Poniekąd przyłapałam i zaczęłam drążyć, to się przyznał..
Słyszałaś o aflatoksynie? To najgorsza kiła.
Prawie każdy wie jak bardzo szkodliwa jest pleśń.
Okazuje się, że na wszystko są jakieś proste metody.
Dobrym rozwiązaniem może być postawienie na stole solniczki z yyy… kwasem askorbinowym, czyli witaminą C.
Niektóre pleśnie wytwarzają bardzo toksyczne substancje, a nawet jedne z najsilniejszych znanych trucizn.
Należy do nich aflatoksyna.
Jej działanie zostało dokładnie przebadane.
Niezły syf.
Testy dr Huldy Regehr Clark potwierdziły obecność aflatoksyny w przypadkach raka.
Aflatoksyna mogła się nagromadziç, ponieważ organizm nie zdołał zneutralizować jej dostatecznie szybko.
OWA PLEŚŃ dostaje się do wątroby i po prostu zaczyna ją niszczyć po kawałku.
Po większej dawce wątroba zostaje osłabiona przypuszczalnie na całe lata.
Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)
Uważka!
Witamina C w postaci kwasu askorbinowego TiB zawiera się w każdym zestawie 4 szklanek
i możesz jej używać również do zgładzania pleśni!
Wątroba walczy z trucizną o własne przetrwanie, lecz po 2 lub 3 tygodniach poddaje się i częściowo obumiera.
Tak więc efekty toksyczne mogą pozostać niezauważone przez kilka tygodni!
Pospolite pleśnie spotykane w pieczywie, orzechach, owocach, piwie, occie winnym i syropach wytwarzają aflatoksynę, która blokuje detoksykację propanolu w ustroju.
Często czytelnicy bloga jedzą orzechy brazylijskie w ramach suplementacji selenu.
Albo ŚWIETNA METODA po prostu weź wysokiej jakości suplement Selen TiB, w którym dokładnie wiadomo ile jest selenu. Badaj selen.
Dr. Clark obwieszcza na podstawie swoich testów:
Trzymaj sproszkowaną witaminę (kwas askorbinowy) C w solniczce. Dodawaj ją gdziekolwiek to możliwe, do płatków, zupy, ryżu (wystarczy szczypta, 1/8 łyżeczki, czyli niecałe pół grama).
Dr Clark mówi:
Próbowałam temperatury i witaminy C, która również jest czynnikiem redukcyjnym.
Zwykłe posypanie prażonych orzeszków witaminą C nie daje pożądanych efektów, ponieważ pleśń penetruje nie tylko ich powierzchnię.
Brązowy ryż jest bardziej podatny na pleśnie.
Hulda Regehr Clark studiowała biologię w Kanadzie, naturopata, autorka, i kontrowersyjna propagatorka medycyny niekonwencjonalnej.
Twierdziła, że istnieją dwie przyczyny chorób u ludzi: pasożyty i zanieczyszczenie środowiska.
W wieku 81 lat zmarła w Kalifornii w 2009 roku zachorowawszy na szpiczaka mnogiego (nowotwór układu krwiotwórczego).
Tyle mówi w wielkim skrócie biografia.
Kobieta cały czas miała kontakt z toksynami w laboratorium, więc możesz ją „rozgrzeszyć” z przedwczesnego wylogowania się z tej gry.
Jak wykonać słynną kalibrację witaminą C?
Fragment ”Przepisów i porad zdrowotnych doktor Clark”:
Do niektórych potraw można dodawać sok cytrynowy i ocet jabłkowy.
A przy okazji z tego wpisu dowiesz się jak wykonać kalibrację witaminą C, gdy „coś Cię łapie”
Oraz drugi bardzo pomocny wpis, gdy Cię „połamało”w stawach, kościach, centralnie, gdy łupie Cię gnat, ale wtedy stwórz MEGA parę z MSM TiB (czyli siarką organiczną)
Witamina C i MSM, ów duet wspiera leczenie (podaję za Listem) i zapobieganie wielu chorobom,
w tym układu krążenia, zawałom, udarom, żylakom, owrzodzeniom,
ZAPALENIOM STAWÓW, migrenom, SM.
Daje to wodzie słodko-kwaśny posmak, poprawiajàc jej walory smakowe.
Świeży sok z cytryny lub ocet, „solniczka” z kwasem askorbinowym i łatwy w użyciu dozownik z miodem powinny się zawsze znajdować na stole.
PS
Oraz nigdy nie zapominaj w gorsze dni o yyy … HERBATCE 60 wspierającej leczenie ponad 60 niedomagań zdrowotnych, w wersji podstawowej, albo w wersji gold.
Źródła:
Powiązane artykuły
Komentarze
Polecamy bardzo dobrą Witaminę D3+K2 TiB
Do ssania!
O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)
Ja to bym tę vitaminę C wsypała nie do solniczki bo dobra sól np kamienna polska z Wieliczki albo cudowna różowa z Kłodawy jest niezbędna na stole, ale do cukiernicy . Cukier won a na jego miejsce dobra vitamina C w proszku oczywiście.
Naszą polską solą kłodawską i octem jabłkowym stymuluję produkcję soli trawiennych i to działa. Kiedyś wystrzegałam się soli bo dochtore krzyczało wręcz „…a soli to zero do posiłków. …” bo ciśnienie, bo obrzęki, bo to, bo tamto. Nagminnie brakowało mi kwasu solnego no i była zgaga, ale nie ta zwykła co pali w przełyku tylko ta co boli i to straszliwie bo zwieracz tak ściska że przytomność można stracić. Było leczenie i to różne. Gastroskopia , poszukiwanie helicobacterii i co najgorsze inhibitor pompy protonowej przez miesiące całe. I nic, zupełnie nic nie pomogło. Dochtore mówi że jak będzie bolało to od razu rozkurczowe oczywiście tabletki i powinno być dobrze. No tak na całą resztę życia tabletki bo nic innego dochtore nie zna a gastrologiem się nazywa.
Nareszcie po kilku miesiącach usłyszałam ça powinnam usłyszeć od dochtore. Weź kilka razy dziennie dużą szczyptę soli ale tej dobrej przed jedzeniem i popij wodą. Praktycznie od razu zadziałało no i tak już kilka lat porządnie trawię wszystko co zjem.
Pozdrawiam z banankiem
Fajny artykuł Pepsi, dzięki! Nie wiedziałam, o tej jednej kropli Lugola, będę stosować.
Pepsi, czy mogłabyś napisać artykuł o zastosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym Zeolitu? Chodzi mi o szczegóły, na które nie umie się odpowiedzieć, na przykład jak stosować wewnętrznie aby nie narobić sobie niedoborów? Chodzi również o nano-Zeolit, bo o tym to znalazłam tylko notatkę producenta a wolałabym z jakiegoś niezależnego źródła.
Buziaki, pa, pa
Kochana, napisz do producenta, mamy nasze doskonałe suple, dajemy radę bez zeolitu <3
Czy witaminę C dodawać do gotujacego się ryżu do gara, czy już do ugotowanego i odcedzonego?:))
Dzień dobry!
Czy to ma być dokładnie kwas askorbinowy czy może być askorbinian sodu?
Pozdrawiam serdecznie
kwas askorbinowy, oczywiście polecam nasz TiB (mamy też askorbinian sodu TiB , ale nie nadaje się do solniczki)
ale o co chodzi z „wysuszyć orzeszki w piekarniku (uwaga na benzopireny)”?
w sensie ze piekarnik jest zrobiony z materialow z benzospirenu? Jak patelnia?
Nie chodzi o piekarnik, ani o patelnie, ale o tłuszcz w orzeszkach
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20104381/
Droga Pepsi. Co mozna zrobic z suszonymi owocami takimi jak morele i suszone sliwki? Dostalam takie z Balkan, kupione na wage, byly przywiezione w torebce papierowej a ta zapakowana w plastikowa torebke.. od momentu zakupu do otrzymania przeze mnie uplynelo okolo poltora tygodnia. Czy wyplukanie i wyprazenie da efekt pozbycia sie ewentualnej aflatoksyny?
Serdecznie pozdrawiam,
Anna
wyrzuć <3
Jak odblokować jelita po odrobaczaniu?
Czemu wyrzucic sliwki suszone? To jak sie je przechowuje? W sloiku mozna? I ile czasu?
Takie tez sprzedaja w sklepach w sloiku..
Muszę zostawić tu ten komentarz ….
Nie powołałaś się na żadne badania, podałaś informacje częściowo prawdziwe, w tym nieuzasadnienie podważające wieloletnie badania Huldy. Dlatego uważam, że Twój komentarz częściowo prawdziwy może przynieść więcej szkody niż pożytku dla czytelników bloga. Proszę nie komentuj już więcej. A nazwa zgładzić pleśń jest tylko typową dla tego bloga pewną słowną umową, bo wyjaśniam w artykule, że chodzi o neutralizację toksyn.
Mogę Ci przytoczyć linki do niezależnych badań, które potwierdzają zasadność trzymania kwasu askorbinowego w solniczce.
https://www.researchgate.net/publication/263970848_Ascorbic_Acid_Enhances_Oxidative_Stress_Tolerance_and_Biological_Control_Efficacy_of_Pichia_caribbica_against_Postharvest_Blue_Mold_Decay_of_Apples
O kwasie askorbinowym można wyczytać sporo z poważnych badań, jak to, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8773188/ ale rzeczywiście odradzam podgrzewanie go do wyższych temperatur, i nie chodzi o wodę, jak wspomniałaś, tylko o tlen, sprawdź sobie chociażby w Wikipedii, i można również detoksykować aflatoksynę, która owszem jest potężną rakotwórczą trucizną, gdy znajdzie się JUŻ W ORGANIZMIE, na przykład konkretnymi probiotykami https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7335981/
Świetną informacją jest (w artykule wspominam o kwasie cytrynowym, czyli soku z cytryny) – cytat z tego badania- 3.3 Obróbka kwasem mlekowym i cytrynowym
Poprzednie badania wykazały, że niektóre kwasy organiczne mają zdolność detoksykacji w leczeniu żywności skażonej aflatoksynami [ 31 ]. Mendez-Albores i in. wykazali, że kwas cytrynowy i kwas mlekowy są skuteczne w przypadku DEGRADACJI AFLATOKSYNY. Gdy stężenie kwasu wzrosło, ilość B-aflatoksyn spadła, a kwas cytrynowy ma bardziej zauważalny wpływ na degradację AFB. Lee i in. również odkryli, że współczynnik redukcji AFB1 w 1,0 N działaniu kwasu cytrynowego i kwasu mlekowego przez 18 godzin może osiągnąć odpowiednio 94,1 i 92,7% [ 11 ]. To z tego opracowania: https://www.intechopen.com/chapters/68690
Co zaprzecza Twojemu twiuerdzeniu, że nie można zneutralizować tej trucizny, o czym świadczy twoja wypowiedź, że matra pleśń jest nadal trucizną.
Cytuję jeszcze podlinkowane badanie (oczywiście jest to fragment) na temat kwasu askorbinowego
Kwas askorbinowy jest zmiataczem wolnych rodników i innych form tlenu, który może chronić komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi powodowanymi przez ROS. Zdolność przeciwrodnikowa zwykle odzwierciedla zdolność przeciwutleniającą, a kwas askorbinowy w artykułach spożywczych i biosystemach działa jako przeciwutleniacz. Jako najskuteczniejszy i naturalny przeciwutleniacz o najmniejszych skutkach ubocznych, kwas askorbinowy może hamować różne choroby wywołane stresem oksydacyjnym w organizmie, takie jak nowotwory, choroby układu krążenia, starzenie się i zaćma [ 15 ]. Badania wykazały, że śmiertelność z powodu tych chorób jest odwrotnie proporcjonalna do stężenia kwasu askorbinowego w osoczu [ 19 ]. Kwas askorbinowy i jego pochodne mogą zmniejszać poziom peroksydacji lipidów in vivo w wyniku starzenia się [ 20 ]. W przypadku braku metali przejściowych kwas askorbinowy może zmniejszyć częstotliwość mutacji indukowanych przez H 2 O 2 w komórkach ludzkich [ 21 ]. W porównaniu z innymi polifenolami lub przeciwutleniaczami flawonoidowymi, kwas askorbinowy kończy reakcję łańcuchową wolnorodnikową poprzez reakcję dysproporcjonowania, a produkty reakcji, takie jak DHA i kwas 2,3-diketogulonowy (Rysunek 2A) są produktami nieszkodliwymi i nierodnikowymi [ 22 ]. Innym przejawem właściwości przeciwutleniających jest to, że kwas askorbinowy może tworzyć stosunkowo stabilne wolne rodniki kwasu askorbinowego, które oddają pojedyncze elektrony [ 23 ]. Jak donoszono, przeciwutleniacze mogą również naprawiać wolne rodniki tryptofanu powstałe w wyniku jednoelektronowego utleniania wolnego tryptofanu w lizozymie, aby utrzymać integralność białka [ 24 ].
Kwas askorbinowy jest również stosowany jako przeciwutleniacz w celu ochrony właściwości sensorycznych i odżywczych żywności. Jako środek zapobiegający brązowieniu może hamować brązowienie warzyw i owoców spowodowane utlenianiem. Tworzenie chinonów za pośrednictwem oksydazy polifenolowej powoduje akumulację H 2 O 2 , co z kolei powoduje brunatnienie polifenoli za pośrednictwem peroksydazy [ 25 ]. Kwas askorbinowy hamuje brązowienie poprzez redukcję o-chinonu wytwarzanego przez oksydazę polifenolową do pierwotnego difenolu w procesie zwanym „reakcją dezaktywacji” [ 26 ]. Oprócz mechanizmu regeneracyjnego polifenoli, działanie ochronne przypisuje się także konkurencyjnemu hamowaniu aktywności oksydazy polifenolowej przez kwas askorbinowy. Tymczasem dodatek kwasu askorbinowego powoduje obniżenie pH i nie sprzyja ekspresji aktywności oksydazy polifenolowej [ 27 ]. W produktach mięsnych kwas askorbinowy jest szeroko stosowany jako naturalny środek utrzymujący kolor, który może hamować utlenianie lipidów i utrzymywać stabilność koloru [ 28 ]. W porównaniu z innymi kwasami organicznymi, takimi jak kwas jabłkowy, cytrynowy i winowy, kwas askorbinowy najlepiej działał ochronny na jakość wędlin i był odpowiednim składnikiem wędlin [ 29 ]. Powierzchnia wieprzowiny spryskana kwasem askorbinowym i jego mieszanką oraz ekstraktem z rozmarynu zachowała dobrą stabilność koloru, zawartości wody i pH po przechowywaniu w zamrożeniu [ 30 ]. Warto zaznaczyć, że to dietetyczne źródło kwasu askorbinowego dodawanego do produktów mięsnych jest często pomijane. Norwescy badacze odkryli, że zawartość kwasu askorbinowego w kiełbasach wynosi 11–40 mg/ml, ale kwas askorbinowy jest zwykle pomijany w tabeli składników żywności, ponieważ dodany kwas askorbinowy jest stosowany raczej jako środek utrzymujący kolor niż składnik odżywczy. W rezultacie rzeczywiste spożycie kwasu askorbinowego wśród mieszkańców Norwegii wzrosło o 3–10% [ 31 ]. Kwas askorbinowy dodany do jadalnego filmu polisacharydowego może wyeliminować lub wygasić wolne rodniki powstające w wyniku promieniowania. Jako inhibitor promieniowania kwas askorbinowy może hamować spadek lepkości karagenu spowodowany promieniowaniem i chronić jego właściwości reologiczne [ 32 ]. Kwas askorbinowy może hamować patogeny przenoszone przez żywność na wczesnym etapie tworzenia biofilmu ze względu na jego działanie zapobiegające wykrywaniu kworum i hamowanie wytwarzania polimerów zewnątrzkomórkowych. Skuteczność kwasu askorbinowego zależy od jego stężenia i szczepu. W przypadku Escherichia coli i Staphylococcus aureus działanie hamujące kwasu askorbinowego w stężeniu 25 mg/ml jest największe, a niższe stężenia kwasu askorbinowego są nieskuteczne. Dla Listeria monocytogenes, kwas askorbinowy w stężeniu 0,25 mg/ml wykazuje działanie hamujące [ 33 ].