fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 112 704
68 online
46 122 VIPy

Jak naturalnie pomóc sobie pozbyć się zapalenia dziąseł?

Zapalenia dziąseł są najbardziej powszechnym typem chorób jamy ustnej. Uważa się, że cierpi lub cierpiało na nie ponad 70% populacji tak zwanych rozwiniętych państw. U większości osób zapalenie dziąseł jest spowodowane nagromadzeniem płytki nazębnej na linii zębów i dziąseł spowodowane tym, że bakterie nie zostają dokładnie usunięte z jamy ustnej. Zdarza się jednak, że zapalenie powodują hormony, leki, niedobory witamin, infekcje, dieta i wiele innych. Zazwyczaj z łatwością można się go pozbyć i jest ono w pełni uleczalne.

Czy zapalenie dziąseł jest zaraźliwe?

Tak i nie. Według Amerykańskiej Akademii Periodontologii bakterie, które powodują zapalenie dziąseł przenoszą się drogą kropelkową, na przykład poprzez pocałunki i korzystanie z tych samych sztućców. Prawdopodobieństwo zarażenia zależy jednak od rodzaju zapalenia i jego nasilenia.

Objawy

Zdrowie dziąsła są silne, napięte i jasnoróżowe.

Objawami ich choroby są:

  • opuchlizna i ból dziąseł,
  • zaczerwienienie, ciemno-różowy lub sino-fioletowy kolor,
  • krwawiące dziąsła (szczególnie podczas mycia i nitkowania),
  • kiepski oddech, który nie znika po umyciu zębów.

Nie ignoruj oznak chorób dziąseł! Mogą być one ostrzeżeniem i oznaką znacznie poważniejszych problemów. Choroby dziąseł wiążą się z wieloma problemami, które dotyczą całego ciała, włączając w to cukrzycę i choroby serca.

Czynniki ryzyka:

  • uboga higiena jamy ustnej,
  • leczenie ortodontyczne lub problemy ortodontyczne,
  • wiek powyżej 65 roku życia,
  • żucie lub palenie tytoniu,
  • ryzyko genetyczne,
  • stres,
  • niska odporność,
  • przyjmowanie leków takich jak antykoncepcja hormonalna, antydepresanty, leki na serce,
  • częste zaciskanie zębów,
  • kruszące się zęby,
  • ciąża,
  • choroby serca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów,
  • uboga dieta,
  • otyłość.

Konwencjonalne leczenie zakłada oczyszczanie zębów, antybakteryjne płukanki, czasem leczenie ortodontyczne.

1. Użyj naturalnego płynu do płukania jamy ustnej

Domowe środki, w porównaniu do tych aptecznych, nie zawierają zbędnej chemii, sztucznych substancji, barwników, fluoru i tym podobnych, zazwyczaj niepożądanych składników. Prosty sposób na płyn do płukania jamy ustnej?

  • 5 kropli olejku z mięty pieprzowej,
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego,
  • 3 krople olejku goździkowego lub rozmarynowego (opcjonalnie),
  • łyżka wódki lub 2 łyżki niesłodzonej nalewki ziołowej, np. z melisy albo z propolisu,
  • 2 szklanki destylowanej wody lub dobrej wody mineralnej.

Rozprowadź olejki w łyżeczce wódki/nalewki. Zmieszaj z wodą w shakerze lub szklanej butelce. Płucz zęby niewielką ilością przez 30 sekund po każdym myciu i wypluwaj płyn. Możesz też płukać zęby solanką z ½ do ¾ łyżeczki soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. Płucz zęby przez 30 sekund po każdym myciu i wypluwaj płyn.

2. W odpowiedni sposób szoruj i nitkuj zęby

Szoruj zęby co najmniej 2 razy dziennie i płucz jamę ustną po każdym posiłku. Jeśli masz zapalenie dziąseł używaj miękkiej szczoteczki. Wymieniaj szczoteczkę nie rzadziej niż raz w miesiącu (ponieważ każda wyrzucona plastikowa szczoteczka jest dużym obciążeniem dla środowiska, możesz kupić taką z bambusa lub innych naturalnych włókien). Trzymaj szczoteczkę pod kątem 45 stopni w stosunku do zębów i dziąseł. Codziennie używaj antybakteryjnej płukanki i nitkuj zęby.

3. Płucz jamę ustną olejem

Możesz używać oleju kokosowego lub sezamowego. Na każde płukanie wystarcza łyżka oleju. Jeśli chcesz, możesz dodać do niego kilka kropli przeciwbakteryjnego olejku, na przykład z goździków, rozmarynu, drzewa herbacianego, tamanu lub tataraku. Miel olej w ustach przez 10 do 20 minut, po czym go wypluj. Opłucz usta wodą lub solanką. Powtarzaj nie częściej niż raz dziennie i nie mniej niż trzy razy w tygodniu. Ssanie oleju jest starożytną praktyką, dobrze znaną w ajurwedyjskich praktykach pro zdrowotnych, w których ssanie oleju w ustach wyciągało toksyny z organizmu. Dodatkowo praktyka ta ma natychmiastowe i wymierne skutki przy pewnych niemiłych okolicznościach takich jak cuchnący oddech, zapalenie dziąseł i płytki nazębnej. Regularne ssanie oleju w szybkim tempie objawia się poprawą połysku włosów, usunięciem łuszczącej się skóry, wybieleniem zębów, wyeliminowaniem pasożytów, zmniejszeniem bólu stawów i poprawą ogólnego zapachu ciała.

4. Uzupełnij niedobory

Problemy z dziąsłami i zębami mogą i bardzo często wynikają z niedoborów witamin i minerałów. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na witaminę K2 i aktywizującą ją D3. Wykonano w Turcji, na Uniwersytecie Sifa, badania dotyczące terapeutycznego wpływu suplementacji połączenia witamin D3 i K2 przy zapaleniu ozębnej, chorobach dziąseł i kości pęcherzykowej. Wyniki badania opublikowano w poważanym wśród zębowych dochtore, Journal of Periodontologii (Magazyn Periodontologii). W trakcie badania zostało ustalone, że witaminy D3 i K2 współoddziałują na siebie, powodując zatrzymanie utraty masy kostnej, która to masa kostna odpowiada też za utrzymanie zębów na miejscu, zdrowie dziąseł, i tym podobne.

Przeprowadzono też inny, mega ciekawy eksperyment z użyciem K2

Mianowicie: ślina pacjentów cierpiących na choroby zębów ma „w zwyczaju” wypłukiwać z nich minerały. Kiedy zmieszano ślinę osób z aktywną chorobą próchniczą z zębiną lub pyłkiem z zębów, minerały z nich przenosiły się do śliny. Ten sam eksperyment powtórzono po pół roku suplementacji K2, na tych samych pacjentach. Wtedy to ślina zachowywała się zupełnie inaczej „oddając” minerały do tkanki kostnej. K2 pozwala też dystrybuować wapno tak, aby lądowało w organizmie dokładnie tam, gdzie trzeba (czyli głównie w kościach i zębach). Istotne przy zapaleniach dziąseł są także witamina A, kompleks witaminy B, witamina C koniecznie i witamina E. Co do minerałów i innych substancji odżywczych, warto zwrócić uwagę na poziom wapna, magnezu, żelaza, cynku oraz likopen i melatoninę.

5. Potraktuj dziąsła naturalnymi środkami łagodzącymi

Po myciu i płukaniu zębów możesz potraktować dziąsła naturalnymi substancjami łagodzącymi stan zapalny.


Goździk: Goździk ma przeciwzapalne i przeciwbakteryjne właściwości. Zmiel łyżeczkę goździków i nakładaj je na dziąsła wilgotnym wacikiem. Pozostaw je na nic na 5 minut, po czym dokładnie opłucz usta wodą i wypluj proszek. Kurkuma: Możesz natrzeć dziąsła kurkumą i pozostawić ją na nich na 15-20 minut. Badania wykazały silne przeciwzapalne i łagodzące działanie, skuteczne także w przypadku chorób dziąseł.

Żel aloesowy: Aloes był używany jako środek na zapalenie dziąseł u tradycyjnych ziołoleczników z Kamerunu już setki lat wstecz. Nie tylko leczy, ale doskonale łagodzi dyskomfort, pieczenie i zmniejsza opuchliznę. Wystarcza nałożyć żel z wnętrza liści aloesu na dziąsła i zostawić go na jakiś czas, a później wypluć, lub po prostu pocierać nim dziąsła.

Żel z liści Neem: Badanie dowiodło1, że żel z wnętrza liści aloesu jest równie efektywny w redukowaniu bakterii i zapalenia dziąseł, co chemiczny środek do płukania ust.

Źródła:

  1. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14698516/
  2. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4606091/

uśmiech:)

(Visited 15 752 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Maga 27 lutego 2018 o 21:30

    Cześć Wam i cześć Pepsi – piszę po prośbie.
    Otóż od 9 lat męczę się z łysieniem (prawdopodobnie) rozlanym, zapoczątkowanym przez zaleczone już łysienie plackowate. Moje życie było wcześniej pasmem kupy i przemocy, więc najpewniej to stres. Miałam robione badania na hashimoto,hormony płciowe,niedobory. Przeciwciała spoko, ale tsh raz za wysokie, innym razem w normie, nieleczone. Żelazo i ferrytyna w normie ale w dolnych granicach. b12 podobnie. hormony płciowe spoko. lekarze problemu nie widzą, dermatolodzy obstawiaja łzs i przepisują wysuszające szampony. Gdzie sięudać, co robić? Gdzie szukać przyczyn? Dodam, że poza wypadaniem włosów lekka nadwaga mimo ruchu. Nastroje złe lub smutne. Ale ciało w innych aspektach domaga. Byłabym wdzięczna za polecenie jakiejś metody, albo gabinetu biorezonansu. Mam 25 lat i chciałabym z włosami iść przez życie.

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 08:21

      Biorezonas owszem. Na już zalecam oczyszczajacą codzienną kurację 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
      Do tego koniecznie D3+K2 TiB po śniadaniu, jaki masz poziom 25(OH)D? i jakie pH moczu rano na czczo i o 12 w południe?
      Do śniadania 1 Greens & Fruits TiB przez 3 miesiace (1 opakowanie wystarcza)

      Mój program jem i chudnę z przerywanym postem. Właśnie przerywany post będzie teraz odgrywa kluczową rolę dla Ciebie. O której zjadasz ostatni posiłek, a o której pierwszy?

      1. avatar Maga 28 lutego 2018 o 13:26

        Dziękuję za odpowiedź Pepsi <3 Godzine po przebudzeniu szamie banana albo jaglanke z jagodami. Ostatni posiłek 3 godziny przed snem, zazwyczaj koktajl jagodowy albo nie jem nic po obiedzie, tj ryba z kiszonka. Moczu nie sprawdzalam, na D mialam stwierdzone niedobory na trzydniowce w szpitalu pare lat temu i od tamtej pory biore 4000 jednostek.

    2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 15:10

      zaleczone już łysienie plackowate.”

      Czym leczone.
      Przez stresy masz pewno potężne zakwaszenie, a dalej jak po sznureczku z pasożytami na czele.
      zrób komplet testów najpierw:
      http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      1. avatar Maga 28 lutego 2018 o 16:41

        Dziękuję za linka. Leczone loxonem przez miesiac, pozniej nie bylo nawrotow, za to wlosy dalej lecialy calosciowo. Z natury szalenie geste, wiec teraz nie wygladam dramatycznie ale sa przeswity i kazdy przedzialek ujawnia przerzedzenie. Obstawiam wiec rozlane. Umowiona jestem na badania juz na sobote, w Krk w okolicach Debnik.

  2. avatar ada6254 28 lutego 2018 o 07:26

    a jak pomóc dziecku, które płacze że bolą go wszystkie zęby? podejrzewam, że to jakaś nadwrażliwość, bo ubytków nie ma. pozdrawiam!

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 08:16

      ssanie bio surowego oleju kokosowego (potem wypluwanie), zrobienie biorezonnasu i oczyszczenie dziecka z pasożytów, zbadanie 25(OH)D i dostarczanie mu D3+K2 TiB, Omega 3,

  3. avatar ada6254 28 lutego 2018 o 08:37

    dziękuję! biorezonans zrobiony, pasożytów na szczęście brak 🙂 leczę paciorkowca, podaję zestaw witamin KIDS MULTI [G&G] i od niedawna wit. D.
    Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie apetytu u dziecka??

    1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 20:07

      ”pasożytów na szczęście brak ? leczę paciorkowca, ”

      Paciorkowiec to pasożyt 😉
      Wirusy? Jak to było badane?

      1. avatar ada6254 1 marca 2018 o 08:48

        jest w Częstochowie lekarz homeopata, robi badanie – elektrodiagnostyka, rezonans biologiczny – chyba tak to się nazywa. Daje plasterki magnetyczne.

        1. avatar grzegorzadam 1 marca 2018 o 08:57

          co to za rezonans?

          1. avatar ada6254 2 marca 2018 o 07:57

            Metoda profesora Wladimira Bystrowa.

          2. avatar grzegorzadam 2 marca 2018 o 19:34

            Biorezonans na fiolkach, z opisu podobne do Bicom.

  4. avatar Andzia 28 lutego 2018 o 11:00

    Pepsi, a olej trzeba ssać rano na czczo, czy można w dowolnej porze dnia?

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 11:32

      mówią że na czczo, ale ja zawsze robiłam to wieczorem i spoko 🙂

      1. avatar siek6591 29 maja 2018 o 05:25

        Jeśli robisz to wieczorem to przerywasz post ?

        1. avatar Jarmush 29 maja 2018 o 07:47

          nigdy

  5. avatar Zyraffa 28 lutego 2018 o 12:07

    Aloes w przypadku jakichkolwiek nieprzyjemnych akcji w buzi (afty,zapalenia ,pypcie ,srypcie i przygryzienia)zdecydowalie rules,nawet wszystkie badziewie apteczne nie pomoze tak skutecznie ,wiem bo praktykuje jak trzeba ,i dodam ze to fantastyczne info polecono mi w komcoach na tym blogu

  6. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 15:08

    Przeprowadzono też inny, mega ciekawy eksperyment z użyciem K2”

    Znakomite potwierdzenie badań W. Price’a flekowanego przez ”nowoczesnych” dentystów,
    którym się wydaje że ”leczą” zęby kanałówkami doprowadzając organizmy do ruiny 🙂
    o rtęci nie wspomnę 😉

  7. avatar Klopsik 28 lutego 2018 o 19:41

    Czyli gozdzika nie polykamy? Na tej samej zasadzie co nie polykamy oleju kokosowego? Kiedys myslalam ze gozdziki w calosci mozna dlugo zuc i na koncu polknac, bo swoje antypasozytnicze dzialanie rozwina w organach wewnetrznych. W tym celu chyba lepiej wiec pogryzc i polknac drugiego gozdzika? Nie tego ktorego sie memlalo w ustach jako pierwszy? 🙂

    1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 20:34

      Te wyżute lepiej wypluć. 😉

      Mielone zjadane pięknie radzą sobie z patogenami traktu trawiennego.

    2. avatar neli 2 sierpnia 2019 o 14:22

      pewna doktor rosyjskojezyczna, opowiadała o gozdzikach /filmik na yt/, ze ssanie gozdzika /rozpuszcza się pod wplywem sliny to trwa ponad godzinę/, jest niezastapione w niszczeniu patogenow jamy ustnej. Oczywiscie w miarę jak gozdzik rozpuszcza sie pod wplywem sliny zostaje zjedzony, ale trwa w czasie. Nie jest uciążliwe, nawet zabawne. Unikatowe uczucie chlodu i odretwiajace mrowienie w sluzowce juz po kilku minutach. Kiedys dalam olejek gozdzikowy na bol zęba – boleśnie spuchly mi dziasla, uczucie jak pożar w ustach i w pospiechu zmywalam ten olejek Uznalam, ze mam uczulenie na olejek gozdzikowy. Ale na goździki nie.

  8. avatar pani 28 lutego 2018 o 20:46

    Pepsi, czy Ty masz wogole jakies plomby? 🙂

    1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 06:23

      oczywiście, porcelanowe, błędy wieku szczenięcego.

  9. avatar grabaszcz 1 marca 2018 o 14:21

    a na paradontoze?..

      1. avatar Melancia 28 listopada 2021 o 21:15

        Grzegorzadam wspominałeś gdzieś, że miałeś problem z córką i z sukcesem go pokonaliście, chodzi mi o wirusa, moja 15latka ma zdiagnozowanego na biorezonansie wirusa epv w móżgu zajęte ok.60%, ma bóle głowy codzienne po bokach czoła, raz mocniej raz słabiej ale to nie daje jej życ. Ma hashimoto ale euthyrox brała ok.6m-cy ze 4 lata temu, odstawione pod okiem karza przy pomocy suplementów i ze wzmocnieniem organizum. Wtedy nie było tego wirusa na biorezonansie tylko pasożyty których się pozbyliśmy. Bole głowy są od ok.1,5 roku był zrobiony biorezonans w innym gabinecie i wylazł ten wirus. Nie wiem czy on jest naprawdę czy nie już nic nie wiem. Ale fakt te bóle głowy, masakra. Pomóż proszę podpowiedz jak to ogarnąć,. Czy robić terapię biorezonansem tak jak proponują w tym gab. gdzie zadiagnozowali? Odstawiłyśmy gluten ale to dopiero 3tyg., rezonans głowy wyszedł ok. Proszę poradz coś, podpowiedz. Pozdrawiam i dziękuję, że dzielicie się z Pepsi wiedzą i doświadczeniem

        1. avatar Pepsi Eliot 29 listopada 2021 o 04:49

          nie ufaj do końca biorezonansowi, przede wszystkim zrób przeciwciała z krwi na boreliozę.

  10. avatar Piotr 11 kwietnia 2018 o 21:58

    A plomby amalgamatowe mogą powodować choroby dziąseł + do tego ciągle wypryski na twarzy?

    1. avatar Jarmush 12 kwietnia 2018 o 05:22

      cały czas jesteś truty rtęcią, ale te wypryski to pewnie pasożyty

      1. avatar Piotr 12 kwietnia 2018 o 16:38

        A dziąsła? Może to byc skutek rtęci? Na pasożyty to biorezonas zrobić?
        Przy okazji jeszcze rano jest brzydki zapach z buzi.

        1. avatar grzegorzadam 13 kwietnia 2018 o 05:12

          POczytaj o toksyczności rtęci, będziesz miał odpowiedz.

  11. avatar Edith 3 sierpnia 2018 o 16:08

    Witam wszystkich!

    Pomozcie jak w naturalny sposób pozbyć się ropy z dziąsła poza płukaniem sola i szalwia ? Umiejscowila się z gornego zeba do policzka…
    Czy nie obedzie się bez czyszczenia przez dentystę…
    pozdraw

    1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2018 o 17:05

      próbuj też woda utleniona płukanie, goździki, ząb jest zdrowy?

      1. avatar Edith 3 sierpnia 2018 o 19:00

        tak zab jest zdrowy…mam przeleczone wszystkie żeby i zalozone koronki…Tej wody utlenionej wystarczy lyzka na szklanke czy więcej? Dzieki za odpowiedz

        1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2018 o 21:36

          woda 3 % z apteki nie rozcieńczasz, nia płuczesz, ale nie połykaj, potem wypłucz usta

          1. avatar Rakowska 4 sierpnia 2018 o 07:06

            O, fajny blog odkrylam. Proszę mi powiedziec, czy mogę uzywac wody utl , jezeli mam plombe almagatowa? Pilne !

          2. avatar Jarmush 4 sierpnia 2018 o 12:01

            nie używaj

    2. avatar Tako 4 sierpnia 2018 o 08:55

      Polewanie wodą utleniona tak, jak Pepsi pisze. Dodatkowo na mini gazę/wacik paćka z sody z wodą na zmianę z rozcieczonym DMSO (nie pij tego, co ci kapać do buzi bedzie). Gazę z DMSO można tez nakleić plastrem na zewnątrz, przy ustach. Trzyma się to zaledwie z 15 min, ale można powtarzać. Po jednym dniu jest poprawa, a zagoić powinno się po kilku dniach.

  12. avatar sylwia 2 lipca 2019 o 20:10

    Witam serdecznie 🙂 A jak już jest duża próchnica np. u dziecka to co dalej??wiercić plombować? Czy jeszcze inaczej? a jak każą leczyć kanałowo bo boli ząb? jaka alternatywa?

    1. avatar Jarmush 3 lipca 2019 o 06:06

      płukanie olejem kokosowym bio, witamina C, D3+K2 TiB, ile dziecko ma lat?

      1. avatar sylwia 7 lipca 2019 o 17:35

        Pepsi dziecko ma 9lat, i jeszcze jedno pytanie. Na zębie gorna1 mam założoną koronkę i dentysta powiedział mi ,że jego poprzednik za bardzo wyszlifował ząb, że jest blisko miazgi i może zacząć boleć i ,że może być konieczne leczenie kanałowe…a ja nie chcę, choć fakt zaczyna ząbek pobolewać. Co robić?
        Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :***

        1. avatar Jarmush 7 lipca 2019 o 20:21

          Jak najszybciej iść do dobrego dentysty

          1. avatar sylwia 8 lipca 2019 o 14:10

            Pepsi, ale co wtedy ma jednak leczyć kanałowo? A słyszałaś o leczeniu laserem?Co myślisz?

          2. avatar Jarmush 8 lipca 2019 o 16:58

            Najpierw niech to oceni jakiś dobry specjalista, można wyleczyć zęba kanałowo, gdy zrobi się to dobrze, bo nie wiem czy dziecku wkręca się implanty. O leczeniu laserem nie wiem.

  13. avatar Krakus 12 października 2020 o 13:09

    Witam pepsi czy mozesz polecić dobrego sprawdzonego dentyste w Krakowie ?…

    1. avatar Jarmush 12 października 2020 o 17:49

      Mogę Ci polecić w Rabce, jak tylko coś może być bio to, ona to używa, świadoma, w drodze.

  14. avatar Krakus 13 października 2020 o 19:00

    Bardzo chętnie się wybiorę do tego dentysty w Rabce czy mozesz podać namiary jest jakas strona www ?..

  15. avatar Baśka 31 sierpnia 2021 o 20:52

    Witam,od jakiegos czasu ropieje mi dziąsło.Robilam zabiegi pijawkami (tak wyleczyłam innego zęba) ale z 3 podejść pijawka wbila się raz dobrze…wiedziałam że to za mało…Po krótkim czasie problem powrócił….nakluwam dziąslo iglą zeby ropa wyszła. Uzywam wody utlenionej niestabilizowanej,oleju kokosowego srebra…od kilku dni czuję kłucia w sercu …lekarz mówi żeby ząb usunąć ale nie czuję tego…Nie chcę się go pozbywać choć juk kilka osób doradzało mi żeby to zrobić.Nie mam żadnych sztucznych zębów i nie chce ich mieć ale nie chce również żeby doszło do komplikacji zdrowotnych….proszę o opinię. Z góry dziękuję.

  16. avatar Baśka 31 sierpnia 2021 o 21:01

    Witam proszę o opinię. Dziąsło ropieje mi od jakiegoś czasu.uzywalam pijawek żeby zapalenie zeszło ale z 3x pijawka wbila się raz poprawnie.uzywam wody utlenionej, srebra , oleju kokosowego do płukania.moim problemem jest to że od paru dni czuję klucia w sercu…kilka osób radziło żebym ząb usunęła ale czuję że powinnam jeszcze zawalczyć…czy głupotą jest ratowanie zęba który ropieje, gdzie działo się obniżyło? Czy będzie to lepsze i zdrowsze rozwiązanie?

    1. avatar Pepsi Eliot 1 września 2021 o 16:45

      Nie jesteś zapewne stałą czytelniczką bloga. Jakie pijawki? Masz hemochromatozę? nie jestem zwolenniczką używania srebra etc. Idź do dobrego dentysty, niech Ci to oczyści. <3

      1. avatar Baśka 1 września 2021 o 19:37

        Regularnie odwiedzam Twojego bloga.
        Pijawkami leczylam zapalenie dziąseł.
        Nie mam hemochromatozy-szczerze to nawet nie wiem co to jest.
        Bylam u kilku dentystów.Radzą albo usunąć albo leczyć kanalowo.Problem polega na tym że ropa wycieka, dodatkowo przebijam dziąsło ak czuję w dziąsle napięcie zeby ropa wylatywała..Problem polega na tym że pobolewa mnie serce od jakiegoś czasu, lekarz mnie badal i mówił że zapalenia nie ma ale jak ząb ropieje to powinnam go jak najszybciej wyrwać bo może dojść do zapalenia mięśnia…Nie czuję tego wyrwania…Nie jestem fanką części zamiennych w organizmie…uważam że dam radę uratować tego zęba jak i inne które dotknęła prochnica ale momentami obawiam się o te bóle w okolicy serca 🙁
        Żaden lekarz mi tego nie oczyści zresztą jak oczyszczenie miałoby wyglądać? Generalnie pytam różnych źródeł i większość mówi żeby wyrwać….no ale 🙁

        1. avatar Pepsi Eliot 2 września 2021 o 05:05

          Myślałam, że ropieje dziąsło, co się zdarza i bez próchnicy. Serce jak boli, to bardzo źle, serce boli za mostkiem, ręka, broda, plecy, może być zgaga etc. Serce zwykle nie boli w miejscu serca, ale lekarz nie wykluczył. Echo serca zrób i tak.
          A co do zęba, decyzja należy do Ciebie wiadomo, ale przemyśl to, że z zewnątrz to wygląda, jakbyś była w obsesji. <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum