Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 994 000
123 online
35 458 VIPy

Niewiarygodne odchudzanie z octem jabłkowym

Guziczek w ulubionych jeansach przestał się dopinać? Dieta cud okazała się być cudownie beznadziejna?

Odpowiedź na wszystkie bolączki znajdziesz w kuchennej szafce!

Zgubienie wagi bez ogromnego wysiłku wydaje się niemożliwe (no chyba że wyrzucisz ją przez okno), a jednak istnieją naturalne sposoby, które działają szybko i efektownie. Włącz je do diety, wskocz dodatkowo na leczniczy i odchudzający post przerywany i ciesz się piękną figurą!

Odchudzający ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest środkiem działającym ultra-wszechstronnie: jest prozdrowotny, doskonale sprawdza się jako naturalny kosmetyk, środek higieniczny i płyn do sprzątania. Jest też elementem oczyszczającej terapii 4 szklanek, która dodatkowo wspomoże Twoją dietę.

Jakim cudem ocet jabłkowy ma mnie odchudzić?

1. Reguluje poziom cukru we krwi

Bez względu na to czy zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, zmiany poziomu cukru we krwi mogą prowadzić do huśtawek nastroju, zwiększonego pragnienia i napadów głodu. Dodatkowo, jeśli Twój poziom cukru jest niestabilny, możesz czuć chęć na podjadanie między posiłkami. Codzienne spożycie octu jabłkowego obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę i pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

2. Kwas octowy przyśpiesza spalanie tłuszczu

Ocet jabłkowy zawiera wiele organicznych kwasów i enzymów, które stymulują metabolizm i przyśpieszają spalanie tłuszczu.

3. Ocet jabłkowy wzmaga uczucie sytości

Ocet jabłkowy zmniejsza łaknienie zwiększając tym samym uczucie sytości. Dzięki temu możesz jeść mniej bez nieprzyjemnego burczenia w brzuchu. Badanie opublikowane w 2005 roku w Europejskim Przeglądzie Żywienia Klinicznego (European Journal of Clinical Nutrition) potwierdziło to na podstawie testu przeprowadzonego na dwóch grupach ludzi. W pierwszej grupie jedzono chleb, w drugiej przed zjedzeniem chleba podawano badanym ocet jabłkowy. Wyniki wykazały, że badani z drugiej grupy fizycznie czuli się znacznie bardziej syci i nie tylko jedli mniej, ale nie mieli ochoty podjadać między posiłkami.

4. Ocet jabłkowy jest bogaty w potas

Jabłka posiadają mnóstwo substancji odżywczych, w tym błonnik. Jedną z największych zalet tych owoców jest zawartość potasu, który można znaleźć także w occie jabłkowym. Regularne spożycie octu jabłkowego dostarczy Ci niezbędnych ilości potasu i zbilansuje ilość sodu w diecie. Potas ma to do siebie, że podkręca metabolizm i zwiększa poziom energii poprawiając wchłanianie wapnia, żelaza i wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Potas jest również ważny dla budowy i wzmocnienia mięśni, które mogą spalić więcej kalorii. Do tego działa on jako elektrolit, dzięki czemu w połączeniu z sodem reguluje retencję płynów w Twoim ciele.

5. Trawienie

Ocet jabłkowy stymuluje soki trawienne w żołądku. Soki te pomagają organizmowi rozłożyć wszystkie produkty, dzięki czemu unikniesz zaparć i poprawisz przemianę materii. Dodatkowo ocet jabłkowy działa jako probiotyk dla Twojej flory jelitowej.

O czym musisz pamiętać zanim zaczniesz regularnie stosować ocet jabłkowy?

1. Wybierz bezpieczny i użyteczny ocet – zrób go sama (tu znajdziesz przepis), a jeśli kupujesz, zadbaj o to żeby był organiczny. 2. Pij łyżkę dobrego bio octu z rana (na przykład wraz z kwasem l-askorbinowym i wodą w terapii 4 szklanek) i 1-3 łyżki rozrobione z wodą na pół godziny przed każdym posiłkiem. 3. Zacznij od mniejszych dawek aby wykluczyć ewentualne złe samopoczucie i objawy takie jak pieczenie w przełyku. 4. Po konsumpcji octu przemyj jamę ustną czystą wodą aby uniknąć uszkodzeń szkliwa. Źródło: 1

uściski:)

(Visited 44 334 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Kim 2 stycznia 2018 o 16:34

    Hmm a mnie zawsze bola flaki jak wypijam wode z octem jablkowym dlaczego?

  2. avatar zuz 2 stycznia 2018 o 18:02

    Ocet jabłkowy uratował mój żołądek i całe trawienie, nie rozstaje się z nim teraz 🙂

  3. avatar Fenix Felix 2 stycznia 2018 o 18:32

    Akurat burczenie w brzuchu jest całkiem przyjemne 🙂
    Ucalovki

  4. avatar Aneta D Falkiewicz 2 stycznia 2018 o 19:24

    O, nie wiedziałam, że można łączyć z kwasem askorbinowym. Bardzo mi to na rękę, zamiast bawić się w wymienianie co drugi dzień szklanek na czczo. O płukaniu też nie wiedziałam… przecież to się połyka a nie płucze zęby?

  5. avatar Joannsa 2 stycznia 2018 o 20:55

    Czy reguralne picie octu może wpływać na wzmocnienie paznokci i lepszy wygląd cery? To są dla mnie cuda. Uwielbiam ten ocet. Tylko brak mi pomysłów do jakich potraw mogłabym go dodawać, przemycić aby rodzinka nieświadomie korzystała.

    1. avatar Jarmush 2 stycznia 2018 o 21:22

      do sosu vinegret

  6. avatar mamuka 3 stycznia 2018 o 09:09

    a czy ocet różany albo kokosowy też tak będzie działał jak jabłkowy?

    1. avatar Emanuela Urtica 3 stycznia 2018 o 10:05

      I tak i nie. Także będą wzmagać trawienie i uczucie sytości, ale mają inny profil odżywczy, trochę inny zestaw kwasów i enzymów, etc. Będą miały więc, zależnie od wspomnianego profilu odżywczego, trochę inne właściwości zdrowotne, ale to wciąż świetny dodatek do diety.;)

  7. avatar Aga 3 stycznia 2018 o 11:14

    a ja mam wrażenie, że po wypiciu octu chce mi się bardziej jeść… 🙁

    1. avatar grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 19:41

      Naturalnie pobudza do wydzielania soków.

  8. avatar kati 4 stycznia 2018 o 14:54

    kurcze , ja kiedys próbowałam z tym octem , skończyło sie to atakiem kolkitzn coś strasznie kóło mnie w prawm boku pod żebrami , co to mogło byc ?

  9. avatar Agata 11 kwietnia 2018 o 09:41

    Czy ten ocet będzie tak samo działał, gdy zrobię z niego winegret i dodam do sałatki? Kurczę Pepsi, zmieniłaś moje życie. Zaledwie dwa tygodnie temu odstawiłam gluten, bo coś czułam, że mi nie służy. Przeszłam na post przerywany i nie dość, że czuję jak moje spodnie robią się luźniejsze, to nagle mam ochotę wstać z kanapy, przejechać 20 km na rowerze i czuję się mega 😀

  10. avatar ewa 28 lutego 2019 o 15:20

    A u mnie z octem jest tak; zrobiłam swój z jabłek z własnego ogródka. Domownicy piją przed posiłkiem
    Ograniczyli cukier z cukiernicy do zera słodyczy prawie tez nic. Mąka sporadycznie orkiszowa jeśli już.I zaczęły się w brzuchu istne bulgoty. Aż slychac na zewnątrz. Najgorsze rewolucje zaraz po posiłku.Co to może być? Martwię się. Ja nie biorę udziału w tym Zdrowszym trybie życia i u mnie cisza w brzuchu….

    1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 18:48

      mąkę niech ograniczą i niech odstawią Twój ocet 🙂

      1. avatar ewa 28 lutego 2019 o 19:21

        Czemu odstawić mój ocet? Nie bardzo rozumiem.

        1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 20:35

          to ja w takim razie nie rozumiem Twojego komentarza

  11. avatar ewa 1 marca 2019 o 07:46

    Zapewne to moje braki w IQ. Przepraszam. Od dawna wiem o dobrych właściwościach octu jabłkowego. W oparciu o info z grup o octach zaczęłam robić swój domowy. Pepsi napisałaś żeby odstawić ten ocet. Rozumiem że Twoim zdaniem to ten ocet być miedzy innymi źródłem tych odgłosów w brzuchu? Jeśli coś głupio pisze to przepraszam. Nie zawracam Ci już głowy

    1. avatar Jarmush 1 marca 2019 o 17:57

      Tak mi się wydaje, ile tego octu piją, jak wygląda ich dieta po odstawieniu cukru, co jedzą, kiedy biorą ocet, ile ważą ile mają lat, płeć

  12. avatar viktia 6 czerwca 2019 o 19:53

    Pepsi, pisałaś kiedyś w komentarzu żeby nie łączyc octu z siarką msm i witaminą C, bo substancje wtedy się dezaktywują? Jak teraz uważasz, prawda to?

    1. avatar Jarmush 7 czerwca 2019 o 05:56

      nie pamiętam teraz, ale pewnie nie łączyć w jednym płynie, generalnie taki kwas tylko ze szczyptą kwasu askorbiniwego, czy kwasem jabłkowym

  13. avatar barunia 23 listopada 2019 o 20:05

    Od dwoch tygodni mam ochotę na ryby w zalewie octowej.No i jem z przyjemnoscią kazdego dnia,Czy to sa jakies braki w organizmie?
    Może trzeba cos z tym zrobić?
    Pepsi to cos złego?

    1. avatar Jarmush 24 listopada 2019 o 07:32

      niech ocet będzie dobry, a ryby dzikie, lub z hodowli bio, jak nie masz do takich dostępów, po każdej porcji 4 tabletki Chlorella This is BIO, jak nie jadłaś wczeęsniej alg zaczynaj od 1/2 tabletki.

  14. avatar hola 1 lutego 2020 o 09:04

    Czy łyżeczka octu jabłkowego przerywa post?

    1. avatar Jarmush 1 lutego 2020 o 09:09

      nie,to minimalna ilość kalorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum