😘🙌💚🍓🏵️🌷🙋
Saccharomyces boulardii to tropikalny gatunek wyjątkowych, niepatogennych, przejściowych drożdży, które – jak udowodniono – potrafią przetrwać bez warunków chłodniczych. Francuski naukowiec, Boulard (stąd nazwa S. boulardii), wyizolował je z owoców liczi i mangostanu w 1923 roku. Na pomysł wpadł obserwując natywnych mieszkańców południowo-wschodniej Azji żujących skórki liczi i mangostanu w celu odparcia cholery. Saccharomyces boulardii to probiotyk, który może wspomóc układ pokarmowy i zapobiec jego chorobom. Znany jest ze zwalczania bakterii, pasożytów i infekcji grzybiczych, jednak nie są to jego jedyne właściwości. W ostatnich 30 latach zdobył popularność jako środek przepisywany w prewencji i leczeniu biegunek o podłożu bakteryjnym. Są dowody wskazujące, że może być pomocny u pacjentów z zespołem jelita drażliwego i nieswoistym zapaleniem jelit.
Saccharomyces boulardii to doskonały probiotyk bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Jego właściwości kompleksowo obejmują cały organizm, a szczególnie skupiają się na jelitach. Od tych, jak wiemy, zależy natomiast zdrowie całego ciała od stanu cery po gospodarkę hormonalną. Te probiotyki nie muszą być przechowywane w lodówce aby zachować aktywność, dlatego są wyjątkowo poręczne i szczególnie przydatne w trakcie podróży. Na ich temat można właściwie pisać peany, ale te i tak nie oddałyby nawet cząstki tego co potrafią. I dlatego skupimy się na tym co naprawdę się liczy: ich doskonałych właściwościach.
To bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania biegunek, także u dzieci i noworodków. Ustalono, że redukuje ilość i częstotliwość biegunek u dzieci będąc jednocześnie dobrze tolerowanym probiotykiem. Działa także na dorosłych, nie tylko zmniejszając biegunki, ale także towarzyszący im ból i dyskomfort. Do tego skraca pobyt w szpitalu u pacjentów z ostrą biegunką zakaźną. Co więcej, wiele badań wykazuje, że S. boulardii to środek skuteczny w zmniejszaniu ryzyka biegunki związanej z antybiotykami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Poleca się go także w przypadku podróży, szczególnie tych do egzotycznych krajów, gdzie może istnieć potencjalnie wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób pokarmowych.
Badania wykazały między innymi, że przyjmowanie S. boulardii poprawiło profil cytokin, histologię i jakość życia pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Niektórzy lekarze zalecają łączenie go z mesalazyną, stosowaną jako niesteroidowy lek przeciwzapalny, głównie w leczeniu wrzodziejącego zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Potwierdzono jednak, że te wegańskie probiotyki działają świetnie nawet solo!
S. boulardii to świetny środek osłonowy. W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że znacząco zmniejszył liczbę wrzodów żołądka i powierzchni owrzodzenia błony śluzowej żołądka u szczurów leczonych ibuprofenem.
Ten probiotyk to doskonałe wsparcie leczenia pacjentów z nieswoistym zapaleniem jelit. Wynika to z faktu, że S. boulardii ogranicza infiltrację komórek Th1 do zapalonego jelita grubego i hamuje wytwarzanie cytokin prozapalnych. Środek hamuje również zapalenie jelita grubego i wytwarzanie cytokin prozapalnych. Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.
Jako dodatek do terapii podstawowej probiotyk poprawia przepuszczalność jelitową u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, mimo że nie wykazano w badaniach pełnej normalizacji. Środek zmniejsza też częstotliwość wypróżnień u pacjentów.
Wykazano, że ten niezwykły probiotyk redukuje ilość bakterii E. coli u dzieci. Może też leczyć infekcję drobnoustrojami B. hominis u dzieci tak efektywnie jak stosowany w tym celu lek, metronidazol. W połączeniu z matronizadolem probiotyk wykazał pozytywne działanie w leczeniu lambliozy, czyli choroby pasożytniczej wywołanej przez zarażenie giardią jelitową. Badania na myszach wykazały natomiast, że S. boulardii zwiększa żywotność, chroni przed uszkodzeniem wątroby i przemieszczaniem się bakterii w przypadku duru brzusznego. Profilaktyczna suplementacja S. boulardii jest tak samo skuteczna jak przeciwgrzybiczy antybiotyk, nystatyna, w zmniejszaniu kolonizacji grzybów i inwazyjnej infekcji grzybiczej. Jest też skuteczniejsza w zmniejszaniu częstości występowania klinicznej sepsy i liczby ataków sepsy oraz ma korzystny wpływ na nietolerancję pokarmowe u niemowląt o bardzo niskiej masie urodzeniowej.
S. boulardii wzmacnia odpowiedź immunologiczną w ostrym dziecięcym zapaleniu żołądka i jelit. Spożywanie tego probiotyku, zarówno u dorosłych jak i dzieci, pozwala zachować integralność mikroflory bakteryjnej jelit.
Codzienna suplementacja tym probiotykiem zmniejsza biomarkery i ma potencjalnie terapeutyczne działanie w leczeniu i zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Dzięki swojej zdolności dramatycznego zmieniania mikroflory jelit, oczywiście na lepsze, probiotyk pozwala zredukować masę ciała i masę tłuszczową oraz zmniejsza stłuszczenie wątroby i stany zapalne u osób otyłych i chorych na cukrzycę typu 2.
S. boulardii wspomaga funkcjonowanie wątroby i spowalnia rozwój jej zwłóknienia. Dodatkowo efektywnie zapobiega uszkodzeniu tego organu wynikającemu z salmonellozy.
Leczenie z użyciem S. boulardii zmniejsza parametry translokacji drobnoustrojów (LBP) i stanu zapalnego u pacjentów zakażonych HIV-1 z długotrwałą supresją wirusologiczną.
Przy spożywaniu tego typu probiotyków szczególną ostrożność powinny zachować osoby hospitalizowane, bardzo osłabione, z cewnikami i wlewami. Probiotyk zawiera fruktozę, dlatego osoby z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny go przyjmować. Jeżeli biegunka leczona tym probiotykiem jest silna i nie ustępuje przez dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia jej podłoża. Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296087/ webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-332/saccharomyces-boulardii powerofprobiotics.com/Saccharomyces-boulardii.html
Powiązane artykuły
Komentarze
Jaki szczep sacharycious buldaris zawiera produkt w Pani sklepie ? Czy to ogólnie ma znaczenie?
Czy SACCHAROMYCES BOULARDII będzie dobrym wyborem przy trądziku młodzieńczym i azs?
jest to generalnie dobry wybór, ale dedykowany jest IBS, SIBO, niemowlakom z biegunką leczonych w warunkach hospitalizacyjnych, etc
Pepsi czy ten probiotyk może przyjmować osoba po naświetlaniach , po których ma biegunki?
wiem na pewno, bo widziałam poważne badanie, że podaje się go nawet niemowlakom z biegunką w warunkach hospitalizacyjnych, myślę, że można spróbować również w takiej sytuacji, jednak nie jestem lekarzem
Dziękuję. Jak nie jesteś jak jesteś. ?
Czy ten probiotyk można wykorzystać do odbudowy flory po antybiotykach? I czy może być stosowany w ciąży?
Wiem (jest chyba nawet w artykule link do badania), że podaje się go w szpitalach niemowlakom z biegunką, ale czy można go brać w ciąży decyduje lekarz prowadzący, bo na opakowaniu nie ma takiej adnotacji. Myślę, że razem z jogurtami kozimi i kapustą kiszoną, tworzy pełnię zapotrzebowania.
nie mogę teraz tego znalezc. Gdzieś pisałaś przez jaki czas można go brać intensywnie przy problemach zołądkowych. Możesz przypomnieć?
Przy zapaleniu żołądka i helicobacter oraz sibo będzie ok ten boulardii? Jak długo mogę to stosować?
Najpierw skończ opakowanie, zobaczysz, czy lepiej się czujesz.
Pepsi czy przy tym rodzaju bakterii należy się również suplementować innym szczepem?
To wszystko zależy jaki chcesz osiągnąć cel. Jeżeli Twoim celem jest jeden z powyżej wypisanych, to nie musisz. Saccharomyces Ci pomogą i już. Jeśli natomiast masz jeszcze inne cele, bo np. masz dysbiozę jelit, to wtedy należałoby przyjmować bakterie probiotyczne.
PS.: Saccharomyces boulardii są probiotykiem ale nie są bakteriami tylko drożdżakami.
Witaj Pepsi czy można ten probiotyk brać profilaktycznie? Jako wspomaganie pracy jelit? Czy należy go używać tylko jako środek terapeutyczny? I czy kobiety karmiące mogą go przyjmowac?
można profilaktycznie, ale odradzałabym branie ciągłe, kuracja 1 opakowaniem i przerwa. Natomiast wkrótce będziemy mieli probiotykli bio dla dzieci i dorosłych do brania constans
Pepsi napisałaś na fejsie, ze juz jest twój nowy probiotyki. Gdzie on jest bo nigdzie go nie widzę a znowu będę robić większe zakupy u ciebie i chciałabym wszystko co trzeba zakupić za jednym razem.
Dzisiaj Światowa Premiera! 😀 <3 https://thisisbio.pl/dla-dzieci/4154-kids-probiotic-30-zelek-this-is-bio–5905344040840.html
Pepsi, jaki jest podgatunek drozdzakow wTwoim S.Boulardi?
Zobacz opis w sklepie, nie są moje, też renomowana firma G&G
w sklepie nic nie ma napisane na ten temat.
jest napisane, że to właśnie Saccharomyces Boulardiito to wyjątkowe, niepatogenne, przejściowe drożdże, które jak udowodniono przetrwają bez warunków chłodniczych. S. Boulardii nie rozmnażają się (kolonizują) w jelicie. Trzy dni trwa osiągnięcie maksymalnego stanu ustalonego. Aktywność S. Boulardii jest wywierana, gdy przechodzą przez przewód pokarmowy.
Nasz suplement Saccharomyces Boulardii dostarcza 20 miliardów żywych organizmów na 1g. To odpowiada 8 miliardom żywych organizmów na każdą spożytą kapsułkę. Połączyliśmy drożdże S. Boulardii z L-glutaminą, aby stworzyć zbilansowany suplement probiotyczny.
Składniki aktywne w porcji (1 kapsułka)
Saccharomyces Boulardii (8 miliardów) 400mg [**]
L-glutamina 150mg [**]
Dziękuję, to wszystko przeczytałam w artykule ale dalej nie wiem jaki to jest podgatunek.
nie ma podgatunku, to wszystko
Pepsi, pewnie jestem niezbyt uważna i nie doczytałam, jak przyjmować ten produkt tzn.s.boulardi? Interesuje mnie on w kontekście podejrzenia SIBO (nie robiłam badań ale wiele wskazuje, że to mam)
Normalnie 1 kapsułka do obiadu.
Jeżeli bierzesz antybiotyk, to ten probiotyk bierz w jak największym oddaleniu czasowym od antybiotyku. Czyli np. antybiotyk rano i w południe, a boulardi późnym wieczorem.
Przy SIBO ja brałbym więcej. Przynajmniej ze dwie kapsułki dziennie. Generalnie obserwacja samego siebie, swojego organizmu. W trakcie kuracji warto zapisywać objawy, samopoczucie I porównywać swój stan obecny do notatek aby orientować się czy idziemy ku lepszemu. Żeby nie przeoczyć, że wprowadzenie jakiegoś specyfiku spowodowało np. zmianę naszych odczuć, zdrowia.
To doskonałe probiotyki dedykowane SIBO, IBS, częstym rozwolnieniom, nawet niewmowlętom z biegunkami podaje się je podczas hospitalizacji. Normalnie bierzesz 1 kapsułkę tuż przed śniadaniem. Wręcz z pierwszym kęsem.
Czy przy zaparciach (sibo) również jest polecany
odradzam, przy zaparciach 4 szklaneczki działają cuda
Mnie po nich boli żołądek
Czy babka plesznik mogłaby być przy zaparciach i bardzo dużej ilości gazów?
musiałabyś bardzo dużo pić, bo babka wręcz zatyka prześwit jelita. 4 szklanki polecam na zaparcia.
Kochana Pepsi jakiś czas temu kupiłam u Was ten probiotyk i od jutra planuję włączyć go do „menu”. Czy przy Candidzie i hashi (wyciszone) również można go stosować? 4 szklanki staram się pić codziennie, no chyba, że nie zdążę przed pracą, omega 3, d3 i inne również biorę.
Doczytałam już „Badania sugerują też, że zmniejsza stan zapalny i kolonizację jelit przez drożdżaki candida, co wykazano w badaniu na myszach z zapaleniem jelita grubego.”
Wybacz za komentarz.
jeśli masz skłonności do rozwolnień, szczególnie tak
Droga Pepsi, dlaczego do dłuższego czasu S. Boulardii jest niedostępne w waszym sklepie? Bardzo dobrze mi robił ten probiotyk…
Pytanie techniczne: Czy można jednocześnie zażywać S. Boulardii (np. rano), a po południu, wieczorem maślane sodu? Czy lepiej byłoby zrobić dwie oddzielne kuracje?
Z góry dziękuje za odpowiedź. Bardzo sobie cenie Twoją opinie. <3
Będziemy mieli własny S.Boulardi.
Co do maślanu SCFA, to jest on produktem beztlenowej fermentacji bakteryjnej niestrawnych węglowodanów w jelicie grubym i jest głównym produktem metabolizmu skupisk Clostridium flory jelitowej. Komórki ssaków nie wytwarzają ZNACZĄCYCH ilości maślanu, jedynymi znaczącymi źródłami są mikroflora i spożycie produktów mlecznych. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6504874/
Z drugiej strony są badania (na gryzoniach), które mówią, że s boulardii wpływa na wzrost maślanu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4056549/
Jednak nie znalazłam przeciwskazań, żeby nie łączyć tych kuracji, ale też nie że łączyć.
Jednak myślę, że możesz spróbować tą swoją metodą, rano i wieczorem i zobaczysz jak się czujesz <3
Bardzo dziękuje za odpowiedź 🙂 Czekam na Wasz produkt!