fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 776 893
204 online
46 553 VIPy

Co oznacza nieprzyjemny zapach z Twoich ust i jak się go pozbyć?

Nieświeży oddech z żołądka.

Trudno jest określić, czy zapach z własnych ust jest nieprzyjemny, ponieważ natura zaprojektowała nas tak, że nie wyczuwamy intensywnie własnej woni. Przywykłaś do zapachu własnych wydzielin, a także zapachu własnego oddechu i staje się on odczuwalny dopiero gdy jest silnie zintensyfikowany. Proces, w którym się to odbyło, nazywa się aklimacją. Aklimacja, wykształcona przez ewolucję, oznacza przystosowanie się fizjologicznych mechanizmów regulacyjnych organizmu do konkretnego, najczęściej krótko działającego czynnika środowiskowego. Pomaga ona między innymi zidentyfikować nietypowe zapachy.

Jak najłatwiej sprawdzić stan własnego oddechu?

Sposobów jest kilka.

  • Po pierwsze masz „test bawełny”:

Przykładasz język do kawałka bawełnianej gazy i jeśli ta nieprzyjemnie pachnie bądź pozostaje na niej żółtawa/zielonkawa wydzielina, z pewnością masz podwyższony poziom produkcji związków siarki i nieprzyjemny oddech.

  • Drugą metodą jest polizanie dłoni (czystej!) i odczekanie 5-10 sekund aż ślina wyschnie, a później sprawdzenie zapachu.

Możesz też po prostu stanąć przed lustrem i dokładnie obejrzeć swój język. Objawami nadmiaru bakterii jest biały lub szarawy nalot na języku i migdałach. Każdy może mieć ten problem, nawet jeśli regularnie myje i nitkuje zęby.

Nieświeży oddech z żołądka – Halitozę może powodować

  • przyjmowanie niektórych leków (antydepresany, leki na ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe)
  • dieta,
  • ogólny stan zdrowia,
  •  styl życia (w tym przyjmowanie używek),

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą chorować na halitozę ze względu na wspomniane wcześniej czynniki, u kobiet jednak dochodzą do tego problemy hormonalne (powodowane terapią hormonalną, w tym antykoncepcją, a także ciążą, menstruacją i innymi).

Nieprzyjemny zapach z ust może być oznaką wielu poważnych schorzeń takich jak: nowotwory, cukrzyca, wirus HIV, choroby nerek, choroby wątroby, choroby płuc, problemy z przemianą materii, choroby układu oddechowego!

Dodatkowo zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, polipy i zapalenie zatok mogą wpływać na drogi oddechowe i przyczyniać się do nieświeżego oddechu. Schorzenia dziąseł, infekcje w jamie ustnej i nosowej także łączą się bezpośrednio z nieprzyjemnym oddechem. Zwróć uwagę na fakt, że halitoza nieczęsto jest związana z ciężkimi chorobami.

Jeśli jednak zauważysz, że powierzchnia języka i migdały wciąż są pokryta białym lub szarawym nalotem, a w jamie ustnej pojawiają się rany, którym towarzyszy wysoka temperatura (nie zawsze), skonsultuj to z naturopatą lub sprawdzonym dentystą. Taki wygląd jamy ustnej może być spowodowany nie tylko przez zaburzoną florę bakteryjną jamy ustnej, ale także przez różne jednostki chorobowe.

Te symptomy mogą także oznaczać silne odwodnienie lub niedobór cynku.

Nieświeży oddech z żołądka – co jeść i pić aby załagodzić?

  • żywność bogatą w błonnik,
  • owoce i warzywa,
  • zieloną herbatę (zawiera ona polifenole, które pomagają pozbyć się bakterii i związków siarki z jamy ustnej),
  • wodę (nawodnienie pomaga utrzymać odpowiednie zdrowie jamy ustnej),
  • probiotyki (żywe kultury bakterii pomagają zapobiec nieprzyjemnemu oddechowi poprzez eliminację „złych” kultur bakterii).

Witamina D3

Polecamy bardzo dobrze wchłanianą już z receptorów podjęzykowych Witaminę D3+K2 TiB do ssania (smaczną o smaku wiśniowym)!


Nieświeży oddech z żołądka – co jeszcze możesz zrobić dla zdrowia jamy ustnej?

Witamina D3+K2

Osłabione chorobą/stanem zapalnym „zakotwiczenie” zęba, podczas żucia i zaciskania zębów, łatwo doprowadza do krwawienia, a po dłuższym czasie do wypadnięcia zęba. Kiedy brakuje cennej witaminy D, kość, która kształtuje się w szczęce, nie jest wystarczająco zmineralizowana. Próchnica i wgłębienia w powierzchni zębów, tworzą dziury w szkliwie.

To także wynika z niedoboru witaminy D i sprzyja powstawaniu w jamie ustnej środowiska przyjaznego złym bakteriom.

Przeprowadzono pewien eksperyment: ślina pacjentów cierpiących na choroby zębów ma „w zwyczaju” wypłukiwać z nich minerały.

Kiedy zmieszano ślinę osób z aktywną chorobą próchniczą z zębiną lub pyłkiem z zębów, minerały z nich przenosiły się do śliny.

Ten sam eksperyment powtórzono po pół roku suplementacji K2, na tych samych pacjentach. Wtedy to ślina zachowywała się zupełnie inaczej „oddając” minerały do tkanki kostnej. K2 pozwala też dystrybuować wapno tak, aby lądowało w organizmie dokładnie tam, gdzie trzeba (czyli głównie w kościach i zębach).

Nieświeży oddech z żołądka – poranne oczyszczanie języka

Oczyszczanie języka powinno być pierwszą rzeczą jaką robisz rano, jeszcze przed wypiciem obowiązkowej szklaneczki wody z cytryną. Kiedy spojrzysz po przebudzeniu na swój język, prawdopodobnie zobaczysz na nim delikatny nalot. W ajurwedzie ten osad nazywany jest ama. Pojęciem tym określa się toksyny, które powstają w przewodzie pokarmowym, w wątrobie lub innych tkankach ciała. Przyczynę najczęściej stanowi niedostatecznie silne trawienie. Skutkami nadmiaru amy jest uczucie wzdęcia, nieregularny głód, przyrost masy ciała i obniżona energia, a także stany zapalne organizmu.

Z tego powodu w kulturze ajurwedyjskiej poranne skrobanie języka jest praktykowane od tysięcy lat. Usuwając toksyny z języka, redukujesz je z ciała i osłabiasz ich zdolność do odbudowy. Wiele badań potwierdza zresztą wpływ zdrowia jamy ustnej na całe ciało, a u osób, które zdecydowały się na codzienne oczyszczanie jamy ustnej z toksyn często już po 1-2 tygodniach widać lepszy stan włosów i skóry, poprawę zapachu ciała (i ofkors jamy gębowej) i zmniejszenie bóli kości i stawów. Z tego powodu codziennie zacznij dzień od oczyszczenia języka (szczoteczką, specjalną skrobaczką, lub nawet łyżeczką – po sprawie sprzęt zawsze bardzo dokładnie oczyść), później pomiel w ustach olej kokosowy/sezamowy (ekologiczny i tłoczony na zimno) przez około 10-15 minut i wypluj go do toalety (nie połykaj oleju – jest przepełniony toksynami).

Na koniec możesz przepłukać usta roztworem soli himalajskiej lub wody utlenionej żeby pozbyć się reszty toksyn.

Dopiero później możesz wyszczotkować zęby jak dentysta przykazał (byle bez fluoru).

Płukanie jamy ustnej olejem kokosowym

Płukanie (ssanie) ust olejem polega na „mieleniu” w ustach przez 10-20 minut organicznego oleju kokosowego lub sezamowego.

Chemiczna reakcja między Twoją śliną a olejem dosłownie wyciąga toksyny i bakterie z najgłębszych szczelin w jamie ustnej i całym organizmie.

Dr F. Karach uważa, że płukanie ust olejem wzmacnia serca, żołądek, wątrobę, i płuca, a także skórę.

Sama spróbuj!

Uwaga! Po płukaniu w żadnym wypadku nie połykaj przeładowanego toksynami oleju i pamiętaj, żeby wypluć go do kosza na śmieci. Inaczej możesz zatkać zlew.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


4 szklanki

Dzień zacznij od nawodnienia i odżywienia.

Codzienne  4 Szklanki  są formą codziennego nawodnienia, odżywia, i ma silne właściwości przeciwzapalne. Do tego oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało.

Ciało, które jest dotlenione już ma przewagę nad innymi ciałami, którym nagminnie brakuje tlenu. Do tego oczywiście zwalcza bakterie, które znajdują się między innymi w jamie ustnej. Już z samego rana będziesz miała świadomość, że zrobiłaś dla siebie coś dobrego i ważnego i że w razie dietetycznych potknięć mimo wszystko Twoje ciało jest  odżywione i silne każdego dnia. Dzięki temu prostemu rytuałowi poprawisz swoją odporność, będziesz mieć polepszoną skórę i fajnie lśniące włosy, lepszą przemianę materii i mnóstwo energii!

Źródła: 1

(Visited 9 795 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Patiii 24 kwietnia 2018 o 07:19

    Miałam kiedyś znajomego z halitozą, był to bardzo specyficzny zapach i naprawdę intensywny. Ja na szczęście nie mam tego problemu A zamiast gumy do życia wybieram goździki:D. A i Pepsi mam pytanko, jakie suplementy najlepiej przyjmować planując ciążę? Ściskam!

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 07:33

      Kuracja Green & Fruits TiB, terapia oczyszczająca 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ (tam masz magnez, potas, zielonki), oraz po śniadaniu D3 TiB z K2 TiB i Omega 3 TiB. Najpierw wstrzemięźliwość seksualna, gromadzenie energii, dużo kontaktu z naturą, zrozumienie. Następnie ograniczenie seksu tylko do dni z możliwością zapłodnienia. Ejakulacja, która pozbawia energii mężczyznę ma być ogromna, aby dać mocne nowe życie.

      Suplementacja dla osób, które mają problem z płodnością jest trochę inna,ale natenczas to nie jest Twój stopień.

      1. avatar Kronka 20 września 2020 o 06:38

        Nie wiem co robić 🙁 Mam Crohna, nieprzyjemny zapach z ust ostatnio bardzo się trzyma. Partner porównuję to, do zapachu kiedy odpala się palnik w kuchence gazowej… Ja często odczuwam suchość w gardle i ustach, do tego czasami nieprzyjemny smak. Mam zaostrzenie choroby, ale taki objaw pierwszy raz. Co to może być?

  2. avatar Patiii 24 kwietnia 2018 o 08:23

    Dziękuję ślicznie ♥️

  3. avatar Vha2 24 kwietnia 2018 o 08:37

    Plucze, myje, olejem ratuje, ale problem dalej jest. Ile w tym winy mają jelita ?

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 09:37

      dużo, trawienie to podstawa, ssij plaster ogórka

  4. avatar Ewa 24 kwietnia 2018 o 10:06

    Migdalki kryptowe to tez przyczyna brzydkieg zapachu z ust.

  5. avatar Vha2 24 kwietnia 2018 o 11:00

    Zastosuje ogórek, dzięki , 🙂

  6. avatar gagata 24 kwietnia 2018 o 11:35

    O właśnie, a co na takowe?

    1. avatar japoneczka01 29 kwietnia 2018 o 13:00

      Migdałki też należy oczyszczać, bo w ich dziurkach gromadzi się jedzenie i jak dziurki są dość głębokie, to zwykłe płukanie nie usunie rozkładających się resztek.Należy je po prostu wyciskać i wtedy przepłukać gardło. Czasem po stanie zapalnym siedzą w nich ropne czopy i to też daje przykry zapach.

      1. avatar Malka_b 3 października 2019 o 07:53

        Co mozna zrobic z ropnymi czopami?
        Wczoraj dentysta pokazał zed moje dziecko ma.
        Dziekuje za odpowiedz

        1. avatar Jarmush 3 października 2019 o 08:01

          na migdałkach?

  7. avatar Agnieszka 24 kwietnia 2018 o 13:14

    Pepsi a co na stluszczenie watroby? Wyszlo mi na USG. Czy to od tluszczu? czy weglowodanow?Staram sie jesc malo tluszczu i rafinad nie jem od parunastu tygodni, ale wczesniej nie zawsze tak bylo. Miesa jem malo i rzadko i tylko jagniecine, codziennie jem surowe warzywa i owoce. lekarz powwiedzial ze to moze wskazyac na zle przeiany cholesterolu (ktory mam wysoki, ostatnio mierzony przed zmianami, 237). Czy to od tego? Co moge zrobic?

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 14:27

      od fruktozy z tłuszczem przede wszystkim

      1. avatar Agnieszka 24 kwietnia 2018 o 15:18

        Dzieki pepsi..tak latami nieswiadomie jadlam np banany z maslem orzechowym albo ogolnie owoce z jogurtem czy orzechami itd…dopiero dzieki Twojemu blogowi odkrylam ze to najgorsze polaczenie swiata. Czy samo zaprzestanie takiego jedzenia (juz zaprzestalam ale dopiero kilka miesiecy temu) wystarczy? czy to idzie tez w parze z nadwaga i kwasem moczowym?

        1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 16:23

          wszystko razem, na już dużo pij, codzienna oczyszczająca kuracja 4 szklanek

  8. avatar Ja 24 kwietnia 2018 o 13:16

    Pepsi wiesz co sie dzieje z grzegorzadam? ostatnio nie widze aby byl aktywny w kometowaniu, a zazwyczaj czesto sie udziela.

    1. avatar Ja 25 kwietnia 2018 o 20:13

      Pepsi nic nie wiesz o grzegorzadam?

      1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 05:01

        przecież jest codziennie, o co chodzi?

  9. avatar davidela 24 kwietnia 2018 o 14:26

    Pepsi, Emanuela, proszę rozwiążcie moje wątpliwości odnośnie do picia soku z cytryny przy przywrach. Słyszałam, że żywią się te przywry cytryną, a kuracja 4 szklanek jest właśnie zalecana żeby je wytępić. To cytryna jest okay czy dopiero po usunięciu przywr.

    Świetny blog, czytam od niedawna … czapki z głów.
    Dzięki

  10. avatar anna 25 kwietnia 2018 o 01:34

    witam

    1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2018 o 06:21

      Hej

  11. avatar Miki 29 kwietnia 2018 o 14:29

    A co na polipy w nosie, można coś zadziałać we własnym zakresie?

  12. avatar Mango 5 kwietnia 2021 o 20:50

    Cześć. Od wielu lat cierpię na brzydki zapach (uwaga) ud. Mogę się myć 5 razy dziennie, on i tak wraca. Stosowanie diet, suplementów, detoks, picie dużo wody. To pomaga ale trochę, a ja dalej smierdze. Czytałam o chłonce, będę skakać, żeby ją poruszyć. Problem zapachu nasilił się odkąd zaczęłam się intensywniej ruszać, uprawiam nordic walking. Jak się tego pozbyc, co radzisz? ?

    1. avatar Pepsi Eliot 6 kwietnia 2021 o 04:05

      uda, czy wagina?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum