fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 113 288
78 online
46 122 VIPy

Czy Twoja dieta zawiera bioflawonoidy? Powinna!

Co to są bioflawonoidy?

Bioflawonoidy, a.k.a flawonoidy lub „witamina P”, naturalnie występują w praktycznie wszystkich owocach, warzywach i ziołach. Czekolada, herbata i wino, ale także fasole i kiełki, również zawierają tę witaminę. Flawonoidy są rodziną ponad 5000 związków polifenolowych, które pełnią w biologii roślin kluczowe role takie jak ochrona przed insektami, zwalczanie stresów środowiskowych i modulowanie wzrostu komórki. U ludzi ich bioprzystępność i biologiczna aktywność jest silnie powiązana z chemiczną naturą tych substancji. Bioflawonoidy można podzielić na kilka kategorii. Mimo, że jednolity podział nie jest powszechnie uzgodniony, najbardziej spopularyzowana klasyfikacja obejmuje izoflawony, antocyjanidyny, flawony, flawonole i flawanony. Niektóre z najbardziej znanych flawonoidów, takich jak kwercetyna, która znajduje się w cebuli i genisteina znajdująca się w soi, można uznać za podkategorie tych kategorii. Flawonoidy obejmują również rutynę, flawonoidy cytrusowe i hesperydynę.

Im bardziej intensywnie produkt jest kolorowy (patrz: czerwona papryka), tym więcej flawonoidów zawiera.

Zdolność flawonoidów do pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki (i to na wiele różnych sposobów) wydaje się być związana z ich zdolnością regulowania sygnalizacji komórkowej. Wykazano, że flawonoidy działają przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, neuroprotekcyjnie i przeciwzakrzepowo.

Co jeszcze potrafią bioflawonoidy?

Redukują i zapobiegają powstawaniu żylaków

Żylaki częściej niż u mężczyzn pojawiają się u kobiet, jednak ogólnie są one problemem niemal połowy społeczeństwa. Rozwijają się, gdy twoje żyły się rozciągają, a ich zastawki, które powstrzymują przepływ krwi od wstecznego przepływu, nie działają już poprawnie i krew gromadzi się w twoich żyłach. Rutyna jest typem bioflawonoidu, który może wesprzeć ściany Twoich żył i pomóc im lepiej pracować. Badania wykazały, że flawonoidy z rutyny łagodzą obrzęk i ból spowodowany żylakami. Rutynę znajdziesz między innymi w owocach, przede wszystkim cytrusach, gryce i szparagach.

Hemoroidy

Nawet 75% ludzi na pewnym etapie swojego życia doświadcza hemoroidów. Do ich powstania przyczynia się zwiększone ciśnienie w żyłach odbytu. Hemoroidy mogą być niekomfortowe, a nawet bardzo bolesne, ale bioflawonoidy są naturalnym sposobem by im zapobiec i je wyleczyć. Badania wykazały, że bioflawonoidy mogą poprawić mikrocyrkulację, przepływ kapilarny i napięcie naczyniowe, co jest kluczem do naturalnego leczenia hemoroidów.

Zdrowie serca

Kilka badań kohortowych przeprowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych zbadało relację pomiędzy spożyciem flawoanoidów w diecie a zdrowiem serca. Meta-analiza złożona z 14 badań poglądowych opublikowanych pomiędzy 1996 rokiem a rokiem 2012 odnotowała, że wyższe spożycie flawonoidów jest bezpośrednio połączone z redukcją ryzyka chorób serca.


Zapalenie Wątroby

Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby o różnej etiologii, które charakteryzuje stan zapalny tego organu. Flawonoidy nazywane kachainami, zawarte między innymi w zielonej herbacie, wykazały w badaniach zdolność zwalczania zapaleń wątroby, także tych chronicznych. W udanych próbach wykorzystywano 500 do 750 miligramów flawonoidu trzy razy dziennie.

Siniaki

Siniaki pojawiają się gdy żyły lub naczynka pękną pod wpływem uszkodzenia mechanicznego, a krew rozleje się na uszkodzonym obszarze pod skórą. Głównymi objawami siniaków są ból skóry, zmiana jej koloru i obrzęk. Osobom, u których często pojawiają się siniaki, zaleca się spożywanie witaminy C z bioflawonoidami. Bioflawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i wspierają gojenie się ran, a także podnoszą skuteczność i wchłanianie witaminy C.

Opryszczka

Opryszczki wywoływane są przez wirus opryszczki pospolitej, infekcję, która może powodować pojedyncze „zimno” lub skomasowaną opryszczkę w wielu miejscach. Dopóki opryszczka nie zmieni się w strupki lub zrogowacenia, jest niezwykle zaraźliwa. Może nawet rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym na oczy i narządy płciowe. Bioflawonoidy w połączeniu z witaminą C mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia się ran opryszczkowych. Według badań przeprowadzonych na dwóch grupach kontrolnych, witamina C z bioflawonoidami skraca okres leczenia opryszczki o 57%.

Alergie

Bioflawonoid zwany kwercytyną, który można znaleźć w cebuli, cytrusach i ananasie, jest bardzo skutecznym lekarstwem na alergie wszelkiej maści. Kwercytyna jest naturalną substancją antyhistaminową i środkiem przeciwzapalnym, który może obniżyć symptomy alergii sezonowych i uczuleń pokarmowych, a także zredukować astmę i wyeliminować objawy skórne alergii. Może pomóc w stabilizacji uwalniania histaminy z niektórych komórek odpornościowych, co powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów alergii, takich jak kaszel, łzawienie oczu, katar, pokrzywka i niestrawność.

Nadciśnienie

Wiele badań wykazało, że konsumpcja owoców, warzyw, zielonej herbaty i wina może chronić przed zawałem. Największym czynnikiem ryzyka zawału jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi. Istnieje hipoteza, że ludzie z nadciśnieniem mają obniżony poziom spożycia żywności bogatej we flawanoidy. Oznacza to, że podwyższenie ich spożycia obniżyłoby ciśnienie, co może także zmniejszyć częstość uszkodzeń narządowych, które są drugorzędne w stosunku do nadciśnienia.

uściski:)

Źródła:  draxe.com/bioflavonoids/ ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11000057

(Visited 3 626 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar gusia 9 kwietnia 2019 o 01:45

    Tzw. „zimno” wg. totalnej biologi robi się, gdy żebrzemy o pocałunki. Czy wierzysz w teorię dr Hammera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum