Poniekąd przyłapałam i zaczęłam drążyć, to się przyznał..
Badacze z Instytutu Badawczego w Oregonie (ORI) i Uniwersytetu Florida Atlantic (FAU) jako pierwsi na świecie zademonstrowali statystyczną zależność pomiędzy regularnym spożywaniem leków na receptę i/lub sen, a wzrostem prawdopodobieństwa ułomności u starszych osób powyżej 65. roku życia. W jaki sposób leki przeciwbólowe i nasenne szkodzą? Odnotowana przez badaczy ułomność ma charakteryzować się deficytem środków funkcjonalnych, między innymi utratą samodzielności, zwiększonym zapotrzebowaniem na korzystanie z opieki zdrowotnej i podwyższoną śmiertelnością. Możliwe konsekwencje wykazane w badaniu są szczególnie poważne, biorąc pod uwagę, że starsze osoby często korzystają z dwóch lub więcej leków w tym samym czasie, z których wiele stanowi leki przeciwbólowe i nasenne. Pacjenci nie zawsze są świadomi potencjalnych interakcji i skutków ubocznych, o których w gabinetach lekarskich nie informuje się z oczekiwaną starannością. Wyniki, opublikowane w the Journal of the American Geriatric Society, wskazują długoterminowe ryzyko osłabienia i ułomności. Naukowcy odkryli, że w ciągu ośmiu lat obserwacji osoby, które same zgłaszały regularne stosowanie leków na receptę na ból i sen, miały podwyższone o 95% ryzyko osłabienia w porównaniu z tymi, którzy nie zgłaszali regularnego stosowania tych leków. W przypadku regularnego używania leków na receptę wyłącznie w celu leczenia bólu lub tylko w przypadku problemów z bezsennością, zwiększone ryzyko wyniosło odpowiednio 58% i 35%.
Imbir jest przeciwzapalny. Zawiera związek o nazwie gingerol, który rozszerza naczynia krwionośne ułatwiając krążenie krwi. (2) Jest on skutecznym remedium na mdłości, migreny i bóle brzucha. Możesz pić go z odrobiną letniej wody lub po prostu żuć jego plastry. Wykazano między innymi, że imbir jest równie efektywny co ibuprofen jeśli chodzi o redukowanie bóli menstruacyjnych! (3)
W 2006 roku badania z udziałem ludzi wykazały, że kwasy tłuszczowe Omega-3 (podawane w ilościach między 1200-2400 mg na dobę) były tak skuteczne jak ibuprofen w zmniejszaniu bólu stawów. (4) Omega-3 rozcieńcza krew i to należy mieć na uwadze przy jej przyjmowaniu. Spróbuj świetnych kwasów tłuszczowych Omega-3 TiB®.
Badania w 2007 wykazały, że miejscowe leczenie arniką było tak skuteczne, jak te z wykorzystaniem ibuprofenu. Wcieranie arniki w stawy przy chorobie zwyrodnieniowej stawów rąk, było porównywalnie skuteczne w niwelowaniu bólu. (5)
Kurkumina, czyli aktywna substancja zawarta w kurkumie, ma silnie przeciwzapalne właściwości. (6) Dzięki nim kurkuma zaskarbiła sobie szczególne miejsce w medycynie ajurwedyjskiej. Obecnie jest jedną z najlepiej przebadanych pod kątem wpływu na zdrowie substancji. Spożywaj ją ze szczyptą pieprzu na każdą łyżeczkę kurkumy aby aktywować działanie kurkuminy, tak jak w pierwszej szklance. Świetną, indyjską Kurkumę znajdziesz w This is BIO®.
Może zabrzmieć dziwnie propozycja spożywania ostrych papryczek aby ulżyć sobie w bólu. Okazuje się jednak, że pieprz kajeński działa w tej kwestii naprawdę dobrze. Zawiera on kapsaicynę, która pozwala powstrzymać ciało przed produkcją neuropeptydu zwanego substancją P. Substancja P natomiast wysyła sygnał bólu do Twojego mózgu. Im mniejsze stężenie tej substancji tym mniejszy poziom bólu. (7)
W 2008 roku, badania stwierdziły, że żeń-szeń wykazywał przeciwbólową i przeciwzapalną aktywność i właściwości anty-reumatoidalne przy zapaleniu stawów. (8) Polecamy Żeń-szeń syberyjski This is BIO®.
uściski:)
Źródła: (1) eurekalert.org/pub_releases/2019-11/ori-ruo111319.php (2) researchgate.net/publication/272164222_The_Effect_of_Zingiber_Officinale_Ginger_Extract_on_Blood_Pressure_and_Heart_Rate_in_Healthy_Humans (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3518208/ (4) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16531187 (5) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17318618 (6) researchgate.net/publication/10821743_Safety_and_Anti-Inflammatory_Activity_of_Curcumin_A_Component_of_Tumeric_Curcuma_longa (7) researchgate.net/publication/268515427_Cayenne_Capsaicin_and_Substance-P (8) researchgate.net/publication/236139089_Effects_of_Panax_Ginseng_Extract_in_Patients_with_Fibromyalgia_A_12-week_Randomized_Double-blind_Placebo-controlled_Trial
Powiązane artykuły
Komentarze
Pepsi, piję 4 szklanki, ( przez słomkę), dużo warzyw i owoców jem, jestem świadoma co ląduje na moim talerzu. Biore Wasze suple : Omega3, Wit D z K2, chlorelle. Nie jem nabiału. Okazjonalnie zjem jakiś słodycz. Lubię orzechy ( chrupie je codziennie ). Myję zęby pastą bez fluoru. Czasami kupną, czasami domową. Czasem płukam olejem koko. A mimo to zeby mi sie sypią :(. Nie bolą, a ostatnia wizyta kontrolna u dentysty pokazała aż 6 ubytków? z czego jeden w ostatniej chwili zrobiony bo zakrawał niby o leczenie kanałowe?! Czy to ze moja mama ma słabe zęby może mieć wpływ, że pomimo moich starań ciągle coś się psuje? :(.
niestety ma na nas wpływ stan zębów naszych rodziców, i to czym nas karmiono w dzieciństwie, ile masz wapnia i K2, oraz magnezu w diecie? Jak u Ciebie z witaminą A? Czarne zęby u dzieci to często bark pół litra soku z bio marchwi dzeinnie i klarowanego masła, albo albo