fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 112 873
87 online
46 122 VIPy

PCOS, menopauza, tarczyca, czyli 10 istotnych korzyści z macy dla kobiety

Zrobiła dosłownie wszystko, żeby poprawić swoją sytuację zdrowotną i co tu dużo mówić słabą psychicznie. Ale nie znała jeszcze działania macy.

U starożytnych Inków wielodzietność świadczyła o statusie społecznym w sposób zupełnie odwrotny od znanego współcześnie. Mężczyzna posiadający odpowiednią ilość dzieci mógł podnieść swoją pozycję wśród lokalnej społeczności, a nawet posiąść władzę, mając bowiem 50-tkę potomstwa mógł zostać królem wioski!

Inkaskie kobiety musiały mieć nieograniczoną ilość energii, ale jasne, że mniej niż Matki Polki:). Nie tylko zajmowały się domem, rodziły dzieci (średnio ósemkę na głowę!) i służyły władcom. Cała ziemia, każda wioska i miasto, były podzielone na trzy części, część władcy, część bogów i część wspólną. Na każdej części trzeba było uprawiać rolę i robili to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do tego przędły, warzyły piwo i gotowały, tworzyły rękodzieło, a także 7 lat były w ciąży, oraz wciąż karmiły, odziewały i wychowywały dzieci.

Te, którym się poszczęściło (paradoks szczęścia) w ramach dyskryminacji płci, trafiały do haremu króla albo któregoś z jego namiestników, lub w Świątyni Dziewic dbały by wieczny ogień nie gasł, porządek obrządków był zachowany, a bogowie i władca zadowoleni.

Peruwiańskie kobiety były pełne wigoru

Pracowały w polu w ogromnym upale, a późną nocą tańczyły boso w rytm muzyki osobliwych instrumentów. Żartowały ze swoich jurnych mężów warząc wspólnie piwo, a później, wraz z mężczyznami, bawiły się na trwających pięć dni weseliskach.

Były piękne, gibkie i silne

Gotowe bez wytchnienia opowiadać przy ogniu długie historie ludów prastarych, które wyszły z dziury w ziemi, Słońca, boga nad bogami i plotek o zaszczytach i bogactwach, jakie spotykają królewskie nałożnice i młodych wojaków. A później, po nocach tak bezsennych, jak gwieździstych, w skwarze słońca kopały w ziemi.

A w ziemi rosła maca

Wspaniały pokarm, sekret ich witalności, płodności i piękna.

Korzeń tej macy (czytaj maka) zawiera

  • 18% białka
  • 76,5% węglowodanów,
  • 5% tłuszczu
  • 8,5% błonnika

Maca jest źródłem wielu substancji odżywczych:

  • zawiera 20 aminokwasów, łącznie z 8 niezbędnymi
  • maca jest wolna od niezdrowych kwasów tłuszczowych (linolowego, palmowego, laurynowego, stearynowego)
  • zawiera polisacharydy
  • zawiera witaminy B1, B2, B3 C, E
  • zawiera minerały: wapń, magnez, potas, cynk, mangan, fosfor, selen, sód, jod i miedź

1. Maca dla płodności

Kobiety używają sproszkowanego korzenia macy by zwiększyć szansę na zajście w ciążę od ponad 2000 lat. Badania naukowe udowodniły, że maca balansuje hormony, a co za tym idzie, reguluje owulację. Co więcej, maca jest pełna substancji odżywczych, które energetyzują i wspomagają płodność.

2. Maca na podkręcenie libido

Jednym z najszybciej i najczęściej dostrzegalnych efektów zażywania macy jest to, że działa jak afrodyzjak. Dzieje się to dzięki zawartym w macy substancjom odżywczym i aminokwasom, które regulują funkcjonowanie organizmu.

Udowodniono naukowo, że maca podnosi libido i sprawność seksualną skuteczniej niż farmaceutyki (w tym te na receptę), a jej działanie jest długoterminowe.

3. Złagodzenie PMS i regulacja cyklu

Maca dzięki dobroczynnemu wpływowi na hormony reguluje miesięczny cykl u kobiet, a dodatkowo łagodzi, często w 100%, objawy PMS i sprawia, że miesiączki nie są tak obfite i bolesne.

Polecamy ma się rozumieć bardzo dobrą i skuteczną 100% Organic Maca This is BIO

Spontaniczne świadectwo jakości Maca This is BIO (przy okazji Spiruliny This is BIO:)

4. Maca dla zdrowej skóry i włosów

Wyregulowane hormony owocują też w kwestii urody. Po jedzeniu macy trądzik wywołany hormonami znika, skóra jest bardziej elastyczna i świeża, a także mniej narażona na proces starzenia.

Maca wspomaga także porost i siłę włosów na głowie! Dzięki macy regulującej gospodarkę hormonalną, Peruwianki nigdy nie miały wąsika ani brody:)

5. Maca na menopauzę

Maca opóźnia menopauzę i redukuje jej nieprzyjemne symptomy, takie jak bezsenność, huśtawki nastrojów, fale gorąca, zwiększoną potliwość. Dzieje się tak, ponieważ maca, poza stabilizacją gospodarki hormonalnej organizmu, wspomaga układ dokrewny.

Nie możesz jej jednak łączyć z żadną kuracją hormonalną, również z naturalną.

6. Maca na zwapnienie kości (osteoporozę)

Badania pokazały, że maca chroni i poprawia strukturę kości, a także poprawia ich siłę i gęstość.

7. Maca dla zdrowia tarczycy

Zgodnie z badaniami, pozytywny wpływ macy na zdrowie osób z problemami z tarczycą, wynika z jej zdolności do regulowania gospodarki hormonalnej. Pewna zawartość jodu w macy, który pozytywnie wpływa na tarczycę, nie jest jednak duża. To nie jest kelp, istotne źródło jodu.

W przypadku Hashimoto należy zwrócić uwagę na reakcję. Zawsze dla bezpieczeństwa najlepiej jest suplementować jod przez skórę, w postaci plamy na nadgarstku, czy brzuchu, z płynu Lugola.

Maca potrafi również regulować uczucie zimna spowodowanego niedoczynnością tarczycy. Energetyzuje i rozgrzewa.

w didaskaliach

Maca podobnie jak wshwagandha jest adaptogenem, jednak jeśli chodzi o smak, zupełnie nie ma w sobie gorzkości ashwy:)

8. Maca na depresję

Jedna z mniej znanych właściwości macy, to redukowanie depresji. Podkręca nastrój dzięki wysokiej zawartości substancji odżywczych i swoim energetyzującym właściwościom. Długotrwałe spożycie macy ma pozytywny wpływ na zdrowie emocjonalne.

9. Maca na spalanie boczków i poprawę sportowych osiągów

Maca wspiera energetykę kobiecego ciała i wpływa na jego kształt. Balansuje poziom estrogenów, przez co może wpłynąć na powiększenie piersi i pogłębienie talii. Poza tym maca ma silne właściwości anaboliczne (budowa mięśni), więc może wpłynąć też (oczywiście z celowanym treningiem) na umięśnienie pośladków, największych mięśni ciała.

Poza wpływem na mięśnie, podnosi poziom staminy, dodaje energii i znacznie skraca czas regeneracji po treningu.

10. Maca na PCOS, czyli zespół policystycznych jajników

Gdy Tosha Nichole, cierpiąca na zespół policystycznych jajników (PCOS) przez 8 miesięcy nie miała okresu, za to pojawił jej się zarost na twarzy zrobiła dosłownie wszystko, żeby poprawić swoją sytuację zdrowotną i co tu dużo mówić słabą psychicznie.

Brała zioła, lekarstwa w tabletkach i nic nie było w stanie wyregulować jej rozchwianego systemu hormonalnego. W końcu doradzono jej peruwiańską Maca.

Zaczęła przyjmować, dodając 4 do 5 łyżeczek od herbaty sproszkowanej macy do miksu banana z wodą.Jednak Ty dostosuj ilość macy dla siebie, i zaczynaj od łyżeczki.

weź pod uwagę

Maca energetyzuje ciało, może więc podnosić ciśnienie podobnie jak kawa. Należy mieć to na uwadze przy wysokim ciśnieniu.

Tosha z powrotem zaczęła miesiączkować, ustąpiła depresja i czując się zdecydowanie lepiej zaczęła namawiać inne kobiety do tego prostego i naturalnego sposobu bilansowania hormonów.

Miesza też apetyczną i przyjemnie pachnącą macę z bananem i wodą kokosową, albo mlekiem migdałowym. Maca nie tylko uregulowała jej menstruacje, ale również dodała Toshe energii i radości życia.

na koniec

11. Maca i kontrowersje, czyli maca i endometrioza

W przypadku, gdy leczysz endometriozę jakimiś fitoestrogenami, nawet jakby to był olej z wiesiołka, czy jakaś mieszanka ziół TCM (tradycyjnej chińskiej medycyny), to maca będzie źle działała z takimi fitoestrogenami! Możesz doświadczyć znowu bólu. Tak samo, gdy stosujesz jakieś śmietanki, czy kremy z bio progesteronem.

Jedzenie fitoestrogenów jest dla organizmu jakby dokładaniem sobie hormonów. Równowaga pomiędzy estrogenami i progesteronem jest bardzo ważna. Jeśli panuje dominacja estrogenów, obniża się progesteron.

Z macą to nie idzie w parze. W rzeczywistości maca sama z siebie zmniejsza objawy endometriozy, poprzez regulowanie hormonów.

Maca zawiera w sobie ogromną moc. Bądź silna, pełna energii i szczęśliwa.

Maca do 4 szklanki

4 szklanka „na bogato” rozpoczyna już okno jedzeniowe. Jeśli chcesz dołożyć Maca do 4 szklanek, właśnie 4 szklanka idealnie się do tego nadaje. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie takiej 4 szklanki z Maca jako potreningówkę, albo użyj Maca jako składnik pysznego szejka.

Źródła:

  • www.themacateam.com/maca-for-women
  • draxe.com/nutrition/top-5-maca-root-benefits-and-nutrition/
  • globalhealing.com/natural-health/7-benefits-of-maca-root-for-women/

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 6 425 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar werka 1 czerwca 2020 o 17:57

    Do jakiego wieku można stosować macę ?

    1. avatar Jarmush 1 czerwca 2020 o 18:28

      nie ma ograniczeń wiekowych, nie jest przeznaczona dla dzieci

  2. avatar macar 2 czerwca 2020 o 07:21

    to znaczy nie moe przy macy brac wiesiolka czy ogorecznika?
    4/5 lyzeczek ja biore tak niecala lyzeczke ale caly czas

  3. avatar Daria 2 czerwca 2020 o 09:16

    Przez kolejne 3 cykle muszę przyjmować Duphaston (progesteron) czy podczas przyjmowania z zewnątrz hormonów mogę zacząć stosować macę?

    1. avatar Jarmush 2 czerwca 2020 o 12:03

      odradzam

      1. avatar Marzena 20 października 2021 o 16:08

        Kiedy zatem można po tej kuracji duphastinem włączyć macę?

        1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2021 o 18:58

          To syntetyk, nie wiem ile czasu będzie miał wpływ, może miesiąc odczekać

  4. avatar Małgorzata Korkuś 2 czerwca 2020 o 10:48

    Można używać macy starając się o dziecko? W ciąży nie można jej używać a co z okresem kiedy już jest się w ciąży a jeszcze się o tym nie wie biorąc mace można sobie/dziecku zaszkodzić ???

    1. avatar Jarmush 2 czerwca 2020 o 12:03

      Starając się o dziecko tak, a potem jak zajdziesz w ciążę odstawisz macę. Te kilka dni, gdy jeszcze nie wiesz, że jesteś w ciąży nie zrobi różnicy, przecież to nie jest środek poronny, to substancja przede wszystkim odżywcza.

  5. avatar Monika 3 czerwca 2020 o 18:52

    Czyli jak się przyjmuje mace to soi nie należy jeść?

    1. avatar Jarmush 3 czerwca 2020 o 19:34

      bez przesady, to byś nie mogła ciecierzycy etc, jakiś aptecznych fitohormonów z soi nie, ale zjeść sobie miso bez obaw

  6. avatar Kejti 4 czerwca 2020 o 09:01

    W koncu Pepsi u Ciebie znalazlam wiadomosci konkretne. Zarost na brodzie mi rosnie..panika wielka.. lekarze rozkladaja rece. A ja nie daje na to przyzwolenia – bo jak kobieta.. broda.. Mace juz mam.Odtad bede pic. Po porodzie mi sie nasililo. Kilka miesiecy temu poronilam.. moze to cos ma zwiazek wszystko ze soba.

    1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 10:07

      nierównowaga hormonalna, z pewnością potrzebna jest Ci naturalna pomoc, do tego maca dodaje energii życiowej i jest bardzo odżywcza. Wszystko będzie dobrze, dużo zdrowia i wysyłam miłość.

      1. avatar Kejti 4 czerwca 2020 o 18:40

        Polecasz cos jeszcze? Jakas konsultacja..? z kim? Dziekuje za slowa otuchy

        1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 19:14

          Wszystko jakoś się ze sobą wiąże. Wykluczono PCOS? Usg narządów rodnych? Masz coś z tej listy? https://www.pepsieliot.com/diety/4829/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule.html

  7. avatar Urszula 4 czerwca 2020 o 14:42

    Pepsi czy maca przerywa post? Biorę ja rano przed biegiem a jem dopiero po 11

    1. avatar Jarmush 4 czerwca 2020 o 19:12

      Przerywa, to pokarm potreningowy

  8. avatar Dominika 5 czerwca 2020 o 14:38

    Czy mace można brać jednocześnie z Ashwagandą? Czy mogą w jakiś sposób ze sobą kolidować?

    1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:39

      Nie kolidują, ale rozdzielić się powinno, bo maca, energetyzuje dodaje chęci do życia, czyli na rano jest idealna, a adaptogen ashwa wycisza, łagodzi lęki, więc pasuje na wyciszenie wieczorne

  9. avatar Nataszka 5 czerwca 2020 o 20:31

    Mam 4.5 miesięcznego przeuroczego Bobasa, który rośnie jak oszalały i też tak je 😉 w ciąży nabawiłam się potwornej cholestazy, która zupełnie rozklekotała mój organizm. Niestety nie była leczona, gdyż 3 z 4 łatwo dostępnych badań były w normie (dopiero to 4 badanie, na którego wyniki czekałam 2 tygodnie, pokazało, że jest dramat. Chodziłam od lekarza do lekarza, na mój płacz z bólu, wyborczyny podskorne, brak czucia w rękach i stopach, przyrost wagi na poziomie 25 kg przy praktycznie zupełnym niejedzeniu słyszałam- jest wszystko ok, bo wyniki są dobre). Karmię piersią i lecą mi włosy. Skóra wygląda lepiej, jednak na twarzy pojawiły się brodawczaki. Czy maca może mi pokic? Karmić piersią chce możliwe długo. Aha i miałam CC ratujące życie Malca.

    1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:29

      Kochana nie można jeść macy karmiąc, to jest naturalny korzeń, jednak ma duży wpływ na gospodarkę hormonalną.

  10. avatar Sandra 16 lipca 2020 o 18:18

    A jak dlugo trzeba czekac na efekty? Kiedy mozna stwierdzic ze maca na nas nie dziala?

    1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 18:20

      myślę, że 1 opakowanie powinno już dać dobry obraz, a przypływ energii jest odczuwalny praktycznie natychmiast po wypiciu.

  11. avatar Rybka 29 listopada 2020 o 07:26

    Moze ktorejs kobiecie pomoze moj post o maca. Oto moje doswiadczenie. …Nie mialam nigdy zadnych problemow z hormonami, mam dwoje dzieci, 43 lata. Zawsze mialam obfite i dlugie okresy. Kiedy bralam maca okresy sie zmnieszyly, z 5 dni do 3, piersi ladnie urosly, zaraz po owulacji zaczynaly znowu puchniec. Bylam zadowolona. Poszlam dp ginekologa na zwykle badanie, wszystko ok, postanowilam sobie jednak zrobic usg narzadow rodnych, jako ze juz jestem po 40tce i wydawalo mi sie to dobrym pomyslem, zeby sprawdzic czy wszystko ok. Usg wykazalo za gruba wysciolke macicy co jest zwiazane z za duza iloscia estrogenow. Dodatkowo odkrylam, ze mam naczyniaka w watrobie co nie jest grozne w ogole. Naczytalam sie o tym i mialam moment duzej paniki, nie dajcie sobie wmowic zadnych operacji z tego powodu, to nie jest w ogole grozne, ale wiaze sie rowniez z za duza iloscia estrogenow. Mialam moment zachwiania, no bo bralam ta maca co ma regulowac hormony a tu sie okazuje, ze odkad zaczelam brac narobilo mi klopotow. Odstawilam maca, zwiekszylam ilosc kelp ze wzgledu na jod i na to, ze pomaga w usunieciu nadmiaru estrogenow, zaczelam suplementowac dodatkowo wit E, zjadalam duzo brokulow, jarmuzu. W ciagu dwoch miesiecy, okres mi sie znowu zwiekszyl, piersi nie puchna, i nowe usg wykazalo, ze moja wysciolka macicy ma odpowiednia grubosc. Wiadomo, za duzo ilosc estrogenow moze powodowac rozne cysty i guzki, w piersiach i na narzadach rodnych i gdybym nie zrobila usg i nie odstawila maci nie wiem jak to by sie skonczylo. Nie czulam nigdy dobroczynnego dzialania tego proszku, tak jak przyplyw energii, nie czulam tez zadnych niepokojacych objawow jak depresja, przy wzroscie estrogenow. Zauwazylam tylko zmniejszenie okresu i pelniejsze piersi. Nie wiem czy komus tutaj maca urogulowala hormony, mnie rozlegulowala. Pewnie wiekszosc z Was to bierze i nie sprawdza w jakim stanie hormony sa. Radze isc na usg i sprawdzic czy nie macie za grubej wysciolki, albo za cienkiej albo jakis cyst czy gozkow, bo ta roslina rzeczywiscie miesza w hormonach.

    1. avatar Kita 21 października 2021 o 10:23

      Ja brałam macę przez kilka tygodni, ale żadnej zmiany nie zauważyłam.

    2. avatar Sprite 21 października 2021 o 14:23

      tak, MACA jest dobrze tolerowana u ok 50% osób stosujących ją
      o ile dobrze wiem MACA to tzw peruwiański żeń szeń

      są osoby, kt źle go tolerują – warto wtedy wypróbować chiński żeń – szeń albo syberyjski
      słyszałam też o Cordycepsie

      jeśli Pepsi pozwoli umieszczam tu inne zioła z myśla o równowadze hormonalnej

      1. avatar Sprite 21 października 2021 o 14:39

        dodam, ze Macę stosuję od wrzesnia i jak na razie (50+) dostałam miesiączkę po 13 i zaraz później po 20 dniach

      2. avatar Pepsi Eliot 22 października 2021 o 05:38

        pozwalam, tym bardziej, że mamy bardzo dobry organiczny żeń szeń syberyjski https://thisisbio.pl/zen-szen/3616-siberian-ginseng-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040536.html

        1. avatar Sprite 22 października 2021 o 11:22

          dzięki 🙂

          a tak widzę, ze Siberian Ginseng jest – zapomniałam, ze go masz

          czy pod względem równowagi hormonalnej i w pewnym sensie dla urozmaicenia, co lubię, a nawet dla porównania można zastosować na zmianę z Macą?

  12. avatar Natalia 10 września 2021 o 09:44

    Ja tak z 2 tydzień zażywam Mace 1 łyżeczkę dziennie. Mam torbiele w piersiach i okropny trądzik w postaci gul bolących na brodzie. Narazie nie wiem czy Maca działa. A zaczęłam ja stosować ponieważ chce zeby włosy szybciej rosły no i już nie mam siły na ten trądzik. Dlatego nadzieja w regulacji hormonów bo myśle ze to od tego. I teraz już nie wiem czy nadal stosować czy co innego. Ogólnie to cera mi się pogorszyła nie wiem czy to przypadek. Okres mi się przyspieszył i tez nie wiem czy to przypadek. No ale oprócz tego zażywam mieszankę olejów to jeden produkt z olejem lnianym, z ogórecznika, czarnej pożeczki i wiesiołka. Wyczytałam teraz ze z wiesiołka nie powinno się brać. To nie wiem co teraz zrobić kontynuować ? Dodam ze ponad miesiąc wcześniej przez 30 dni zażywałam olej z palmy Sabałowej, z olejem z ogórecznika, lnianym i kiełków pszenicy. No to sporo mi włosy urosły natomiast cera chyba gorzej wypadła. Wiec teraz nie wiem co w moim przypadku lepiej. Czy maca czy palma Sabałową, zeby się te hormony uregulowały bo teraz mam wrażenie ze jest wszystko pomieszane. Nie chce zeby mi więcej torbieli wyszło czy coś od nadmiaru jakichś hormonów

    1. avatar Pepsi Eliot 10 września 2021 o 12:55

      odstaw macę i zobacz, czy się polepszy. Maca może mieć związek z okresem. Z pewnością nie bierze się naraz tylu ziół.

  13. avatar Sprite 21 października 2021 o 14:34

    czy z Macą należy uważać przy ryzyku raka piersi?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 października 2021 o 05:36

      Maca nie jest hormonem, ani nie dostarcza estrogenów, ani innych hormonów, maca reguluje naturalnie hormony. jednak jeśli wzrosłyby estrogeny czego nie chcielibyśmy z jakiegoś powodu, to zastanowiłabym się i nie brałabym macy

      1. avatar Sprite 22 października 2021 o 11:41

        dziękuję za odpowiedź

        jednak realnie rzecz ujmując czy w pięknym wieku 50+ może jeszcze cokolwiek wzrosnąć 😉
        tym bardziej estrogeny?

          1. avatar Sprite 24 października 2021 o 11:20

            no to mam zagwozdkę z Macą – brać/ nie brać?

            czyli co? badania przed zastosowaniem i kilka miesięcy po?
            czy brać na czuja i obserwować samopoczucie i odpowiedź organizmu?

            na razie biorę na czuja 😉

  14. avatar Różwenecki 21 października 2021 o 17:48

    Pepsi głupie pytanie albo i nie. Antykoncepcja. Nigdy nie współżyłam więc tematem stwierdziłam, że zajmę się „po”. Tyle, że lata lecą a ja zielona w temacie, że aż głupio się przyznać. jakieś argumenty dla przyszłego partnera muszę mieć. Masz/znasz jakiś patent antykoncepcyjny? Nigdy nie brałam tabletek hormonalnych i nie zamierzam (obserwowałam koleżanki, tarczyca siada prawie każdej i naprawdę dużo nie fajnego… zakrzepica, osteoporoza… i te wahania nastrojów ). Co przychodzi mi do głowy to prezerwatywy i „kalendarzyk małżeński” (w końcu mój okres się ustabilizował, tylko jak przychodzi stres to z tym dziwnie jest, więc boję się, że coś źle wyliczę) przynajmniej na pierwszy raz tak to właśnie widzę. a później?  Co myślisz o wkładkach miedzianych? Jak bardzo są destrukcyjne? Może wystarczy cynk suplementować?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 października 2021 o 05:34

      kalendarzyk sam, bardzo nerwowa sprawa, ale kalendarzyk i urządzenie na badanie śliny już lepiej. Najlepszą metodą dla kobiety jest wazektomia (czyli podwiązanie nasieniowodów) u partnera, ale oni na to rzadko idą, raczej wolą, żeby kobieta narażała się wieloletnią kuracją. Jednak rozumiem i ich. Co do wkładki nie wiem, przy endometriozie się podobno sprawdza. Miedziana lepsza niż inne.

    2. avatar Przemko :-) 22 października 2021 o 18:53

      Mam w notatkach, że kiedyś jedna z czytelniczek bloga wspominała coś o urządzeniu Lady-Comp. Albo jest też Clearblue czy jakoś tak. Resztę, proszę, doczytaj sama gdyż ja się nie interesowałem, nie znam się i nic więcej Ci nie powiem. To nie jest z mojej strony żadna porada. Ani zdrowotna, ani seksualna, ani finansowa. Za ewentualne ciąże nie ponoszę odpowiedzialności 😉

      1. avatar Pepsi Eliot 23 października 2021 o 21:09

        😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum