo. Jeśli masz baaaardzo duży niedobór i nie chcesz nabawić się rozwolnienia, najbezpieczniej jest zacząć od małej dawki – 100-200 mg na dobę i zwiększać ją w miarę zwiększenia tolerancji. Albo postawić na jabłczan magnezu, który praktycznie nie powoduje rozwolnień, a jak jednak Ciebie rozwalnia skuś się na cytrynian magnezu i popij go drugą szklanką z codziennej oczyszczającej i nawadniającej kuracji 4 szklanek. Przy mniejszych niedoborach zalecana dzienna dawka to 200-250 mg. Jeśli suplementacja magnezu powoduje zatwardzenie, jedz więcej błonnika, pij wodę, ćwicz i przede wszystkim zwiększ dawkę (250-300 mg). Chlorek magnezu rozwalnia, a sól Epsom, czy siarczan magnezu jeszcze bardziej.

Magnez w szamce

1. Szpinak 157 miligramów (40% rekomendowanego dziennego spożycia) 2. Boćwina —1 szklanka: 154 miligramy (38% rekomendowanego dziennego spożycia) 3. Nasiona dyni —1/8 szklanki: 92 miligramy (23% rekomendowanego dziennego spożycia) 4. Jogurt albo kefir— 1 szklanka: 50 miligramów (13% rekomendowanego dziennego spożycia) 5. Migdały —30 gram: 80 miligramów (20% rekomendowanego dziennego spożycia) 6. Czarna fasola— pół szklanki: 60 miligramów (15% rekomendowanego dziennego spożycia) 7. Średnie awokado: 58 miligramów (15% rekomendowanego dziennego spożycia) 8. Figi – pół szklanki: 50 miligramów (13% rekomendowanego dziennego spożycia) 9. Ciemna czekolada raw – jedna kostka: 95 miligramów (24% rekomendowanego dziennego spożycia) 10. Banan – 1 średni: 32 miligramy (8% rekomendowanego dziennego spożycia) (Do tego banan zawiera sporo potasu, co razem tworzy bardzo dobry miks, o czy wyżej)

Owoc z potasem

Źródła: drfairchild.blogspot.com/2012/12/magnesium.html draxe.com/magnesium-deficient-top-10-magnesium-rich-foods-must-eating/

(Visited 28 088 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Mariola 8 maja 2017 o 11:40

    Czy magnez (cytrynian, chlorek) może w nadmiarze powodować biegunki? Co zrobić, jak w wyniku regularnego brania hydrochlorotiazydu ma się nadmiar magnezu, a w wyniku usunięcia tarczycy jest się zagrożoną niedoborem wapnia? Jak pozbyć się nadmiaru magnezu?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 12:11

      przecież jest o tym mowa zarówno w tym tekście, jak i w podlinkowanych, tak mogą, po jabłczanie nie ma sensacji
      w toalecie, albo pijąc kawę

  2. avatar JANUSZ 8 maja 2017 o 12:15

    Witaj Pepsi
    Mam dwa pytania
    1) Czy chelaty magnezu są lepsze od cytrynianu i jabłczanu ?
    2) Czy to możliwe aby po rozpoczęciu suplementacji d3+K2 pojawiły się bóle w klatce piersiowej ( przypadek odnotowany na 3 znajomych osobach )
    Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź – pozdrawiam i duuuużo dobrego życzę 🙂

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 12:16

      wręcz przweciwnie, sprawdzianem czy masz braki witaminy D jest ból w mostku, nawet po lekkim dotknięciu,

      nie lepsze

  3. avatar JANUSZ 8 maja 2017 o 12:23

    hmm , to dziwne bo po suplementacji K2 powyżej 150 mcg pojawiają się lekkie bóle jakby mięśnia sercowego – jak odstawiłem na 2 tygodnie K2 to bóle ustały ..
    masz jakiś pomysł ?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 12:46

      wręcz przeciwnie, objawem braku K2 jest choroba serca,
      http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2015/06/28/vitamin-k2-health-benefits.aspx
      http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/07/16/fatsoluble-vitamin-shown-to-reduce-coronary-calcification.aspx
      jakbyś sądził, że jestem zbyt stronnicza, to podaję Ci link do badania klinicznego:
      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4566462/
      a tu masz opinie lekarzy jeszcze innych
      https://www.newswithviews.com/Howenstine/james59.htm

      mam jeszcze wymieniać?, bo w zanadrzu mam całą litanię

  4. avatar JANUSZ 8 maja 2017 o 12:51

    Spoczko ,dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
    Ja też nie wierze ,że po K2 są problemy – może to jakiś zbieg okoliczności – może organizm dostał k2 i zaczął czyścić żyły ….i stąd jakieś pobolewanie…
    Jeszcze raz dzięki i miłego dzionka 🙂

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 13:00

      <3

      1. avatar Łukasz 2 sierpnia 2018 o 21:32

        Jeśli masz dolegliwości po k2 to słuchaj się Twojego organizmu i nie bierz na silę tej witaminy. Możesz mieć niedobór wapnia w mięśniach i wtedy k2 na pewnym etapie może przynieść więcej szkód. Ale ogólnie dla większości osób k2 jest bardzo potrzebna to prawda. Ale to tylko ogólnie. W przypadku gdy ktoś ma tężyczkę np. z niedoborem wapnia i magnezu jednocześnie – ja tak mam – bardzo źle reaguje na k2 we wszelkich jej formach.

        1. avatar grzegorzadam 3 sierpnia 2018 o 06:10

          jak stwierdziłeś niedobór wapnia?
          Analizą włosa?

  5. avatar gosia 8 maja 2017 o 14:00

    hej Pepsi mam pytanie dotyczące witamin i minerałów dla dzieci tej od Ciebie .Mam 6 latke w domu oraz 9 miesięcznego bąbla czy ten mały też może przyjmować tą witaminę np. pół kapsułki.Czy powinnan ich suplementować czymś jeszcze oprócz tych witaminek .a co myślisz o jodavit.

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 17:48

      Nic nie wiem o jodavicie, zdrowe dziecko może po prostu dostać dobrego ryżu z bionori wodorostem, dzieci uwielbiają sushi.
      Kids multi są dla dzieci od 2 roku życia, i są bardzo dobre, ja bym jednak dodała dzieciom trochę Liposomalu D3 + K2 TiB (1000 jednostek na 11-12 kilo dziecka)
      No i mamy Omega 3 w specjalnej formule dla dzieci

  6. avatar monet 8 maja 2017 o 14:03

    Pepsi, a oliwka magnezowa na bazie chlorku magnezu jest dobrą opcją?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 17:43
  7. avatar Mysz 8 maja 2017 o 15:28

    Nie wiedziałam pod którym artykułem napisać o swojej zagwostce więc postanowiłam podpytać się tu. Mam pewien problem, który nie wiem z czym połączyć. Ale zacznę od początku.

    Na przełomie lutego i marca postanowiłam zmienić wszystko (zdrowie fizyczne i psychiczne) i przerzuciłam się na 80% surowe wege. Wszystko superowo (trwam do dziś). Po tygodniu zaczęły się wodniste wycieki z nosa (odczytałam to jako oczyszczanie się śluzówki). Całkiem szybko minęło. Czytałam i interesowałam się dalej i postanowiłam dokupić grinsy i frutsy, omege, magnez, chlorelle. Dalej wszystko czadersko. I gdzieś na początku kwietnia zaczęło dokuczać dziwne swędzenie lewego przedramienia, bliżej zgięcia łokciowego niż nadgarstka. Szaleńczo się drapałam, praktycznie codziennie w godzinach wieczornych po kolacji. Żadnej pokrzywki, bąbli, nic. Po zdrapaniu pozostawały pręgi i obolałe miejsce.I tak drapiąc pod skórą wyczułam delikatne zgrubienie, niewidoczne gołym okiem ale wyczuwalne pod palcami. Miękkie niebolesne. No i tak miesiąc to mam i oprócz swędzenia nie doskwierało w żaden inny sposób. Aż do wczoraj. Balsamowałam rękę i poczułam delikatny ból. Jakby tkliwa skóra, ból taki jak przy siniaku, ale siniaka nie ma. Czuje też jakby ta lewa ręka była taka obciążona, drętwiała trochę. Żadnego urazu też nie pamiętam. W zeszły weekend dodatkowo leciała mi krew z nosa.

    Nie wiem co mam z tym zrobić. Oprócz wszystkich wyczytanych tłuszczaków, mięśniaków i innych strasznych anomalii na myśl mi przychodzi: czy to może być jakiś odczyn alergiczny? (nie wiem jak to nazwać). Jedyne warzywo, którego nigdy nie jadłam a teraz jem codziennie (od miesiąca) w śniadaniowym szejku jest SELER NACIOWY, i jem o wiele więcej cytrusów. Doszedł też znów ten wodnisty katar. Ale czy jest to możliwe, że taka alergia objawiała by się u mnie w taki sposób? Rozumiem że wysypki, pokrzywki, rumienie, opuchlizny twarzy i itd., ale tak dziwnie?

    W zeszłym roku w czerwcu miałam robiony biorezonans. Babka powiedziała mi że dawno nie widziała tak zdrowego osobnika i że oprócz stresu w całym ciele i głównie w głowie nic nie widzi. Więc podejrzewam, że chyba nic strasznego się nie rozwinęło od tego czasu. Nad stresem pracuje.

    I teraz nie wiem co z tym zrobić. Albo pozostał mi lekarz czego wolałabym na razie uniknąć, albo odstawić tego selera i wszystko co posiada jakiekolwiek ilości selera. Zastanawiam się też nad głodówką.

    Co począć?

    1. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 06:05

      W zeszłym roku w czerwcu miałam robiony biorezonans”

      Co konkretnie badano?

  8. avatar Ana 8 maja 2017 o 15:30

    Peps, a czy magnez można łączyć z witaminami z grupy B (skoro aktywuje B6…) ? Również czy z cynkiem można łyknąć ?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 17:28

      witamin z grupy B raczej nie przedawkujesz

  9. avatar Karolina 8 maja 2017 o 16:02

    A co z chelatami magnezu? Czy są również dobrze przyswajalne?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 17:27

      o wszystkim pisałam też w artykule, do którego podaję link w tekście: najlepsze i najgorsze formy magnezu

  10. avatar maja 8 maja 2017 o 16:43

    A jeżeli dostarczamy magnez przez skórę :moczenie nóg , kąpiele .Czy ktoś może ma jakieś przeliczniki ile tego magnezu się wchłonie? Jak często trzeba robić takie ,, maczanki ,, aby uzupełnić niedobory ? Pisałaś też kiedyś o oliwie magnezowej to wystarczy czy jeszcze trzeba łykać suple.

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 17:26

      u dziecka wystarczy, dorosły jeszcze powinien łykać, tam we wpisie masz link do artykułu, co zaleca dr. Sircus

  11. avatar Madzia 8 maja 2017 o 16:50

    Dzięki nawet nie wiesz jak mi pomoglas <3 !!!!! Nie wiem tylko czy poprzednim artykułem o wyplywaniu energii czy tym o magnezie , sciskam mocno

  12. avatar Kinga 8 maja 2017 o 18:32

    Pepsi kiedy będzie kwas l-askorbinowy dostępny w sklepie TiB?

    1. avatar Jarmush 8 maja 2017 o 18:35

      jakieś zawirowania rynkowe, czekamy

  13. avatar agga 8 maja 2017 o 19:48

    Pepsi, obrazek z masażem cudo, uśmiałam się;) Co do magnezu, to mam ten cytrynian G&G od ciebie i nie wiem, ile go brać? Na razie biorę 2-3 dziennie. Biorę też Green &Fruits, omegę, selen, ashwaghandę, wit. c, msm, chlorellę, B12 (tę od 3 miesięcy)- wszystko od ciebie, G&G i TiB. Chcę jeszcze kupić b complex G&G ale wtedy B12 mam nadal brać? Nie będzie za dużo? Teraz badalam poziom – zwykłe badanie z krwi – mam 471,70 pg/ml (normy: 197 – 771 pg/ml). Mięsa nie jem od ponad roku. Ani glutenu i mleka z jego pochodnymi.
    I jeszcze pytanie o wit. D3 – teraz badałam poziom i mam 49, biorę D3+K2 jeszcze tę do ssania TiB, bo miałam zapas, jakiś czas nie brałam systematycznie, ale zaczynałam z poziomu 17 albo 20 chyba. Chciałabym podnieść jeszcze, tak jak piszesz, żeby z 80 było (hashimoto ale bez żadnych hormonów, dieta działa) – i teraz jaką mam kupić? Chcę wybrać do końca tę do ssania – jeszcze z pół opakowania jest, biorę po 2 dziennie, może do tego dokupić samą D3 TiB? Czy liposomal?
    Albo może ja przesadzam z tym wszystkim i trzeba mnie walnąć w łeb… Bo już wariuję, a wydawało się, że jest tak pięknie i nawet nerwicy lękowej się pozbyłam. A ona się przyczaiła i ugryzła mnie w tyłek! Bo jak dawniej bałam się o innych, teraz zaczynam bać się o siebie…
    Pepsi, dobrze, że masz tyle cierpliwości dla nas, bo mam wrażenie, że w kółko trzeba nam tłumaczyć to samo…
    Dziękuję.

    1. avatar Jarmush 9 maja 2017 o 05:18

      Najpierw skończ B12, i G&F TiB, a dopiero potem wejdź na B complex, możesz też brać na zmianę, co drugi dzień. Te do ssania będą Ci służyły za bazę, czyli bierz 2 do ssania (4000 jednostek) i dodatkowo 4 D3 TiB po śniadaniu (razem 10000 jednostek), dobrze jakbyś brała do tego 1 kapsułkę Omega 3 TiB, albo Hemp protein This is Bio.
      Lovciam

      1. avatar agga 9 maja 2017 o 19:50

        I jak tu cię nie kochać, Pepsi:))) Dzięki za odpowiedź. Niecierpliwie czekam na otwarcie sklepu stacjonarnego, coś czuję, że będę częstym gościem;)

        1. avatar Jarmush 9 maja 2017 o 20:03

          <3

  14. avatar em 8 maja 2017 o 21:17

    hej Peps, co sądzisz o oleju lnianym? Przecież ma najwięcej Omega 3, a jednak w ogóle nie bierzesz go pod uwagę w swoich wpisach – why? 🙂 pozdrawiam gorąco

    1. avatar Jarmush 9 maja 2017 o 05:00

      olejowi lnianemu mówię nie z kilku powodów, uzasadniałam to wielokrotnie

      Nie dla kobiecych piersi, nie dla męskiej prostaty, nie również ze względu na to, że praktycznie każdy jest zjełczały. Z tłuszczami roślinnymi należy bardzo uważać, gdy są przetworzone i pozbawione błonnika. Wyjątek stanowi olej kokosowy, ale to tłuszcz nasycony.

    2. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 06:07

      Nie lepiej zmielic dobry polski len?

  15. avatar Gabi 9 maja 2017 o 11:13

    Pepsi, to normalne, że jabłczan magnezu TiB (płaska łyżeczka na szklankę ciepłej wody) nie rozpuszcza się praktycznie w ogóle?

    1. avatar Jarmush 9 maja 2017 o 11:35

      daję do zimnej z cytryną, mieszam i wypijam

  16. avatar Norbert 9 maja 2017 o 16:48

    Bardzo przydatne informacje. Warto zadbać o odpowiednią dietę bogatą w magnez jak i suplementację tego pierwiastka dla naszego zdrowia.

  17. avatar alice 14 maja 2017 o 10:14

    Pepsi
    A czy mogę dodać jabłczan magnezu do porannego drinka z kwasem askorbinowym i cytryną?

    1. avatar Jarmush 14 maja 2017 o 13:14

      możesz, G. dodaje, ja biorę chlorek magnezu – przyspieszonego metabolizmu nigdy dość 🙂

  18. avatar Piotr Kluczek 14 maja 2017 o 17:19

    Witam, czy na osteofity (zwyrodnienie stawów) można brać razem Chlorek magnezu+ MSM+vitaminę C

  19. avatar alice 14 maja 2017 o 20:43

    Dziękuje 🙂 uściski!

  20. avatar banana 29 czerwca 2017 o 06:39

    chciałam tylko napisać, że życie jest piękne, pozdrawiam wszystkich !!!!!!

  21. avatar Pyszczek 29 czerwca 2017 o 06:42

    Pepsie mam pytanie, po Twoim poprzednim wpisie zaczęłam suplementowac mężowi cytrynian magnezu z B6, sól epsom do kąpieli i teraz dorzucę D3. ma niedoczynnosc tarczycy, nerwice, i mięśnie pleców pospinanie na kamień. Co jeszcze polecasz z suplementów?

    1. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 07:43

      Przede wszystkim niech bierze 2 kapsułki D3+K2 TiB wraz z 1 kapsułką Omega 3 TiB, jak podasz jaki ma wynik 25(OH)D to dobiorę precyzyjnie D3.Kurację Greens & Fruits TiB, albo B complex G&G i osobno rozważ kurację niacyną czyli B3 G&G. Jeśli się zdecydujesz na zakup napisz, to doradzę jak brać niacynę, aby nie zszokować się ewentualnym/częstym rumieniem.
      Jaki ma poziom homocysteiny, jaki kolor moczu, jakie pH moczu na czczo i o 12?
      I koniecznie jod pierwiastkowy (płyn Lugola z apteki) przez skórę

      1. avatar Pyszczek 29 czerwca 2017 o 12:18

        Dziekuje Wam za podpowiedzi:)
        Kochana Pepsi jescze jedno pytanko, polecasz mi green&fruits – wczytuje sie wlasnie w teoja stronkę i posta z 2014 o tym suplemencie, w komentarzu pod nim odpowiedziałaś komuś ze nie jest to suplement dla osób z hashimoto, mąż ma niedoczynnosc tarczycy i bierze eurytrox – czy w takim razie powinien brać green&fruits (chodzi o obecność jodu)?
        Endokrynolog-konowal powiedział, ze nie ma znaczenia czy u męża to hashimoto czy nie – i tak musi brać leki.
        Jak nie wezmę sprawy w swoje ręce to do reszty rozsypią zdrowie mojej drugiej połowy….

        1. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 12:57

          nie o jod, tylko o ewentualne białko glutenopodobne, jakby nie mógł jeść glutenu.Dlatego wtedy należy brać B complex G&G, i dodatkowo np. 4 Greens 100% Organic This is Bio.

        2. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 13:15

          przeczytałaś powyżej o prawdopodobnych przyczynach kłopotów z tarczycą?

          1. avatar Pyszczek 29 czerwca 2017 o 13:53

            Grzegorzadam – tak czytałam z podesłanego linka, masz na myśli to, ze mogą to byc pasożyty? 3 mce temu odrobaczalismy sie cała rodzina ale nie tak ziołowo tylko Vermoxem przepisanym przez pediatrę, ale cos czuje ze to nie załatwiło sprawy..sproboje z „herbatka lecząca 60 chorób”

          2. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 14:27

            ale cos czuje ze to nie załatwiło sprawy..”

            Wydaje się , że nie, na wirusy herbatka może być za krótka.

  22. avatar Pyszczek 29 czerwca 2017 o 08:07

    Dziekuje w takim razie zakupie od Ciebie te suplementy ale zrobimy najpierw badanie poziomu wit D3. Tak czy siak musi w przyszłym tygodniu powtórzyć badania krwi bo obecnie jest na 2 antybiotykach, dopadło go atypowe zapalenie płuc i bakteria z tych brzydkich typów ala legionella, nie wiedza która dokładnie. Po tym bedziemy musieli podnieść odpornośc i zadbać o dobre bakterie (wszystkie możliwe kiszonki robię na bieżąco).
    Ehh od marca wprowadziłam zdrowe żywienie, teraz dorzucimy suplementy mam nadzieje ze uda nam sie wyjsc na prosta.. Codziennie robimy soki owocowo-warzywne na wyciskarce wolnoobrotowej, moze warto dorzucić chlorelle?

    1. avatar Emanuela Urtica 29 czerwca 2017 o 11:12

      Chlorella albo 4Greens, jak najbardziej warto. 🙂

    2. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 11:17

      atypowe zapalenie płuc i bakteria z tych brzydkich typów ”

      To ma swoje przyczyny:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  23. avatar Madlen 29 czerwca 2017 o 11:22

    Czy badanie magnezu w czerwonyxh krwinkach ma jakąś nazwę,żeby ją zapodać w laboratorium?Nie zauważyłam w swoim laboratorium w spisie ,żeby cos takiego robili oprocz pospolitego badania magnezu(które zrobiłam,wiedząc,że są niewiarygodne)Oczywiście wynik bardzo dobry hah ale samopoczucie wskazuje na niedobór np skurcze serca,takie przesuwanie serca jakby,niebolesne ale nieprzyjemne,bezsenność,skurcze stóp.Nawet zdażał się skurcz stopy z wykrzywionym palcem u nogi.To dopiero boli.
    P.S.Dlaczego ja nie mogę komentować poszczególnych komentarzy?Mam tylko opcje na odpowiedź na samym dole.
    Nie mogę więc dyskutować 🙁 hah

    1. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 13:13

      zgłaszajcie problemy, wszystko będzie naprawione

    2. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 13:42

      Nie ma idealnego badania na magnez, Sircus podaje
      o wymazie ze ślinianek i inne.
      Codziennie trzeba dostarczać 400-1000 mg jonów.
      Popijaj, mocz stopy (z sodą), rób kąpiele z solą i sodą, organizm pobierze.

  24. avatar syldra 29 czerwca 2017 o 12:14

    Pepsi ja wiem, że to już było – fragmentarycznie w wielu tekstach, ale napisz tak proszę łopatologicznie, jak krowie na rowie 😉 jak wejść w stan ZERO, jak stać się obserwatorem własnych myśli. Ja wiem, że najprostsza odpowiedź to obudzić się. Bądź moim budzikiem 🙂 Lovciam <3

    Ps. I co z tym kochaniem siebie? notorycznie i upierdliwie przypominam się 😉 owocek

    1. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 13:09

      nie można się zmusić do kochania, ani siebie, ani nikogo, do współczucia też nie, generalnie nie można się zmusić do uczuć. O wiele łatwiej jest wywoływać emocje za pomocą ego/myśli. Ale emocje jest to odpowiedź ciała na egotyczne myśli, oprogramowanie umysłu, a uczucia płyną z serca. Są więc zakotwione niżej, a jeszcze niżej jest miejsce duszy, oświecenia, jaźni, czyli świadomości. Stan zero, to stan wyciszenia, stan w którym jesteś jakby zrelaksowana, a z pewnością nie smutna, ani nie rozemocjonowana. Każdy powinien znaleźć dla siebie sposób na wchodzenie w stan zero.Stajesz się obserwatorem myśli, nie pędzisz za nimi, pozwalasz im przepłynąć, a potem stajesz się obserwatorem siebie obserującego myśli. I to wszystko robisz ze środka ciała. Jesteś w teraz, nie myślisz o przyszłości, nie oceniasz, nie porównujesz z przeszłością. Wchodzisz na coraz to wyższe wibracje za pomocą głębokich oddechów, słuchania szumu fal, śpiewania bez słów, tworzenia, po prostu bycia w tu i teraz. Moment gdy ego znika, chociaż na chwilę, jest tą chwilą, gdy zaczynasz być świadoma, nagle czujesz, że kochasz wszystkich i siebie, że jesteś wdzięczna za wszystko i wpsółczująca. To jest ta chwila, która moze zaraz zniknąć. Z czasem będzie tych chwil więcej. Tylko nie czekaj na nie, bo nie będą się pojawiać, po prostu zaakceptuj co jest, to że siebie akurat nie kochasz, i spoko, a teraz rusz ze skrzyżowania.
      Tego się nie da łopatologicznie wytłumaczyć, to jest opowieść na granicy, to jest zbyt subtelne, ubrane w słowa staje się tylko pojęciem, a wiesz, że pojęcie jest jak wytłumaczenie komuś, czym jest wodospad, przynosząc mu wodę z tego wodospadu w wiaderku. po prostu zacznij być teraz, miłość przyjdzie sama. Nie myśl o tym. Nie zmusisz się do uczuć. Tego się nie da zrobić. To będzie fałszem.

  25. avatar Madlen 29 czerwca 2017 o 14:33

    Dzięki Grzegorzadam.Tak szybko przeczytałam Twoj post,że myślałam,że mam popijać mocz.Lewatywa to rozumiem ale na napój nie jestem gotowa.Właśnie moczę stopy w soli magnezowo-potasowej w misce bo nie mam wanny 🙁 O sodzie nie wiedziałąm.Na pewno zastosuję.

  26. avatar Liliana 29 czerwca 2017 o 14:44

    Droga Pepsi! U córki 30-letniej stwierdzono niedomykanie zastawki trójdzielnej serca. Czym mogłaby się wspomóc, jakie suplementy mogłabyś doradzić. Pozdrawiam i przesyłam uściski

    1. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 18:56

      Wit.C, Q10, Omega3, magnez, wit D, selen, K2.
      Jaki poziom D?

    2. avatar Jarmush 29 czerwca 2017 o 19:01

      Najczęściej kończy się to operacją, tu masz suplemnety, które działają dobrze na serce: arginina, ale raczej zalecałabym cytrulinę (też znajdziesz w naszym sklepeie) zamiast, działa podobnie, a nie ma skutkó∑ ubocznych , Koenzym Q 10 G&G, lub Liposomal Q10 TiB, głóg , L-karnityna, tauryna , witamina B 1 i naturalna witamina E G&G (jedna do wyboru). Przy okazji jak zwykle D3 +K2 TiB, Omega 3 TiB, magnez TiB, witamina C TiB- liposomal C TiB, jod przez skórę, i generalnie B complex (najważniejsze B12, B6 i kwas foliowy), selen G&G
      nie jestem lekarzem, nie znalazłam badań klinicznych potwierdzających, że akurat przy schorzeniu Twojej córki te supelemnty zadziałają, natomiast niewątpliwie bardzo wspierają serce i układ krwionośny. Oczywiście należy zachowywać równowagę sodowo potasową, a więc przede wszystkim dobra dieta <3

  27. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 18:34

    Nie, mam na myśli 6-8 tygodni moczenia stóp z sodą, magnezem i solą.
    badali w Usa, jest progresja w skutecznej aplikacji magnezu.
    Soda to całkiem osobny temat, wspaniała substancja używana od tysiącleci.

  28. avatar Liliana 29 czerwca 2017 o 20:48

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Suplementy zamówię w sklepie.

  29. avatar Agata 29 czerwca 2017 o 21:42

    Grzegorzadam jakie działanie ma soda w tym zestawie do moczenia?
    I jeszcze raz spytam , gdzie widziałeś specyfikację tego magnezu, ktory kupujesz, na blogu Jarekkefir kiedyś czytalam Twój komentarz na ten temat

  30. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 05:25

    Soda (wodorowęglan- HCO3) z magnezem i solą, są w synergii, podobnie jak w wodzie morskiej,
    której skład jest prawie identyczny z ludzką krwią… (M. Sircus- woda życia)
    Specyfikację sobie zamówiłem, poproś sprzedawcę , dośle.
    Jest wielu sprzedawców.

  31. avatar Wiola 17 lipca 2017 o 20:00

    A co zrobić z czestoskurczem serca napadowym ? Czy można w ogóle się z tego wyleczyć ? I skąd to się bierze ? 🙁

    1. avatar Jarmush 18 lipca 2017 o 08:20

      nerwica wegetatywna, niedotlenienie

      1. avatar Wiola 18 lipca 2017 o 08:27

        Pepsi czy mogę przy takiej przypadłości biegać ? Nie zabije mnie to ? :p

  32. avatar Amber 19 lipca 2017 o 18:41

    Pepsiiii powiedz mi jakim cudem objawy niedoboru magnezu rozpoczęły się po jego przyjmowaniu w większej dawce? Zrobiłam oliwę i duuuuzo się smaruje, pije łyżeczkę z sokiem cytryny i nie wiem czy to objaw, że magnez faktycznie się uzupełnia i to całkowicie przejsciowe. Boli mnie górna klatka piersiowa i ciężko mi się oddycha (dokładnie to samo miałam że 2/3 lata temu i pewno o magnez chodziło) i drga mi powieka, a objawy wróciły jak zaczęłam się suplementowac magnez z witaminą D3 i k2

    1. avatar Jarmush 19 lipca 2017 o 19:00

      niedobór magnezu często idzie w parze z niedoborami potasu, wejdź na dietę niskosodową i wysoko potasową.

      1. avatar Amber 19 lipca 2017 o 20:50

        Jem dość sporo bananów dziennie i sodu u mnie maluuutko bo już zwróciłam na to uwagę więc teraz zglupialam już

        1. avatar Jarmush 20 lipca 2017 o 07:09

          zbadaj poziom sodu i potasu

  33. avatar chanulka 27 sierpnia 2017 o 20:47

    Czy przy karmieniu piersią mogę brać magnez w postaci jabłczanu? Ktoś gdzieś, niestety nie pamiętam gdzie, pisał o ewentualnej szkodliwości w związku z tym wiązaniem glinu. Jak to jest?

    1. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2017 o 21:14

      Musisz dostarczać magnez.
      Forma jest nieistotna.

      1. avatar chanulka 28 sierpnia 2017 o 06:23

        Dziękuję. Na taką odpowiedź liczyłam. ? Przy okazji wyrazy podziwu – Twoje cierpliwe zaangażowanie w propagowanie wiedzy, jest czasem wręcz niewiarygodne ?

  34. avatar Emil z Lunebergii 19 września 2017 o 07:56

    Dzień dobry, proszę o wyjaśnienie w jaki sposób określić potrzebę suplementacji magnezem na podstawie wskazań erytrocytów – czy ten zapis w poście dotyczący górnych 25-30% zawartości dotyczy liczby erytrocytów czy stężenia magnezu w surowicy, bo jest to nieprecyzyjnie napisane. Pozdrowienia z Gdańska

    1. avatar grzegorzadam 19 września 2017 o 18:02

      W Polsce nie ma dostepnych badań dokłądnych w tym zakresie.
      Suplementujemy profilaktycznie, moczymy stopy, stosujemy oliwę magnezową.

  35. avatar KrzysztofKatarzyna 13 października 2017 o 16:24

    Witaj Pepsi
    D3+K2 przyjac w czasie posilku i popic duza iloscia wody
    jak to sie ma do zasady ze nie pijemy w czasie posilku ?
    dzieki
    pzdr

    1. avatar Jarmush 13 października 2017 o 17:59

      D3+K2 TiB po posiłku razem z Omega 3 TiB, a zdrowi ludzie mogą pić kiedy chcą, zawsze piję do posiłku, bo lubię

      1. avatar KrzysztofKatarzyna 13 października 2017 o 20:21

        nie rozwadniam wtedy kwasow zoladkowych oslabiajac trawienie ? 🙂

        1. avatar Jarmush 14 października 2017 o 06:38

          zdrowy człowiek dobrze trawi, piję i robię co chcę 🙂 ale ludzie nawet owocu nie mogą zjeść, bo się źle czują. To jest proces.

        2. avatar grzegorzadam 14 października 2017 o 07:02

          ”nie rozwadniam wtedy kwasow zoladkowych”

          Zależy od diety, białkowcy nie powinni popijać, potrzebują dużo kwasu, weganie nie
          tak wiele.

          1. avatar Jarmush 14 października 2017 o 11:14

            no właśnie 😀 witarianie mogą sobie pić ile chcą przy jedzeniu !!!! bo i tak zawsze strawimy to co zjemy.

          2. avatar grzegorzadam 14 października 2017 o 14:22

            A ja B12, B6 i cały garniturek mam z jaj i ryb zimnowodnych np.
            I też trawię, jak krokodyl, zapewniam, a weganie muszą suple, kto bliżej natury? 🙂

            ”Średnie JAJO (surowe) zawiera

            Aminokwas Zawartość (mg)
            Tryptofan 83,5
            Treonina 278
            Izoleucyna 336
            Leucyna 544
            Lizyna 457
            Metionina 190
            Cysteina 136
            Fenyloalanina 341
            Tyrozyna 250
            Walina 430
            Arginina 411
            Histydyna 155
            Alanina 368
            Kwas asparaginowy 665
            Kwas glutamionowy 838
            Glicyna 216
            Prolina 257
            Seryna 486

            TŁUSZCZE
            Jajka są także bogatym zródłem tłuszczów. Jedno sredniej wielkości jajko zawiera:
            1,5 g kwasów tłuszczowych nasyconych,
            1,9 g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych,
            0,7 g kwasów tłuszczowych wielonienassyconych,
            37 mg kwasów tłuszczowych omega-3,
            574 mg kwasów tłuszczowych omega-6.

            CHOLESTEROL
            Jedno średnie jajko zawiera ok. 211 mg cholesterolu i to właśnie dzięki niemu budzi wiele kontrowersji, obwiniane jest o powodowanie chorób układu krążenia oraz serca.
            Cholesterol powstaje w każdej ludzkiej komórce i spełnia niezywkle istotną role. Jego synteza jest bardzo kosztowna energetycznie i organizm chętnie wspomaga się cholestrolem dostraczonym z pożywienia. Im więcej go dostarczymy w pokarmach tym mniej wytworzy go nasz orgaznizm. U zdrowych osób mechanizmy te są zależne więc ilośc choletrolu spozytego nie ma istotnego wpływu na ilośc cholestrolu krązacego we krwi.
            Wiekszośc badań przeprowadzonych w ostatnich czasach wskazuje, że powiązanie między tymi zależnościami jest bardzo niewielkie.
            Przykładem na to iż, spożycie jajek nie ma bezpośredniego wpływu na choroby serca jest badanie, które trwało 14 lat. Podczas jego trwania przebadabno ok. 120 tysięcy zdrowych kobiet i mężczyzn, spożywających codziennie jedno lub wiecej jajek i stwierdzono że ryzyko ataku serca czy udaru nie uległo zwiekszeniu w stosunku do osób których dieta obejmowała mniej niż jedno jajko tygodniowo. Niewielki wzrost ryzyka rozwoju chorób serca zanotowano jedynie u cukrzykow spożywających jedno jajko dziennie w stosunku do osób spożywających je rzadko.
            Kolejnym przykładem jest badanie w którym do diety 24 zdrowych osób dodano 2 jajka (ok.400 mg cholestrolu) dziennie prze okres 6 tygodni. Wszystkie osoby zostały pouczone aby nie zmieniac swoich dotychczasowych przyzwyczajeń związanych ze sposoobem odżywainia. Na jego podstawie dowiedziono, że poziom całkowitego cholesterolu wzrósł o 4%, natomiast HDL o 10%. Zarówno stosunek cholesterolu calkowitego do HDL, jak trójglicerydy oraz LDL nie uległy znaczącej zmianie. U osób zdrowych jajek nie należy rygorystycznie ograniczać – to stwierdzenie naukowców po tym badaniu
            W kolejnym badaniu, 24 młodych mężczyzn było karmionych dietą w której 30% kalori pochodziło z tłuszczów. Mężczyzn tych podzielono na 4 grupy w których podaż cholestrolu z jajek wynoisła: 128, 283, 468, 859 mg/dzien odpowienio dla grupy I, II, III oraz IV. Średni poziom cholestrolu po tym badaniu wyniósł: 155,161,162 i 166 mg/dl. Wnioski wyciągnijcie sami.

            KAROTENOIDY
            Karotenoidy to grupa organicznych związkow chemicznych występujących w chloroplastach i chromoforach. W organiżmie człowieka występują w największych ilościach w siatkówce oka. Są świetnymi antyoksydantami, chronią oczy przed wolnymi rodnikami, których żródłem jest promieniowanie ultrafioletowe.
            Karotenoidy takie jak luteina i zeaksantyna (odpowiednio żółty i czerwony karotenoid) wystepuja w dużej ilości w jajkach. Luteina pełni funkcję filtra chroniącego przed promieniowaniem UVA i UVB, a dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym zapobiega uszkodzeniom naczyń wlosowatych siatkówki oraz fotoreceptorów plamki oka.
            Badania pokazały, że wysoka podaż luteiny i zeaksantyny zmniejsza ryzyko katarakty o 20% i degradacji plamki żółtej o 40%, która jest powodem ślepoty.

            LECYTYNA
            Jest to fosfolipid występujący w żółtku jajka. Lecytyna ze względu na występowanie w każdej komórce ciała odgrywa niezwykle ważną rolę. Posiada właściwości emulgujące, rozbija tłuszcze oraz cholesterol na male cząstki zapobiegając ich przylepianiu się do naczyń krwionośnych. Kwas linolowy będący prekursorem prostaglandyn stanowi około 50% lecytyny, dzięki czemu ma ona wpływ na regulację ciśnienia krwi oraz wykazuje dzialanie przeciwzapalne oraz przeciwzakrzepowe. Lecytyna rozpuszcza cholesterol w żółci i chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych. Oprócz tego jest niezbedna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, bierze udzial w procesach przemiany materii, opóznia procesy starzenia.

            CHOLINA I BETAINA
            Cholina wchodzi w skład fosfolipidów (lecytyny i sfingomieliny), zmniejsza odkładanie się tłuszczów w wątrobie, jest substratem do wytwarzania acetylocholiny, uczestniczy w budowie błon komórkowych i cytoplazmatycznych. Badania dowiodły, że cholina podawana podczas ciąży wpływa na rozwój pamięci u niemowląt. Jajka są jej doskonałym zródłem, jedno średnie jajko zawiera ok. 126 mg choliny.
            Betaina jest produkowana z choliny i glicyny.Betaina obniża poziom homocysteiny, która jest dobrze znanym czynnikiem powodującym wzrost ryzyka chorób sercowo naczyniowych. Wysoki jej poziom to bardzo wysokie prawdopodobieństwo choroby wieńcowej.

            WITAMINY I MINERAŁY
            Jajka zawierają niemal wszytskie witaminy i minerały niezbedne dla prawidłowgo funkcjonowania organizmu człowieka. Wyjątkiem jest witamina C, która w jajkach nie występuje ze względu na możliwośc jej syntetyzowania przez organizm kury.
            Jedno średniej wielkości jajko zawiera:
            244 IU witaminy A,
            69,5 mcg retinolu,
            5,0 mcg beta karotenu,
            4,5 mcg beta kryptoksantyny,
            166 mcg luteiny + zeaksantyny,
            17,5 IU witaminy D,
            0,5 mg witaminy E,
            0,1mcg witaminy K,
            0,03 mg niacyny,
            0,064 mg witaminy B1,
            0,2 mg witaminy B2,
            0,1 mg witaminy B6,
            0,6 mcg witaminy B12,
            23,5 mcg kwasu foliowego,
            0,7 mg kwasu pantotenowego,
            126mg choliny,
            0,3 mg betainy,
            26,5 mg wapnia,
            0,9 mg żelaza,
            6,0 mg magnezu,
            95,5 mg fosforu,
            67,0 mg potasu,
            70,0 mg sodu,
            0,6 mg cynku,
            0,1 mg miedzi,
            25,8 mcg selenu,
            0,5 mcg fluoru.

            Czy jest drugi taki produkt co ma to wszystko w 70 g wagi?!
            I nie jest mięsem 😀

          3. avatar Jarmush 14 października 2017 o 16:45

            i jeszcze do tego jest menstruacją kury, super 🙂

          4. avatar grzegorzadam 14 października 2017 o 17:50

            Skąd weganie bierzecie te określenia?
            Aż to sprzedam dalej.
            Jajo, cud natury, menstruacją kury, paradne, doprawdy 😀

          5. avatar Jarmush 15 października 2017 o 08:36

            🙂

          6. avatar grzegorzadam 14 października 2017 o 14:29

            Bywa, że zjadam 10 dziennie.
            Do tego warzywa i nic więcej nie potrzeba.

  36. avatar maria 14 października 2017 o 17:27

    No prosze,na jajka sa tam jakies naukowe badania,a ja bylam u kardiologa I powiedzial,ze mam mu przedstawic dowody badan naukowych,ze beta blokery sa szkodliwe. Na koncu stwierdzil,ze nie jestem dla niego odpowiednim partnerem do dyskusji,bo on jest doktorem I wie co robi. Prosze Madry I Glupia:-). Wizyta byla prywatna. No Grzegorz,to pewnie by mu pocisnal :-).

    1. avatar grzegorzadam 15 października 2017 o 10:09

      Sa takie badania, tylko pan dochtór ich nie zna, bo to ”bzdury z internetu”
      I są w pubmedzie, ale kogo to? 🙂

  37. avatar maria 14 października 2017 o 17:34

    A I jeszcze jedno. Magnezu 100mg dziennie wystarczy. No ale ja juz mam wreszcie swoj jablczan TiB. I pokusilam sie o ,2 sloiczki masla orzechowego. Pepsi pewnie mnie zabije. Paczka zapakowana profesjonalnie. Nastepnym razem zamowie z corka wiecej produktow :-). Pepsi,ktory zestaw witamin z grupy B polecasz I kolagen?

    1. avatar Jarmush 15 października 2017 o 08:40

      teraz polecam marino Clarou, ale jak będzie (w połowie listopada) nasz peptan F to wróć do TiB, każdy produkt G&G jest świetny, tylko jka wybierzesz z niacyną, licz się z rumieniem, ja bym zaczęła od połowy kapsułki, w Greens&Fruits TiB też masz spoko B complex.

      1. avatar maria 15 października 2017 o 09:13

        Jak bedzie Marino Clarou,zamowie na 1000% :-). To mowisz Pepsi,ze na bank wystarczy Greens&Fruits TiB? Kurde,jak skladam zamowienie I wpisuje mojego mejla,to nie chce przejsc I musimy przez corki zamawiac. To zaden problem :-). Powiedz mi jeszcze,tak zdecydowanie,lepszy z niacyna,czy bez? Juz taka jestem,ze musze miec jasna podpowiedz,zwlaszcza,jak wiem,ze ktos sie na tym zna :-).

        1. avatar Jarmush 15 października 2017 o 10:24

          ten Clarou właśnie jest na stanie https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2143-colageno-marino-peptan-300g-clarou–8436035252015.html
          co do niacyny, to niektórzy bardzo źle znoszą ten rumień, ale niuacyna sama w sobie to wypas

      2. avatar maria 15 października 2017 o 09:22

        Ale ten Marino Peptan,ma swietny sklad :-). W polowie listopada bedzie na stowe :-)? Pepsi a co wspolnego ma glutamina z zoladkiem? Przeciez to do sportowcow.

        1. avatar Jarmush 15 października 2017 o 10:22
          1. avatar maria 15 października 2017 o 10:39

            Zle zrozumialam. Tak szybko czytam jak prawie kazdy :-). To peptan F bedzie w listopadzie. No ale ten Marino,tez warto zamowic :-).

  38. avatar Alebazi 30 stycznia 2018 o 12:14

    Witam serdecznie cierpię na nerwicę od 1,5 roku suplementuje się magnezem i wit d3 do tego piję … mój stan zdrowia się poprawił ale zastanawiam się jak długo można te suplementy jeszcze brać czy powinnam coś jeszcze brać ???? Na lekarzy nie mogę liczyć bo gdybym ich słuchała teraz bym była uzależniona od antydepresantów a tak samą suplementacją uporałam się w większości z problemem.Proszę o pomoc i doradzenie mi co powinnam jeszcze ewentualnie zażywać.Dodam że zmieniłam też dietę jem dużo warzyw i owoców.

    1. avatar Jarmush 30 stycznia 2018 o 15:28

      Polecam terapię 4 szklanek na czczo, http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, jako oczyszczanie i odżywianie, jedna ze szklanek to również magnez. Jak skończysz swoje suple, polecamy nasze, mamy też bardzo dobry złożony preparat Greens& Fruits TiB.

  39. avatar Kamykam 10 marca 2018 o 20:53

    Hej!
    Czy ktos wie moze czy moze miec jakis zwiazk krew ( troszeczke)w kupce dziecka (6l.) a wypicie przez niego szklanki soku pom z pol lyzki cytrynianu magnezu..???

    1. avatar grzegorzadam 11 marca 2018 o 10:52

      Mało danych.
      Leki, objawy chorobowe?
      Cytrynian magnezu raczej nie zabija 😉

  40. avatar Kamykam 11 marca 2018 o 16:27

    Nie nic super Zdrowy ?zobacze czy die powtorzy … Dziekuje

  41. avatar Malgosia 21 marca 2018 o 19:00

    Mam pytanie i tutaj bardzo proszę o wyjasnienie bo zmagam sie z tym od jakiegos czasu…

    „Leczenie magnezem metoda przezskórna nowa koncepcja leczenia” Dr Marc Sircus.

    Albo czegoś nie rozumiem i pewnie tak jest albo jest jakaś sprzeczność.

    Generalnie mówi się, że nie powinno sie suplementować wapniem. Z nabiałem delikatnie. ok.

    str. 103, wątek WAPŃ

    ” Zalecana dawka dzienna dla kobiet 1500 dla mężczyzn 1000 mg na dobę”
    To daje 1.5 grama dla kobiety na dobę.
    Przy czym należy pamiętać, że stosunek Mg do Ca winien być większy dla Mg np 2;1 a nawet 3;1.
    Profilaktycznie Mg przyjmujemy 350-500mg na dobę. W stnanach chorobowych wiadomo, że mocno zwiekszamy.

    Reasumując: np 400mg Mg to mniej niż 0,4 grama a wapnia kobieta powinna przyjmować na dobę 1 gram.

    Dla mnie sprzeczność bo stosunek Ca do Mg jest niewłaściwy. Kurcze….albo ja cos zle przeliczam albo nie łapie czegoś.

    Możecie mi to po chłopsku wyjasnić?

    I jeszcze jedno: TO W KOŃCU PRZYJMOWAĆ TEN wapń CZY NIE?

    1. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 10:37

      Przy czym należy pamiętać, że stosunek Mg do Ca winien być większy dla Mg np 2;1 a nawet 3;1.”

      W tkankach, w organizmie taki stosunek winien być teoretycznie zachowany.
      Problem tej cywilizacji jest totalne PRZEWAPNIENIE.

      To jest celowe działanie, przy brakach wit.D i magnezu.
      Określenie ”wapniak” dotyczyło kiedyś tylko osób starszych.
      Teraz dotyka już 30- 40latków – kłopoty z gruczołami dokrewnymi itd.
      Sircus o tym też tam pisze.

      ”Reasumując: np 400mg Mg to mniej niż 0,4 grama a wapnia kobieta powinna przyjmować na dobę 1 gram.”

      Prawda o MgCl, chociaż czasami piję koło grama i więcej, nie można tu przesadzić przyjmiemy z powodu bariery jelitowej.

      Na wapń kolosalny wpływa ma również krzem i bor, trzeba pamiętać.
      Organizm potrafi sam pzrekonwertować wapń z krzemu np. , jeżeli go ma !.

      Z wapniem jest kłopot… I nie ma kłopotu. Diety warzywne powinny zapewnić jego dowóz, ale
      konserwowanie i promieniowanie likwiduje dobry wapń.

      Jakim sposobem alkalizujesz żołądek chlorkiem magnezu, nielogiczne.

  42. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 06:09

    I jeszcze jedna rzecz:

    Magnez alkalizuje min żołądek oględnie ujmując. Więc w sytuacji , kiedy ktoś ma problemy z kwasem jak przyjmować Mg?. Grzegorz chyba bardziej do Ciebie te zapytanie wysyłam:)
    Przyjmując, że :
    Biore dawke 400mg Mg na dzień w proszku czyli rozcieńczam w wodzie 1.5 l to generalnie pijąc cały dzien w rozbitej dawce Mg ciągle alkalizuje żołądek. Piszę o postaci chlorek Mg lub cytrynian. W takim razie w jakiej ilości wody rozpuścić ten Mg żeby żołądkowi nie robić „bubu”?

    Sorry, że tak dociekam ale blog chyba min temu służy by dopytywac? Lepiej pytac 200x niz popełnic błąd. 🙂

    1. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 10:24

      Chlorek magnezu nie odkwasza żołądka a przeciwnie.

  43. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 10:57

    Dr Sircus pisze, że Mg wprowadza zasadę w żołądku. Nie tylko w organizmie ale i żołądku. Chyba, że źle zinterpretowalam.

    1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 11:03

      każdy magnez jest zasadowy, dlatego trzeba mieć odpowiednio zakwaszony żołądek

      1. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 11:59

        Jasne, wracamy do źródeł 😉

    2. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 11:11

      CHLOREK magnezu stymuluje żołądek do wytwarzania kwasu, bo jest gorzki.

      ”a co z tym wapniem w końcu? ”
      Masz nadmiary, więc kontruj magnezem, krzemem i borem
      WiT D i K2, xródła dowolne.

      ”Generalnie mówi się, że nie powinno sie suplementować wapniem. Z nabiałem delikatnie. ok.”

      kto tak mówi? .. 😉
      Na pewno nie sklepowym nabiałem.

    3. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 11:18

      Z chlorku magnezu chlorek działa ”zakwaszająco”.

      Walter Last:
      ”Chlorek magnezu ma jeszcze jedną zaletę: dostarcza jonów magnezu i chloru, które są potrzebne do stymulowania aktywności enzymów trawiennych i wytwarzania kwasu solnego w żołądku.

      Gorzka sól (siarczan magnezu), znana również jako epsomit, jest źle przyswajana i dlatego przyciąga wodę w okrężnicy i działa jako środek przeczyszczający.”

      ”Absorbowanie magnezu i dawkowanie

      Rozwiązaniem tego problemu jest obniżenie poziomu wapnia we krwi przy pomocy wysokiego poboru magnezu.

      Jednak wszelkie nadmiary magnezu są szybko wydalane z moczem.

      Tak więc, aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu.

      Tradycyjnie magnez w naszej diecie pojawia się w formie jonowej i zostaje zmieniony w żołądku
      w chlorek magnezu, albo łączy się z proteinami, szczególnie z chlorofilem, po czym zostaje rozłożony i przybiera zdolne o absorpcji postacie chlorku magnezu lub magnezu chelatowanego.

      Tak więc, do jego uzupełniania możemy użyć bezpośrednio chlorku magnezu zamiast tlenku lub wodorotlenku magnezu oraz innych form, które wymagają dodatkowo kwasu chlorowodorowego (solnego).”

  44. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 11:04

    Grzegorz a co z tym wapniem w końcu? Zapytanie j.w. mogę prosić o zdanie Twoje?

  45. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 11:07

    O właśnie Pepsi. Dzięki ?. Czyli zasada wprowadza zasadę.

    1. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 11:58

      Walter Last:

      ”Magnez dla zdrowych kości i zębów

      Władze medyczne utrzymują, że powszechnemu występowaniu osteoporozy i próchnicy zębów w zachodnich krajach można zapobiec poprzez spożywanie dużych ilości wapnia.

      Okazuje się jednak, czego dowodzą opublikowane badania, że prawdziwy jest proces odwrotny.

      W populacjach Azji i Afryki, gdzie spożywa się niewiele wapnia, około 300 miligramów dziennie, osteoporoza występuje bardzo rzadko.

      W Afryce u kobiet z grupy plemion Bantu, które spożywają dziennie od 200 do 350 mg wapnia, występuje najmniejsza liczba przypadków osteoporozy.

      W krajach zachodnich przy dużym spożyciu produktów mlecznych średnie spożycie wapnia dochodzi do 1000 mg. Im wyższe spożycie wapnia, szczególnie pod postacią produktów mlecznych (z wyjątkiem masła), tym częstsze występowanie osteoporozy.

      Poziomy magnezu i fosforu są utrzymywane w oscylującej równowadze przez hormony wytwarzane przez gruczoły przytarczycy. Jeśli rośnie poziom wapnia, maleje poziom magnezu i vice versa. Przy niewielkim przyswajaniu magnezu, wapń z kości przechodzi do tkanek, podczas gdy wysokie przyswajanie magnezu powoduje przejście wapnia z tkanek do kości. Wysokie przyswajanie fosforu, bez przyswajania wapnia lub magnezu, powoduje wypłukiwanie wapnia z kości i wydalanie go z organizmu razem z moczem. Wysokie przyswajanie fosforu razem z przyswajaniem wapnia i magnezu prowadzi do mineralizacji kości.”

      Nie wiem skąd Sircus przepisał ten 1000-1500? 🙂
      Teraz przy 200-350 będzie stosuneczek pasił 🙂

  46. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 14:59

    Właśnie Grzegorz o tym czytałam. Tym plemieniu?.
    To jest jasne dla mnie?
    Str 103 ” Wapń” . Jego ksiazki o Mg tkj pisałam wcześniej.
    Widzisz Grzegorz….jest sprzeczność…i bądź tu mądry. …?
    Dobra ja przyjmuje Twoja wersję bo jest logiczna. Dzięki za obszerną odp. Muszę powiedzieć, że książkę tę powinien chyba mieć każdy w domu. Nie sądziłam,że aż takie znaczenie Mg ma dla organizmu. Ma przeogromną przełożenie na wiele dolegliwości.

    Wczoraj zrobiłam sobie kąpiel przed snem właśnie z chlorkiem magnezu i soda. Byłam tak ożywioną, że spać poszłam 2 h po swojej porze. Na noc nie polecam takich kąpieli chyba ,że ktoś w nocy nie chce spać?

    1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 15:19

      W mojej książce Leczenie Dobrą Dietą również sporo o tym piszę 🙂

    2. avatar grzegorzadam 22 marca 2018 o 22:09

      Muszę powiedzieć, że książkę tę powinien chyba mieć każdy w domu.”

      Pisaliśmy o tym, Pepsi cytowała wielokrotnie i pisze u siebie.
      Szkoda że nasze fartuchy nigdy tego nie przyjmą do wiadomości..
      Można by zapobiec 95% chorób.

      1. avatar Malgosia 23 marca 2018 o 04:15

        Otóż to. Uważam, że na wiedzę nie otwiera się człowiek ograniczony i niestety te fartuchy działają na szkodę tzw dolegliwisciowych? ale i na zysk własny i państwa gdzie i tak w konsekwencji znów własny. Noooo taaaaki mamy ” klimat”

        1. avatar grzegorzadam 23 marca 2018 o 08:14

          Ale bóle nóg poszły wek.”

          O proszę 😉

          ”Z uporem maniaka, Ca 1000 mg, Mg 400 mg.”

          Ten tak samo 😉
          A ludzie są przewapnieni.

        2. avatar grzegorzadam 23 marca 2018 o 08:15

          Co ktoś zrobi APW to ma wapnia +200-400% , stawy bolą, szczawiany w natarciu, tarczyca nie działa.

  47. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 15:31

    Po świętach. Na spokojnie muszę książkę zamówić u Ciebie.
    A tak swoją drogą swój świetny blog powinnaś przenieść na papier. Byłyby świetne tomy dobrych książek. Zajęłoby Ci to….ale dla potomków duma ?. Kompendium wiedzy dla każdego. Pomysł Pepsi o tym. Cholerka może dożyję i zdążę kupić.

  48. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 15:57

    Grzegorz..
    No tak gorycze wspomagaja wytwarzanie soków żołądkowych. Fakt. Zakonotowałam juz kiedyś bo właśnie pisałeś o tym. sole i gorycz.
    No dzieki bardzo za obszerne informacje. Teraz czuje sie dosycona w kwestii Ca i Mg. Pozdrawiam i dziękuję, choć pewnie o cos będę pytała. Pepsi a jedną sztuczkę książki poproszę o zarezerwowanie bo po niedzieli wyjezdzam więc na spokojnie jak wspomniałam książke po świętach zamawiam.

  49. avatar Malgosia 23 marca 2018 o 06:45

    No i Grzegorz mam następne źródło. Z uporem maniaka, Ca 1000 mg, Mg 400 mg.
    Str 238-9, Wyleczyłam się sam, megadawku witamin, Andrew Saul.
    Znów sprzeczność. Fakt- wątek dotyczy fibromialgii.
    Ja Mg przyjmuje 400- 500mg dziennie. Japońcy biorą ponad 500 i maja się świetnie.
    Ale ten wapń……?

  50. avatar Malgosia 23 marca 2018 o 07:01

    A jako może ciekawostkciekawostke:
    tak mi się od czytania zera pomieszały, ze 500 mg Mg zwazyłam na wadze jako 5 gram zamiast 0,5 i tak piłam cały dzień. Co prawda żyje ale chyba przebilam Saula:). Ale bóle nóg poszły wek.

    1. avatar grzegorzadam 3 sierpnia 2018 o 06:11

      magnez rozpuścił wapń, prawidłowo.

  51. avatar Marko 5 września 2018 o 20:41

    A taki np … do picia? To jest chlorek magnezu z innymi mikroelementami?
    Zajadam się jabłczanem magnezu ale powoduje u mnie biegunki i mielenie w żołądku.

    1. avatar grzegorzadam 6 września 2018 o 05:21

      Zajadam się jabłczanem magnezu ale powoduje u mnie biegunki i mielenie w żołądku.”

      ile tego bierzesz?

  52. avatar Marko 6 września 2018 o 19:39

    w suplemencie dodana jest malutka łyżeczka – biore jedną mała dziennie rano.
    a pitnego …- rozpuszczam 2ml.

  53. avatar Sylwia 13 czerwca 2019 o 03:22

    Pepsi, czy magnez przyjmować w tym samym czasie co potas, łączyć je? Wyczytałam, że magnez i wapń bierzemy w odstępie 2 godzin – to prawda?

    1. avatar Jarmush 13 czerwca 2019 o 05:38

      magnez bierzemy na 3 sposoby dziennie, a z pewnością do drugiej szklanki kuracji 4 szklanek, wapń można wziąć po śniadaniu, ale co do potasu odradzam samodzielną suplemntację wyizolowanym potasem, to niebezpieczne, potas naturalnie z 3 szklanką, w postaci octu jabłkowego, no i banany etc. Badaj sód i potas.

  54. avatar Aleksandra 13 czerwca 2019 o 11:00

    Peps, czy magnez mogę dodawać do wody z cytryną i solą? Cytryna nie zaburza wchłanialności magnezu?

    1. avatar Jarmush 13 czerwca 2019 o 13:57

      No przecież druga szklanka na tym polega, tak świetnej kuracji 4 szklanek do której zachęcam https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

  55. avatar Pandora 13 czerwca 2019 o 12:17

    Hej Pepsi, grzegorzadam,
    myślałam o wykonaniu badań diagnostycznych i zastanawiam się co bardziej polecacie R. Volla – Pełny test obciążeń (m. in. bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty, złogi pokarmowe, toksyny) czy Skaner 3D-NLS (bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty+poziom aktywności, stan narządów)? Czym właściwie różnią się te dwa badania? Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 13 czerwca 2019 o 13:55

      ja się na tym nie znam, bywa, że ludzie są zadowoleni z dobrego biorezonansu na drogim urządzeniu w górę od Bicom 2000

  56. avatar Sylwia 13 czerwca 2019 o 13:37

    Co Peps myślisz o moim potasie i sodzie.
    Potas 4,0 z krwi, z moczu 0,07 (norma 25-125)!!!
    Sód 138 (norma od 136). Mam tężyczkę utajoną. Biorę duuużo magnezu i nacieram się oliwą magnezową. Doktor zalecił potas 3×1 tabl.

    1. avatar Jarmush 13 czerwca 2019 o 13:53

      No to bierz, skoro lekarz zalecił, szczególnie, że sód, który jest antagonistą potasu masz ponad normę. Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
      Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

      Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
      Sa synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa. Ale z kolei nie może to być biała sól z solniczki, tylko najlepiej szara sól morska z pewn ego źródła, albo kwiat soli

  57. avatar Sylwia 13 czerwca 2019 o 14:13

    Mój sód to 138, dolna norma to 136. Mój sód nie jest powyżej normy, ale bliski dolnej granicy. To źle?

    1. avatar Jarmush 13 czerwca 2019 o 18:05

      no to znaczy, że generalnie brakuje Ci elektrolitów, a jak wapń i magnez?

  58. avatar drefet 15 czerwca 2019 o 13:32

    co robic kiedy nie moge brac mg bo po nim mam rozne nieprzījemne objawy? wysuszenie zwlaszcza od srodka
    i ddruga rzecz zwiazna wlasnie z mg 9chyba) niestet znikad pewnosci bardz sucho w nosie az strupy a teraz dodatkowo zatkany ale wysmarkac nic sie nie da, co z tym moge zrobic ? masz ajkies pomysly co to moze mi dokuczac? starsznie szie mecze/dusze , nie pomaga ani sol do nosa ani kokos

    1. avatar Jarmush 15 czerwca 2019 o 17:47

      to nie alergia na kwitnące trawy, pyłki? Bo tak może się objawiać też.

      1. avatar drefet 22 czerwca 2019 o 18:31

        nigdy nie mialam takich objawow, po raz pierwszys sucho w nosie mialam i strupy rok temu w grudniu styczniu bardzo suche powietrze bylo nawilzacz kupilam jakos przeszlo pozniej w listopadzie czyli znowu grzenie no i terazchoc nie ma grzania ale jest sucho, nie wiem co to wywolalao ani jak z tym poradzic sobie, w nocy sie dusze spac nie moge pustynia pieczenie i jakby zapchany, choc nic nie moge wysmarkac a trwa to juz ze 2 miesiace strupy w nosie

        1. avatar drefet 22 czerwca 2019 o 18:33

          dopadl mnie strach i odsiawilam wszystkie suple i ogolnie wszystko choc wydaje mi sie ze to ma niewielki z tym zwiazek

  59. avatar Nila 15 czerwca 2019 o 19:58

    A jak ktoś ma niskie ciśnienie, to jaki magnez przyjmować

    1. avatar Jarmush 15 czerwca 2019 o 20:01

      magnez nie obniża niskiego ciśnienia

  60. avatar Kasia 15 czerwca 2019 o 20:21

    Drga mi powieka od kilkunastu dni, mimo, że biorę od kilku miesięcy magnez cały czas 115 mg dziennie. Miałam teraz nerwowy okres w życiu, czy to jest przyczyna zużywania większej ilości magnezu przez organizm?

    1. avatar Jarmush 16 czerwca 2019 o 05:55

      zbadaj sód i potas

      1. avatar Kasia 17 czerwca 2019 o 10:51

        Dzięki za odpowiedź. Dzisiejsze badania sód 143 mmol/L (norma 136-145), potas 4,6 mmol/L (3,5-5,1), magnez 2,1 mg/dl (1,6-2,6). no cudowne wyniki a ja czuję się słaba, zawroty głowy, czuję jakby oko mi uciekało, arytmia, drętwienie i mrowienie w lewej nodze.

        1. avatar Jarmush 17 czerwca 2019 o 14:46

          `No, to są braki magnezu, w surowicy krwi zawsze wyjdzie w normie, bo to spełnia życiowe, a w komórkach mogą być braki i często są, warunki a jak u `Ciebie z B12, kwasem foliowym, homocysteiną?
          Rób 4 szklanki z naciskiem na drugą, do tego oliwa magnezowa smarować łydki, nadgarstki, oraz kąpiel wieczorna z solą epsom, zrobiłabym też echo serca.

          1. avatar Kasia 17 czerwca 2019 o 15:06

            Dzięki, kochana.

  61. avatar Anna 18 czerwca 2019 o 06:28

    Witam w celu uzupełnienia niedoborów magnezu i nerwowego trybu życia lepiej suplementowac magnez 100mg cytrynian G&G czy B6 complex tam jest 500mg magnezu ?

  62. avatar Małgoś 24 czerwca 2019 o 07:31

    Moi Kochani, proszę oświećcie mnie. Regularnie piję magnez (chlorek magnezu, czasem jabłczan) 0,5 płaskiej łyżeczki mieszam z wodą – po jakimś czasie od wypicia co jakiś moment, chwilę mam tak jakby kilka mocnych uderzeń serca – buch, buch, buch, i lekkie zatkanie w płucach, po czym pracuje normalnie – czy czegoś mu brakuje w związku z podażą magnezu? A może za dużo? Jem banany (potas), biorę Green’sy, cynk, B-complex, wit. E – nie mam pomysłu.

    Co myślicie? 🙂

    1. avatar Jarmush 24 czerwca 2019 o 09:57

      To nie jest normalne, normalne są palpitacje z powodu braaku maagnezu, to jeden z objawów. Twoja sytuacja świadczy, że nie musisz suplemntować magnezu, odstaw i nie berz.

  63. avatar puma00 2 lipca 2019 o 15:20

    Cześć 🙂
    Od około 2-3 miesięcy stosuję Twoja terapię 4 szklanek. Czy szklanka z chlorkiem magnezu (dodaję łyżeczkę) już wystarczy czy przydało by się dodatkowo suplementować magnez? Co 2-3 dni robię też peeling solą epsom, ale to taki ekspresowy więc nie wiem, czy coś tego magnezu się zdąży wchłonąć 😀

    1. avatar Jarmush 2 lipca 2019 o 17:14

      miewasz skurcze, tiki? ćwiczysz? pijesz kawę z kofeiną?

      1. avatar puma00 2 lipca 2019 o 17:20

        Rzadko, ale jednak zdarza się, że drży mi powieka. Poza tym bardzo sporadyczne skurcze w łydkach. Biegam średnio co 2-3 dni po około 30-40min. Kawę niecodziennie, ale z 4-5 razy w tygodniu pijam rozpuszczalną

        1. avatar Jarmush 3 lipca 2019 o 06:17

          Kawa rozpuszczalna zakazana, pij z ekspresu najlepiej bio i bezkofeinową, są braki magnezu, robisz 4 szklanki?

  64. avatar Julia 21 lutego 2020 o 08:50

    Wyszedł mi potas poniżej normy pomimo jedzenie dużej ilości bananów i sód w dolnej granicy co to może oznaczać? codziennie suplementuję chlorek magnezu.

    1. avatar Jarmush 11 marca 2020 o 13:24

      za mało elektrolitów, woda z sola, trochę szarej soli do 2 szklanki, ale żeby ~Cię nie przeczyściło, zamień magnez na inną formę. generalnie 4 szklanki, ocet jabłkowy idzie do 3 szklanki (potas). Z potasem nie ma żartów, udaj się do lekarza, być  może trzeba wziąć suplement z potasem.

  65. avatar Pablo 12 czerwca 2021 o 16:27

    Witam. Czy badania magnezu z erytrocytów są wiarygodne? Zrobiłem takie badanie wynik wyszedł przy górnej granicy. Natomiast wszystko wskazywało że właśnie chodzi o magnez. Nieoczekiwanie pojawiły się problemy nerwicowe (lękowe). Przez ostatnie lata sporo suplementacji D3 bez magnezu. Ostatnie 2 tyg przed pojawieniem sie stanów bardzo wysoka podaż D3 40/50 tys. Wcześniej tez pojawiały się symptomy przyspieszone bicie serca nad ranem przed obudzeniem, w nocy wstawanie półświadome, okresowe drganie powieki, wzdrygnięcia podczas snu, pojedyncze przeskakiwanie mięśni w różnych miejscach na ciele (ale sporadyczne) i jeszcze kilka innych. W badaniach surowicy wapno ponad normę. D3 po tych dwóch tyg wysokiej suplementacji 65.

    1. avatar Pepsi Eliot 12 czerwca 2021 o 16:44

      ciało zrobi wszystko, żeby we krwi był magnez, pomimo, że może go brakować w komórkach. To jest parametr życiowy. Istotnym parametrem jest potas, zbadaj.
      Podwyższony wapń nie jest częsty, masz wyżej niż 2,6 mmol/l ? trzeba natychmiast wyjaśnić z lekarzem, zbadaj poziom PTH (parathormonów)

      1. avatar Pablo 12 czerwca 2021 o 17:42

        Wapn mam 10,4 mg/dl. Magnez z krwi wyszedł ok ale robiłem juz z erytrocytów i tu właśnie ku zdziwieniu również wyszło przy górnej granicy normy. Dlatego pytam czy te badania z erytrocytów są wiarygodne. Parathormonu nie robiłem.

        1. avatar Pepsi Eliot 12 czerwca 2021 o 19:37

          Trzeba zrobić, wapń, nie wiem jak się to przelicza na mmole na litr

          1. avatar Pablo 12 czerwca 2021 o 20:37

            Wapń po przeliczeniu wychodzi 2,62 mmol/l. potas z krwi wyszedł OK.
            W tym samym czasie D3 – 65 natomiast bywało w przeszłości, że miałem ponad 200.
            Magnez w erytrocytach:
            Result: 2,59 mmol/L – Reference V: 1.65 – 2.65 mmol/L
            Result: 5,18 mEq/L – Reference V.: 3.30 – 5.30 mEq/L

            Pozostałe parametry które wyszły poza normę:

            Fosfataza zasadowa – 126 U/l – NORMA 30 – 120
            Płytki krwi – 409 tys/µl – NORMA 150 – 400
            PCT- 50 % – NORMA 0,16 – 0,35
            Limfocyty – 19,9 % – NORMA 20 – 40
            Glukoza – 104,0 mg/dl – NORMA 70 – 99
            Cholesterol całkowity – 197,00 mg/dl – NORMA 115 – 190
            Cholesterol nie-HDL – 152,20 mg/dl
            Cholesterol LDL – 135,80 mg/dl
            Amylaza – 20 U/l – NORMA 25 – 125
            AST – 46,7 U/l – NORMA 0 – 35
            ALT – 76,0 U/l – NORMA 0 – 45
            Amylaza – 20 U/l – NORMA 25 – 125

            Fosfataza zasadowa za każdym badaniem na przestrzeni ostatnich 3 lat wychodziła poza normę i nigdy nie byłem wstanie powiązać tego.

          2. avatar Pepsi Eliot 13 czerwca 2021 o 06:26

            Zwiększenie spożycia miedzi może odgrywać kluczową rolę w zmniejszeniu aktywności fosfatazy zasadowej. Może brałeś cynk, a zapomniałeś, że to antagonista miedzi?
            Możesz zrobić kurację Greens & Fruits TiB, tam są wszystkie pierwiastki idealnie skonfigurowane wobec siebie, synergii i antagonizmu

  66. avatar Beata Regula 30 lipca 2021 o 13:30

    Witaj Pepsi❤️
    Czy spotkałaś się z przypadkiem że ktoś suplementujac magnez ma mega drętwienia kończyn, ja mam tak że po jednym nawet dniu suplementacji rano budzę się z całkowicie martwą ręką, którą muszę reaktywować używając drugiej, nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.
    Pozdrawiam?
    Beata Reg

    1. avatar Pepsi Eliot 30 lipca 2021 o 16:29

      drętwa ręka w tym przypadku raczej związana jest z przyspaniem ręki, czyli odcinasz dopływ krwi

      1. avatar Beata Reg 2 sierpnia 2021 o 13:20

        Wiem, że mogłoby tak być ale zaobserwowałlam że jest to związane z suplementacja magnezu, dzieje się tak tylko wtedy kiedy go wezmę, zastanawia mnie to czy może on się nie wchłania i powoduje skutek uboczny, nie mam pojęcia ?

        1. avatar Pepsi Eliot 2 sierpnia 2021 o 19:44

          wypłukuje Ci wapń, i wpadasz w nierównowagę elektrolitową

  67. avatar Patrycja 15 września 2021 o 08:40

    Cześć Papsi ja mam 21 lat i jestem w bardzo złym stanie. Mam pytanie o tę cukrzycę. W przeciągu dosłownie miesiąca (nerwowego) zaczęłam bardzo źle reagować na cukier i dostałam objawów tężyczki. Czy podaż magnezu pomoże mi w równowadze cukrowej czy zmiany na tej płaszczyźnie będą już nieodwracalne?

    1. avatar Pepsi Eliot 15 września 2021 o 09:18

      co to znaczy źle reagować na cukier? badałaś cukier i insulinę na czczo?

      Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii.

      Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem.

      Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji.

      Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii.

      U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
      Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom (czyli nie siarczan magnezu).

      Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą. Nawodnienie (i pH) to podstawa.

      Nie jestem lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum