fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 660 675
165 online
46 329 VIPy

Często bierzesz leki przeciwbólowe i nasenne? Możesz poczuć się bardzo słabo

Badacze z Instytutu Badawczego w Oregonie (ORI) i Uniwersytetu Florida Atlantic (FAU) jako pierwsi na świecie zademonstrowali statystyczną zależność pomiędzy regularnym spożywaniem leków na receptę i/lub sen, a wzrostem prawdopodobieństwa osłabienia zdrowia (a nawet pogorszenia sprawności) u starszych osób powyżej 65. roku życia.

W jaki sposób leki przeciwbólowe i nasenne mogą wpłynąć na Ciebie?

Odnotowane przez badaczy osłabienie ma charakteryzować się deficytem środków funkcjonalnych, między innymi:

  • utratą samodzielności,
  • zwiększonym zapotrzebowaniem na korzystanie z usług opieki zdrowotnej,
  • podwyższoną śmiertelnością.

Możliwe konsekwencje wykazane w badaniu są szczególnie poważne, biorąc pod uwagę, że starsze osoby często korzystają z dwóch lub więcej leków w tym samym czasie, z których wiele stanowi leki przeciwbólowe i nasenne.

Pacjentki i pacjenci nie zawsze mają świadomość potencjalnych interakcji i skutków ubocznych, o których w gabinetach lekarskich nie informuje się z oczekiwaną starannością.

Wyniki, opublikowane w the Journal of the American Geriatric Society, wskazują długoterminowe ryzyko osłabienia i prawdopodobieństwo pogorszenia stanu zdrowia.

Naukowcy odkryli, że w ciągu ośmiu lat obserwacji osoby, które same zgłaszały regularne stosowanie leków na receptę na ból i sen, miały podwyższone o 95% ryzyko osłabienia w porównaniu z tymi, które nie zgłaszały regularnego stosowania tych leków.

W przypadku regularnego używania leków na receptę wyłącznie w celu leczenia bólu lub tylko w przypadku problemów z bezsennością, zwiększone ryzyko wyniosło odpowiednio 58% i 35%.

Jak wspomóc ciało w stanach bólowych?

Imbir

Imbir ma udowodniony potencjał przeciwzapalny. Zawiera związek o nazwie gingerol, który rozszerza naczynia krwionośne ułatwiając krążenie krwi. 2 Wspiera w przypadku mdłości, migren i bóli brzucha.

Możesz pić go z odrobiną letniej wody lub po prostu żuć jego plastry. W badaniach wykazano między innymi, że imbir może wspomóc redukowanie bóli menstruacyjnych!3


Rynek jest bogaty w różne opcje imbiru, w tym suplementy, ale wybór zawsze należy do Ciebie i Twojego lekarza. My stosujemy nasz Imbir TiB® w wegańskiej otoczce z roślinnej celulozy, bez zbędnych dodatków i wypełnień, w szklanym słoiczku.


Kwasy tłuszczowe Omega-3

W 2006 roku badania z udziałem ludzi wykazały, że kwasy tłuszczowe Omega-3 (podawane w ilościach między 1200-2400 mg na dobę) były tak skuteczne jak ibuprofen we wpływaniu na zmniejszenie bólu stawów.4

Omega-3 rozcieńcza krew i to należy mieć na uwadze przy jej przyjmowaniu.

Arnika

Badania w 2007 wykazały, że miejscowe leczenie arniką może być porównywalne do tego z wykorzystaniem ibuprofenu. Wcieranie arniki w stawy przy chorobie zwyrodnieniowej stawów rąk wykazało potencjał w niwelowaniu bólu.5

Kurkuma

Kurkumina, czyli aktywna substancja zawarta w kurkumie, ma przeciwzapalne właściwości.6 Dzięki nim kurkuma zaskarbiła sobie szczególne miejsce w medycynie ajurwedyjskiej. Obecnie jest jedną z najlepiej przebadanych pod kątem wpływu na zdrowie substancji. Spożywaj ją ze szczyptą pieprzu na każdą łyżeczkę kurkumy aby aktywować działanie kurkuminy.

Pieprz kajeński

Może zabrzmieć dziwnie propozycja spożywania ostrych papryczek aby ulżyć sobie w bólu.

Okazuje się jednak, że pieprz kajeński może być w tej kwestii przydatny. Zawiera on kapsaicynę, która pozwala powstrzymać ciało przed produkcją neuropeptydu zwanego substancją P. Substancja P natomiast wysyła sygnał bólu do Twojego mózgu. Im mniejsze stężenie tej substancji tym potencjalnie mniejszy poziom bólu.7

Żeń-szeń

W 2008 roku badania stwierdziły, że żeń-szeń ma pewną przeciwbólową i przeciwzapalną aktywność i właściwości anty-reumatoidalne przy zapaleniu stawów.8

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

  1. eurekalert.org/pub_releases/2019-11/ori-ruo111319.php
  2. researchgate.net/publication/272164222_The_Effect_of_Zingiber_Officinale_Ginger_Extract_on_Blood_Pressure_and_Heart_Rate_in_Healthy_Humans
  3. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3518208/
  4. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16531187
  5. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17318618
  6. researchgate.net/publication/10821743_Safety_and_Anti-Inflammatory_Activity_of_Curcumin_A_Component_of_Tumeric_Curcuma_longa
  7. researchgate.net/publication/268515427_Cayenne_Capsaicin_and_Substance-P
  8. researchgate.net/publication/236139089_Effects_of_Panax_Ginseng_Extract_in_Patients_with_Fibromyalgia_A_12-week_Randomized_Double-blind_Placebo-controlled_Trial

(Visited 158 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum