fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 838 086
68 online
46 699 VIPy

Doskonała przeciwbólowa kuracja prostą Herbatą 60

No bez wariactw! Herbaty? Ano tak. Ale nie zwykłej herbaty cejlońskiej, zielonej ani nawet poczciwego earl greya, a już na pewno nie z mleczkiem. Herbaty 60, czyli napoju o mocy potężnej i, tak się radośnie składa, także przeciwbólowej. I to przeciwbólowej naturalnie, bo pochodzącej ze składników roślinnych o ogromnej, udowodnionej mocy. Klasa!

To co? Dasz sobie?

Co to jest Herbata 60?

Tylko 5 składników zawartych w Herbacie 60 może być dodatkiem i doskonałym wsparciem w przypadku co najmniej 60 dolegliwości i chorób. Doskonale sprawdza się między innymi przy pozbywaniu się pasożytów i oczyszczaniu ciała z toksyn. Herbata 60 działa na ponad 60 dolegliwości, gdyż ma silne działanie przeciwzapalne, oczyszcza z toksyn i zabija pasożyty. Gdy decydujesz się na Herbatę 60, przy 4 szklankach™, pomijasz pierwszą szklankę z kurkumą.

Jak przygotować herbatę 60?

Wymieszaj w szklance ciepłej wody z sokiem z cytryny:

  • 1/2 łyżeczki imbiru w proszku, polecanego przez nas organicznego 100% Organic Imbir This is BIO®,
  • 1/2 łyżeczki cynamonu cejlońskiego, polecanego przez nas organicznego 100% Organic Cynamon cejloński This is BIO®,
  • 1/2 łyżeczki kurkumy w proszku, polecanej przez nas indyjskiej 100% Organic Kurkuma This is BIO®,
  • szczyptę czarnego, organicznego czarnego pieprzu,
  • 1 łyżeczkę (na przykład tego) oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia ekstra virgin,
  • 1 łyżeczkę surowego miodu; doskonałą, choć będącą pewnym wyzwaniem ekonomicznym, opcją jest miód Manuka o udokumentowanych silnych właściwościach prozdrowotnych, jeśli jednak unikasz łączenia tłuszczu z cukrem, zamiast miodu zastosuj 2 łyżeczki sproszkowanej peruwiańskiej lucumy, jak 100% Organic Lucuma This is BIO®.

Herbatę 60 stosujesz cyklicznie, jednorazowo przez około 7 dni.

Dlaczego to działa przeciwbólowo?

Imbir

Rozgrzewający korzeń o delikatnie ostrym smaku, którego lubimy dodawać do herbaty i potraw, ma właściwości przeciwbólowe, które z łatwością zostały udowodnione w licznych badaniach.1

Przeciwdziała między innymi migrenom, mdłościom, bólom brzucha i bólom menstruacyjnym. Zawarty w nim aktywne substancje, czyli gingerol, paradol i szoagol odpowiedzialne są za liczne przeciwzapalne właściwości tego korzenia. I tak też wykazano między innymi, że imbir hamuje produkcję prozapalnych cytokin.2 Brzmi prosto, ale to wielka sprawa!

Cynamon cejloński

Cynamon rozgrzewa, koi i pomaga się zrelaksować. Poza tym, że nada napojowi cudownego aromatu, zadziała też przeciwzapalnie.

Istnieje na przykład badanie, opublikowane w magazynie the Journal of Clinical and Diagnostic Research, które wykazało, że cynamon może być pomocny porównywalnie do ibuprofenu przy zwalczaniu bóli menstruacyjnych.3

W badaniu porównano działanie cynamonu, ibuprofenu i placebo u 114 studentek z Iranu. Podzielono je na 3 grupy przyjmujące: 420 mg cynamonu lub 400 mg ibuprofenu lub placebo.

8 godzin po zastosowaniu środków dowiedziono, że intensywność bólu w grupie cynamonowej była mniejsza niż w placebo i chociaż większa niż w grupie ibuprofenowej, to tylko w niewielkim stopniu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy może być delikatną alternatywą dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak na przykład te na bazie ibuprofenu. Wynika to z faktu, że – jak wykazano – olej kokosowy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i redukujące gorączkę.4

Kurkuma

Kurkuma jest jedną z najlepiej przebadanych pod kątem leczniczych właściwości roślin: opracowania i badania na jej temat powstały w setkach (to nie hiperbola!) egzemplarzy. Wszystko to dzięki aktywnej substancji zawartej w kurkumie, czyli kurkuminie, którą najlepiej jest aktywować dodając do sproszkowanego korzenia kurkumy pieprzu, który dzięki wysokiej zawartości piperyny podnosi jej bioprzyswajalność.5

Kurkuma jest silnie przeciwzapalna, dzięki temu działa przeciwbólowo. Według doktorki nauk biomedycznych z Uniwersytetu Harvarda, Kanchan Koy’i, kurkuma może być na przykład jednym ze sposobów na wsparcie ciała w zmniejszaniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.6

Koya w swojej rozmowie z portalem mindbodygreen powołuje się na badanie, w którym wykazano redukcję symptomów PMS po suplementacji uczestniczących w eksperymencie osób kurkuminą, aktywną substancją zawartą w kurkumie.

Badanie zwróciło uwagę na zmiany nastroju (niepokój, drażliwość, lęk), objawy fizyczne (problemy układu pokarmowego, bóle głowy i bóle podbrzusza) oraz inne charakterystyczne zmiany behawioralne (zmęczenie, zmiana apetytu, obniżony poziom energii). Wyniki wykazały znaczącą zmianę w symptomach po suplementacji trwającej trzy cykle miesiączkowe, wskazując tym samym prawdopodobny potencjał w zmniejszaniu objawów PMS.7

Lucuma

Lucuma to peruwiański owoc nazywany „złotem Inków”. W rejonie Andów od tysiącleci stanowi ona nie tylko przysmak, ale także składnik istotny dla tradycyjnego ziołolecznictwa.

Owoce lucumy są bardzo słodkie. Ich smak przyrównuje się do połączenia syropu klonowego, karmelu i batata, podczas gdy zapach zbliżony jest do dojrzałej gruszki.

Lucuma zawiera β-karoten, niacynę, potas oraz wapń, a także przeciwutleniacze jak katechiny i epikatechiny. Jej zaletą jest też niski indeks glikemiczny (IG=5).

W rejonie Andów stosowaną ją także jako substancję leczniczą, która – jak wierzono – działała przeciwgrzybiczo, antybiotycznie i przeciwdrobnoustrojowo. Ma ona także poprawiać trawienie i wspomagać w bólach i dolegliwościach związanych z układem trawiennym. Wszystkie te właściwości, od stuleci sprawdzone, potwierdza obecnie nauka czyniąc lucumę jednym z najgorętszych superpokarmów!8

Pieprz czarny

Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

Czarny pieprz, a właściwie jego substancja aktywna, czyli piperyna, ma liczne właściwości zdrowotne. Co istotne, zwiększa ona wchłanianie składników odżywczych i witamin, w tym kurkuminy, witamin z grupy B, beta-katotenu, bromelainy i koenzymu Q10. Pieprz czarny przyśpiesza metabolizm i łagodzi oraz eliminuje problemy trawienne. Do tego, dzięki mechanizmowi pocenia się, umożliwia pozbywanie się toksyn z organizmu i zmniejsza gorączkę, co jest szczególnie istotne w okresie chorobowym. 9

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

  1. health.howstuffworks.com/wellness/natural-medicine/herbal-remedies/ginger-better-than-drugs-for-pain.htm
  2. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3665023/
  3. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4437117/
  4. healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-coconut-oil
  5. healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-turmeric
  6. mindbodygreen.com/articles/how-turmeric-can-curb-bad-pms-symptoms
  7. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26051565
  8. healthline.com/nutrition/lucuma-benefits
  9. healthline.com/nutrition/black-pepper-benefits

(Visited 3 879 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Zuzka 3 września 2020 o 09:26

    Hej Pepsi, kiedy będą dostępne Omega 3?

    1. avatar Jarmush 3 września 2020 o 13:27

      lecą 🙂

  2. avatar Joanna 3 września 2020 o 10:57

    Piłam 7 dni i teraz przerwa? Kiedy mogę znowu zrobić ? Za tydzień za miesiąc ?Mi bardzo smakuje mogłabym codziennie ja pić ?

    1. avatar Jarmush 3 września 2020 o 13:23

      najlepiej przez tydzień zagarniając pełnię księżyca (chodzi o pasożyty)

  3. avatar anna 15 maja 2022 o 13:36

    Czy mozna dodac olej MCT zamiast zwyklego kokosowego. Zwykly kokosowy powoduje u mnie odruchy wymiotne.

    1. avatar Pepsi Eliot 15 maja 2022 o 17:26

      można

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum