Masz jakiś problem z kręgosłupem szyjnym? Co masz na myśli, że strzela, gdy dotykasz głowy? Czujesz się wypompowana z energii…
Kocham dziką różę! Jej ciepły, słodki zapach kojarzy mi się z latem. Ze słonym powietrzem wypełniającym płuca, z brzękiem rojów pszczół i przyjemną wonią unoszącą się na wietrze. Róża to dla mnie owoc idealny do wszystkiego: można ją jeść, pić, traktować jako cudowną ozdobę domu albo kosmetyk. Pożyteczne są jej pękate owoce, ale też kwiaty i liście. Najcudowniej kiedy pozwala się jej rozpieszczać całe ciało, otulać rozkosznym zapachem, od środka ładować się witaminami, a od zewnątrz rozświetlać, pięknie wygładzać i tonować skórę. To wszystko robi maseczka z dzikiej róży!
Ma 60 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. Tymczasem jedną z właściwości witaminy C jest zdolność stymulacji produkcji kolagenu: białka, które formuje tkanki właściwie całego ciała. (1) Dzika róża bogata jest także w beta-karoten, przeciwutleniacz wspierający odnowę i odbudowę tkanek skóry. (2)
Dzika róża działa przeciwzapalnie dzięki temu, że zawiera kwasy tłuszczowe takie jak kwas linolenowy i kwas oleinowy. Dodając do tego witaminę C i inne zawarte w niej substancje odżywcze, otrzymujemy odżywczy geniusz, który koi skórę. Do tego dzika róża nie zatyka porów i jest w 100% naturalna! Co lepszego może trafić się Twojej skórze? (3)
Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i licznych substancji odżywczych ten cudowny kwiat dogłębnie nawilża i rozświetla skórę. Na przykład witamina A zawarta w dzikiej róży koryguje kolor skóry i wygładza jej teksturę. (4) Z kolei soczysta dawka witaminy E zwalcza wolne rodniki zapobiegając fotostarzeniu się skóry. (5) Dzika róża zawiera także kwercytynę, która zapobiega czerniakowi! (6)
Dlatego zrobimy z niej maseczkę. W połączeniu z delikatną różową glinką i naturalnymi olejkami stworzy kosmetyk doskonały, szybki w użyciu i przynoszący doskonałe efekty.
– łyżeczkę sproszkowanej dzikiej róży, – łyżeczkę różowej glinki, – 10 kropli ulubionego olejku (na przykład różanego, migdałowego, jojoba), – 5 kropli olejku rycynowego, – 2-3 łyżki wody Zmieszaj wszystkie składniki na gładką papkę, wodę dodając wedle potrzeby, do uzyskania gładkiej masy. Pozostaw na 15 minut, a po tym czasie spłucz letnią wodą. Przed użyciem przeprowadź próbę alergiczną na skórze.
uściski:)
Źródła: (1) medicalnewstoday.com/articles/262881.php (2) synergynatural.com/blogs/health-articals/benefits-of-beta-carotene-for-skin-health (3) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22762068 (4) canyonranch.com/blog/beauty/the-skin-benefits-of-vitamin-a/ (5) healthline.com/health/vitamin-e-for-skin (6) medicalnewstoday.com/articles/324170.php
Powiązane artykuły
Komentarze
Pepsi
czy 4 szklanki przerywają post przerywany?
z 1 łyżeczką 4 greens nie