fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 664 808
65 online
46 332 VIPy

Migrena, naturalne metody, badania i takie tam

Nie każdy wie, co znaczy migrena, i niech tak pozostanie

Lecz ból głowy jest raczej wszystkim znany, wliczając w to dzieci

Wielki Gerson wpadł na swoją chlorofilową terapię, właśnie szukając remedium na migrenę. Trudno powiedzieć, że się ją leczy, raczej użyłabym określenia, że się migreną zarządza.

To oczywiste, że Możni będą w końcu poszukiwać naturalnych środków zaradczych, gdyż już sama myśl, o połknięciu chemii przyprawia Możnych o ból głowy. Tymczasem pewne suplementy i witaminy są w stanie kontrolować migreny. Przy czym wymienię tylko te, które miały co najmniej jedno kontrolowane badanie kliniczne z udziałem placebo i okazały się skuteczne.

Jak wygląda taka próba badawcza?

Pacjenci poddani są konkretnej substancji podlegającej ocenie, np. magnezowi lub ryboflawinie, gdy w tym samym czasie inna grupa pacjentów jest leczona placebo, które na gałkę wygląda całkiem identycznie jak magnez, czy ryboflawina, oczywiście będąc jedynie atrapą. Wcześniej każdy pacjent jest przepytywany pod kątem swojej historii i bólu głowy, czyli kiedy się pojawiły migreny, częstotliwość ich ataków, nasilenie, czas trwania, obecność, lub brak objawów aury, oraz co jeszcze przy migrenie występuje, a więc nudności, wymioty, światłowstręt, fonofobia.

Na koniec historia rodzinnych migren. Leczenie farmakologiczne migren, czyli to co alopata lubi najbardziej, jest tak samo fatalne, jak wszelkich chorób przewlekłych. Usuwanie skutków, bez zbliżania się do przyczyn. W rzeczywistości trzeba wywrócić swoje życie do góry dnem, zmienić dietę i obyczaje. Rozsądnym rozwiązaniem jest przestawienie się na ekstremalny sposób odżywiania, czyli witarianizm.

Jednak po krótkim zapoznaniu się z tematem, duża część Możnych wybiera migreny zamiast witarianizmu. Bywa, że się nie dziwię.

Magnez

Brak magnezu może objawiać się migrenami

Magnez ułatwia wchłanianie się wapnia i odgrywa ważną rolę w wielu procesach fizjologicznych.

Przyprawy, orzechy, zboża, kawa, kakao, herbata i ZIELONE WARZYWA są bogatym źródłem magnezu.

Warzywa liściaste, algi, trawy, a także ziarna i orzechy, zazwyczaj mają wyższą zawartość magnezu niż mięso i produkty mleczne.

Pakiet GOLD 4 szklanek z młodymi trawami szpinakiem i białkiem konopnym This is BIO


Jedząc nawet bardzo dużo magnezu w normalnym pożywieniu nie jesteś w stanie go przedawkować, dlatego polecam sproszkowane zielonki do 4 szklanki.

Natomiast, gdy przyjmujesz suplement w nadmiarze możesz spodziewać się odwracalnej biegunki. Co oznacza, że zatrzyma się, gdy przestaniesz przyjmować magnez. Chlorek magnezu rozwalnia znacznie bardziej, niż jabłczan magnezu. A najbardziej rozwalnia sól Epsom, dlatego najlepiej dodawać ją do kąpieli.

Inne skutki uboczne zwiększonego spożycia magnezu nie są powszechne, ponieważ organizm usuwa jego nadmiar.

Interakcje z innymi lekami

  • Niektóre antybiotyki, zwane aminoglikozydami, mogą mieć wpływ na mięśnie.
  • Magnez może również mieć wpływ na mięśnie, więc biorąc antybiotyki i magnez razem, możesz spowodować pewne problemy mięśniowe.
  • Magnez może zmniejszyć ilość antybiotyku wchłanianego przez organizm.
  • Aby uniknąć tego oddziaływania, antybiotyki należy przyjmować przynajmniej 2 godziny przed, lub 4 do 6 godzin po suplementacji magnezem.
  • Magnez może zmniejszyć ciśnienie krwi. Biorąc magnez z lekami na nadciśnienie możemy spowodować, że nasze ciśnienie będzie zbyt niskie.
  • Magnez pomaga relaksować mięśnie. Biorąc magnez wraz z lekami zwiotczającymi mięśnie możemy zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych tych leków.

Gdy masz migrenę użyj magnezu

Badania wykazały, że podczas ataku migreny, u ludzi z niedoborem magnezu występuje niski poziom magnezu w mózgu.

Ponadto niedobór magnezu może odgrywać szczególnie ważną rolę przy migrenie menstruacyjnej . Dwa kontrolowane badania kliniczne wykazały, że doustna suplementacja magnezu jest skuteczna w profilaktyce bólu głowy, ale pod warunkiem, że są to duże dawki (ponad 600mg) podawane przez co najmniej 3 do 4 miesięcy, aby osiągnąć jakiekolwiek rezultaty z leczenia zapobiegawczego.

Słabo przyswajalne sole magnezu powodują jedynie biegunkę, a czapka dalej dymi. Tak jak napisałam, Epsom do kąpieli!

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest często opisywany jako witamina, lub substancja witaminopodobna. CoQ10 (polecam ten Koenzym Q10) jest zaangażowany w tworzenie ważnego składnika w organizmie zwanego trifosforanem adenozyny (ATP).

ATP służy jako podstawowe źródło energii dla poszczególnych komórek. Napędza szereg procesów biologicznych, w tym kurczenie mięśni i produkcję białka.

Koenzym Q10 działa również jako przeciwutleniacz. Niektóre źródła żywności, takie jak mięso i ryby, zawierają CoQ10, jednak to co można uzyskać z żywności jest zwykle niewystarczające.

Podstawowe dietetyczne źródła CoQ10 to tłuste ryby (takie jak łosoś i tuńczyk), podroby (takie jak wątroba) oraz produkty pełnoziarniste.

Dla osób z problemami zdrowotnymi suplementacja Koenzymu Q10 może być bardzo pomocna.

Jeśli używasz, lub zamierzasz korzystać z CoQ10 dla konkretnego stanu zdrowia, poinformuj lekarza.

Chociaż w badaniach, w których wzięli udział zdrowi ochotnicy przez 4 tygodnie, biorąc CoQ10 w różnych dawkach nie wystąpiły żadne działania niepożądane.

Wydaje się jednak rozsądne, aby nie suplementować się CoQ10 w ciąży 

Nie odnotowano toksyczności przy przyjmowaniu do 600 mcg na każdy kg masy ciała. Drobne działania niepożądane, które mogą wystąpić przy suplementacji CoQ10, jednak mało powszechne, zgoła nietypowe, to pieczenie w ustach, utrata apetytu, nudności i biegunka.

W dużych badaniach występowanie żołądkowo-jelitowych skutków ubocznych jest mniejsze niż 1%.

Interakcje z innymi lekami

  • Leki obniżające cholesterol, takie jak lowastatyna blokują naturalną syntezę CoQ10, dlatego przy tych lekach suplementacja 100 mg/dzień Co Q 10 jest zalecana

Badania

Było przeprowadzonych wiele badań.

Średnio po 4 miesiącach suplementowania się CoQ10 migreny zmniejszały się o połowę

  • Praktycznie nie odnotowano niepożądanych skutków ubocznych, o ile dawki były podawane w formie podzielonej.

Suplementacja CoQ10 może być szczególnie skuteczna w leczeniu migreny u dzieci

Ważny wpis:

Koenzym Q10, czy jesteś pewna, że masz go odpowiednią ilość w ciele?

Ryboflawina (czyli Witamina B2)

Ryboflawina, znana jest także jako witamina B2 (którą polecam), występuje w niewielkich ilościach w wielu produktach żywnościowych. Jest potrzebna do konwersji żywności w energię, a także działa podobnie jak CoQ10, jako przeciwutleniacz, czyli niweluje szkodliwe wolne rodniki. Chude mięso, jaja, rośliny strączkowe, orzechy, zielone warzywa liściaste, produkty mleczne i mleko dostarczają ryboflawiny w diecie. Pieczywo i zboża są często wzbogacone ryboflawiną. Światło niszczy ryboflawinę, więc produkty żywnościowe nie powinny być wystawione na jego działanie. Jest stabilna podczas ogrzewania, jednak zostaje wymyta do wody, w której gotuje się potrawy. Pasteryzacja mleka powoduje utratę około 20% jego zawartości ryboflawiny. Zasady, takie jak soda oczyszczona, również niszczy ryboflawinę.

Bezpieczeństwo

Nie zgłoszono żadnych toksycznych objawów przy dawkach do 400 mg dziennie, przez okres co najmniej 3 miesięcy, z wyjątkiem od czasu do czasu występujących niewielkich skutków ubocznych, które nie zostały wyraźnie i jednoznacznie przypisane do ryboflawiny. Ponieważ ryboflawina jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, jej nadmierne ilości są wydzielane i nieszkodliwie zabarwiają mocz na fluorescencyjnie żółto. Jest to zjawisko czysto optyczne.

Chociaż ryboflawina jest podobno nietoksyczna w jakiejkolwiek dawce dla ludzi dorosłych, to nie jest ostatecznie sprawdzony jej wpływ na płód.

Dlatego suplementację ryboflawiną w czasie ciąży należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

Potencjalne działania uboczne

  • Generalnie nieszkodliwa.
  • Możliwe reakcje na bardzo wysokie dawki (powyżej 400 mg), to swędzenie, drętwienie (nieczułość), pieczenie / uczucie kłucia i żółte zabarwienie moczu.
  • Osoby, które za mało spożywają żywności z ryboflawiną, szczególnie dzieci w krajach rozwijających się mają niedobory tej witaminy.
  • Uważa się, że ryboflawina również pomaga organizmowi w absorpcji żelaza, ponieważ zwykle przy niedoborze żelaza występuje również niedobór ryboflawiny.

Interakcje z innymi lekami

  • Ryboflawina jest niezbędna do aktywacji witaminy B6.
  • Sulfonamidy, leki przeciw malarii, estrogeny i alkohol mogą wpływać na metabolizm ryboflawiny.
  • Wysokie dawki ryboflawiny mogą zmniejszyć skuteczność leków przeciwnowotworowych metotreksatemu, podczas gdy niektóre antybiotyki i leki mogą zwiększać wydalanie fenotiazyny.
  • Ryboflawina musi być aktywowana w wątrobie, co może być hamowane przez niektóre leki uspokajające i przeciwdepresyjne.

Użyj ryboflawinę na migrenę

W jednym z badań 55 pacjentów z migrenami po braniu 400mg/dobę przez 3 miesiące ryboflawiny doświadczyli co najmniej o 50% redukcji napadów migreny. Działania niepożądane zgłaszane w badaniach zostały ograniczone do biegunki i częstomoczu, jednak występują bardzo rzadko.

Migreny u dzieci

Badane dzieci dobrze zareagowały na lepiężnik. Około 92% (78 z 85) wszystkich pacjentów czuło się lepiej, lub co najmniej tak jak przed badaniem. Tylko jeden pacjent poczuł się gorzej. Gdy jesteś w ciąży, lub karmisz piersią, a niestety cierpisz na migreny, możesz zawsze wybrać coś dla siebie i swojego dziecka z arsenału naturalnych metod. Jednak ostatecznie nie ma żadnych danych naukowych, które pomogą podjąć matce, czy przyszłej matce tę trudną decyzję?

Dieta

Pozostaje dieta, świetne rezultaty daje, tak jak wspomniałam na wstępie, witarianizm, nawadnianie jest niezbędne, oraz ćwiczenia fizyczne.

Dla kobiet, które cierpią z powodu migren w ciąży i podczas laktacji rozwiązaniem może być suplementacja magnezem. Zarówno w ostrych przypadkach migreny, jak i profilaktycznej terapii.

w didaskaliach

Magnez jest antagonistą wapnia, oddajemy go z moczem, ale w przypadku ciąży chodzi o to, aby nie wypłukiwać wapnia w takich ilościach, ale dostarczać go dziecku, z drugiej strony magnez jest niezbędny w ciąży i nie tylko.

Dzienne zalecenia co do Magnezu

  • Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
  • Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
  • Dzieci 1–3 lata 80 mg
  • Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
  • Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
  • Nastolatki 14–18 lat 360 mg
  • Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
  • Kobiety 310–320 mg
  • Mężczyźni 400–420 mg
  • Nastolatki w ciąży 400 mg
  • Kobiety w ciąży 350–360 mg
  • Nastolatki karmiące piersią 360 mg
  • Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

I widać, że kobieta w ciąży powinna dziennie zjadać 350-360 mg magnezu, dlatego doradzam 2 kapsułki dziennie Cytrynianu magnezu TiB , bo stanowią 220 mg magnezu, a resztę bierze się z jedzenia gorzkiej czekolady, zielonych liści warzyw, orzechów, migdałów, co w sumie zapewni 350 mg. W ciąży również zapewnić należy sobie wapń, szczególnie gdy dieta jest pozbawiona mleka i jego produktów. Tak się składa, że pokarmy zawierające magnez na szczęście zawierają też wapń.

Nie jestem lekarzem, dlatego odsyłam Możnych do konsultacji z lekarzem, bo mnie nie wolno radzić, co nie znaczy, że moje porady są złe.

owocek

Referencje:

  • Ramadan NM, Halvorson H, Vande-Linde A. Low brain magnesium in migraine. Headache. 1989;29:590–593.
  • Trauinger A, Pfund Z, Koszegi T, et al. Oral magnesium load test in patients with migraine. Headache. 2002;42: 114–119.
  • Mauskop A, Altura BM. Role of magnesium in the pathogenesis and treatment of migraine. Clin Neurosci. 1998; 5:24–27.
  • Mauskop A, Altura BT, Altura BM. Serum ionized magnesium in serum ionized calcium/ionized magnesium ratios in women with menstrual migraine. Headache. 2001;42:242–248.
  • Facchinetti F, Sances G, Borella P, et al. Magnesium prophylaxis of menstrual migraine: effects on intracellular magnesium. Headache. 1991; 31:298–301.
  • Peikert A, Wilimzig C, Kohne-Volland R. Prophylaxis of migraine with oral magnesium: results from a prospective, multicenter, placebo-controlled and double-blind randomized study. Cephalalgia. 1996;16:257–263.
  • Pfaffenrath V, Wessely P, Meyer C, et al. Magnesium in the prophylaxis of migraine—a double-blind placebo-controlled study. Cephalalgia. 1996; 16:436–440.
  • Johnson ES, Kadam NP, Hylands DM, Hylands PJ. Efficacy of feverfew as prophylactic treatment of migraine. BMJ. 1985; 291:569-573.
  • Murphy JJ, Heptinstall S, Mitchell JRA. Randomized, double-blind, placebo-controlled trial of feverfew in migraine prevention. Lancet. 1988; 2:189-192.
  • TD Rozen, ML Oshinsky, CA Gebeline, KC Bradley, WB Young, AL Shechter & SD Silberstein. Open label trial of coenzyme Q10 as a migraine preventive. Cephalalgia, 2002, 22, 137–141.
  • Sandor S, Di Clemente L, Coppola G, et al. Efficacy of coenzyme Q10 in migraine prophylaxis: A randomized controlled trial. Neurology. 2005; 64:713.
  • Hershey AD, Powers SW, Vockell AL, Lecates SL, Ellinor PL, Segers A, Burdine D, Manning P, Kabbouche MA. Coenzyme Q10 deficiency and response to supplementation in pediatric and adolescent migraine. Headache. 2007 Jan; 47(1):73-80.
  • Schoenen J, Jacquy J, Lenaerts M. Effectiveness of high-dose riboflavin in migraine prophylaxis. A randomized controlled trial. Neurology. 1998; 50:466-470.
  • Lipton RB, Göbel H, Einhäupl KM, Wilks K, Mauskop A Petasites hybridus root (butterbur) is an effective preventive treatment for migraine. Neurology. 2004 Dec 28;63(12):2240-4.
  • Diener HC, Rahlfs VW, Danesch U. The first placebo-controlled trial of a special butterbur root extract for the prevention of migraine: reanalysis of efficacy criteria. Eur Neurol. 2004;51:89-97.
  • Lipton RB, Göbel H, Wilks K, Mauskop A. Efficacy of Petasites (an extract from Petasites rhizoma) 50 and 75 mg for prophylaxis of migraine: results of a randomized, double-blind, placebo-controlled study. Neurology. 2002;58(suppl 3):A472.
  • Migraine Prevention in Children and Adolescents: Results of an Open Study With a Special Butterbur Root Extract Raymund Pothmann, MD; Ulrich Danesch, PhD (Headache 2005;45:196-203). Loder E. Migraine in pregnancy. Semin Neurol. 2007;27: 425–433.
  • National Research Council. Magnesium (Chapt 6). In: Dietary Reference Intake for Ca, P, Mg, vitamin D, Fluoride. Washington DC: National Academy Press; 1997.

(Visited 14 147 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Kubarlov 28 kwietnia 2015 o 23:13

    To ja zapodam coś z własnego doświadczenia – jako były migrenowiec, gdyż od zmiany diety nic większego mnie nie dopada poza okazjonalnymi „przymuleniami” przy zmianie pogody. A było ostro: typowe światłowstręty to nic w porównaniu do budzenia się i wymiotowania pustym żołądkiem.
    Albowiem migrena to w 90% przypadków „opóźniona (o 1-4 dni) lampka kontrolna” nietolerancji pokarmowej opartej na dysfunkcji którychś enzymów z grupy Cytochromu (u mnie: ) P450 (450 to długość fali świetlnej w komunikatach biofotonów z DNA, z tąd też ten światłowstręt). O tychże enzymach polecam pogooglować, wtedy też związek ich uszkodzenia ze szczepionkami (rtęć, skwalen) nasuwa się samoistnie…

    Surowy weganizm służy mi najbardziej, gdyż jednocześnie najmniej obciąża organizm, a powyższe enzymy należą do grupy czyszczących też z produktów metabolicznych. Ale i tu są wyjątki, czyli produkty, które w moim przypadku wywołują reakcję (u każdego ten zestaw może być trochę inny): cytrusy, kakao, niektóre egzotyczne orzechy, yerbamate (za dużo garbników), czarne odmiany strączkowych, bób, psiankowate raczej też ale w przypadku pomidorów chodzi głównie o te części z nasionkami, a ziemniory szamię okazjonalnie gotowane na parze w mundurkach i wyłącznie z jakąś surówką i olejem roślinnym zimnotłoczonym. Inne, już dawno porzucone przeze mnie katalizatory migreny to wszelka żywność wysoko przetworzona, dodatki chemiczne, glutaminian sodu, sery dojrzewające, parówki, łączenie produktów ciężkostrawnych jak np. grzyby, tłuszcze i białka zwierzęce, skrobia…

    Czy mamy coś wspólnego ze sobą?
    Osoby z tym samym co mój typem nietolerancji będą ciężko znosiły alkohole, za wyjątkiem jednego, co można łatwo sprawdzić – oczywiście wyłączając z miesiąc wcześniej z diety wszystkie wyżej wymienione produkty – mianowicie jedynym alkoholem, który ja (technicznie) toleruję jest żubrówka, ponieważ w trawie żubrowej zawarty jest inhibitor enzymów Cytochromu P450.

    Polecam również oczyścić organizm z metali i nawadniać organizm – często wspomagając jego oczyszczanie przez dodanie do wody odrobiny naturalnego octu jabłkowego lub kombuczy.

    1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 05:52

      tak jak mówię, codzienna, konsekwentna detoksykacja

    2. avatar iwona740 2 czerwca 2017 o 09:53

      Droga Pepsi, proszę o opinię … Mój znajomy farmaceuta twierdzi, że to jest dwaka 100 mg, a nie 50 jak w innych i przebadany farmakologicznie. What do u think?

      1. avatar Jarmush 2 czerwca 2017 o 12:07

        Droga Iwono wypowiadam się tylko na temat suplementów z naszego sklepu, mamy świetne koenzymy Q10, w tym super wchłanialny Liposomal Q10

  2. avatar Gosia 29 kwietnia 2015 o 04:13

    Serio? Kawa jest źródłem magnezu??? Świetne wieści z samego rana.

    1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 05:50

      Kawa nie jest źródłem magnezu

      1. avatar Malgorzata H. (Maga) 29 kwietnia 2015 o 11:39

        Hej:)
        Jesli kawa nie jest rodlem magnezu to dlaczego napisalas:”Przyprawy, orzechy, zboża, kawa, kakao, herbata i warzywa są bogatym źródłem magnezu.”?

        Mam migreny od 9-tego roku zycia(przezylam juz polowe wieku,wiec jakies doswiadczenie posiadam;)),moglabym juz chyba pisac prace magisterskie na ich temat(mowa o moim konkretnym przypadku).Kazda migrena to raczej indywidualny przypadek i trzeba naprawde dobrze poznac swoj organizm zeby sobie pomoc.

        PS.
        Dzieki za bloga,mozna u Ciebie znalezc sporo przydatnych wskazowek.
        Pozdrawiam.

        1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 13:39

          bo z magnezem i kawą nie jest tak prosto, ale w rzeczywistości dostarczy magnezu, ale może też zakwaszając porwać minerały, ale z kolei biochemiczne wytłumaczenie tych procesów nie jest takie jednoznczne

      2. avatar Gosia 29 kwietnia 2015 o 12:38

        ??? Pepsi, wyssałam to z fragmentu o magnezie, nie z palca 🙂

        1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 13:35

          no spoko, zwracam słówko

  3. avatar Lukrecja 29 kwietnia 2015 o 06:56

    pozbyłam się 90% migren a miałam je bardzo często po odstawieniu
    glutenu
    oraz niestety owoców i warzy ciemno czerwonych jak np buraki, żurawina czy granat
    oraz niektóre barwniki sztuczne (ale i ich tak prawie nie jadłam)

    1. avatar Oktawson 29 kwietnia 2015 o 17:50

      Pepsi, ale sama napisałaś w drugim akapicie pod „Magnezem”, że kawa jest bogatym źródłem magnezu…

      W moim przyadku migreny (long time gone now!!) były związane również z większym stresem i „słabą” na niego reakcją, czy raczej dalszym samonakręcaniem się…

      1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 18:50

        no właśnie napisałam, więc musi być 🙂

  4. avatar baba rudego 29 kwietnia 2015 o 07:00

    Pepsi,siema,dopytuję smsami oraz mailowo lecz głucho wciąż więc spytam i tu. czy wysyłacie do Norwegii? w formularzu nie ma opcji takiej opcji do zaznaczenia.daj znać proszę, bo kończą mi się zapasy i bardzo bym chciała zamówić jak najszybciej.dzięki!

    1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 08:40

      Baba rudego codziennie wysyłamy na cały świat

  5. avatar Kamila 29 kwietnia 2015 o 07:16

    Poza lepiężnikiem wszystko wypróbowane i nic nie działa… Na migrenę nie ma lekarstwa…

    1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 08:39

      Migren się kontroluje, tak jak napisałam, a witarianizm 811 jest dobry, albo terapia Gersona

  6. avatar Dominica Pisankova 29 kwietnia 2015 o 07:46

    Jako przewlekły i waleczny migrenowiec miło mi się czyta takie wpisy 😛 . Fakt zmiana diety to podstawa. Na diecie wegańskiej zdecydowanie ilość ataków się zmniejszyła, ale nadal „coś” ją okazjonalnie wywołuje. Ciężko mi stwierdzić co. Na pewno „2 faza cyklu” jest u mnie migrenogenna, bo głównie wtedy występują, szczególnie jeśli biorę duphaston, który zdecydowałam w końcu odstawić ;> . Liczę na poprawę. No i aktywność fizyczna super sprawa, ale pod warunkiem, że migrena gdzieś tam nie wisi na mnie z tyłu głowy, bo potem wysiłek fizyczny ją niestety uaktywnia i jest dramat. Mocno pilnuję odpowiedniej dawki snu (niedospanie też wywołuje u mnie migreny), stres, czy zmiany pogody, zmęczenie albo tzw. stany euforyczne (np. głośny i długi śmiech, ale też płacz, czy długie mrużenie oczu). Dlatego trzeba prowadzić lajcikowy tryb życia, bez spiny i z dobrą dietą 😉

    1. avatar pepsieliot 29 kwietnia 2015 o 08:38

      No tak sen, to podstawa

  7. avatar zielopach 29 kwietnia 2015 o 14:20

    heloo!
    jakiś czas temu poszukiwałam pomocy dla mojej kumpeli,która miała wykrytego raka piersi, szukałam w internetach i znalazłam gersona. moja kumpela nie chciała skorzystać a ja, migrena migrenę pogania to skorzystałam. Teraz jestem surowa ,choć z przerwą,i tak mi było dobrze pozbyłam się migren, ale niestety dopadło mnie inne paskudztwo (trądzik różowaty)i nie wiem jak sobie z nim poradzić.Może Pepsi co pomoże?????chodzę z czerwoną gębą pryszcz za pryszczem i już nie wiem czym go zmóc

  8. avatar marolhan 24 czerwca 2016 o 06:41

    Witam, mój syn 4 letni zaczyna robić zeza na jedno oko i mruży powieką ( to samo oko, lewe), wybieramy się do okulisty, ale wcześniej chciałam się dopytać, czy oby nie jest to też spowodowane jakimiś brakami…witaminy, minerały…itp.? długo walczyliśmy z robalami ( a wmawiali nam , że to astma;)…co jakiś czas się odrobaczamy.. Więc boję się trochę, że teraz nam mogą „wmówić ” coś innego…brak zaufania z mojej strony do służby medycznej od jakiegoś czasu…tak samo z moją łuszczycą…mówili mi, ze niewyleczalna, a przeszłam na dietę plus suplementy i znika pomału:).Zdaję sobie sprawę, że tv, tablety mają zły wpływ na oczy… ograniczone teraz do minimum. Z góry wielkie dzięki 🙂

  9. avatar Basia 24 czerwca 2016 o 10:26

    Pepsi, podaj mi jakiś suplement który będzie miał taką dawkę Ryboflawiny, żeby chociaż w dziennej zbliżyć się do 400 mg jak podane w artykule.

    1. avatar pepsieliot 24 czerwca 2016 o 10:36

      suplementy mają ściśle określone dozowolone dawki, jakby napisać większe dawkowanie na opakowaniu natychmiast uznaje sie taki supelemnt za lek i już nie można go sprzedawać normalnie. W takich sytuacjach, należy pewne rzeczy po prostu wiedzeić

      1. avatar Basia 24 czerwca 2016 o 10:41

        Czyli bez szansy bo dzienne zapotrzebowanie to ok. 1,4 mg i takie są dostępne. W badaniach, które opisujesz było to podawane dożylnie jak rozumiem…..

    2. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2016 o 10:48

      Bierz kompleksy, B-50, B-100, synergia nie wymaga czasami stosowania jednego wyizolowanego elementu.
      W sklepie też są takie kompleksy zbilansowane.
      Poza tym, co bardzo ważne, trzeba pilnować kwaśności żołądka, co jest warunkiem koniecznym do przyswajania
      wit. z grupy ”B”.
      JAk test sody i inne testy domowe?
      Test kwasu nikotynowego (B3) ?

  10. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2016 o 10:49

    I magnez na różne sposoby i aplikacje, nacieranie podstawy czaszki , szyi oliwą daje czasami
    piorunujący efekt uśmierzający ból.

  11. avatar marolhan 25 czerwca 2016 o 08:10

    Witam, mój 4 letni syn robi zeza na jedno oko plus mruży powieką, czy może to być powiązane z brakiem jakichś minerałów, witamin? Wybieramy się do okulisty, ale średnio ufam lekarzom. Rok temu leczono by nas na astmę, sterydy poszły w ruch, na szczęście trafiłam szybko na takich mądrych ludzi jak tutaj są:) i odrobaczyliśmy dzieciaka i zdrowy jak ryba:) Moja łuszczyca też była niewyleczalna niby…teraz jestem na diecie plus suple i znikają placki 🙂 Zdaję sobie sprawę,że tv i tablet ma wpływ na wzrok, odstawione do minimum, ale zaczynam się zastanawiac, czy nie ma na to wpływ coś innego…dodatkowo…brak jakichś minerałów, witamin…miał pewne niedobory, na vega teście wyszło, związane z robakami. Nie dał się zbadać całkowicie, więc do końca nie wiem co mu brakuje. Z góry wielkie dzięki.

  12. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2016 o 11:57

    Kolejna mądra mama ! 🙂

    Mogą być te braki, o których mówisz, mogła też nastąpić ponowna inwazja.
    tego nigdy nie można przewidzieć. (takie 'tasiemcowe’ to trochę 'na oko’)
    Czytałaś H. Clark?

    Ponowny vega test nie zaszkodzi, i dodatkowo Apw (analizę pierwiastkową włosa).
    To i tak taniej wychodzi jak wieloletnie trucie dziecka drogimi ”lekami” na ”astmę” z
    setkami skutków ubocznych.

    Pozdrawiam 🙂

  13. avatar marolhan 26 czerwca 2016 o 10:31

    Dostałam właśnie książkę Clarka i zaczęłam czytać…Z vega testem jest problem, nie chce współpracować… apw zrobimy…z astmą już nie ma żadnych problemów, mądra mama bo trafiła na mądry blog, 🙂 i list doktora Ozimka…Dziękuję bardzo za wielką wiedzę:) cenne rady i wskazówki:). Z robalami walczymy od roku…zentele październik listopad …luty biorezonans plus zioła…maj pyrantelum( nie miałam ziół pod ręką, a objawy były ) WU i zapobiegawczo po 3 tygodniach pau darco i czarny orzech …orzech odstawiony był, bo za mocne było wszystko…pau darco niecały miesiąc brał do teraz. Jakoś od 2 miesięcy zaczęły się problemy z zezem i mrużeniem oka, sporadycznie, myśleliśmy, że tv bajki…odstawiliśmy …a teraz już co chwilę mruży i zezuje… plus zauważyłam, że ma jakieś odbarwienia na tym oku na tęczówce…oczy ma koloru piwnego, dwie plami ciemniejsze…stres mnie ogarnia coraz bardziej. Te plamki zauważyłam pół roku temu jak rozmawiałam z koleżanką o irydologu.Jak się urodził miał robione badanie dno oka i usg głowy, ze względu na to,że moje wyniki toksoplazmozy nie było do końca jasne…niby stare zarażenie toksoplazmozy, ale zawsze badają moje dzieciaki jak się rodzą w tym kierunku…Moje igm igg nie chciały spadać….ale awidność wysoka… Badania wykluczyły, żeby miał toksoplazmozę zaraz po porodzie..pózniej miał powtarzene badania jak miał parę miesięcy plus usg głowy, też wszystko oki. Pozdrawiam również:)

    1. avatar marolhan 3 lipca 2016 o 13:00

      Witam ponownie… Byliśmy z dzieckiem na badaniu wzroku i ma dobry wzrok…”Specjalista” nawet zeza nie zobaczył ;)… ja od kilku dni tez go nie zaobserwowałam, czasami jeszcze powieką mruga. Od kilku dni podaję zwiększone dawki suplementów..magnez 1/4 łyżeczki dziennie, witaminę c, witaminę d3 (5000-10 000) cynk. Zrobiłam mu test jodu na skórze,zrobiłam mu małą plamkę około 1 cm średnicy (płyn Lugola 3% na wodzie)…. 4 godziny minęło, a kropka dalej jest widoczna. Zrobiłam mu test na śródstopiu, a nie na udzie, ze względu na to, ze jest aktywnym dzieckiem i na udzie plama mogłaby wytrzeć się. Nie wiem jak interpretować wynik? U mnie zniknęła duża plama po około 3 godzinach.

      **** 1 Jak interpretować wynik testu, po jakim czasie mówimy o niedoborach?
      **** 2 Czy suplementować dzieciaka jodem przez skórę, jeżeli tak to jak dawkować?
      **** 3 Ciężko suplementować na własną rękę dzieci, nawet jak się wykona różne badania …ciężko też znaleźć specjalistę, który zna temat…Jest szansa na jakieś namiary do fachowca?
      *****4 Czy jak podaję zwiększone dawki d3 dla dzieci to zawsze z k2? Kiedyś przeczytałam,ze dzieciom trzeba dostarczać d3, a że d3+k2 się tyczy dorosłych?

      *****5 Wspomniałam, że jest aktywnym dzieckiem, czasami jak się przewróci, uderzy w głowę, leje mu się krew z nosa, oczywiście laryngolodzy ( dwóch) nie widzą żadnego problemu, rok temu miał robioną tomografię, gdyż uderzył się w głowę o posadzkę betonową i lała mu się krew z nosa po jakimś czasie. Pojechaliśmy na pogotowie, zrobili mu tomografię. Wszystko w porządku, powiedziano nam, że to przez uderzenie. Raz skakał na trampolinie, a na drugi dzień lała mu się krew z nosa. Czy wykonać jakieś badania? Daję mu witaminę c i czasami mi się wydawało, że to może przez witaminę c( askorbinian sodu). Czasami mu się leje, średnio raz na miesiąc.

      Z góry wielkie dzięki 🙂
      Pozdrawiam

      1. avatar grzegorzadam 3 lipca 2016 o 14:43

        Oboje macie spore niedobory jodu.
        Dawkować jak dotychczas, plamy na skórze, można na spodek 10 kropli jodu na noc do sypialni.
        Do wdychania.

        Przy takich obrażeniach mogą być różne reakcje.
        wit. C nie ma z tym zwiazku.
        Podawaj często razem z MSM.

      2. avatar grzegorzadam 3 lipca 2016 o 14:45

        Żeby witaminy dobrze się wchłąniały NIEZBĘDNY jest magnez!
        Olejek magnezowy 3-4 x dziennie po 3-5 ml 50% chlorku.
        Od 3 do 103 lat 😉
        Smarowanie równie skuteczne.

        1. avatar marolhan 7 lipca 2016 o 13:01

          „Podawaj często razem z MSM.”
          razem wsypywać, czy ogólnie razem przez cały dzięń jedno i drugie?
          Włąsnie przyszedł MSM, ile mam podawać, jak dawkować dla malucha? wiem tyle ,że 1/3, 1/4 dawki jak dla dorosłego, ale nie wiem Ile dla dorosłej osoby?
          Chciałam się pochwalić, wyleczyłam mu zeza i mruganie powieką magnezem 🙂 Dzięki serdeczne

          Jakie witaminy minerały można mieszać, podawać razem…wiem tylko, że selen osobno?

          1. avatar grzegorzadam 7 lipca 2016 o 20:40

            Wszelkie 'migotanki’ mięśniowe, zespoły niespokojnych nóg ;), nadciśnienie, cukrzyca
            skutecznie likwiduje nasączenie magnezem.
            próbujcie z sukcesem.

            Razem śmiało, to zwykła siarka i zwykły kwas askorbinowy, działają w symbiozie.

            Witaminy wszystkie można w zasadzie razem, D3 z tłuszczem raczej.
            Minarały też raczej można łaczyć.
            Jod jeżeli ma działac antybakteryjnie w oddaleniu od antyutleniaczy.

  14. avatar grzegorzadam 26 czerwca 2016 o 15:30

    Badania wykluczyły, żeby miał toksoplazmozę zaraz po porodzie..pózniej miał powtarzene badania jak miał parę miesięcy ==

    Jakie to były badania?

    1. avatar marolhan 4 lipca 2016 o 11:25

      Dzięki serdeczne, ostatnie pytanie, czasami (właśnie wczoraj) mu się robią w okolicach intymnych i swędzące plamy i na nogach w okolicach jąder, przypominają otarcia. Swędzi go to bardzo,szczególnie na jądrach i na siusiaku. Czym smarować? co podować? psikałam mu wodą utlenioną, olejem kokosowym smarowałam, mąką ziemniaczaną…chociaż to chyba bardziej na grzyba wygląda,plamki czerwone swedące. Co podać, żeby w miarę szybko uśmieżyć świąd, no i żeby zniknęły na dobre. Co kilka miesięcy mu się to pojawia.

      1. avatar grzegorzadam 4 lipca 2016 o 18:14

        Bo to trzeba zkikwidować od wewnątrz!
        Skórne wykwity to tylko końcowy etap działania drożdży i pasożytów.
        Polecam lekturę tych tematów i odpowiednie działanie:

        http://www.pepsieliot.com/category/zdrowie/pasozyty/

    2. avatar marolhan 8 lipca 2016 o 09:02

      Jaką dawkę Msm dla dzeciaka? Wypiłam z wodą, ale strasznie gorzkie, nie wiem, czy przełknie…Dziekuję serdecznie.

      1. avatar grzegorzadam 8 lipca 2016 o 18:01

        Od minimalnych, jest gorzkawe, z czyms smacznym najlepiej, ale dzieci cięzko
        nabrac na takie sztuczki 😉

      2. avatar marolhan 9 lipca 2016 o 21:45

        Mam świadomość, że trzeba od wewnątrz wywalić wszystko oraz o istnieniu robali…znamy dobrze temat od jakiegoś roku 😉 Dostałam wcześniej od Ciebie Grzegorzuadamie wskazówki jak je unicestwić…Z takimi maluchami to ciężko. W maju dawałam mu pau darco, WU, teraz znowu daję mu czarnego orzecha…ale czym ulżyć dziecku ten świąd?… od kilku dni i coraz brzydsze i bardziej swędzące , jest coś co może złagodzić świąd? …nie wiem, jak mu naturalnie pomóc, zanim się wywali robale trochę minie…smaruję mu kokosem,sypałam mąką ziemniaczaną, ale nie pomaga… Wodą utlenioną mu nawet psiknęłam…piekło ałć…nie mam pojęcia jak mu ulżyć…drapie się bardzo i coraz bardziej czerwona i swędząca skóra się przez to robi…intuicja mi podpowiada, że to drożdzaki…grzyby bardziej niż robale…

        Można stosować czarnego orzecha razem z ziemią okrzemkową? Wielkie dzięki.

        1. avatar grzegorzadam 10 lipca 2016 o 08:17

          Dodaj wit.B2, b6, cynk (maść cynkową)
          Próbowałaś z DMSO?
          Jest tani, antybakteryjny i bardzo skuteczny.
          Poczytaj tutaj:
          http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

          Najlepiej zmieszać z ”kuzynem” MSM 100 ml / 34 g.
          I smarować.
          Można próbować naparów ziołowych do smarowania (rumianek), poszukaj też tutaj:
          http://www.rozanski.ch/demodex_therapnat.htm

  15. avatar marolhan 27 czerwca 2016 o 11:30

    Badania tokspolazmoza gondli przeciwciała IgG , IgM , badanie dna oka oraz usg przezciemiączkowe zaraz po porodzie i kontrola pół roku po porodzie igm …igg plus USG. Wykluczono toksoplazmozę.

    1. avatar grzegorzadam 4 lipca 2016 o 20:49

      Jak wykluczaja choroby pasożytnicze swoimi badaniami skutecznymi w 10-30% (dr Ozimek)
      zapala mi siuę czerwona lampka..

  16. avatar Ankapa 4 lipca 2016 o 08:23

    Gdzie w Krakowie najlepiej wykonać test Volla. Mój tata choruje na stawy, lekarze wykluczyli u niego boreliozę, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w te badanie i chcielibyśmy sprawdzić. Jeszcze rak prostaty. Przekonałam go już dp wit. c z MSM, powracające infekcje. Małymi krokami, może da się przekonać. Dlatego Volla, ale czy jeszce coś powinien zbadać?

    1. avatar marolhan 8 lipca 2016 o 08:45

      Zez zniknął…powieką też już nie mruga…podawałam większe dawki cytrynianu magnezu:)…

  17. avatar grzegorzadam 4 lipca 2016 o 20:54

    Badanie pierwiastkowe włosa, 4 testy domowe, to podstawy:
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/

    Szczególnie byłbym ciekaw testu sody na kwas w żoładku i badanie pH moczu.
    Jeżeli Volla wykaże mikotoksyny, boraks może poradzić sobie z bólami w stosunkowo
    krótkim czasie.
    Kuracja WU systematyczna wskazana, i soda (alkalizacja), selen i JOD.

    1. avatar marolhan 7 lipca 2016 o 14:29

      Ja mogę polecić kogoś z Krakowa, przecudowna pielęgniarka, wykonywała test mojemu synkowi jak również mi. Polecono mi ja… Gościnnie przyjmuje w Krakowie, natomiast ma swój gabinet w Mszanie Dolnej…Nie wiem, czy mogę tutaj pisać nazwy gabinetów…W Mszanie jest chyba tylko jeden ;P

  18. avatar Malgosia 71 23 marca 2017 o 07:50

    Pepsi mam do Ciebie zapytanie ad migren:

    Tydzień przed męczennica miesięczna z którą my kobiety musimy się zmagać mam no ….chyba migreny. Zaczynają się od karku,idą po potylicy,kończą się na skroni,oko. Jak boli to cała półkula.

    Mg, to wiem. Nie jadam czekolad,serów żadnych. Mam nietolerancję kazeiny i glutenu i generalnie unikam tego. Ponieważ powinnam unikać też krzyżowych i psiankowatych doszłam do wniosku że już cholerka prawe nic nie mogę jeść. To jak tu jeść? Chyba same suplementy.?
    Czym załagodzić owe migreny przedmiesiączkowe?
    Jak Ty z pewnością wiesz i ja też ,że przyczyn bólu głowy jest milion i trudno jednoznacznie ustalić czym leczyć. Metoda po omacku. Wiem,że podwyższa się dawkę jakies witaminy chyba ,gdy są bóle przedmiesiaczkowe. Jaka? Nie pamiętam. Wiadomo ,iż dużo wody trzeba pić bo organy szczególnie jej potrzebują.
    I tutaj się zatrzymam bo nie wiem co dalej?
    Może Ty coś wymyślisz, jakaś receptę na migrenę w tych szczególnych okresach?

    1. avatar Jarmush 23 marca 2017 o 09:53

      wodę z solą wiem, że próbowałaś, a imbir/ Witaminnę E mamy świetną od wczoraj, a nawet 2 firmy G&G
      wejdź na miesiąc na witarianizm niskotłuszczowy, mija jak ręką odjął, soki z marchwi, nie wiem co na Ciebue działa, w sumie nie wiem co jesz, pomimo, że napisałaś czego nie jesz

    2. avatar grzegorzadam 23 marca 2017 o 10:08

      ZWIĘKSZONE DAWKI MAGNEZU, KĄPIELE

  19. avatar Malgosia 71 24 marca 2017 o 05:55

    Dzieki za wskazowki. Wit E biore. Suplementuje sie dosc mocno. Jesli chodzi o diete…..pol na pol wg t. Metabolicznego roslino zerca z kawalkiem miesozercy☺. Mieso znikomo. Jak mam smaka to je zjem czyli malo i rzadko.
    Wiem ze macie w sklepiku suple. Na razie jestem zaopatrzona od zimy bo na czas oczyszczania je odstawilam. Dopiero teraz pobowilam przyjmowanie. Imbir jem codziennie plus soki z nim. Mysle ze ten Mg rzeczywiscie.
    Chlorek Mg pewnie. A ja mam cytrynian i jablczan bo zasugerowalam sie Twoim watkiem jaki magnez wybracw sensie dostosowac do swojego zoladka. Czy takie moga byc? 1 duza lyzka na 1.5 l wody.

    1. avatar Jarmush 24 marca 2017 o 07:07

      nie wiem jaki masz jabłczan, my mamy dane dla naszego skadu jabłczanu potwierdzonego laboratoryjnie, cytrynian tak jak na opakowaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

W tym dużo witamina z grupy B, a wam sporo Ryboflawiny, czyli B2!

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum