fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 114 083
96 online
46 124 VIPy

Nie możesz poradzić sobie z chęcią na słodycze? Dodaj jeden niezwykły składnik do swojej diety

Ludzkie kubeczki smakowe są naturalnie zaprogramowane by kochać cukier. Z perspektywy ewolucji słodki smak jest sposobem natury na sygnalizację zerowej lub niskiej toksyczności produktu i zwróceniem uwagi na to, że roślina jest dobrym źródłem energii. Dla „dzikich” ludzi słodycz była kompasem pomocnym w odnajdowaniu bezpiecznej żywności. Teoretycznie cukier z cukierniczki (oczyszczona pszenica oczywiście też, bo to to samo) nie powinien mieć aż takiego wpływu na ból istnienia – są to przecież pokarmy pochodzenia roślinnego – a jednak ciało reaguje na nie smutkiem. Bywa, że koszmarnym smutkiem.

Jak się okazuje, smutkiem reaguje nie tylko ciało, ale także umysł, bowiem wielość badań obrazuje jasno, że cukier może być jedną z przyczyn depresji!

Żeby nie być gołosłowną, oto pierwsze badania z brzegu: 1. Badanie przeprowadzone w Baylor College, opublikowane w 2002 roku, analizowało spożycie cukru w 6 krajach. Naukowcy odkryli, że im większa średnia spożycia cukru, tym wyższa zachorowalność na depresję. 2. W Hiszpanii odkryto współzależność pomiędzy konsumpcją fast-foodów i słodyczy z sieciówek a częstotliwością występowania depresji. Odkryli, że uczestnicy należący do grupy z najwyższym spożyciem przetworzonej żywności wykazują znacznie większą tendencję do obniżonego nastroju i depresji w porównaniu do tych, którzy konsumują najmniejsze ilości chemii. 3. Inne badanie z 2014 roku wykazało bezpośrednie połączenie pomiędzy cukrem i depresją. Badano spożycie określonych typów produktów na 260 000 uczestników, którzy uważają (nie musieli mieć diagnozy), że mają depresję. Uznano, że częsta konsumpcja słodyczy, szczególnie napoi dietetycznych typu zero z dużą zawartością węglowodanów, może znacznie podnieść ryzyko depresji. 4. W 2015 roku w USA przeprowadzono badanie, w którym u 70 000 kobiet sprawdzono oddziaływanie dużych stężeń cukru na organizm. Konkluzje były proste – im więcej cukru w diecie, tym więcej symptomów depresji. Wiadomo, Ci z silną wolą i wypracowanymi zdrowymi nawykami żywieniowymi zadowolą się owocowym smoothiskiem, kiścią bananków czy porcją malin. Co jednak, jeśli rezonujesz ze złomem i cukrem z cukiernicy i chociaż bardzo byś chciała, w obliczu napadu na szafkę ze słodyczami jesteś bezbronna? Na ratunek staje wówczas między innymi najzdrowszy, roślinny cukier, i to nie byle jaki! Mowa tu oczywiście o Lucumie. Lucuma to peruwiański owoc nazywany „złotem Inków”. W rejonie Andów od tysiącleci stanowi ona nie tylko przysmak, ale także składnik istotny dla tradycyjnego ziołolecznictwa. Owoce lucumy są bardzo słodkie. Ich smak przyrównuje się do połączenia syropu klonowego, karmelu i batata, podczas gdy zapach zbliżony jest do dojrzałej gruszki.


Lucuma zawiera β-karoten, niacynę, potas oraz wapń, a także przeciwutleniacze jak katechiny i epikatechiny. Jej zaletą jest też niski indeks glikemiczny (IG=5). W rejonie Andów stosowaną ją także jako substancję leczniczą, która – jak wierzono – działała przeciwgrzybiczo, antybiotycznie i przeciwdrobnoustrojowo. Ma ona także poprawiać trawienie.

Jak jej użyć?

Możesz na przykład zrobić wegańskie, 2-minutowe lody!

Jak obiecują amerykańskie komedie romantyczne, lody są lekarstwem na każdą chorobę duszy, w szczególności zaś na złamane serce. Nie wierzę w zbawienną moc pasteryzowanego mleka, chemicznej polewy czekoladowej i barwników, wierzę jednak w super siłę bananów i blendera. Co robić? 2 (uprzednio pokrojone i zamrożone) banany, 2-3 łyżeczki lucumy,  1/3 szklanki roślinnego mleka (opcjonalnie) i ulubione dodatki (białko ryżowe, surowe kakao, owoce jagodowe, przyprawy korzenne) wrzucić do blendera i zmiksować na gładką, lodopodobną masę. Robi się w mniej niż dwie minuty, smakuje lepiej niż najlepsze lody, daje energetycznego kopa i skutecznie zaspakaja chęć na słodycze.

uściski:)

(Visited 9 933 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Aneta 21 sierpnia 2018 o 03:23

    Pepsi, czy mozna używać jako zamiennik dla cukru ? ?

    1. avatar Emanuela Urtica 21 sierpnia 2018 o 06:41

      Można. 🙂

    2. avatar Jarmush 21 sierpnia 2018 o 08:32

      tak Lucuma

  2. avatar Joanna 21 sierpnia 2018 o 10:26

    Dzień dobry. Od kilku dni stosuje terapię 4 szklanek, chcialabym jednocześnie pic na czczo ziemię okrzemkową. Czy spożyć ją na czczo czy po którejś szklance?

    1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2018 o 12:49

      zrób kurację ziemią okrzemkową maksymalnie 2 tygodnie, bo bardzo odwadnia ciało. 4 szklanki nie będą kolidowały, ale ziemię brałabym przed posiłkiem poźniejszym, na pusty żołądek

    2. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2018 o 23:26

      chcialabym jednocześnie pic na czczo ziemię okrzemkową. ”

      w jakim celu?

      1. avatar Joanna 25 sierpnia 2018 o 19:24

        Ziemię okrzemkową w celu pozbycia się pasożytów (któreś z 4 moich dzieci przyniosło ze szkoły owsiki). Chcialabym zrobić biorezonans. Jestem z Wrocławia i zastanawiam się gdzie i u kogo… Dodam, ze karmię jeszcze piersią 2 letnie dziecko. Dzieci przeleczylam pyrantelum. Obecnie od kilkunastu dni stosuje tylko terapie 4 szkl.

        1. avatar Joanna 26 sierpnia 2018 o 15:40

          9, 7 i 5 letnim dzieciom podalam tylko 1 dawke rano po przyjeździe z 3 tyg wakacji (minal juz ponad miesiąc-wydaje mi się, ze są czyste, ). 2 letni synek nie dostał pyrantelum. Nie jemy złomu, dzieci nie biorą antybiotyków, ibumu ani syropow. Wprowadzam rodzinie suplementy… Czytam bloga Pepsi, ciesze sie ze tu trafiłam.

  3. avatar Giowia 21 sierpnia 2018 o 14:39

    Czyli: 7.30 rano 4 szklanki, 8.00 szejk bananowo zielony+ chleb żytni??? dopiero ruszam ze skrzyżowania…..i po 3 godz ziemia okrzemkowa (ile czasu mam odczekac po ziemi żeby zjesc kolejny posilek) Dziękuję za odpowiedz

  4. avatar Vivi 22 sierpnia 2018 o 10:38

    Czy moglabys wiecej napisac na temat cukru w lucumie? Interesuje mnie szczegolnie jakie rodzaje zawiera i jakich najwiecej.

    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2018 o 11:59

      to jest po prostu bardzo słodki w smaku owoc, zawierający masę składników odżywczych, w tym B2, co poprawia metabolizm, ale na 100 gramów owocu maksymalnie 14% jest cukrem owocowym, dlatego może uchodzić za naturalny słodzik, nawet na dietach wysoko tłuszczowych.

  5. avatar Vivi 22 sierpnia 2018 o 10:55

    Sorry , wyrazilam sie nieprecyzyjnie. Chodzi mi o weglowodany.

    1. avatar Vivi 22 sierpnia 2018 o 18:23

      Dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum