Poniekąd przyłapałam i zaczęłam drążyć, to się przyznał..
Kurkuma jest jedną z najlepiej przebadanych pod kątem leczniczych właściwości roślin: opracowania i badania na jej temat powstały w setkach (to nie hiperbola!) egzemplarzy. Wszystko to dzięki aktywnej substancji zawartej w kurkumie, czyli kurkuminie, która ma potężne przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości.
Okazuje się, że pośród jej korzystnych dla zdrowia właściwości warta uwagi jest szczególnie jedna. Kurkuma bowiem genialnie wpływa na włosy i skórę głowy! Przekonaj się dlaczego.
Kurkuma głęboko nawilża, rewitalizuje i regeneruje skórę ze skłonnością o przesuszania. Naturalnie przyśpiesza proces usuwania martwych komórek skóry, zapewniając jej miękkość i ochronę przed uszkodzeniami.1
Jej korzystne działanie odnotowuje się stosując ją zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz, kiedy stosowana jest jako kosmetyk.
Istnieje wiele powodów swędzącej, suchej skóry głowy. Kurkuma może być rozwiązaniem na większość z nich. Ma ona właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, które pozwalają załagodzić zmiany, a ostatecznie się ich pozbyć, nawet jeżeli mowa o łupieżu.
Raz w tygodniu mieszaj ½ łyżeczki kurkumy z 4 łyżkami organicznego oleju kokosowego, wmasowuj w skórę głowy i pozostawiaj na 30 minut. Po tym czasie myj głowę tak jak zwykle, dokładnie zmywając masę, szczególnie jeśli masz jasne włosy, na których kurkuma chętnie zostawi żółtawe ślady.
Ten sposób zdziała cuda nawet po jakimś czasie odczuwania dolegliwości, ale im wcześniej zaczniesz tym lepszy efekt uzyskasz.
Ot, kiedy coś jest nie tak Twoje ciało wysyła Ci sygnały. W przypadku problemów ze skórą głowy ta najpierw delikatnie swędzi. Kiedy zignorujesz swędzenie, Twoje włosy mogą zacząć stawać się coraz cieńsze, aż w końcu zaczną wypadać.
Korzystne dla skalpu właściwości kurkumy nie kończą się zresztą na łagodzeniu drapiących dolegliwości. Kurkuma pomaga także zmniejszyć ilość wypadających włosów, przyśpieszyć wzrost czupryny i nadać im objętości.2
Zmieszaj w słoju najpierw suche składniki energicznie potrząsając słojem, a później dodaj mokrych i rozmieszaj drewnianą szpatułką. Szkrub stosuj na skórę głowy zgodnie z zapotrzebowaniem, nie częściej niż 2 razy w tygodniu.
uściski:)
Emanuela Urtica
Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.
Źródła:
Powiązane artykuły
Komentarze
A czy picie tez jakos na skore dziala, czy tylko zewnetrzne ciapanie po glowie?
W tym wypadku zewnętrznie
czy liposmal kurkuminy mozna przedawkowac pijac zalecana dawke raz dziennie? Wyskoczyma jakas alergia na twarzy nie wiem dlaczego? A D3 w zimie mozna zwiekszyc dawke?
Wszystko może uczulać, ale akurat kurkuma nie należy do znanych alergenów, ale nie można tego wykluczyć, a 1 porcja nie jest żadnym przedawkowaniem. Co do D3 to oczywiście że w naszym klimacie można, a nawet należy zwiększyć dawkowanie np do 6 tysięcy jednostkek, a w uzasadnionych przypadkach znacznie więcej. Przede wszystkim chodzi o poziom 25(OH)D. Witaminę D3 przyjmujemy w protokole z K2. Przy większych ilościach niezbędny jest też magnez i wapń, ale w tym drugim przypadku dieta wysoko wapniowa (nabiał) często wystarcza. Nie jestem lekarzem. Pozdro
super, dzieki za odpowiedz. A czy do Liposmalu kurkuminy dodawac tez pieprz czy to juz nie ma znaczenia?
super, dzieki za odpowiedz. A czy do Liposmalu kurkuminy dodawac tez pieprz czy to juz nie ma znaczenia?
nie już nie potrzeba