🍋💚🩵
Wiele organicznych roślin kapustnych i ich kiełków z rodziny krzyżowych, w tym (w największym stężeniu) brokuł, zawiera pewien izotiocyjanian. To niezwykły związek, który rozpoczyna swoją pracę w ciele jako coś zupełnie niepozornego i jest przetwarzany przez organizm w super korzystną substancję. Substancję, która może powstrzymać komórki rakowe przed rozmnożeniem, pomóc cukrzykom wyrównać poziom cukru we krwi i zrobić dziesiątki innych, udowodnionych naukowo wspaniałości. Chodzi o naturalnie występującą w roślinach siarkę organiczną – sulforafan, która wspiera działanie komórek i ich podział, a także powoduje apoptozę (zaprogramowaną śmierć komórki) w komórkach nowotworowych płuc, prostaty, okrężnicy, piersi i wątroby.
W przeprowadzonym w Chinach badaniu z 2016 roku udowodniono, że sulforafan może wywołać proces apoptozy, czyli naturalny proces śmierci komórki pozwalający na wydalenie obumarłych, zużytych lub uszkodzonych komórek. Wykonano dziesiątki, jeśli nie setki, badań nad anty-nowotworowym efektem działania sulforafanu. Wszystkie są jednoznaczne – zawarty w brokułach sulforafan nie tylko jest skuteczny, ale może stanowić remedium przeciw nowotworom i przewlekłym infekcjom organizmu. Sulforafan chroni też przed rozprzestrzenianiem się nowotworu, mogąc zmniejszyć możliwość komórek rakowych do łączenia się w kolonie nawet o 400%. Związek ten zresztą nie tylko zwalcza komórki nowotworowe nie naruszając zdrowych, ale także intensyfikuje działanie lekarstw zażywanych przez chorego. Sulforafan redukuje szkodliwe, reaktywne formy tlenu nawet o 73% redukując tym samym ryzyko wystąpienia stanu zapalnego – kolejnego gwoździa do nowotworowej trumny. Dodatkowo stymuluje on układ odpornościowy, który jest Twoją pierwszą linią obrony nie tylko przed nowotworem, ale przed każdą inną chorobą.
Najnowsze badania nad sulforafanem wykazują jego pozytywne działanie na diabetyków. Podawano uczestnikom badania chorym na cukrzycę ekwiwalent 5 kilogramów brokułów każdego dnia przez 12 tygodni (100-krotność sulforafanu znajdowanego w jednym brokule). Wyniki dowiodły, że tak skoncentrowana ilość tej substancji jednorazowo obniża poziom cukru we krwi uczestników o 10% więcej niż u osób dostających placebo.
Cukrzycy typu drugiego to zazwyczaj osoby z nadwagą, w średnim wieku. Ich ciało przestaje odpowiadać na insulinę, która kontroluje poziom glukozy we krwi. Przyczynia się to do wzrostu poziomu cukru we krwi, co może podnieść ryzyko ataków serca, ślepoty i problemów z nerkami. Cukrzycy z reguły dostają metforminę, jednak nawet 15% chorych nie może jej przyjmować ze względu na chore nerki. Sulforafan redukuje poziom glukozy poprzez stłumienie enzymów wątroby, które wpływają na produkcję glukozy. Działa dokładnie jak lek, jednak jest naturalny i nie ma skutków ubocznych. Także podczas wcześniejszych badań na zwierzętach sulforafan wpłynął pozytywnie na produkcję glukozy i zmniejszenie jej nietolerancji, w sposób podobny do metforminy (doustny lek cukrzycowy).
W 2012 roku wartość światowego rynku leków dla cukrzyków szacowano na 37 miliardów dolarów. Od tamtego czasu na bank wzrósł i to o x-dziesiąt procent.
W poprzednich latach udowodniono między innymi, że sulforafan obniża ciśnienie krwi, wpływa na zniszczone płuca, leczy nowotwory i działa prewencyjnie w przypadku zawałów. Najważniejsze jest to, że nie ma skutków ubocznych i nie wywołuje innych szkód w organizmie, a przez to jest całkowicie bezpieczny.
Najlepszym źródłem sulforafanu są brokuły, które zawierają go najwięcej. Na surowo możesz jeść zarówno kwiaty jak i łodygę (obierz łykowatą część, posiekaj i delikatnie blanszuj – w smaku przypomina kalarepę). Użyj brokułu do sałatek, koktajli, soków i past, albo chrup jako przekąskę z domową pastą lub w jakikolwiek sposób, jaki podpowiada Ci fantazja. Wówczas brokuły są najzdrowsze i mają najwięcej wartości odżywczych. Jeśli chcesz zjeść brokuły poddane obróbce termicznej, pokrój roślinę na 40 minut przed gotowaniem. Uwolni się z niej wówczas katalizator – mirozynaza, która przyczynia się do powstania sulforafanu. Sam sulforafan jest dosyć odporny na ciepło. Gotuj brokuł nie dłużej niż 5 minut, nie doprowadzając wody do wrzenia. Możesz przyrządzić go także w 3 minuty w wersji stir-fry z olejem kokosowym. Mrożony brokuł nie zawiera mirozynazy! Dzieje się tak, ponieważ przed mrożeniem jest on poddany działaniu wysokich temperatur, co przedłuża okres jego przechowywania. Jeśli kupujesz mrożone brokuły, dostarcz tego katalizatora dodając do posiłku inną roślinę krzyżową (wszystkie zawierają mirozynazę) – na przykład gorczycę lub macę (ok. pół łyżeczki na spory posiłek). Pamiętaj aby jeść możliwie najlepsze jakościowo, najlepiej organiczne, brokuły! Źródła: 1,2, https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2017/04/03/how-sulforaphane-fights-cancer.aspx 3
uściski:)
Powiązane artykuły
Komentarze
Halo wszyscy !!! szalejąca borelioza-pani doktor kazała jogę ćwiczyć, co robić ????????? Pomocy !!!!!
spokojnie poczytaj to:
https://www.pepsieliot.com/czy-zdrada-meza-albo-kredyt-moze-aktywowac-wirusa-boreliozy/
https://www.pepsieliot.com/13-prostych-krokow-naturalnie-leczacych-borelioze/
https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/