Poniekąd przyłapałam i zaczęłam drążyć, to się przyznał..
Aby wybrać odpowiedni sposób leczenia warto jest potrafić rozpoznać jaki rodzaj bólu Ci dolega, o ile oczywiście nie jest on wynikiem urazu. Ból głowy, ból najczęściej umiarkowany bądź średnio umiarkowany, powoduje uczucie uciskania i dyskomfortu. Zazwyczaj obejmuje czoło, tył głowy i tylną część szyi, jednak nie ma co do tego zasady. Ból głowy może być krótkotrwały lub przewlekły, zazwyczaj jednak nie trwa więcej niż jeden dzień, chyba że związany jest bezpośrednio z niedoborami lub określoną jednostką chorobową. Migrena jest nawracająca, a często znacznie bardziej zintensyfikowana. Mogą akompaniować jej mdłości, napięcie w gałkach ocznych i mroczki przed oczami, światłowstręt, wrażliwość na dźwięki i wymioty.
Punkty zlokalizowane na twarzy i czole są punktami yang, pełnymi energii, która pochodzi z głowy i twarzy i rozprzestrzenia się na całe ciało. Region ten obejmuje trzecie oko, które znajduje się między brwiami, w miejscu gdzie mostek nosa napotyka czoło. Uciskaj ten punkt przez minutę aby poprawić koncentrację, złagodzić zmęczenie oczu i bóle głowy, ale także bóle wrzodowe.
Uciskanie okolic skroni, a szczególnie punktu znajdującego się o szerokość palca od ucha, w kierunku czubka głowy, może pomóc w bólach głowy i migrenach, szczególnie kiedy odczuwasz napięcie i przeszywający ból.
W rejonie twarzy znajdziesz punkty zlokalizowane na każdym z nozdrzy. Naciskaj na nie aby otworzyć zatoki i zmniejszyć bóle głowy.
Z tyłu głowy, pomiędzy uchem a kręgosłupem znajduje się punkt, którego uciskanie pomaga usunąć przekrwienie błony śluzowej nosa, złagodzić ból w oczach, uszach i gardle oraz złagodzić bóle głowy i migreny.
Istnieje także punkt ucisku na rękach, pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Uciskanie go łagodzi bóle pleców, bóle w płacie skroniowym i bóle zębów, a także zmniejsza ucisk w okolicach dłoni i szyi.
Stopy, a konkretnie punkt pomiędzy drugim i dużym palcem u nogi przy uciskaniu zmniejsza zmęczenie oczu i łagodzi bóle głowy. Źródła: 1
uściski:)
Powiązane artykuły
Komentarze
Dzięki EMA :)))
Wykorzystam palcową akupunkturę przy bólach głowy.
W grudniu dzieliłam się swoim doświadczeniem z rocznego (tylko) wprowadzania w życie Waszych porad. Mnie zdecydowanie pomogła zmiana diety i sposobu funkcjonowania/życia. Biorę też suplementy polecane przy art. – wybrane. Sama nie wierzyłam, że tej paskudnej migreny można się pozbyć. W trakcie bólu wyłączało mnie kompletnie z funkcjonowania, a po torsjach miałam wybroczyny pod oczami. Masakra.
Teraz sporadycznie pobolewa mnie głowa, ale to już pikuś 🙂
Uściski
<3
Migreny- magnez- odwodnienie.
Nie nie nie 🙂 akupunktura to zabiegi igłą, a tu jest o akupresurze 🙂 Na głowie nie tylko punkty Yang, a ten między brwiami to Yin Tang na przebiegu meridianu Yin 🙂 i kilka innych wartych uścislenia smaczków. I tak tak akupunktura świetnie działa na migreny. Wasza akupunkturzystka:)
Grzegorz Adam- odwodnienie owszem pasuje. Ale też zastój Qi Wątroby albo wznoszące się Yang Wątroby albo nadmiary na kanale Pęcherzyka Żółciowego albo niedobory w obiegu Nerek… przy każdym syndromie występuje zespół objawów więc ważna jest diagnostyka różnicowa czyli podstawa mojej pracy i każdego speca od medycyny chińskiej. Miłości mojej 🙂
Nie neguję chińskich cudowności, ale jak jest niedobór magnezu- równego tlenowi to i jakakolwiek energia
będzie zablokowana.
Energia potrzebuje nośnika i impulsów elektrycznych, a więc dodatkowo sól i jod.
Nic bez tego się nie ”zadzieje” 😉
A nerki i trzustka nie chodzą bez wodorowęglanów, kółeczko się zamyka.
Klawiterapia – dr. Kołodziejczyk, prof. F. Barbasiewicz. To można wykonać samemu w domu, przy pomocy patyczków do szaszłyków 🙂