fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 656 078
116 online
46 324 VIPy

DIY, czyli jak zrobisz najlepszy domowy antybiotyk?

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Czym może być wiedza? Bywa wybawieniem rozbitka …

Uświadomienie sobie pewnych spraw trwa bardzo długo, chociaż są proste jak budowa cepa, tylko dlatego, że się od dawna nierozumnych udomawia, czyli oswaja.

Ale to się nie mieści w głowinie gaździny. To też nie, że jej pradziad gazda nie stosował antybiotyku, bo penicylina kosztowała wówczas majątek. Czy gazda żył długo w związku z tym i halnym, oraz okowitą, to inna sprawa.
Nie mówię, że gruźlica nie zbierała smutnych żniw w tym czasie i, że penicylina nie zrobiła WIELE dobrego. Nie o to chodzi,  żeby wylewać dziecko z kąpielą, ale, żeby nie nadużywać dziecka.

Nie mówię nawet o czasach średniowiecznej Europy, gdy wielkie aptekarstwo siedziało w powijakach z pijawek i lancecików do upuszczania krwi.

Dzisiaj jest kolosem, który zamieszał w głowach swoim egzekutorom zakochanym w medykamencie na zabój.

Egzaktly

No i mamy antybiotyk

O tym jak bardzo uodparniamy się na kolejne kuracje i na czym polegają niebezpieczeństwa z tym związane, antybiotykami z byle powodu, można wyczytać wszędzie.

A lud i tak idzie w dym za chemikaliem.

Główny nurt, w przerwie między serialami, być może nie wpuści info, że antybiotyki mogą być groźne w długoterminowych (krótkich też) skutkach ubocznych. I że jakby co, to działają tylko na bakterie.
Na szczęście mówi się już wszędzie i otwarcie o konieczności odbudowy flory bakteryjnej po każdej kuracji antybiotykowej.

Wdzięczność.

A co z wirusami i grzybami?

Jesteśmy zagrzybieni, zakandyzowani i zawirusowani plastikiem, rtęcią, mleczną ropą i glutenem w żarciu i powietrzu.

W tym temacie lektor z niskim tembrem głosu (z tym seksownym modyfikowaniem już trochę przesadzają) i płynną polszczyzną (z tego się cieszmy) się nie zająknie.

Po drugiej stronie syntetycznego antybiotyku stoi domowa receptura na antybiotyczny tonik, znana już w średniowiecznej Europie.

Ten wielozadaniowy melanż, jest w stanie zneutralizować wiele patogenów (w tym oczywiście bakterii), ale też wirusów i infekcji grzybiczych.

Dodatkowym bonusem jest fakt, że RACZEJ (nie na pewno, bo WSZYSTKO, co naturalne i roślinne i zdrowe, dodaje WARTKOŚCI KRWI, dlatego nie można kojarzyć składników toniku z lekami rozrzedzającymi krew, no i nie brać przed zabiegami) nie musisz martwić się o skutki uboczne.

I, że przy okazji jest to przydatna rzecz do zwalczania przerostu candidy.

Oto DIY, czyli przepis na domowy antybiotyk 

Składniki

  • 700 ml bio octu jabłkowego (zawsze używaj organicznych, nieoczyszczonych, najlepiej ACV, tym bardziej polecam Ocet jabłkowy cydrowy ACV, niefiltrowany This is BIO )
  • 1/4 szklanki drobno posiekanego czosnku
  • 1/4 szklanki drobno posiekanej cebuli
  • 2 świeże ostre papryczki – najgorętsze jakie możesz kupić (Uważka! Bądź ostrożna, czyść je z pestek w rękawiczkach), lub łyżka ostrej papryki, czyli pieprzu cayenne
  • 1/4 szklanki startego imbiru
  • 2 łyżki tartego chrzanu
  • 2 łyżki organicznej kurkumy w proszku (polecam  Kurkumę This is BIO)

Ważna porada!

Wprawdzie dr Schultz nic nie mówi o rozcieńczeniu substancji, ale doradzam wlanie dozy do pewnej ilości przyjemnie ciepłej (do picia, nie wyżej niż 41 stopni)  wody, ABY NIE POPARZYĆ przełyku!

w didaskaliach

Szkoda, że dzieci toniku go nie przełkną, ale przynajmniej dla milusińskich jest stosunkowo łagodny syrop marchwiowy na kaszel.

Rękodzieło DIY

  • Połącz wszystkie składniki, za wyjątkiem octu, w misce
  • Przenieść melanża do słoika
  • Dopiero teraz wlej ocet jabłkowy i wypełnij nim słonik.
  • Najlepiej jest, jeśli 2/3 słoika stanowi pierwsza mieszanina, a reszta, czyli 1/3 jest wypełniona octem
  • Dokładnie zakręć słoik i wstrząśnij nim kilkakrotnie
  • Trzymaj słoik w suchym i chłodnym miejscu przez dwa tygodnie.
  • Dobrze jest wstrząsać słoikiem kilka razy dziennie.
  • Po 14 dniach, przecedź miksturę, aby otrzymać tonik.
  • Dobrze jest użyć gazy, którą dokładnie wyciśniemy, a suchą pulpę możemy użyć do gotowania jakiejś potrawy.
  • Radzi się zaczynać korzystanie z tego domowego antybiotyku od wypijania JEDNEJ ŁYŻECZKI OD herbaty, ale NIE na pusty żołądek, tylko PO POSIŁKU.
  • Ten starożytny przepis jest bardzo podobny do przepisu Dr Schultz’a na współczesny synergistyczny, naturalny, domowy antybiotyk.

Znachorka podjada jabłko (Fisetyna!) i zaraz połknie glukozaminę z chondroityną (Osteocare TiB)
i innymi mega dodatkami, NIE TYLKO dla ODMŁODZENIA swoich chrząstek stawowych!


A więc spoks

Wiele antybiotyków apteki wystarczająco wyniszczyło nasze organizmy, dlatego musimy z powrotem zwrócić się do olejku z oregano, czy miodu Manuka, albo właśnie takiego domowego antybiotyku, aby PRZYNAJMNIEJ SPRÓBOWAĆ NATURALNIE się uzdrowić.

Antybiotyków farmaceutycznych powinno się unikać W RAZIE MOŻLIWOŚCI (nie zawsze można), a zwłaszcza w przypadku dolegliwości, które powinny być leczone naturalnie, gdyż skutki uboczne mogą rzutować na całe życie.

Jest też dobry przepis na uniwersalną Herbatę 60 wspomagającą usuwanie ponad 60 problemów zdrowotnych i pasożytów

zerogrzyb/kurkuma/zerokatar/kisssyyyy

Źródło

  • realfarmacy.com

(Visited 34 498 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Joanna 13 lutego 2015 o 09:47

    Ależ Ty mądra kobita jesteś !!! Tak z cichacza podczytuję twego bloga z miesiąc jakiś i łałłłł. Gratuluje wiedzy, pomysłu i zaangażowania. Nie ukrywam, że ja też mądra jestem :), a co se będę żałować :), ale podziwiać potrafię.

    1. avatar Alis78 23 października 2024 o 20:45

      Czy ktoś ma jakiś pomysł na przewlekle ściekająca wydzielinę po gardle,irydolog stwierdziła przewlekle zapalenie tchawicy.
      Myślałam o tym naturalnym antybiotyku Pepsi.
      Ale jak długo? pic i ile razy dziennie ?

  2. avatar Gosia z TheBestThing 13 lutego 2015 o 09:53

    popieram 🙂
    Przepis zabieram do wykorzystania. Dzięki!

  3. avatar Niki 13 lutego 2015 o 09:59

    Cisną mi się wątpliwości na usta – jednej łyżeczki żywego koncentratu? Nie w roztworze? Żywego octu jabłkowego i olejków eterycznych (nawet tych najsłabszych) też się nie pije solo, żeby żołądek ochronić, a tu i pyszczek można sobie przepalić pijąc ot tak.

    1. avatar pepsieliot 13 lutego 2015 o 10:33

      no też bym to rozcieńczyła wodą

  4. avatar Małgorzata Lenarczyk 13 lutego 2015 o 10:18

    Hello Pepsi.Tak sie zlozylo, ze chwilowo opuscilam ukochany Kraj,umilowany Kraj i pilnuje dzieciaczka u hinduski nie w Indiach ale powiedzmy na polnocy Europy.Ona caly czas kaze mi smarowac pepek swojej 2 mies.coreczki jakas mikstura,ktora sama robi.Na pewno jest tam cebula rozgotowana i jakies ziola.Poniewaz z pancia trudno sie dogadac nawet jak obie lamana angielszczyzna gadamy to trudno jest zrozumiec co tam jeszcze dodaje.Ale dzis poprosze ,zeby mi napisala sklad.Co Ty nato?.I na koniec.Przychodzi pacjent do lekarza.Lekarz go zbadal,dal recepte ,bo lekarz musi zyc.Przychodzi pacjent z recepta do apteki.Farmaceuta sprzedal mu leki,bo farmaceuta musi zyc.Wyszedl pacjent z apteki przeczytal ulotki,wyrzucil leki,bo pacjent musi zyc.Ten watpliwej jakosci kawal opowiadal mi kilka lat temu bardzo stary lekarz,ten z tych,co byli uczeni zeby leczyc,a nie jak terazniejsi,zeby pielegnowac chorobe.Pozdrowka.Malgosia.

  5. avatar Jagda 13 lutego 2015 o 11:09

    Przepis zapisany,ale zanim upłynie 14 dni to trochę minie. Co w tym czasie w miarę mocnego można zażywać? Manuka?

    1. avatar fanta zja 13 lutego 2015 o 18:51

      może zblendować składniki i przecedzić ? …

      1. avatar pepsieliot 13 lutego 2015 o 20:07

        może można, ale mówili, o mieszaniu ręcznym, może to przepis prosto z prehistorii?

    2. avatar Niki 13 lutego 2015 o 18:52

      czarną pastę z mielonej czarnuszki, miodu i czosnku z olejkiem tymiankowym lub syrop z cebuli i miodu itp itp itp

  6. avatar wjm 13 lutego 2015 o 11:31

    Mam przepis na przeziębienie i ból gardła: 1/3 soku ze świeżego imbiru + 1/3 soku ze świeżych cytryn + 1/3 miodu. Zmieszać. Wlać do słoika lub butelki z korkiem. Trzymać w ciemnym chłodnym miejscu..Po półgodzinie od przygotowania można pić (w tym lekko opłukać gardziołko) : 1 – 2 łyżki stołowe dziennie. Zawsze zamieszać nalewkę w słoiku/butelce przed wypiciem..Efekt murowany, usuwa ból gardła i bakterie !!

  7. avatar fanta zja 13 lutego 2015 o 12:47

    świetny przepis
    zastanawia mnie jak to jest w przypadku mniejszych operacji – zabiegów np. denstystycznych (jak rozcięcie dziąsła), kiedy to osłonowo dentysta zaleca brać antybiotyk..
    czy antybiotyk farmaceutyczny można zamienić na taki własnej roboty czy jednak za duże ryzyko ?

    1. avatar grzegorzadam 3 listopada 2015 o 09:45

      @fanta zja
      Zawsze możesz doraźnie płukać, 0.3-0.5% wodą utlenioną.
      Nie ma żadnych skutków ubocznych, poza szczypaniem lekkim, i na pewno
      likwiduje stany zapalne- wszystkie, taka ona jest po prostu, ta woda tlenowa..
      Polecam.

  8. avatar Edyta 13 lutego 2015 o 13:05

    Zawsze jak używam kurkumę to dodaję pieprz, do czegokolwiek – czy do tej mikstury pieprz czarny też jest wskazany?

    1. avatar pepsieliot 13 lutego 2015 o 17:19

      wystarczy cayenne, ale jak chcesz

  9. avatar ksjd 15 lutego 2015 o 09:38

    Jaki jest termin przydatności do spożycia mikstury? dobrze by było mieć ten antybiotyk w zapasie bo gdy zachoruje to będzie już za późno-nim miną 2 tygodnie potrzebne do wyprodukowania wynalazku będę już zdrowy.. czy tutaj chodzi o to by stosować to profilaktycznie ciągle gdy tylko sezon chorobowy trwa a nie tylko podczas objawów choroby?

    1. avatar pepsieliot 15 lutego 2015 o 09:52

      nie wiem, ale chyba się tego długo nic nie ima

  10. avatar Maciek 17 lutego 2015 o 05:25

    U mnie juz sie kisi ten specyfik. Dlatego ponawiam pytanie zadane wczesniej…czy zazywac nalezy codziennie bez znaczenia na samopoczucie czy tylko gdy jest sie chorym.
    I jakie obowiazuja dawki?

    1. avatar pepsieliot 17 lutego 2015 o 06:20

      Maćku napisałam, że jedną łyżeczkę od herbaty, być może będzie ją trzeba rozrobić z wodą lub sokiem, żeby nie paliło przełyku. Ale może soki z całej reszty zrównoważyły kwas octu jabłkowego. Ja bym brała dopiero jakby mnie coś brało, 3 razy dziennie po 1 łyżeczce, po posiłku. Ale jak się chce walczyć z drożdżami, to można zacząć taką kurację, nawet jak nie ma innych objawów. Dajmy na to 2 tygodnie.

  11. avatar Johan Benzyna 19 lutego 2015 o 11:51

    Hey. Czy ilości składników nie mogły by być w np gramach? Wczoraj zrobiłem miksture z połowy ilości, ponieważ na tyle mialem octu, więc oszacowanie 1/8 szklanki czosnku czy cebuli może być trudna. Tym bardziej, że szklana szklanie nie równa, a dobroci wyciskałem stąd upakowanie w szklanie może dawać inne wrazenie objętości. Zapytanie: Czy można modyfikować miksture np dodać łychę cynamonu i wanili lache lub użyć substytutu? (Pani w sklepie ze zdrowotnościami zaoferowała coś takiego jak „tumeric” zamiast kurkumy twierdzac, że drugie robi sie z pierwszego).

    1. avatar pepsieliot 19 lutego 2015 o 14:42

      Johan na oko może być

      1. avatar Johan Benzyna 19 lutego 2015 o 15:38

        Tak też zrobiłem i ukrylem słój w piwnicy. Zobacze co to wyjdzie ciekawego za dwa tygodnie. Eksperyment w toku.

    2. avatar johanka 21 lutego 2015 o 17:00

      To jest to samo – turmeric po angielsku, kurkuma po polsku.

      1. avatar Johan Benzyna 24 lutego 2015 o 11:32

        Danke

  12. avatar Krynka 21 czerwca 2015 o 06:53

    Dziękuję Pepsi za charme i naturalne remedia. Pozdrawiam ciepło.
    Nowa Fanka

  13. avatar ka 16 lipca 2015 o 10:48

    Pepsi,miałam „wszcząs” mózgu i boli mnie głowa a nie chcę tabsów paracetamolu i innych paskudztw. To co łyknąć?

  14. avatar Katarzyna G. 3 listopada 2015 o 08:30

    Jak dla mnie najlepszym antybiotykiem jest miód manuka. Pierwszy słoiczek dostałam od cioci, a teraz już sama szukam najlepszych dystrybutorów. Dzieciakom też daję 🙂 Nie robimy jakichś mikstur, nie podgrzewamy miodu. Łyżeczka na czczo i przeziębienie nas się nie ima 🙂

    1. avatar grzegorzadam 21 grudnia 2015 o 10:21

      Dzięki za przypomnienie.
      Kupiłem słój gryczanego, ma identyczne działanie.

  15. avatar enitdj 20 grudnia 2015 o 09:49

    Swój specyfik juz zrobiłam, stoi dumnie w butelce, pytanie tylko czy mam go przechowywac w lodówce? Pozdrawiam

    1. avatar pepsieliot 20 grudnia 2015 o 16:27

      moim zdaniem tak

  16. avatar Klaudia 12 października 2017 o 14:55

    Witam.
    Jak ta mieszanka powinna smakować? Zrobiłam ten eliksir ale jest tak ohydny w smaku ze nie da go sie pic. Rozcienczalam go z wodą
    , sokiem z cytryny, sokiem ale to nic nie pomaga. Posmak jest tak intensywny ze na dlugo pozostaje w buzi. Czy mysli Pani ze w takim razie mieszanka ta mogla sie zepsuć? Dodam ze zadnej plesni nie ma, sloik byl wyparzony oraz przez drugi tydzien byl przechowywany w lodowce. Pozdrawiam

  17. avatar Anka 29 listopada 2017 o 14:43

    Witam! Mam kilka pytań 🙂 Czy można zastąpić domowy ocet jabłkowy octem z róży?? W smaku genialny ale jak z działaniem? Czy chodzi o to, że jabłka są bardziej dostępne przez to wszędzie się podaje o. jabłkowy, czy może jabłka wnoszą coś konkretnego? Czy nie ważne z czego ten ocet byleby był domowy?

    1. avatar Jarmush 29 listopada 2017 o 22:55

      jabłka wnoszą baaardzo konkretne dobrodziejstwa, ale octy owocowe generalnie są bardzo ok

  18. avatar Ania 25 września 2022 o 19:21

    Pepsi nie wiem czy w dobre miejsce wrzucam komentarz ale wybacz :

    Jak w tym kraju żyć spokojnie , jak się nie stresować, kupiliśmy mieszkanie, wszystko super kończymy wykańczanie ale mamy POMPE CIEPŁA miesiąc temu ogrzewanie super a teraz ? starszą prądem za ch*** wie ile kasy , jakieś durne limity ktorych przeciez nie da sie nie przekroczyć. Jestem w coraz lepszym stanie , praktykuje wdzięczność , widziałam się w tym mieszkaniu, remont się realizuje w świetnym tempie , kasa płynie nie wiadomo skąd i zaś KRACH, ceny prądu w historycznych wysokościach mają być:|

    1. avatar Pepsi Eliot 25 września 2022 o 22:17

      Nie prognozuj takich scenariuszy, rynek w krótkim dystansie zawsze jest nieefektywny. Jeśli kasa płynie, popłynie i na prąd. Odizoluj się od wieści, które Ci przeszkadzają i na które nie masz wpływu, przecież ewidentnie gorzej Ci to robi.Nie mówiąc o tym, że te prognozy bywają wyolbrzymiane, bo tak działa ta matryca, karmi się Twoim strachem <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Na niesnaski w związkach najlepiej chlorellnąć Chlorellą This is BIO

Oczyszcza ciało z toksyn, zaś w czystym ciele czysty duch:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum