fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
220 031 663
54 online
47 103 VIPy

Co może zrobić dla Twojego serca witamina C? Więcej niż spacer!

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Twój organizm nie magazynuje jej, ani (w porównaniu do większości ssaków) nie potrafi jej sam wytworzyć. Oznacza to, że musisz przyjmować ją z zewnątrz.

Witamina C ma wiele funkcji w ciele, włączając w to fakt, że stanowi kofaktor w reakcjach enzymatycznych: bierze udział chociażby w produkcji kolagenu, karnityny (która pomaga ciału zamienić tłuszcz w energię) i katecholaminy (hormonu produkowanego przez nadnercza)

Witamina C niezbędna jest do gojenia się ran, odbudowy i wzrostu kości i zębów i wchłaniania żelaza przez ciało. Jest też bardzo silnym antyoksydantem dzięki czemu może zatrzymać uszkodzenia DNA wywołane przez wolne rodniki. Wolne rodniki wywołują i sprzyjają także zawałą serca i innym chorobom serca. Jak dowodzą dotychczasowe badania, witamina C dzięki działaniu przeciwutlniającemu może odgrywać ogromną rolę w ochronie serca.


Witamina C lepsza niż spacer?

W badaniu zaprezentowanym na 14 międzynarodowej konferencji American Physiological Society dotyczącej endoteliny – białka, które odpowiada za zwężenie małych naczyń krwionośnych, wzięto pod lupę wyniki 35 otyłych lub posiadających nadwagę dorosłych. U tych badanych, którzy przyjmowali dzienną dawkę 500 mg syntetycznej witaminy C, wykazano zmniejszenie zwężenia żył większe niż u tych, którzy codziennie pokonywali 10 000 – 15 000 kroków. Zmniejszyła się u nich bardziej także aktywność endoteliny, która utrzymuje się na wysokim poziomie u osób otyłych i z nadwagą.

Witamina C pomaga rozluźnić naczynia krwionośne

Witamina C jest obiecująca jeśli chodzi o terapię chorób serca nie tylko ze względu na wpływ na endotelinę. Odgrywa ona też ogromną rolę w procesie rozszerzania naczyń krwionośnych. Zdolność naczyń krwionośnych do rozszerzania się jest ograniczona chociażby u osób z miażdżycą. Uszkodzenie mięśnia sercowego spowodowane atakiem serca i uszkodzenie mózgu, do którego przyczynia się zawał połączone są z niezdolnością naczyń krwionośnych do umożliwienia przepływu krwi na zagrożonym obszarze. Wiele randomizowanych badań, badań z podwójną ślepą i badań z grupą kontrolną lub placebo wykazało, że leczenie z zastosowaniem witaminy C skutkuje trwałym efektem w leczeniu tego typu przypadłości. Dr Andrew Saul uważa, że gdyby każdy przyjmował chociaż 500 mg witaminy C dziennie, można by uchronić nawet 216 000 żyć rocznie!

To witamina C jest powodem dla którego warzywa są tak zdrowe dla Twojego ciała!

Większość z Was wie, że jednym z kluczy do drzwi zwanych zdrowiem serca jest świeża organiczna żywność. Badacze podkreślają, że ludzie, którzy jedzą dużo owoców i warzyw mają zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób serca przede wszystkim (ale nie tylko) ze względu na zawartą w nich witaminę C! Duńskie badanie, w które zaangażowano ponad 100 000 osób wykazało, że osoby o najwyższym wskaźniku spożycia roślinnej żywności mają o 15% niższe szanse na atak serca i 20% mniejsze szanse na przedwczesną śmierć!

Witamina C obniża ciśnienie krwi

Osoby będące na diecie bogatej w przeciwutleniacze, takie jak witamina C, mają niższe ryzyko posiadania wysokiego ciśnienia krwi. Badanie opublikowane w magazynie Hypertension wykazało „silne powiązanie pomiędzy wysokim skoncentrowaniem witaminy C we krwi, spożyciem dużej ilości owoców i warzyw a niższym ciśnieniem krwi”.

Kolejny powód żeby włączyć witaminę C do stałej suplementacji?

Źródła:

  1. articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/10/12/nebulized-peroxide-controversy.aspx

uściski:)

(Visited 3 825 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Asia 4 lipca 2018 o 07:52

    off topic 🙂 kobietki, pomóżcie mi jakoś ogarnąc mój oddech… od dłuższego już czasu oddycham bardzo płytko, przez co dokucza mi senność, brak energii, problemy z koncentracją. Mój oddech to właściwie tylko takie minimum, które utrzymuje mnie przy życiu. Zdarza sie też, że po wydechu zatrzymuję się i dopiero po chwili biorę wdech, a przecież utrzymywanie dłużej pustych płuc jest niezdrowe. Oddech jest pełny tylko kiedy medytuję, za to kiedy sie na nim nie skupiam staje się na powrót niewłaściwy, a przecież nie mogę go kontrolować cały czas… wyczytałam, że chińska medycyna twierdzi, że osoby które płytko oddychają sa po jakichś przeżyciach, to osoby które mają problem z samooceną, które tym płytkim oddychaniem nie dają sobie pełnych praw, nie czują że są ważne itp. Może coś w tym jest, bo sporo potkało mnie w zyciu niekoniecznie dobrych rzeczy.

    1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 11:19

      bierzesz magnez?

      1. avatar Asia 4 lipca 2018 o 23:03

        nie suplementuję, bo jem dużo kaszy gryczanej, bananów, piję czyste kakao, sporo gorzkiej czekolady, orzechy, ziarna słonecznika, piję wodę z magnezem

        1. avatar Jarmush 5 lipca 2018 o 09:19

          ja bym zbadała poziom

    2. avatar Ponton 4 lipca 2018 o 20:57

      Sprawdź u fizjoterapeuty czy masz prawidłową ruchomośc klatki piersiowej.

  2. avatar Aneta D Falkiewicz 4 lipca 2018 o 14:49

    no z czym najlepiej sie wchłania ta wit C, skoro sama przez siebie się nie wchłania? co moze blokować wchłanianie jej?

    1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 18:03

      synergia z C: selen, sód, wapń, kobalt, mangan (brak manganu w organizmie = tylko ok. 20%-owa wchłanialność wit C), witamina A, E, B6, B5, B10

      antagonizm z C: wapń (co dziwniejsze jest i w synergii i w antagonizmie), B12, miedź

  3. avatar janusz 4 lipca 2018 o 18:58

    Witam. Skoro przyjmowanie dużych dawek witaminy C (kiszona kapusta, cytryna, czarna porzeczka, papryka) ma wpływ na niską wartość PH moczu, to czy w połączeniu z dietą alkalizującą nie zafałszowuje to informacji o równowadze kwasowo-zasadowej organizmu? Pytam, bo PH mojego moczu to 5,5-6.0 a stężenie kwasu moczowego we krwi 268 mmol/l (norma 208-428 mmol/l). Może to poziom poziom zakwaszenia krwi daje bardziej miarodajny obraz stanu gospodarki kwas./zasad. organizmu niz PH moczu? Proszę o opinię.

    1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 19:33

      w takim przypadku, gdy je się dużo pokarmów zakwaszających mocz, jak żurawina, rzeczywiście poziom pH moczu nie będzie jednoznaczny z zakwaszeniem ciała. Twój kwas moczowy jest na dobrym poziomie, jednak jest jeszcze kwestia przyswajalności składników odżywczych przy odpowiednim pH moczu w ciągu dnia.

      1. avatar janusz 4 lipca 2018 o 19:55

        A jak tą przyswajalność sprawdzić?

        1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 20:02

          Zakres przyswajania witamin i minerałów w odniesieniu do aktualnego pH moczu:

          Jod –  minimum 6,4 – maximum 6,6, lub inne źródła podają 6,8 pH

          Molibden, Srebro –   minimum 6,3 – maximum 6,7 pH

          Miedź, Cynk –     minimum 6,2 – maximum 6,9 pH

          German, Selen –  minimum 6,1 – maximum 6,8 pH

          Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo –  minimum 6,0 – maximum 7,0 pH

          Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad – minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

          Witaminy A, B, E, F, K –  minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

          Sód, Magnez, Krzem, Fosfor – minimum 5,6 – maximum 7,4 pH

          Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor minimum 5,4 – maximum 7,6 pH

          1. avatar janusz 4 lipca 2018 o 20:48

            Aaa …. Rozumiem. Czyli, aby ta przyswajalność była najlepsza PH moczu powinno wynosić 6,5.-7.0. Dziękuję za info !!!

  4. avatar Smile 4 lipca 2018 o 19:17

    Hej,moj mąż dwa lata temu miał mieć artroskopie,bardzo go bolało kolano,ale bardziej boi się lekarzy i szpitala wiec nie poszedł na zabieg i bol sam ucichł,nic się nie działo.Wczoraj mąż klękał w pracy i mu coś strzeliło,zrobiła mu się kula koło kolana,nie przeszkadza ale boli jak dotyka.Nie chce isc do lekarza,czy mogę spróbować jakiś innych metod aby się to wchłonęło?

  5. avatar Jeikk 3 stycznia 2021 o 14:28

    Długie spacery mogą jakoś bezpośrednio wpływać na dobrą flore jelitową?

    1. avatar Pepsi Eliot 3 stycznia 2021 o 16:51

      na pewno pobudzą perystaltykę jelit, a to już coś, no i odstresują głowę i jelita, a to kolejne coś, więc pośrednio tak, wesprą właściwy biofilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum