fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
219 107 935
79 online
46 121 VIPy

9 a nawet 10 naturalnych wspomagaczy przy depresji

Leczenie depresji, chociaż powinno opierać się o współpracę ze specjalist(k)ą, można wspomóc również naturalnie. Oczywiście naturalne sposoby nie są zastępstwem dla innych form leczenia depresji, która jest chorobą i wymaga profesjonalnego wsparcia, mogą jednak potencjalnie korzystnie wpłynąć na fizyczne samopoczucie i poprawić jakość codziennego funkcjonowania.

Depresja, nie ujmując jej złożoności i zależności od naprawdę wielu czynników, ma to do siebie, że może dawać również objawy  podobne do niedoboru substancji odżywczych i na odwrót – niedobory substancji odżywczych, niedożywione ciało, mogą wpływać na obniżenie samopoczucia i dawać szereg objawów występujących również podczas depresji.

Objawy podobne do depresji to znaczy jakie?

Mowa tu o skrajnym zmęczeniu, poczuciu niepokoju, obniżeniu nastroju, zaburzeniach snu, osowiałości, braku apetytu, drażliwości, trudności w myśleniu czy prokrastynacji.

Zawsze warto zwrócić najpierw uwagę na stan swojego zdrowia, może wykonać fundamentalne badania i uzupełnić niedobory oraz zadbać o stan własnego układu nerwowego.

Nie bez powodu mawiają, że w zdrowym ciele zdrowy duch

Wiadomo, że podczas depresji najtrudniejszym zdaje się być ruszenie ze skrzyżowania.

Poznaj krótką listę 9 ziół, witamin i suplementów, które mogą Ci w tym pomóc:

1. L-tryptofan

Tryptofan jest aminokwasem, którego niedobór może wpłynąć na zaburzenie pracy neuroprzekaźników. Zdrowe funkcjonowanie mózgu wymaga właściwej równowagi neuroprzekaźników. Niektóre neuroprzekaźniki uspokajają mózg, a inne go pobudzają. Ich odpowiedni bilans w mózgu tworzy stabilność emocji i myślenia.

Tryptofan możesz znaleźć w suplemencie , ale oczywiście w trochę trudniejszej formie do przyswojenia też w pokarmach, jak banany.

2. Szafran

Badania na ludziach wykazały, że szafran może być wsparciem w leczeniu depresji, jak i zaburzeń lękowych. Dodatkowo dowiedziono, że szafran może cofnąć niektóre uciążliwe skutki uboczne wywołane przez przyjmowanie antydepresantów. Są to chociażby zaniki pamięci, brak potencji i obniżone libido, bezsenność, napady lęku i niepokoju, spadek lub wzrost wagi, etc.

Więcej na ten temat przeczytasz w szafranowym artykuliku 

Nie można jednak przesadzać z ilością tej przyprawy, dobrze się więc składa, bo jej wysoka cena (trzeba zebrać tony krokusów, żeby otrzymać kilogram szafranu) skutecznie odstręcza, żeby dodawać za dużo szafranu do pokarmów. Gotowany ryż pięknie zażółcony szafranem, posypany świeżo tartą truflą to potrawa dla wyrafinowanych zjadaczy ryżu.

3. Omega-3

Kwasy tłuszczowe omaga-3, a konkretnie zawarte w nich kwasy EPA, działają regenerująco na układ nerwowy.

Wykazano także wpływ Omegi-3 na zespół stresu pourazowego.

4. Rozmaryn

Wykazuje w badaniach wpływ na podwyższenie nastroju. A jakby tak dodać go do menu?

5. Kwas Foliowy (foliany)

Pisało się o tym 

Kwas foliowy może odgrywać istotną rolę w leczeniu symptomów depresji.

5-MTHF, a więc tylko bioaktywny kwas foliowy, jest w stanie przeniknąć barierę krew – mózg, czyli dostać się do ośrodkowego układu nerwowego.

Osoby dotknięte depresją mają niekiedy zbyt niski poziom 5-MTHF.

Badacze zajmujący się tym tematem doszli do wniosku, że podawanie kwasu foliowego w formie 5-MTHF może pomóc więc potencjalnie w leczeniu depresji.

Badacze stwierdzili również fakt, że w niektórych przypadkach, gdy chory nie reagował na leczenie farmaceutykami z grupy SSRI, podanie kwasu foliowego w bioaktywnej formie sprawiało, że skuteczność leku zwiększała się.

6. Kurkuma i kurkumina

Badanie z 2009 roku ustaliło w próbach na zwierzętach działanie kurkuminy na stany depresyjne podobne do wywołanego przez te leki.

https://www.grc.com/health/research/Curcumin/Potentials%20of%20Curcumin%20as%20an%20Antidepressant.pdf Po abstrakt i treść badania możesz zajrzeć tutaj.

Jest to oczywiście badanie na zwierzętach i w przypadku ludzi temat jest o wiele bardziej złożony. Osoby w środowisku naukowym wierzą jednak, że antyoksydacyjne i przeciwzapalne właściwości kurkuminy mają ogromny potencjał – bada się między innymi ich wpływ na cofnięcie powstawania blaszek amyloidowych w mózgu.

Krótko dodam (dopisek pepsi), że aby podwyższyć wchłanianie kurkuminy z kurkumy jeszcze lepiej niż pieprzu, w tym przypadku użyć olej kokosowy.

Dodatkowo, jeśli żyły są odblokowane, więcej tlenu może dostać się do mózgu i poprawić jego funkcjonowanie.

7. Ashwagandha

Ashwagandha może pomagać w leczeniu depresji, redukować stres, niepokój i bezsenność.

Nie można zaprzeczyć, że stres atakuje całe ciało i wpływa na ryzyko zachorowania na wiele dolegliwości. Doskonałym atrybutem ashwagandhy jest jej zdolność do uspokajania i wyciszania układu nerwowego, a także wpływ na regulację neurotransmiterów takich jak serotonina i kortyzol.

Badania potwierdzają, że to indyjskie zioło może być użyteczne w terapii osób, które przyjmowały wcześniej silne antydepresanty jak Xanax i Valium.

8. Magnez

Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad sto lat temu, kiedy lekarze eksperymentalnie wykorzystywali magnez do leczenia objawów depresji i chorób na tle nerwowym.

Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało niski poziom tego ważnego minerału.

Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.

9. Na końcu, ale nie ostatnia, niacyna, czyli witamina B3

Cytując artykuł Pepsi na temat niacyny:

Niacyna w sposób naturalny uczestniczy w leczeniu depresji, oraz wielu innych zaburzeń psychicznych. Można nią leczyć nie tylko depresję, ale nerwice lękowe, alkoholizm, każde napięcie, a nawet schizofrenię Doktor medycyny Abram Hoffer przedstawił projekt ustawy o niesamowitym potencjale terapii witaminą B3. Doktor miał na swoim koncie wiele sukcesów podczas leczenia chorych na schizofrenię niacyną. Z powodzeniem leczył również uzależnionych od alkoholu i osoby ze stanami depresyjnymi. Oczywiście to bardzo zaciekawiło Billa Wilsona, który w 1960 roku współzałożył amerykański klub AA.

Bill Wilson sam ze sobą miał poważny problem z depresją i ogólnym zmęczeniem i wypróbował na sobie metodą dr. Hoffera biorąc aż 3000 mg witaminy B3 dziennie. Po kilku tygodniach nękające go od wielu lat niepokoje psychiczne minęły. Zachęcony auto wynikami Bill Wilson sam na własną rękę zdecydował się podawać swoim najbliższym kolegom (30 osób) z AA, właśnie niacynę przez pół roku, uzyskując doskonałe efekty terapeutyczne. Jednak do dzisiaj pozostał pionierem, a terapia witaminą B3 jest nadal tajną bronią.

Dowiedz się także jakie badania pomogą ci ruszyć ze skrzyżowania  i zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Zwróć uwagę przede wszystkim na poziom witaminy D3, B12 (i generalnie witamin z grupy B), cynku, selenu i istotnych antyoksydantów.

10. Pozwól Emanuelo, że dopiszę: SŁOŃCE

Poziom 25(OH)D ma również wpływ na psychikę, i możesz być bardzo smutna również z tego powodu, że masz niski poziom metabolitu D.

Należy suplementować witaminę D3 w protokole z K2, wraz z magnezem, a jesienią i w zimie rozważyć jeszcze co jakiś czas parę minut na yyy … łóżku solarnym.

uściski:)

 

 


Źródła niewymienione w tekście:

  • greenmedinfo.com/blog/23-natural-alternatives-depression1

(Visited 19 864 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Carolina 13 kwietnia 2018 o 08:09

    Czy brak rumienia po zażyciu niacyny np 150mg na pusty żołądek coś oznacza? Czy każdy powinien mieć ten efekt? A może to wciąż zbyt niska dawka?
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 13 kwietnia 2018 o 08:29

      wszystko w porządku, nie każdy ma rumień, ale żebyś teraz nie rzuciła się na luzie na 500, powoli zwiększa się dawki, oczywiście w określonych celach terapeutycznych

      1. avatar Carolina 13 kwietnia 2018 o 09:11

        Ok dzięki Pepsi za odpowiedź☺

  2. avatar Joanna 13 kwietnia 2018 o 09:35

    A czy moge brac Ashwagandha gdy mam za wysoki poziom zelaza we krwi?

    1. avatar Jarmush 13 kwietnia 2018 o 10:41

      jest bogata w żelazo, odradzam

  3. avatar PETER 13 kwietnia 2018 o 11:00

    Super widzieć taki artykuł który dotyczy mnie 😉 dzieki Pepsi , od 2 tyg walczę z nerwica i depresja , mam polecane książki przez Ciebie . Chciałbym się upewnić tylko czy dobrze się suplementuje ….na dzień dzisiejszy biorę z rana sok z selera ( ziemniaka , kapusty zamiennie ) na żołądek, 4 szklanki Twoje, na siłownię woda z maca , magnezem oraz 5g l-glutaminy ( na wysoki kortyzol) po śniadaniu 2g omega 3 , 500niacyna flash free, 5p5, kwas foliowy zmetylowane( wada mthfr) B12 ,l-thianine, widziałem d3k2 , witamina C 1000 , po obiedzie msm, aswaganda, Wit c 1000 , niacyna 500 , pije gorzkie zioła i sól przed i po jedzeniu , smaruje się oliwka magnezowa i po pracy moczenie nog Epson , chciałabym kupić l- tryptofan i szafran jeszcze macie w sklepie ? Czy takie połączenie supli jest okey Pepsi ? I czy macie zmetylowane formy Wit u Was w sklepie?

  4. avatar drefet 13 kwietnia 2018 o 12:49

    no wlasnie..zad uzo teo za malo tamtego….wypadaloby sie co chwile badac na wszelkie mozliwe witaminy, mineraly i jeszcze wiele innych…

  5. avatar M. 13 kwietnia 2018 o 19:19

    Czesc Pepsi. Byłam z 11-letnim synem na biorezonansie. Wszystko w sumie ok (kupujemy Twoje suplementy, D3 i K2, dostaje multikids lub pół g&f, omega 3, probiotyki) ale ma ponoć lamblie i za dużo metali w organizmie. Mamy brać preparat para farm, olej z pestek dyni i czarnuszki – na lamblie i joalis antimetal smarować skórę – to na usunięcie metali. Od roku bierzemy Twoja chlorelle. Czy te zalecenia są ok? Czy najpierw zastosować te preparaty przeciw lambliom, odstawiając na ten czas cała resztę, czy wszystko razem? Lamblie miesiąc temu badałam mu z krwi – wyszło że nie ma. Bardzo proszę o odpowiedz. Czy kupić ten jakiś? Acha, a po tym mamy stosować joalis antivirus na kurzajki.serdeczne pozdrawiam

  6. avatar M. 13 kwietnia 2018 o 19:20

    Miało być „czy kupić ten joalis”

  7. avatar Lina 14 kwietnia 2018 o 09:32

    Witam
    mam WSZYSTKIE objawy wskazujące na deprechę
    w zeszłym tygodniu dane mi było załatwić sobie wreszcie wizytę/sesje/konsultacje u …okazało się że mam wg TMC gorącą wilgoć co oznacza że : wątroba źle funkcjonuje a poprzez tą śledziona i trzustka(straszna otyłość brzuszna ,brzuch jak kamień w górnej części )

    OGÓLNA NIEMOC do wstania z łóżka

    dr zafundowała mi dźwiękoterapie/homeopatie iiii jest lżej …+

    skreśliła z jadłospisu WSZYSTKIE PRZYPRAWY ,zostawiła tylko sól (szarą )?
    nie wiem jeszcze jak ustawię mój jadłospis brak pomysłu
    ale twardy brzuch ma sie lepiej

    ŚLUZ TAN …moja zmora…
    może ktoś zna db i szybkie przepisy na tego typu dolegliwość / przypadłość
    nie jem mięsa (4 l) ,nabiał też odpada ….
    pozdrawiam

    1. avatar Niki 15 kwietnia 2018 o 07:19

      Lina, jaki sobie obrałaś metaforyczny nick 🙂 bingo! moja ulubiona projekcja 🙂 jesteś w pułapce, więc rzucasz sobie linę (albo rzuciłaś ją wcześniej) łap tę linę i trzymaj do skutku, aż się podniesiesz, działaj więc 🙂 pierwszy krok wykonałaś

      …nie tylko mięsa i nabiału, bo i pieczywo odpada wszelkie nie tylko pszenne glutenowe (kasze bezglut. to co innego) oraz każdy cukier sypany nie tylko biały (ksylitol można w małych ilościach, a miód wyłącznie 1 łyżeczka surowego nie podgrzewanego dziennie inaczej zaśluzowuje!) powinnaś również włączyć kurację na pozbycie się pasożytów (np. według TMC skoro już zaczęłaś tę przygodę – dużo info w takim kompendium jest na blogu medycyna chińska dla rodziny, szukałka i hasło śluz tan) a także przeciwgrzybiczą, czyli w sumie jedna kuracja złożona wystarczy
      skuteczna kuracja 4 szklanek! opisana w wielu artykułach, kuracje odchudzające również na blogu Pepsi opisywane, plus dieta z surowych warzyw i owoców czyli cały blog o tym – kolejny strzał w 10! a w tej diecie nie potrzebujesz jakichś wyszukanych przepisów, bierzesz warzywa robisz z nich koktajl, bierzesz owoce robisz z nich koktajl, sałatkę z warzyw z kaszą, sypiesz źródło białka wszystkich aminokwasów hemp protein, trzymasz się planu i tak co dzień, włączasz świadomość i techniki relaksacyjne, w tym medytację, aktywność w miarę możliwości, a kiedy możliwości fizyczne się zwiększą, jeszcze więcej ruchu, poruszasz tym samym limfę, udrażniasz kanały limfatyczne, aby sprawnie usuwać wraz z nią zatrzymane dotychczas toksyny, nie ruszasz się tak po prostu, tylko jesteś tym ruchem, truchtem, bieganiem, skłonami, rozciąganiem, skakaniem

    2. avatar Niki 15 kwietnia 2018 o 08:45

      plus kuracja odchudzająca zielona herbata z sodą! Pepsi opisała ją w tym artykule
      https://www.pepsieliot.com/7-prostych-recept-na-poranne-odchudzanie-jak-zwykle-z-oczyszczaniem/
      najlepiej przeczytaj cały, ponieważ znajdziesz tam też inne przydatne informacje i natchnienie

      zero konserwantów z wysoko przetworzonego przemysłowego jedzenia, zero pestycydów – lista parszywej 12, farma-leki również zaburzają gospodarkę hormonalną, zaśluzowują, jedzenie przemysłowe z plastików, w których występują ksenoestrogeny (BPA) – plastik oznaczony trójkątem z cyframi 1,2,4,5 jest pod tym kątem uznany za bezpieczny wolny od BPA (ale niekoniecznie od ftalanów) natomiast pozostałe cyferki omijamy z daleka, nawet nie dotykamy, ksenoestrogeny zaburzają gospodarkę hormonalną powodując nadmierny wzrost estrogenu, prowadząc nie tylko do otyłości i chorób tarczycy, ale i chorób kobiecych

  8. avatar LenaH 14 kwietnia 2018 o 10:40

    Hej Pepsi, czy białko konopne może na początku powodowac rozwolnienie? Wczoraj pierwszy raz dodałam rano do szejka i wieczorem była masakra…

    1. avatar Jarmush 14 kwietnia 2018 o 11:07

      nasze?

      1. avatar LenaH 14 kwietnia 2018 o 12:13

        Będę szczera jak Hunza, nie Wasze ale chętnie spróbuję Waszego jeżeli uważasz, że to może być kwestia marki

        1. avatar Jarmush 14 kwietnia 2018 o 16:27

          wiem,że nie nasze 🙂

  9. avatar maglena 30 maja 2018 o 18:23

    Witaj Pepsi, dziękuje za super artykuł i za możliwość komentowania 🙂 Mam pytanie które dotyczy kogoś z rodziny. Mężczyzna lat 56, depresja i stany lękowe. Niestety po wizycie w szpitalu lekarz przepisał Duloxetine, Ranofren, Spamilan leki które wcale nie pomagają. Pojawiła sie malutka chęć walki (ale z tym stanem różnie bywa). Z badan krwi wyszedł niski poziom witaminy D (25(OH)D). Myślimy i raczej na 100% sie zdecydujemy nad odstawieniem leków ale jest trochę strach że napady paniki wrócą. Moze ma ktos podobne doświadczenie w odstawieniu leków, jak to przebiegało i jak możemy sobie w tym pomóc? Macie jakies dobre rady? Czy wystarczą tylko suple wit D i B3 (niacyna) ?

    1. avatar Jarmush 30 maja 2018 o 22:00

      Zalecam 6 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB, codzienne 40 minut biegania, zacząć czytać Tolle „Potęga teraźniejszości”, no i dieta. B complex G&G do śniadania, nawadnianie się.

  10. avatar Piotr Nogieć 18 października 2018 o 10:39

    Dzień dobry. Uzupełniłbym jeszcze o światło i witaminę D3…..

  11. avatar Migotka 24 lutego 2019 o 19:38

    Odnosnie vit b3 3000mg décennie, rozumiem ze tu dlaosob store maj a méga bravo te witamint? Wsomnialam o tym na forum i od razu padly odp ze tj 60 razy wirksza dawka niz zalecana i o skutkach ubocznych przedawkowania, wiec napusalam zetjdawka terapeutyczna,o tochodzi? Cojestw koncuz tymiduzymidawkami b3?

    1. avatar Jarmush 24 lutego 2019 o 19:44

      https://www.pepsieliot.com/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3-2/

      ale 3000 uważam za niepotrzebnie dużą, 3 razy 500 dziennie, to potężne uderzenie, nie jestem lekarzem

  12. avatar mama 12 marca 2019 o 21:07

    Dzień dobry, syn ma problem z odstawieniem psychotropów.Ogólnie nerwica lękowa, fobie i drżenia mięśniowe. Co może pomóc w takim przypadku, od czego zacząć?

    1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 21:13

      ile ma lat? Co je? czym się zajmuje w ciągu dnia? Ty też miewasz lęki?

  13. avatar mama 12 marca 2019 o 21:19

    Już dorosły, 24 lata, pracuje tylko dorywczo ze względu na fobie. Ucieka w filmy, serial za serialem.O 4 lat bierze clonazepan pod kontrolą neurologa i rzadnej poprawy nie widać

    1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 21:28

      to jest wiek, gdy ludzie łapią nerwice lękowe, dobrze, że nie schizofrenię
      dieta w przewadze roślinna organiczna , B complex, albo kuracja Greens & Fruits TiB, magnez TiB, D3+K2 TiB i Omega 3 TiB, słońce, bieganie, długie wydechy

  14. avatar mama 12 marca 2019 o 21:23

    Mam stresującą pracę, przejmuję się wszystkim ale potrafię z tym żyć. Syn ostanio mało je, brak apetytu. Raczęj mięso, wędliny, ser żóły. Warzyw mało słodyczy też mało.

  15. avatar mama 12 marca 2019 o 21:43

    Dziękuję, część z tego co napisałaś bierze właśnie, ale niesystematycznie, więc musi się przyłożyć. Warzywa raczej odpadają a z owoców tylko banany akceptuje. Słońce na pewno pomoże 🙂 Czy niacyna przy uzaleznieniach jest skuteczna?

    1. avatar Jarmush 13 marca 2019 o 07:38

      generalnie ma silne działanie na psyche, niezbędny jest z pewnością magnez

  16. avatar endorfina 13 marca 2019 o 13:49

    Hej Pepsi 🙂 Mogę brać razem tryptofan, ashwaghandę i wit. B3? Nie będzie żadnych interakcji? Tryptofan biorę już od jakiegoś czasu, ostatnio włączyłam magnez i kurkumę w porannej szklance. Chcę dodać też ashwagandhę i B3 ale pojedynczo tzn. najpierw jedno a po miesiącu dodać drugie, żeby odczuć jak działa każde z nich. Co proponujesz wrzucić na pierwszy ogień i czy w ogóle takie kombo jest ok?
    Celem jest poprawa nastroju, odzyskanie chęci do życia i motywacji oraz pozbycie się objawów psychosomatycznych

    1. avatar Jarmush 13 marca 2019 o 16:22

      B3 to kwestia poprawy całego cyklu metylacji i nie tylko,bierz z jedzeniem, jeśli obawiasz się flesza zacznij od małej części kapsułki, G&G można wysypywać. Stosuj kurację 4 szklanek dobrze nawadnia, odtruwa, dotlenia i generalnie ustawia dzień i zawiera zarówno kurkumę, jak i magnez. Ashwagandha wieczorem przed snem. Tryptofan ze śniadaniem, to aminokwas, część pokarmu.

      1. avatar endorfina 13 marca 2019 o 17:26

        Sensowny schemat, dziękuję 🙂
        Jeszcze pytanko odnośnie B3 – zwiększać powoli dawkę aż do osiągnięcia 3000 mg?
        Teoretycznie dopiero taka dawka ma działać antydepresyjnie ale to strasznie dużo

        1. avatar Jarmush 13 marca 2019 o 19:51

          juz 1500 dziennie w 3 dozach to bardzo dużo i bardzo działa, ale z B3 zaczynaj zawsze od mikro dawki 100 na 4 części i od 1/4

      2. avatar endorfina 13 marca 2019 o 18:32

        Odnośnie mojego pytania o dawkę B3 znalazłam już odpowiedź wyżej w komentarzach, piszesz że 3 × 500 mg dziennie to już potężna dawka. Sorry, umknęło mi wcześniej.
        1500 mg to faktycznie nadal bardzo dużo. Póki co zacznę od małej dawki tak jak polecasz i stopniowo dojść do 3×100 dziennie, może wystarczy.
        Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam <3

  17. avatar Kasiorra 27 marca 2019 o 20:02

    Witaj Pepsi,

    Mój mąż ma depresję. Zamówiłam L-tryptofan, B3 z G&G, mam magnez z Tib, wit c z Tib oraz magnez/cynk/b6. Potrzebuję pomocy w rozłożeniu suplementacji.
    Do 4 szklanek nie wiem czy zdołam go przekonać. Poziom wit d3 ma zbadać. Do rzeczy: rano na czczo magnez do picia oraz wit c do picia, po śniadaniu omega 3 i b complex, L-tryptofan wiem ze przed snem, ale czy to nie kłóci sie z mg/cynk/b6? kiedy suplementować b3? ( wiem, że należy zacząc od 1/4 zawartości kapsułki)

    1. avatar Jarmush 27 marca 2019 o 20:38

      B complex do śniadania, L-tryptofan też, B3 rano też do śniadania

      1. avatar Kasiorra 27 marca 2019 o 20:48

        i do tego omega 3 również może być?

        1. avatar Jarmush 27 marca 2019 o 21:14

          tak

          1. avatar Kasiorra 10 kwietnia 2019 o 15:07

            Dawkujac b3 mężowi doszliśmy do jednej całej tabletki. Wczesnije nic się nie działo. Teraz pojawia się rumień twarz szyja plecy do połowy całe ramiona zgiecia łokci. Za pierwszym razem uczucie mega gorąca aż pieczenie żył. Mąż musiał leżeć. Minęło pół godziny niczym zeszło. Następnym razem rumień pojawił się w tych samych miejscach Ale już bez uczucia pieczenia. Co ważne- rumień Nie pojawia się od razu po zażyciu. Ani nawet 15 minut po. Ujawnia się dopiero jak mój mąż wypije kawę. Czy stosując b3 należy całkowicie wyeliminować kofeine? Mam obawy by zwiększać dawkę b3.

          2. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 18:17

            przeczytaj to https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/
            najpierw zrobiłabym kurację Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html dostarczyła ciału braków, a potem jeszcze raz zaczęłabym delikatnie z niacynką

  18. avatar Scarlett 1 lipca 2019 o 16:24

    Kocham Panią. To jest oświadczenie. Nie oświadczyny. Manifestacja Pani wibracji jest tożsama z moją. Jestem arteterapeutą. Muzykoterapia. Teatr. Surdopedagogika. Pomagam od zawsze. Budzę do życia. Od prawie roku żyję z depresją. Jestem pogodzona ze śmiercią,a jednak moja wewnętrzna istota szuka pomocy. Nie ma przypadków. Proszę o prowadzenie.

    1. avatar Jarmush 1 lipca 2019 o 17:08

      Kocham Scarlett

  19. avatar KKKrk 26 lipca 2021 o 12:55

    L-tryptofan w jakiej dawcę dla 20 latka? Pzdr

  20. avatar aleanulka 16 czerwca 2022 o 02:00

    Pepsiku kochana, deprecha od 38 lat, do tego zaburzenia odżywiania… . Słabo już pamiętam, jak bez tego towarzystwa było 🙁 . Na diecie wege od 30 lat i suplementuję, i biorę większość z wymienionych przez Ciebie specyfików, którymi darzy natura (powiedzmy, że natura) . Poziom D3 dobry, magnez dobry. Brałam B complex, ale od roku nie mogę – flash rumiany okrutny!! I co robić??

    1. avatar Pepsi Eliot 16 czerwca 2022 o 10:01

      Co do flesza, który się pojawił po niacynie, a go nie było, zbadaj fosfor, a przy okazji wapń. Jakiego typu zaburzenia odżywiania? zajadanie smutku? Masz nadwagę? Jakiej długości masz włosy? jesteś zakochana w kimś? Co się stało 38 lat temu? Urodziłaś się? <3

  21. avatar Em 16 czerwca 2022 o 11:42

    Dodam jeszcze B12… parę lat temu byłam w takim stanie, że jedyne co mogłam robić to leżeć, płakać i wymiotować. Myślałam że to ciężka depresja aż nie trafiłam, w stanie niemal agonalnym do szpitala. Najpierw podejrzewali białaczkę ale szybko okazało się, że mam niewykrywalny poziom b12… po pierwszych iniekcjach świat odzyskał barwy, gdy wypuścili mnie po dwóch tygodniach byłam innym człowiekiem..

    1. avatar Pepsi Eliot 16 czerwca 2022 o 14:01

      no właśnie <3

    2. avatar aleanulka 21 czerwca 2022 o 01:53

      Pepsiku, urodziłam się trochę dawniej 😉 . W wieku dojrzewania zaczęłam się odchudzać – z nienawiści do swego ciała, smutku, braku akceptacji (choć miłości ze strony rodziców nigdy mi nie brakowało … ). I zaczęła się przygoda z bulimioreksją. Nie, teraz nie mam nadwagi, za to niedowagę – ostatnio znów strasznie schudłam. Smutek i lęk to moi towarzysze, ale bywają okresy lepsze, gorsze… . Włosy długie, etapy zakochania już za mną 😉 . A fosfor i wapń – zbadam – nigdy tego nie robiłam. Co jeszcze mogę zrobić? 🙂

      1. avatar Pepsi Eliot 21 czerwca 2022 o 06:56

        Dalej nie jesz, albo wymiotujesz, czy teraz Twoje schudnięcie nie ma już z tym związku? <3

  22. avatar Agi 16 czerwca 2022 o 13:38

    Tekst super, ja jeszcze mam jedną cenna broń konopia siewna ale to bardziej na uspokojenie po ciężkim dniu herbatka z ziela uspokaja 😊 raz w pracy wypiłam herbatkę z ziela i głowa mi leciała normalnie powieki opadały.. Kto nie może zasnąć bardzo polecam napar przed snem działa cuda

    1. avatar aleanulka 23 czerwca 2022 o 03:41

      Trochę wiek, trochę lęk przed jedzeniem – znowu wpadłam w fazę bliżej anoreksji 🙁

      1. avatar Pepsi Eliot 23 czerwca 2022 o 09:51

        wejdź na post przerywany, przynajmniej będziesz odżywiona, jedz 2-3 godziny dziennie (do 14) bez względu na ilość jedzenia i kalorii a potem 22-21 godzin pość, zero kalorii tylko woda, kawa bezkofeinowa, zielona herbata nie słodkie ma się rozumieć, im później kończysz okno jedzeniowe tym mniej się chudnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Obok 4 szklanek, polecam Ci dodatkową ODPORNOŚĆ, czyli WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum