fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 112 958
108 online
46 122 VIPy

Witamina C neutralizuje działanie chloru. I co Ty na to?

Długotrwała ekspozycja na chlor może osłabić układ odpornościowy i uszkodzić tętnice. Dodatkowo spożycie chloru może powodować stres oksydacyjny w komórkach i niszczenie kwasów tłuszczowych, które są kluczowe dla zdrowia serca. Badania potwierdziły jednak, że istnieje naturalna substancja neutralizująca działanie chloru.

Chlor a witamina C

Kwasica jest kolejnym niebezpieczeństwem związanym z chlorem, które może wystąpić, gdy ten toksyczny związek chemiczny tłumi komórkowy tlen. Kwasica może zwiększać ryzyko zachorowania na raka oraz inne choroby zwyrodnieniowe. Poza basenami, chlor znajduje się w bieżącej wodzie, czyli kolokwialnie mówiąc kranówie. Chlor nie tyle dostaje się do organizmu przez skórę, co drogą kropelkową, poprzez oddech. To zagrożenie szczególnie dla pływaków na zamkniętych basenach i osób kąpiących się w zamkniętych kabinach prysznicowych. W okresie zimowym ekspozycja na chlor przyczynia się do chorób układu oddechowego, zwłaszcza w gospodarstwach domowych, w które używa się „analogowych” nawilżaczy (wieszane na kaloryferze zbiorniczki napełniane wodą). Kiedy nawilżacz uwalnia wodę do powietrza, może również uwolnić chlor.

Mimo niekorzystnego działania zdrowotnego, wciąż używa się chloru do sterylizacji wody i w produktach na całym świecie. Chociaż chlor skutecznie eliminuje bakterie, mikroskopijne pasożyty i choroby przenoszone przez wodę (np. Cholera), nadal zwiększa ryzyko zachorowania na raka i choroby sercowo-naczyniowe

Niebezpieczeństwa związane z ekspozycją na chlor po raz pierwszy udokumentowano w latach ’50 zeszłego wieku. Podczas wojny w Korei podawano żołnierzom tabletki z chlorem, które przyczyniły się do wystąpienia u nich chorób serca. Wielu z tych żołnierzy zmarło z powodu chorób serca w przeciągu najbliższych 10 lat. Poza zastosowaniem odpowiednich filtrów, efektywnym sposobem neutralizacji negatywnych skutków chloru jest przyjmowanie kwasu l-askorbinowego lub witaminy C, która chemicznie rozbraja chlor.


Istotnym jest fakt, że także chlor może niszczyć witaminę C!

Ponieważ obie substancje eliminują się nawzajem, spożywanie większej ilości witaminy C niż chloru ma kluczowe znaczenie dla procesu neutralizacji. Jeden gram witaminy C może zneutralizować około 4 litrów wody z jedną częścią chloru na milion części wody (PPM). Jedna PPM jest dawką standardową w Stanach Zjednoczonych. Gołym okiem nie może zobaczyć efektu neutralizacji. Skuteczność witaminy C nie oznacza także, że można po prostu rozpuścić ją w wodzie z kranu, aby ta była bezpieczna do picia. Woda z kranu może nadal zawierać ślady zanieczyszczeń takich jak fluor, metale ciężkie, pestycydy i substancje farmaceutyczne. Gdy chlor reaguje ze związkami organicznymi w wodzie, wytwarza trihalometany (THM), które są uważane za zanieczyszczenia środowiska. Nie wiadomo jednak, czy witamina C może również neutralizować THM. Włącz do swojej codziennej rutyny witaminę C (na przykład w ramach terapii 4 szklanek) i uniknij szkodliwego działania chloru! Źródła: 1

uściski:)

(Visited 4 679 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Aneta D Falkiewicz 9 czerwca 2018 o 12:40

    Codziennie ! Właśnie truskawki się kąpią w kwasie i jodynie i utleniaczu. Chociaz tyle. Żałuję tylko basenów.

    1. avatar Terenia 12 czerwca 2018 o 15:47

      Ja kąpię owoce/warzywa w kwasie a potem w sodzie, a jak stosować jodynę? a mozna płyn lugola?

  2. avatar joanna 9 czerwca 2018 o 13:05

    Koleżanka dziecku 5-letniemu podaje przy jakichkolwiek infekcjach …. Dziecku szybko przechodzą katarki i inne cuda wianki przywleczone z przedszkola. Niestety mama koleżanki straszy,że dziecko dostanie kamicy albo co najmniej kamieni. Jak to babci wytłumaczyć – ma rację czy nie?
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 13:14

      proszę nie spamować, a tu jest odpowiedź na Twoje pytanie: https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

  3. avatar Panda 9 czerwca 2018 o 14:06

    Jakieś rady dla chorego na ALS?

  4. avatar Marsa 10 czerwca 2018 o 11:09

    Hej mam pytanie, ostatnio wyczytalam ze duze dawki wit c przy niedokrwistosci (mam malo zelaza) pomagaja przy bolesnych miesiaczkach. Mozecie sie do tego odniesc? Kiedyś czytalam u was ze nie warto suplementowac zelaza. Mam niedokwaszony zoladek, czy jezeli go zakwasze odpowiednio to wtedy juz Zelazo zacznie mi sie dobrze wchlaniac i znikna mojeproblemy? Dodam ze duzo krwi trace podczas Miesiaczki. Obecnie suplementuje zelazo bo mam duzy niedobor, zoladek zakwaszalam cytryna i octem jablkowym ale nic mi to nie pomoglo ba dluzsza mete.

    1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 11:41

      nie że nie warto, tylko trzeba mieć wiedzę o co chodzi z markerem zapalnym jakim jest żelazo. Jednak jest niezbędne do prawidłowwego metabolizmu i zdrowia generalnie. Najlepiej brać chlorelle This is BIO, a witamina C wpływa na lepszą przyswajalność żelaza.

  5. avatar Ziggy 11 czerwca 2018 o 08:21

    (poprzedni komentarz niestety nie załadował się ) … Jak można pomóc psiakowi z chorobą odkleszczową? Czystek, witaimna c, chlorella? Kurkuma? Czy psy mogą przyjmować kurkume? Dziękuję )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum